Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

estella
6. nov 2009

aj ja som to dnes studovala a najprv som nasla ze ano da sa odmietnut a potom zasa ze nie lebo nejaky clanok v zakone to vyvracia a taky kruh to je....
ja vobec neviem ale som rozhodnuta ze ak bude mat Maxim co i len najmensi naznak ze ma sopel tak sa dohodnem na iny datum ked bude uplne fit....myslim ze to sa bude dat...my mame ist zaciatkom decembra na ockovanie...
a baby co som pisala dnes o tom panovi ktoremu zomrel ten syncek ktory mal mat rok tak to bolo po povinnom ockovani tretom v poradi....vlastne tom poslednom po nom uz nasleduje to 15mesacne

misik
6. nov 2009

a nevies akou vakcinou toho maleho ockovali?

estella
6. nov 2009

to neviem..fakt...ale co mali posledne ockovanie aj nase deti tak to...

misik
6. nov 2009

tak to bude infanrix hexa, taka ista co aj nasich od gsk, teraz sa pouziva len ta jedna, hexavac uz nie je v obehu.

estella
6. nov 2009

a tusim ano asi to aj pisal ze hexa....ja by som asi skoncila na psychiatrii keby sa Maximkovi take nieco stalo...musim mysliet pozitivne a verit ze nic zle sa nestane ale ked toto vsetko pocujem je to tazke....

estella
6. nov 2009

uz konci treti film a ja ani neveim o com boli...a tolko hodin ze uz som mala 20minut spat..tak sa lucim...asi len z tebou misik lebo ani nikto iny tu nie je....dobruuuuuu 😔 😔 😔

misik
6. nov 2009

no pozerala som teraz ten pribalovy letak a maju tam uvedene dokonca ako jednu z reakcii aj obrnu, sice velmi vzacne pripady, ale je tam. Radsej to necitat a mysliet len pozitivne. Inac tam bolo aj pekne rozpisane ake su reakcie po ockovani ked sa to dava naraz s Prevenarom a je tam vyse 40 perc.horucky, opuchy atd, tak nechapem, ze tie doktorky to skoro kazdemu davaju naraz ked tam je jasne napisane, ze pri oddelenom podavani su horucky len pod 10 perc. Mna hned upozornila moja, ze nechce pichat naraz.

misik
6. nov 2009

dobruuu

estella
6. nov 2009

misik to fakt to je strasne...ze obrna..brrrrrrrrr ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ......ja uz fakt idem spat aj ked urcite budem mysliet na to na co nechcem...

buksy
7. nov 2009

dobre ranko...
baby nas bude dva tyzdne pred ockovanim dr. vysetrovat...vravela ze urobi vsetky mozne odbery a vytery aby si bola ista ze petka nie je chora...akurat to musi byt dva tyzdne pred ockovanim lebo sa tak dlho caka na vysledky...tak dufam ze za tie dva tyzdne neochorie... skuste tiez poprosit svojich lekarov o vysetrenie...aby ste vedeli ze su drobci zdravi...lebo vraj tym ze je to ziva vakcina tak zdravotny stav musi byt 100% 😉

miriam24
7. nov 2009

Ahojky .. nam stale neprechadza kasel .. teraz mu davam Mucosolvan Junior ale nezda sa mi ze by nejak extra zaberal .. myslite zeby som mu mohla dat cibulovy caj? Dik za rady

buksy
7. nov 2009

ahoj miri...
myslim ze tu uz baby skusali tu cibulovu stavu tak urcite mozes

luciankasebastianko
7. nov 2009

ahojte babenky 😅 včera knám pribudol 8 zubok

annie13
7. nov 2009

ahojte babenky, aj ja som to natiahla tym odkazom od quelle ale mne natiahne len to, ine je v pohode a da sa to citat, este raz sa ospravedlnujem
nasa noc strasna, neviem ci z tych stoliciek, ale mal teploty 39,5!!!! teraz ma 38 zaspal, ked sa zobudi zmeriam ak neklasla ideme na pohotovost, zapalil sa mu zadocek ma strasne hnacky, normalne na dotyk citit ako mu tu kozu zvrelo, tak place, mame na to masticku volala som Dr. tak som kupila v lekarni, ale asi s nim pojdem aj na pohotovost co ak to nie su zubky je mi az do placu

vejinka
7. nov 2009

ahojte maly zaspava a ja som si vas prisla precitat a cakala som minimalne 10 ip preco ockujem..potesili ste ma baby ze ma chapete a tebe marus dakujem ze mas so mnou trpezlivost 😉

vejinka
7. nov 2009

annie juuj chudatko branko...hancky? z coho? moze to mat z jedla? davali si mu nieco nove? aj my sme mali bolavy zadocek ked sa pokakal a ja som si to nevsimla ani to nezapachalo chuda mohol byt v tom aj 3 hodiny..a tyzden sme liecili zadok potom..masticka "hoj" pomohla a teraz mame nejaku rybikanu ci co..ale aj infadolan je vyborny vyskusaj..a co sa tyka teploty ja mam strasny strach pred teplotou ktora sa blizi k 38 a viac..lebo moj muz odpadol a ani nemal vysoku horucku nechcem to uz nikdy zazit 😔 davas mu panadol alebo nurofen? lebno cipky teraz nemozes ked ma podrazdenu ritku..a urcite by som s nim sla na pohotovost ak horcka neklesne do vecera

rony253
7. nov 2009

caute, no nejako mi to tu blbne 😀 Sarka haja tak diem pocitat co ste popisali

luciankasebastianko
7. nov 2009

anni ☹ aj my sme mali hnačky pri ATB a dala nám canesten a ten zabral za 2 dni -mal to strašné aj opálenie sa mu stratilu čo mal na ritke teraz je to táké ružové ako nová koža , ale jasné= ak mu neklesne teplota tak chot na pohotovosť 😒 tak sa držkajjte a daj vedieť čo a ako 😕

estella
7. nov 2009

cafte....tak my sme sa prave zobudili..manzel uz davno hore..a nechepe ako moze maly tak dlho rano spat...

veji preco IP...je to tvoje rozhodnutie a my nemame pravo ti do toho hovorit...vo verejnom fore sme si kazda povedali svoj nazor ale vsetko je na konkretnej mamicke ako sa rozhodne..

annie Maxim tiez casto kaka ke mu idu zubky..teploty pri zuboch nema od kedy ma tie goralky na krku ale vcera bol zly bol taky zlostny tak ja to pripisujem zobom....

winona24
autor
7. nov 2009

annie moja veľa šťastia...nech je to "len " zo zúbkov..... ☹

bré ránko

rony253
7. nov 2009

Luci? Vy ste mali zapal priedusiek? Lebo my sme nemali zapal, len bola zahlienena. Neviem ci by mi dal anitibiotika ked tam nie je zapal. prosim o odpoved.
Miri ako som ti pisala v ip my sa trapime uz tri tyždne, neviem dostat tie hlieny z nej von, ale pockam do pondelka ako sa to zmeni po tom trifede a solmucole. AK nebude zmena idem k inemu doktorovi, ale mne sa zda, ze sa jej to polepsilo.
Annie, urcite chodte na pohotovost, moze to byt hocico. drzime palce

luciankasebastianko
7. nov 2009

ano bol to zápal priedušiek 😕 no rony ale Sarinku aj dusilo v noci nie ?mala aj kašel si písala tušim zvláštne ze tam nič nepočul 😠 maly kašlal len 3 dni a nie v noci iba cez den ked moc behala 😀 a teraz je to všetko o.k ani sopliky ani kašel a budúci tyždeň idem už na kurz plávania sa teším už sme chceli nastúpit v septembri 😖

estella
7. nov 2009

rony skoda ze si tak daleko mna kamaratka naucila taku specialnu masaz na odhlienenie ktora 100%zabera...lebo Maxim ako babatko bol zahlieneny nonstop...ta kamoska mala rovnaky problem z dcerkou ale ona s nou chodila k nejakej alergologicke a tam ju naucili masaz a vysvetlili jej ze tie hlieny treba dostat z tela von tou masazou ked nic ine nepomaha....

buksy
7. nov 2009

annie drzime palce nech to rychlo pominie a urcite to budu zubky ...neboj ...
tak a moj muz aj s malou isli prave vonku a ja sa mozem pustit do upratovania a zehlenia... a plnku na tortu musim robit lebo zajtra ideme blahozelat rocnemu kamoskovi 😉

winona24
autor
7. nov 2009

estel mne moja dr tiež ukázala takú masáž resp.vyklepkávanie ....na odhlienenie......

luciankasebastianko
7. nov 2009

to može byť zaujmavé ta masáž pozriem niečo na nete ked bude čas,teraz idem zavesiť, poskladať prádlo pomiešať ryžu atd.

jurocko
7. nov 2009

AHOJTEEEEEEEEEEEEEEEE
TREBALI BY MI POUPRATOVAT,UMYT PODALHU ALE AKO VIDIM TAK TO UROBIM POOBEDE ALE NECHCE SA MI DNES NIJAKO SOM TAKA UNAVENA MALY BOL VKUSE HORE ZDALO SAMI AKO KEBY BOL KAZDU HODINU HORE ☹
DNES MA SVOKOR NARODENINY TAK MOZNO POJDEME K NIM....UVIDIME CI NEPOJDE NA RYBACKU

VEJI TAK AKO SOM NAPISALA SOM NEMYSLELA/ip/JASNE JE TO KAZDEHO VEC ALE AKO NAPISALA MISIK LEKARI ODPORUCAJU VED AJ MOJA VRELO ODPORUCA...ALE JE TO NA KAZDEJ MAMICKE....AKO SA ROZHODNE.......
TU MASAZ BY SOM AJ JA RADA VIDELA KED JE DIETA ZAHLIENENE.....NAM VCERA TIEZ VYSLI SOPLIKY AJ TO STALE VSTAVANIE TAK PRIPISUJEM ZE KONECNE PO 3 MESIACOCH CI NAM NEVYJDE ASPON TEN 1 ZUBOK TAKZE 7...NECHAME SA PREKVAPIT....TERAZ MAME RIADNU PRESTAVKU... 😉

ANIIE CHUDATKO BRANKO AJ ZO ZUBKOU TO MOZE BYT..HNACKY...NIEKOT SPOMINAL CANESTEN..MOZEM DAT MALEMU NA DUBKU KED MA VELMI ZAPARENU?DAKUJEM..PORADTE...
BOOZE AKY TU JE KRIK JEDNO PRED DRUHYM KRICI 😉 BOLI MA HLAVA

miriam24
7. nov 2009

no cibulovy caj sa uz vari .. uvidim co to spravy .. 🙂

ach jo .. ockovanie .. vecna tema .. ale ja sa tiez stale neviem rozhodnut tak som rada ked si viem precitat co najviac nazorov 😉

no maly mi prave zaspinkal 🙂 , obed sa vari a ja sa mozem ist konecne naranajkovat

rony253
7. nov 2009

miri aky cibulovu caj, len odvar z cibule ci ako, ale moja Sara si vie pekne zkaslat len ich nevie vykaslat von to je uz nas problem a teraz sme aj my s muzom chorí takze mame tu nekonecny kolotoc.

rony253
7. nov 2009

Ked sa posadim k pocitacu zacne mala tak revat ze konec 😒