Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
18. aug 2009

buksy..ved kludne davaj..je na nasom uvazeni co budu deti jest ale ja zacnem malinko solit od roka..co je za par dni 😉

vejinka
18. aug 2009

win ...ja flasu len na caj davam..a pohar si vie uz krasne udrzat sam a aj pit..ale je pri tom hrozne mokry y nepomoze ani super podbradnik.. 😅 no uz pomalinky ho zoznamujem s poharom..ved ma taku krasnu salocku mackovu tak kukal dnu a potom sa napil 😉

natasa8
18. aug 2009

ahojte.... my soplikujeme, noc bola dost zla kedze sme museli odsavat, ale mala to zvlada v pohode.
Nakazil nas manzel, on bol chory cez vikend, ale preslo ho to za 2 dni, tak dufam ze aj Katke to prejde bez vedlajsich komplikacii.

ka3n.... so svokrovcami bohuzial asi nic nenarobis, budes musiet len striehnut aby mu nedali nieco nevhodne 😠 😠
Moj svokor do mna tiez stale rype, minule mi drzal prednasku ako jeho mama vychovala na ich kravsom mlieku polku Vrabel 😕 Ked som davala malej kasu tak jej ju chcel posypat grankom 😲 - fakt neviem ci to myslel vazne alebo chcel len do mna podrypnut. 😒

Ku kravskemu mlieku - ja budem davat len do varenia - jedla ktore budem varit pre nas spolocne budu s kravskym mliekom, raz za cas jej urobim puding - nebude to teda ziadna kazdodenna zalezitost. Pri kasickach a mliecku na pitie zatial zostanem pri UM.

Moja mama mi hovorila ze so segrou sme pili sunar do 4 rokov 😲 - vtedy bol vraj hrozne lacny, lacnejsi ako klasicke susene mlieko, takze si ho nakupila do zasoby a klasicke kravske mlieko nam dala az ked sa uz sunar nedal kupit - uz bol len na recept 😀

vejinka
18. aug 2009

a mohla som usetrit na tom cvicnom pohariku..je to kravina ako traky...co ti ludia nevymyslia aby vytriasli z chudobnych mamiciek peniaze..nam to vobec neslo teda jemu to slo mne to neslo..natrapila som sa ako mulica kym som par kvapiek vytisla do huby...taky saci reflex veru nemam a on sa s tym len hral a obryzal to no mam pocit ze si iba brusil na tom zubky..nic viac

vejinka
18. aug 2009

ja som razne zakazala celej rodine malemu nieco davat...a ak iba na moj povel...a respektuju to..

vejinka
18. aug 2009

vcera som mu dala puding klasicky vareny co sa robil pre nas so slahackou praskovou a jablkami a piskotami...ale dala som mu len ten stred puding a veru chutilo muuuu 😉

vejinka
18. aug 2009

no a moja suseda zasa vychovala tiez par deti ale na kozom mlieku..fuj ja som pila kozie mlieko este pomali z vemena a s penou..a skoro som sa dogrcala..vobec mi nechutilo a bolo teplee 😀

natasa8
18. aug 2009

ollako - ja ucim malu na UM, ona z flasky vobec neviem pit, ale davam jej ho z uciaceho poharika s makkym silikonovym naustkom - z takeho pije aj caj. Naraz vypije cca 60 -90 ml - pre take velke babo to nie je nic moc, ale mam pocit ze jej chuti.
Ked jej poviem ze mamicka ide urobit mliecko do poharika, tak mlaska 😀

Mne mala nechce papat obedy, mam pocit ze jej nechuti masko 😕 , ked mame zltok tak to vzdy spapa ale s maskom max 4-5 lyziciek. Uz ju potom ale nekojim, dam jej UM. Povedala som si, ze cez den uz kojit nebudem 😉

vejinka
18. aug 2009

a to som mohla mat 10 rokov 😉

vejinka
18. aug 2009

natas moj je zasa masovy 😀 ale musi byt nadrobno posekane inak sa dusi

vejinka
18. aug 2009

no nic idem mu dat varit to masko a ryzu..uz asi nedojdem az vecer alebo poobede lebo pri tom musim stat lebo mi to vyvre ako vcera... 😖

ollako
18. aug 2009

veji ja ho tiez nechcem drasticky odstavit, postupne mu chcem kojenie nahradzat normalnou stravou, najprv cez den potom v noci a potom uz aj vecerne kojenie pred spanim-ako posledne...lebo ak by som to mala nechat na nom tak verim, ze by som kojila az kym by nesiel do skolky, pripadne skoly, aj moja sestra to nechavala na nom a nakoniec, ked uz isiel do skolky tak razne zakrocila, lebo on sam by si kludne dudkal aj do neviem kedy a to teda nechcem je to uz fakt uplne zbytocne a hlavne konecne po troch rokoch sa prestal v noci budit na didku, takze tomuto chcem predist! aj ja som rada, ked je ku mne prituleny, ale toto urcite nie...ved sa mozme tulit aj bez toho , aby mal moju bradavku v ustach
a moj maly spal asi 10 min, lebo susedia pilia dreva takze sa zobudil a nevie pri tom hluku zaspat 🙄 , keby chcel spat aspon v inej izbe, ale on uz nechce spat ani v kociku 😒

ollako
18. aug 2009

natas lenze on nechce z flasky ani moje mlieko, on je nauceny len na cicik, a ked mu davam z flasky cokolvek pre spanim tak to nechce, cez den pije z flasky caj, takze to nie je tym, ze nevie pit z cumla, ale tym,ze ked ide spat musi mat didku inak zaspat nevie, takze to budem mat veeel, ale veelmi tazke, cumlik nema 😝 ..ale zistila som, ze ak ho necham v noci s mamou, ked ideme von, tak si da caj a spi dalej 😠 , tak asi to m usim nejak vyuzit 😀

natasa8
18. aug 2009

ollako... ja som nenahradzala UM ziadne kojenie... ja som to dala ako taku "lakocinku" pomimo jedla. Katku som uz nastastie odnaucila aj zaspavat na cicke ... aj ked obcas to este praktizujem, napr. dnes rano o 4-po odsati soplikov nevedela zaspat, tak som ju "ucickovala" ako hovori moj muz 😀 Inak hrozilo ze uz fakt nezaspi 😕

Najskor chcem aby si na UM zvykla, a az potom jej ho ponuknem namiesto kojenia.

johnie
18. aug 2009

ahojte baby, idem si rypnut, dnes som vstavala o 10:15...
uz ani napamatam kedy naposledy som tak dlho spala, malu mam u babky na prazdninach asi cely tyzdnen.
tak sa majte peknucko ja idem makenzie 😎

mishusha
18. aug 2009

ahojte baby, ako citam, tak vam tie vase svokry nezavidim (ta moja je uplne v pohode...sama sa spyta, ci jej moze toto alebo hento uz dat papat, a ked poviem nie, tak to vezme ako hotovu vec)... no mam podobne problemy doma... u nas je vela starsich zien...zasluzilych matiek... a ked zacne jedna radit a pridaju sa vsetky, este aj moja mama....tak ja radsej s malou odidem....lebo by som to asi nerozchodila 😠 ale aj tak viem, ked som ja v praci, tak ju napchaju kadecim... a to mozem byt len rada, ze sa mi vysypala len raz... minule som pristihla moju mamu, ako ju napchava arasidovymi chrumkami....skoro ma porazilo!!! 😠
no ale je to tak... starsi si vzdy budu mysliet, ze su aj mudrejsi...ale ja myslim, ze s vekom rozum ubuda 😀 😀 😀

co sa tyka kravskeho mlieka, tak ja uz som tiez dala... v pudingu mi ho nechcela, ale ked jej spravim kasu s nim, tak v pohode... ale davam iba sem-tam

a k tej vahe deti....no kazde je indy-vindy...ako spomenula veji 🙂 moja mala ma napr. 10kg ale vyzera, ze ma ovela viac... a je aj vysoka, co by sa malo stratit...ale ma velke licka a tak kazdy hovori aka je puchra....a ze jej chuti... no co sa zabijem...a papa normalne.... 🙂

euffra
18. aug 2009

ahojte baby, my sme boli vcera na pohotovosti dat jej odstrihnut ten zvysok pery, co jej tam zostal vysiet po tom nedelnajsom velkom uraze. som teraz u nasich na prazdninach, tak preto sme to riesili cez pohotovost. strasne som sa bala, ako jej to budu odstrihovat, ze sa bude mikat, ze bude strasne plakat a ona hrdinka vobec neplakala, trosku mrncala pri vysetrovani, ked jej to doktor pozeral, a potom uz pri samotnom zakroku som ju ja so setrickou drzala a ona s velkymi vypulenymi ocami fascinovane pozerala na doktora, ten stravil smik a ona ani nezaplakala, vobec. potom sestricka jej tam dala dezinfekciu a hovori, ze trosku zastipe a ona zase nic, ani sa nemykla, vobec ziadny plac. je to hrdinka. uz sa jej to celkom pekne hoji ta pera, ale este to potrva, predsa len jej tak kustek chyba, kym jej to zrastie.

ka3n
18. aug 2009

no babenky, dakujem za radu. Len to mam trosku tazsie, lebo mi s nimi zijeme, teda u nich v podrkovi...no musim si ho teda riadne strazit aby mu nieco nedala. Ja s kravskym mliekom zacnem az na buduci rok, mozno na leto..neviem.

Varim malemu obed a balim veci, lebo v piatok ideme na liptov, takze mam fofry fofry.

ollako
18. aug 2009

natasa tak to skuim aj ja tak , ze mu UM mlieko dam, len tak uvidim ci sa chyti 😕 ...od deviatej sa ho snazim uspat a este stale nespi uz sme si boli aj po dvore pobehat a spapal tri cernice velmi mu chutia 😅
a teraz som ho ulozila, le len si brble a vykrikuje a zatial neplace, ale asi sa uz uplne prebral, neviem ci zasi, mozno az o jednej 🙄

ollako
18. aug 2009

ka3n tak to mas tazke 🙄 nezavidim ti to, tak jej stale dosledne pripominaj co moze a co nie, mozno ju to prestane bavit pocuvat a rezignuje 😝
a maly zacina mrncat
ja mam prenho na obed spenat so semiakom a morcaciu polivocku so slizikmi a zeleninou uvidim co mu viac pochuti

ka3n
18. aug 2009

Este som nedala ziadne nove foto, ved ani nemam, ale uz som neni blond, ale brunetka 🙂)

V piatok ideme na Liptov, zase do Liptovskeho Janu, tam sa pofotime a potom dam foto.

Zatial sa lúúcim..pa

terezicka
18. aug 2009

Krásny dník prajeme a hneď na úvod sa zdá že ideme oficiálne pridať k chodiacim detičkám 😵 Také pokroky aké spravila Lucka včera no som bola veru hotová. Sama sa pustila od gauča alebo stolíka a krásne prešla ku mne a naopak, tam sa iba otočila a zas naspäť. Dneska od rána zas to isté, no nádhera vidieť ju ako sama kráča 😵 Taká je krásna že až 😎 Dolu pri svokre prešla celú chodbu krásne sama, teda vyšla z detskej ( ale tam sme jej trochu pomohli lebo je tam prah ) a prešla až ku dverám - Mirka vie akú dlhú máme chodbu takže fakt prešla myslím pekný kus 🙂
A ráno ako tancovala v kuchyni, ale to už pár dní robí že keď počuje pesničku tak už aj nôžkami myká a tiež aj riťkou, Marek sa na nej veľmi smial dneska 😀
Poobede ideme do mesta, v Tescu majú akciu na plienky tak ideme kúpiť do zásoby. A zajtra asi pôjdeme k našim lebo sestru dneska púšťajú z nemocnice tak sa pôjdeme trochu potešiť z nej, uvidíme koľko bude doma, ale mohla by byť aspoň tie 2 týždne doma

terezicka
18. aug 2009

Ka3n s tou svokrou to plne chápem tiež bývame pod jednou strechou... Zo začiatku to ona robila tak že keď neuspela u mňa ( čo neuspela) tak to skúšala cez Mareka, ale neuspela ani u neho. My sme sa dohodli že Lucku vychováme podľa seba aj čo sa jedla týka, teraz síce ešte niekedy povie že toto jej máme dať a toto tiež, ale ja poviem že nie, na to má ešte čas.
A ku kravskému mlieku, ja dávam mlieko do kyslých polievok a spravila som Lucke už aj puding, ale dávam krabicové mlieko nie priamo od kravy ( nakoľko máme kravu aj doma, teda svokroci majú ). Ale priamo od kravy mlieko, čisté neriedené sa jej tiež nechystám dať ešte dobrý čas.

janac1974
18. aug 2009

ahojte..
terezicka gratulujem k prvym krocikom..moj filip je taky bojko,neviem,kedy zacne chodit sam,
on len popri nabytku..
co sa tyka temy svokra..hm..som rada,ze moju nevidim...ako sa maly narodil,bola ho pozriet len 2x
ked mal 4 a 6 mesiacov..totiz ona sa pred tromi rokmi urazila,som jej povedala narovinu co si neprajem
co si myslim a co chcem,ale nic v zlom...chuda ona je taky urazlivy typ,nemoze za to...
maly ani nevie,ze ma druhu starku...

ka3n
18. aug 2009

no vidis Janac, ako ti je dobre, to ja ju vidim kazdy den a nedajboze ze niekedy nejdem dolu tak je ohen sa streche. Je to s nou tazke a tiez som si myslela, ako mi radila ollako, ze ona s tym prestane, ze ju to mrzi, ale hodne dlho ju to uz drzi tak tomu ani zial neverim, ze raz prestane..skor myslim, ze cim bude Matusko väčší tým mi bude viacej rozpravat do vychovy..Ona tym padom ze som mlada, tak si mysli, ze nic neviem, ze ona zazila uz vsetko a vie co je spravne..Ja viem, ze som mlada mamicka, ale staram sa o svoje dieta najlepsie ako viem a chce pre neho len to najlepsie.

winona24
autor
18. aug 2009

ahojte...tak y sme obehli dr....tak vážime 8.720g a meriame (že vraj,ale to beriem s rezervou) 71cm....klasika....ručala celý čas ako najatá....ide ma z toho poraziť....nemôžem sa vôbec porozprávať s dr....

TEREZ super že je Lucka taká šikula.....

KA3N tak to ja som netušila že Vy u nich bývate....mno to je nevýhoda v tom zmysle,že ťa má svokra pod drobnohľadom....

ka3n
18. aug 2009

win..ona ma ma pod VELKODOHLADOM 🙂) ...

ka3n
18. aug 2009

Aj moj Matusko je strasny bojko, ale sakra opatrny, on sa sam nepusti, az ked sa niecoho drzi raz presiel par krocikov, ale odvtedy nic, hoci za jednu rucku krasne bezka..no ved este sa nabeha 🙂)

rony253
18. aug 2009

Ahojte, tak my sme boli o siestej hore, namiesto kojenia som jej urobila UM, lebo som v cici skro nic nemala, vycucala ma v noci 😀 dopila to UM a spinkali sme asi do osmej. Odisla sok z domu o pol jedenastej a mala ostala s muzom, myslela som si, ze zaspi, no ona mala koza nespala, tak muz mal co robit, hodinu a pol sa s nou hral a vymyslal vselico mozne, ked som prisla bol len v nohaviciach a mal kompletne mokre vlasy, tak sa potil, ze az je to pre chlapa asi trosku stres, teda pre mojho urcite, tan vezme malu na ruky a za 5 min je spoteny. dala som jej asi o 12.15 obedik, ale odHipp lebo som bola prec a nevarila som, spapala asi necelych 200ml, lebo uz bola totalne unavena a popri jedeni sa pokadila a vtedy uz nechce jest. Ale idem urobit karfiolovu polievku a nam navarit mäsko s ryžou tak bude este aj poobede papat.
Nam doktor povedal, a dal mi dokonca taky papier, ze od 7 mes. sa ma pomalicky prisolit, lebo vraj si musia oblicky na to zvykat a neviem este co tam bolo napisane. V tom materskom mlieku je vazne malo zeleza, preto jej sem tam dam aj UM.
Veji, praveze do jedla sa detom musi davat trosku oleja slnecnicoveho, olivoveho alebo masla, lebo ak tam nie je tak sa vitaminy ktore su v zelenine nerozpustia v tele. tak mi bolo povedane.

ka3n
18. aug 2009

hej rony, aj ja davam oleja, teraz hlavne olivoveho, my mame doniesla aj z chorvatska..Maly mi spi uz od 10.30 tak som zvedava, ci je to jeho prvy a posledny spanok..

No to je sranda s tymi lekarmi, mne zase povedal, ze do roka vobec sol nie..tak teraz nechapem.