Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
12. sep 2009

prvaaa?

vejinka
12. sep 2009

kedze uz mame vybrakovanu jednu izbu tak ja sem uz dnes pridem lebo sa pocitace stahuju a musia sa aj odpojit..inak by sa nedali prenasat 😀 a ozvem sa bud dnes vecer co je skor nepravdepodobne alebo zajtra vecer co je realne..drzte saaaa

evitkamalicka
12. sep 2009

Vsetko najlepsie Lubkovi 😵

kamilka12
12. sep 2009

Ahojte,

veji - takže nakoniec sa Erikovi zaspať podarí? Lebo ja pri tom vstavaní sa v postielke mám pocit, že to je nekonečný príbeh a možno by raz zaspal, ale až o 10 hodín 😲 Včera som ho nakoniec obliekla, sestra ho zobrala v kočíku von a do 15 min. jej posediačky zaspal, tak sme ho len preložili do postielky, takže unavený bol...A najnovšie vyhadzuje dudel z postielky...a potom plače, že ho chce..

No on sa stavia už dost dlho v postielke ale iba posledný týžden robí to, že to robí pred spaním...ach jaj.

Teraz ideme von, nech sa vybehá, snáď sa dostatočne unaví, aby potom o 12tej zaspal 😒

rony253
12. sep 2009

Ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetak som tu dlho nebola, vcera sme sa vratili y Egyptaaaaaaaaaaaaaaaaa, bolo supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer.
mala to perfektne zvladala bez problemov. Chyba jej teraz piesok co mala každy den a vodicka. Asi v stredu letime k tatovi domov, tak urobim albumcek. Ten s nami nebol, sli sme len s babkou a s krstny,i rodicmi. Boooooooooooooye mala sa vyblaznila, vsetci okolo nej behali, aj animatori a komplet cely personal, ta sa na vsetkzch skerila, krasne aj papinkala no bolo som snou veeeeeeeeeeeelmi spokojna, let trval 3hod 20min ten sme tiez zvladli.
Idem ja do sprchy, lebo sarinka spinka a pootm ideme nieco pokupit. Urcite Vas nestiham docitat. vsetkých bozkavame a oslavencom gratulujeme. papaaaaaaaaaaaaaa 🙂

buksy
12. sep 2009

ahojte...
rony tak super ze to sarinka zvladla... a tak si sa bala... no je to sikulla... tak ak ti vyjde cas tak sa ozvi a mozme skocit vonku... 😉

buksy
12. sep 2009

momo neviem ci ti to este pomoze ale tu je ten recept na suhajdy.... http://www.katherine.sk/post/karamelove-suhajdy...

vikykiss
12. sep 2009

Ahojte ja som sa tu opäť dlhšie neukázala.Gratulujem všetkým už ročním chrustíkom 🙂 Nás to čaká o päť dní 😵 Alex je už riadne veľký lieta ako šarkan je taký zlatý keď spadne tak sa zače rehotať a my na ňom 😅 Maya chodí do škôlky o rok nás čaká škola 😝 Inak nič nové u nás 🙂 vy sa kočky ako mávate?

momoyka
12. sep 2009

ahojte,
dnes trosku peciem, rozcvicujem sa na buduci a dalsi tyzden... 🙂

dakujem za ten recept

oslavencom aj my zelame vsetko najlepsie...

aj my trosku dnes budeme oslavovat..

terezicka
12. sep 2009

Krásny dník prajeme, dneska som bola staršne zúfalá, vlastne až doteraz lebo Lucka zaspala len teraz o 13-tej 😝 Od rána nechcela nič jesť, zjedla 4 malinké kúsky chlebíka, 3 lyžičky výživy ale tie som do nej natlačila priznávam...A už bola hladná a nič nechcela, tak som jej spravila mlieko, to stiahla raz dva len trošku sme mali hrčky lebo som jej dala od Hipp - také ešte nemala. A dosť bola umrnčaná, ja rozmýšľam či ja robím dačo zle alebo prečo je taká...Potom som ju už nechala na chodbe samú, ona sa dala za stenu a začala sa na mňa vyškierať do kuchyne a skrývať sa za stenu 😀 Tak som nevedela či sa mám smiať alebo plakať 😀 😢 Beriem ju na ruky vždy keď si zmyslí, Marekovi to už aj vadí, keď niečo ukáže tak jej to podám, snažím sa fakt ale keď začne mrnčať a nevie prestať tak vtedy som ja zúfalá a bezradná...Som veľmi zvedavá aká bude teraz keď sa zobudí, teda dúfam že ešte aspoň hodinu si pospí 😝

terezicka
12. sep 2009

Tiež veľmi blahoželáme všetkým oslávencom dnešným, včerajším aj tým ďalším 😵

jurocko
12. sep 2009

tak my dnes mame 1.rocik
vyzdoba vychystana,šalat zemiakovy urobeny,kolačiky upečene a oslava može prist,ale budeme až zajtra oslavovat a všetci sa nanu tesime 😀 😉 😉 😉
dnes pridu kamosky s detmi tak tiez bude veselo 😀 😀 😀
a vyšiel nam dalši 6 zubok
utekam upratovat..lebo hodiny utekaju velmi rychlo dnes uz tu nebudem

aj ja prajem oslavencom Lubkovi všetko len to najkrajsie vela zdravia

jurocko
12. sep 2009

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

claudinka
12. sep 2009

ahojte babulky, tak my oslavujeme prve narodeninky prvou vaznejsou chorobkou.. teda zevraj virozou, ale soplime a placeme statne teda.. v noci zrazu z nicoho nic zacal chrcat, trosku kaslat a mal vyse 40 teplotky, aj dnes, tak sme boli na pohotovosti.. dali nam iba do nosteka kvapky a na hrdlo sirupcek, tak snad to co najskor prejde, lebo malinky stale placka, tak mi ho je l uto.. aj dnesnu oslavu sme zrusili, sak predchvilkou mu teplotka klesla iba na 39 stupnov

TOBIASKOVI VSETKO NAJ NAJ NAJ

goga03
12. sep 2009

oslavencom vsetko NAJ, zvlast lubkovi skore uzdravenie.
nas to caka zajtra, ja som akurat robila tortu - len taku jogurtovo piskotovu, aby to mohol jest Oliver. vsak su to jeho narodeniny a jeho torta, tak nech ju aj moze jest. Na krstiny mal objednanu taku nadhernu,vyzerala fakt super, ale bola taka kremova a dokonca aj mne bolo tazko z tej plnky, tak mu nechcem davat take papat.

Inak nam dr. tiez hovorila, ze uz moze jest to co mi, samozrejme nesolene a nekorene, ale neviem si to dost predstavit, lebo mi dost solime aj korenime a niekedy to nie je ono ked to potom dochucujes na tanieri. sice vcera som robila rizoto a to sa dalo. vy ste tu spominali ze kuraci perkelt, no ja do neho davam dost mletej papirky, aby mal peknu cervenu farbu, tak to by som mu nedavala.
ozaj mleta cervena paprika je zelenina alebo korenie? podla mna korenie.

goga03
12. sep 2009

inak minule som nasla dennik, co pisala moja mama,aj pre mna aj pre brata, od narodenia asi po 2 roky, kazdy den, ze kolko a co sme jedli a kolko spali a tak. no a tam som zistila, ze ako 3 mesacna som pila mandarinkovu stavu a podobne veci. vtedy to bolo podla pediatrov ok. ja som sa nevyhadzala ani nic ine, tak mama myslela,ze je to ok.
lenze od 7 rokov som mala na nohach od jesene do jari ekzem, som behala po koznom a alergologii cele detstvo, nevedeli zistit z coho to mam, potom som pocas vysky bola rok v australii a asi pomohlo to podnebie a tam mi to zmizlo a uz sa to neobjavilo.
chcela som tym povedat to, ze ja aj brat sme boli krmeny rovnako, on ziadnu alergu nemal a ja ano a pritom sa mi objavila az v 7 rokoch.
to bolo k tomu kravskemu mlieku, ze na niekoho to moze posobit a na niekoho nie 🙂

natasa8
12. sep 2009

ahojte 🙂
tobiaskovi a lubkovi vsetko NAJ NAJ NAJ k prvemu rociku 😵 😵 😵 😵

lubkovi drzime palce aby sa co najskor vyliecil a nemusel na tu svoju prvu oslavu dlho cakat 😉

Ja som dnes dala krpatej zo svojich cestovin, obedovala zemiacik so spenatom a ako skoro kazdy den zjedla iba kusok, tak ked sme obedovali, hodila som jej do mysky par nasich vrtuliek .... no tlacila ich do seba akoby som ju tyzden trapila hladom 😀 Bola tam sunka, syr, smotana, cestoviny sa samozrejme varili v slanej vode 😒

goga ... cervena paprika je korenie, a ak ju davas len kvoli farbe - tak jej daj menej, perkelt bude ruzovy nie cerveny a bude moct aj oliver 😉

dnes sme boli na nakup ... povedala som muzovi nech oblecie malu, a az ked sme vychadzail z obchodu som si vsimla ze topanky naopak obute 😅 😠

ollako.. drzim palce nech sa Petkovi to spanie zlepsi, a to grckanie naschval - ja by som sa urcite spytala doktorky ci sa to neda riesit - mozno na neurologii alebo na nejakej detskej psychologickej poradni, jednoducho nech ti poradia odbornici ako sa mas v takej situacii zachovat 😒

claudinka
12. sep 2009

natasi s tymi topankami to aj mna muz tusim dva-trikrat upozornil, ze som mu dala naopak a nevssimla som si to 😠 😠

rony253
12. sep 2009

jooooooooooooooj Claudi skore uydravenie drobcovi.
Ja som dnes kupila topanky v deichmane tie Elefant fialove, len som mala problem s cislom. Pred dovolenkou som si dala odlozit 19-kz lebo som cakala ci dostanu este ine ale nedostali take ake som chcela tak som sla dnes pre tie odlozene, obula som jej tu 19-ku a sa mi zdalo, ze to ma nejako tesnejsie, no musela jej nozka podrast, tak sme s úredavackou merali a skusali potom 20-ku, a vzala som jej nakoniec tu dvadsiatku. ma ta dost volneho priestoru vpredu, ale bojim sa ye tie 19-kz bz jej boli po nejako kratkom case male. Ci som urobila spravne neviem. chodime zatial za ruky na dovolenke som skoro o kríže prisla a dnes sa uz pustala aj za jednu ruku. v obchode vyhadzala dnes na drogerii vsetkz detske pukacky z toho kosa v ktorom to tam mali, a chuda si len na yem sada a hlada piesok 😢 moje zlato. Ked ju podvihnem robi neuveritelny cirkus, dobre sa mi o zem nehodi. Neviem co s nou budem robim, ale chce si vždy presadit svoje a uz ma aj dobre prefackala, ukazem jej nono no ta ma z toho zabavu a ja sa nevime zdrzat smiechu, lebo tak sa na to priúravuje že ma trafi, že uz z toho sa treba smiat.
tak idem ja vzpnut pocitac, nech sa tu Sara v klude vyspinka. papa

rony253
12. sep 2009

Booooze sama chyba že úredovacka 😀 a mama tu ma naopak z a y ako ja tak sa ospravedlnujem 😀

vejinka
12. sep 2009

ahojte baby tak my sme uz prestahovany v inej izbe..a obyvacka ziva prazdnotou...nuz caka sa na gauc ..a este ani objednany nieje lebo v piatok sme nestihali..no nevadi v pondelok objedname inak baby chcem sa spytat ci aj vam sa niekedy stane ze drobci maju fialove okolo pusinky..dnes som si to vsimla..nie moc ale vidiet to az sa bojim z coho to moze mat..poradte 😖

vejinka
12. sep 2009

uz raz to mal aj som to hovorila dokine ale to bolo zo silneho sania...lebo papal z klobucika...ale z coho to moze mat terazn etusim..no pevne verim ze zajtra to uz mat nebude...boze moj tak sa bojim...tusim ani v noci spat nebudem 😔

vejinka
12. sep 2009

no a zajtra ideme robit kura na masle..win sem dala tento tyzden recept..tak sme zvedave ake to bude...a dnes maly s nami papal mali sme bravcove maso plnene s tarhonou..a napodiv sa z tarhone maly nedusil a pekne popapal

ka3n
12. sep 2009

ahojte..
najskor velmi velmi velmi gratulujem vsetko oslavencom Tobinkovi aj Lubkovi prajeme vela zdravicka, stasticka a lasocky...

My sme mali dnes oslavu, som uplne unavena, ale vsetko dobre dopadlo, vyzdoba super, hostia spokojni, Matusko spinka, dobrucky bol..a kopec darcekov dostal..

jurocko
12. sep 2009

😉 ahojteeeeeeeee
dakujem za blahozelania,,, 😉 😉 😉 😉 😉 😉

my sme mali dnes oslavu ale iba kamosky boli s maželmi a s detmi..dostal krasne darceky
vyšantili sa dosytosti...Karinka ked sa nahanali s detmi tak tobiasko utekal za nimi a keby ste videli tej radosti..uzastny bol a pri utekani si tlieskal a tesil sa.bol na spapanie..ja ho milujem nadovšetko...samozrejme aj karinku a manželika 😀 😀 😉

a zajtra poriadna rodinna oslava...tak dobru nocku aj ja mam dnes dost..paaaaaaaaaa

perlab
12. sep 2009

Ahojte babulky, prišla som aj sem pozdraviť 😀
pokým sú ešte pekné dni, tak sa snažíme bicyklovať, nejako nás to chytilo, dokonca sa pridal aj tatinko dnes, boli sme na návšteve /na bicykloch/ a vrátili sme sa 20,30, no bola už poriadna kosa 😀
Rony, vitaj, tak ste sa pekne vydovolenkovali ..... nuž, Sarinku začína chytať raná ročná puberta /to som si vymyslela taký odborný názov 😀 /, no my všetci jednoročiaci už na tom fičíme, hádam si nemyslíš, že Sarinku to nechytí .... treba len vydržať !!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Veji, tak s tým ti neporadím, skúsim sa zajtra spýtať segry, ideme jej poobede gratulovať, tak snáď nezabudnem 😉
inak ten recept, čo dala Win, tak tie zemiaky som robila aj ja /kura podľa seba/ a boli božskééééééééé, mňami-mňam, odporúčam a vďaka Ivi 😉
Claudinka, Ľuboško zlatunký nech sa čoskoro vylieči, si pamätám, ke´d si písala, že ste ešte sople nemali, no a tu to máš, sakris .... nuž treba len často odsávať, nech sa uško nezapáli 😢
a všetkým oslávencom, samozrejme, všetko najnajnaj 😵 😵 😵 😵
Olla, to je ale huncútik, ten Peťulo, ale poznám to, sestrin Martin sa vždy tiež pogrcal, keď sa rozkašľal, niekoľkokrát sme mali hocičo ošlahnuté 😀 😀
Kamilka, to s tým zaspávaním, aj my máme problémy, Romi pokým sa uloží, tak stavia vrby po celej postieľke, hádže sa od mantinela k mantinelu, popri tom popestuje zotroch plyšákov, čo tam musí mať a nakoniec zaspí v tak nepohodlnej póze, že mám dosť 😀 😀 😀
inak to je zaujímavé, že už dávno Martinko chodí a teraz sa začal stavať v postieľke 🙂

tak sa majte krásne, prajem dobrú nocku, hlavne mamičkám 😉 😉 😉 😉

perlab
12. sep 2009

Kami, aha, teraz som si prečítala, že už dlho sa stavia v postieľke 😅 😅 😅 😅 , nuž, huncútik, začína špekulovať a s tým vyhadzovaním dudla, tak to máš ako dôkaz 😀 😀 😀 , nuž, drobci už používajú rozum 😉

kamilka12
12. sep 2009

perlab - veď to, on sa síce už dávno stavia...ale vždy keď som ho ukladala spať...ani ho nenapadlo postaviť sa, bol zmierený s tým, že ho tam dávam za účelom spania...ale teraz vyslovene vymýšla. Mi to pripadá, akoby mu to dovtedy nedošlo, že postaviť sa dá nielen keď sa zobudí, ale aj pred spánkom..Až teraz na to došiel 😅

No a dnes tam opäť vymýšlal cca 3/4 hodinu, najskor sa tam rehnil a vykecával, ale potom iba stál a plakal...a opät som ho zobrala a išli sme von...do 15 min. zaspal v golfáči, tak som ho len preložila do postielky. Ale ako tam čítam, tak to robia viaceré detičky a treba len vydržať, hádam sa unaví. Len mňa brzdí aj to, že ešte nemá vybraté štichy po tom pruhu..a vraj sa nemá jedovať, nadrapovať...všetko, čo by mu mohlo teraz ublížiť, tak preto ho nenechávam tak dlho plakať. Ale od budúceho týždňa nastane prísny režim 😠

perlab
12. sep 2009

tak tak, kami, len ho pekne šetri, maródika malilinkého, vytrpel si istotne dosť 🙂
ozaj, a ke´d ho uspávali intravenózne, nedali mu aj náladovku?
ja som raz mala jeden menší zákrok pri ktorom ma uspali intravenózne /vpichom do žily/ a potom keď som sa zobudila som trepala samé sprostosti a rehotala som sa 😀 😀 😀 😀

kamilka12
13. sep 2009

Krásnu nedeľu prajem 😵

perlab - deň pred operáciou mu "napichli žilu" na druhej strane dlane...takže chodil celý den s dlahou a tesne pred operáciou, ked som s ním stála pred operačkou a mala som ho na rukách mu do tej hadičky, ktorá išla z tej ihly vpichli tú "náladovku" ..no to bola sranda 😀 On sa všetkých hrozne bál...a keď mu to vstrekli, musela som ho poriadne pridržať, lebo bol ako opitý a keď si ho potom dr. zobrala k sebe, len sa na ňu usmieval a rehnil sa nahlas 😀 😀 Vpichli mu to zato ešte pred dverami, aby vobec chcel íst k ním na ruky. Keď sa prebral z narkózy trochu mrnkal a potom znova na hodinu a pol zaspal,...takže to z neho už asi vyprchalo..

Včera sme boli u nás v Nitre pozrieť v tých novootvorených "Mlynoch"..drobcovi sme kúpili také zlatučké Pumy tenisky...len sa mi moc nezdajú, že by splnali tie zdravotné podmienky... 😒 Tak teraz aj trošku ľutujem, že sme ich kúpili...radšej asi kupovať s tou značkou, že je to zdravot. obuv...neviem. Už niekto aj kupujete vecičky na zimu? Topánky..vetrovku..?