Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
13. nov 2009

toto sa mi paci: ale ak ideme logikou anamary, tak si super zarobím - manželove je, čo si zarobí, na dieťa sa delia výdavky pol na pol.
a manželovi vyfakturujem sumu za starostlivosť o dieťa - 50%času, ktorý sa oň starám - samozrejme s príplatkom za noc, víkendy a sviatky + keďže kojím, príplatok na diéty.
k tomu pripočítam, že ho večer z roboty čakám s úsmevom a teplou večerou...
ďalšie neemancipované mamičky mi ešte určite napovedia, čo si fakturujú oni

a potom sa môžeme baviť o tom, že čo si si zarobil ty, je tvoje a čo si zarobím ja, je moje

vejinka
13. nov 2009

tak toto ma dojalo: Diddy ja mam malu u našich/ Oliverova dvojička/ má tam všetko čo potrebuje.Naši ju zabezpečia.
2 deti v Bratislave a 2 deti na dedine je rozdiel.

annie13
13. nov 2009

😀
mne manzel vcera povedal ked som mu vravela aby nesedel na gauci a pohral sa s Brankom ze som unavena, ze z coho som unavena, ked handry su v pracke, navarene je od vcera, a je tu bordel ako v tanku s Brankovych hraciek

evitkamalicka
13. nov 2009

aj podla mna je to hlupost, asi sa chcela len pochvalit tym co robi alebo robila a ze my sme len nejake uboziacky co sa nechame zivit muzmi

annie13
13. nov 2009

ze zobrackych 800 eur keby moj tolko zarobil tak sme stastni ako blchy/i

vejinka
13. nov 2009

uz som sa dostala na sranu kde sa priznala ze ma este saru

evitkamalicka
13. nov 2009

veru annie, moj muz zarobi nejakych 700€ a da sa z toho pekne vyjst, ja nepotrebujem drahe handry

vejinka
13. nov 2009

a uz placem aj ja...tatu matku by som zavrela nech sa spamapa 😢

annie13
13. nov 2009

môj 500 aj to musi byt dobry mesiac

evitkamalicka
13. nov 2009

annie clovek vie vyjst aj z mala ked chce

vejinka
13. nov 2009

urcite sa setrit na inych miestach ako "daj dcerku prec"! ved mi to az srdce trha...boze ako to mohla urobit chora zena..ktora ma dost choru pracu a chory cely rebricek hodnot..a este jedna vec ma dost zarazila ze keby zobrala malu mame tak ona by bola smutna...co to je za chore vyjadrenie? ved deti patria rodicom a nie starym rodicom..!

annie13
13. nov 2009

neverim ze to nebol vymysel

annie13
13. nov 2009

no drobček je už hore
včera sme kúpili 100 kociek za 9 € a boby v tescu tak sa z nich vytesuje

jurocko
13. nov 2009

AHOJTEEEEEEEEE PRAVE SOM DORANAJKOVALA,MALY JE NIJAKY ZLY.......IDEM ESTE DOUPRATOVAT LEBO ZAJTRA IDEME DO POLSKA NA MESO A CHCEM MU KUPIT NA VIANOCE TAKE MOTORKOVE ODRAZADKO NA JAR
A POTOM S KARINKOU UTEKAT NA TANECNU........
VECER CHCEM ZMYT PODLAHU A POVYSAVAT LEBO ZAJTRA SA MI UZ NEBUDE CHCIET LEBO PRIDEME UNAVENY
TAK PEKNY DEN....
A ANNIE TEN PRISPEK JE AKO NA HLAVU NAPUDNUTY
PAAAAAAAA

vejinka
13. nov 2009

ahojte tak maly spinka...a ja relaxujem troska..na obed toho spapal dost plny tanier mliecnej polievky so zemiakmi a druhe sme mali mrkvove karbonatky a paradajkou...inak veeelmi dobreeee a spapal celu jednu karbonatku vypil 200ml caju...troska sme sa pohrali a dokojila som ho a buvaaa 😉

natasa8
13. nov 2009

ahojte...

veji... ja som bola tiez u zubarky tesne pred tym ako som zistila ze som tehu, dostala som aj injekciu a mala je zdava 😉
no 800 Euro na Bratislavu nie je nic moc ... tu su ovela vyssie naklady, hlavne ak si museli kupovat vlastny byt 😒

natasa8
13. nov 2009

veji a preco kojis este aj cez den ked maly pekne papa....

odporucana davka pre babatka v tomto veku je 300 - 500 ml mlieka denne, a v tom su aj mliecne prikrmy... (napriklad aj mliecna polievka..)

vejinka
13. nov 2009

natasa..lebo ja mam velmi vela mlieka...uz kojim len rano potom ked die spat potom ked ide druhy krat spat a potom ked sa zobudi cca o tretej a potom ked ide spat o osmej...aj tak sa citim na figu ze uz mu tak malo davam mojho mlieka

vejinka
13. nov 2009

si predstav ze som kojila kazducku hodinu ...od rana do rana...toto je pre moje telo dost sok takto rapidne znizit kojenie..musim postupne ..lebo by som bola nerada keby som dostala zapal 😔

natasa8
13. nov 2009

veji.. jasne 😉
paneboze, ... ja som si len teraz vsimla ze dnes je piatok 13-teho

rony253
13. nov 2009

ahojte, tak Sarka spinka druhy spanok, dodobedu sme si spolu pospali asi 2 hodinky a teraz spinka uz asi 20 min, daco som pocitala, co ste tu popisali.
Buksy, aku zivu vakcinu budete mat????????????????????
Ja uz fakt, neviem, kazdy doktor povie nieco ine, mne chcel uz Saru ked sme boli na prehliadke ockovat, aj ked este trosku kasle a je tam hlien. A povedali mi, ze dieta ma byt zdrave v den ockovania a nie 2 týždne pred ockovanim a vraj v tomto pocasi to nie je mozne aby bolo dieta kompletne bez sopla, alebo kaslu. Vazne u nas je dnes teplo. preto sme chorí. Svagor m bol kupit Aspirin Complex, lebo ma az kosti boleli. kaslem este stale.
Inak kupila som dnes stehna zo zajaca a neviem ako to mam pripravit. Zajtra urobim Sarinke asi zajaca na smotane a zemiacky alebo neviem ako. 😉

rony253
13. nov 2009

ja som bola tehotna s bruchom nevem v ktorom mesiaci a aj moja zubarka bola tehotna s brucho väščim ako ja, bolo to na slov a robila mi kaz aj s injekciou. nie stale v tehotenstve sa da robit zakrok, ale v urcitom case teda mesiaci je to mozne. To uz bude vediet zubarka, kedy moze co robit, ale tahat by som nedala. len ked opravit.

kamilka12
13. nov 2009

Ahojte,

veji - uf, aj tak je to ešte dosť často čo kojíš...ale chápem, že oproti tomu ako si kojila predtým je to ovela menej 😉 A určite by som tiež začala intervaly zvačšovať, inak budeš mať mlieka stále veľa, práve preto, že často kojíš a hlavne..ak plánujete bábo ;) Ale veď to ty dobre vieš, načo ti to tu vypisujem 😀 Len som si spomenula ako som odstavovala malého ja, proste denné kojenie som vynechala úplne z jedného dna na druhý a kojila som iba v večer, v noci a ráno.. Cez deň sa prsia neplnia tak rýchlo ako v noci 😉

kamilka12
13. nov 2009

Ja som ten príspevok, čo ste tu dali link ešte nečítala...ale veru 800 nie je moc ale ani málo...Ale idem si to prečítať. My by sme z toho nevyžili určite ale máme známych, ktorý by zase vyžili, len veľa robí to, či máš úver, v akej výške, poistky, nájom, bla bla bla... poprípade výživné na deti z predchádzajúceho manželstva a tak.. 😔

buksy
13. nov 2009

ahojte
aj mne mala haja...varim rybky a zemiaky....
rony..no ta ktorou budu aj vas ockovat proti mumpsu osypkam a rubeole je vlastne ziva vakcina...
preto musi byt dieta uplne zdrave no neviem ze ci sople vadia alebo nie skor si myslim ze ano...ale nech skusia aj ine baby napisat...
pre nas bude vysetrovat dva tyzdne pred ockovanim lebo sa na niektore vysledky caka az tie dva tyzdne.,.. no tak dufam ze behom tych dvoch tyzdnou petka neochorie...

kamilka12
13. nov 2009

čitam tú tému a mi to pripadá akoby si fakt srandu robila 😕

estella
13. nov 2009

ahojte..aj ja som si precitala tu temu a som si isat ze si to len vymyslela...take nieco nemoze byt pravda tomu neverim...... 😒 😒

Maxim este spi dnes sme boli v meste doobeda a prisli sme domov trosku neskor tak aj neskor isiel spat...

dnes mi manzel spubil ze ma pozve na veceru tak som zvedava. 😅 ..

rony253
13. nov 2009

ja som si pripravila cesto na zemiakove placky a potom do nich supnem stroganov, bude dobra papa, zajtra robim zajaca 😒
Buksy tak ja neviem, lebo nam nehovoril o nejakych testoch, a tiez ideme na ten mumps, kazdý lekar je iný. ja som uz zufala, ked nebude do pondelka fit, pojdem zobrat tu vakcinu k nemu a dam jej ju pichnut na slov ked bude totalne fit, len ze ta sa ockuje len v 14. mesiaci u nas, u vas v 15. tom? u nas sa v 15-tom ockuje Hexa stvrta. takze mala by som stihnut ten mumps do 24.11. lebo to bude posledny den ked bude mat Sara 14 mes.
ten link pozrem vecer

luciankasebastianko
13. nov 2009

ahojte my sme boli plávať a maly je borec 😀 dala nás k večím detom 17 m a on pláva uplne zarovno a to sme mali dlhú prestávku no som hrdá na tu žabku moju 😀 ale až teraz zaspal som myslela, že sa unaví a bude spáť viacej no ale čo už snád potiahne aspoň hodku 😒

ollako
13. nov 2009

ahojte tak tu temu som si precitala aj ja , no ak je to pravda nemam ani slov, strasne, ale fakt by ma zaujimalo ako sa rozhodovala, ktore dietatko da prec raroha jedna 😠 uplne som sa vytocila a ze jej nechyba este napise, no
nie je normalna isto iste