Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

kamilka12
11. dec 2009

Inak, nechcela som nikoho naplašiť s tým očkovaním...ako píšem, neviem či z toho má tie teploty 😕 . Ale myslím si, že veľmi záleži od toho, akú imunitu dieťa má, či ho práve niečo neobchádza, či mu nejdú zúbky a tak...Takže možno vaši drobci to zvládnu v pohode 😉 Mám okolo seba kopu kamošiek, ktoré nemali reakcie žiadne. My sme zatial pri každom očkovaní teplotovali 😒

jurocko
12. dec 2009

dobre ranko..prva?
u nas snezi a karinka vyska od radosti..tesi sa
ideme sa teraz prejst vonku a potom si poumyvam a povysavam..ale riadne mrzne 😉

zabudla som vam napisat ze som včera pisala s Karinkou list jeziskovi ako sa tesila,ako mu krseslila a priala si toho vela 😉 ako kazde dieta 😀 zlatučka bola moja laska..tak sme potom ten list dali do okna a ked isla Kajka spat tak sme pootvorili okno a ze ked ona zaspi aj ja tak jezisko pride a list si zoberie 😉
a rano ste ju dnes mali vidiet na cely byt krici mámicka,list si jezisko zobral...taka stastna je to krasny pocit bliziacich sa vianoc teraz mi tu hraju koledy..super pocit 🙂 🙂 🙂 😔

dobre utekam deti obliekat..paaa a pekny den

timotej
12. dec 2009

Ahojte dnes MM malého zobral celé doobedie k svokre tak som piekla medovníčky resp. volajú sa medové koláčiky celkom sa vydarili a stihla som aj upratať takže super teraz drobec spí a poobede ideme na oslavu synovec má 3 roky. Ozaj neviete ako je to s Quelle ževraj včera ukazovali že končia ja som niečo objednala k Vianociam tak neviem či to príde.

rony253
12. dec 2009

Ahojte, par dni som tu nebola, nejako som sa sem nedopracovala, v pondelok alebo v stredu letime, zajtra idem kupit letenky tak uvidime, ani by som neletela, kebz že nemusim ockovat malu ale musim, ma povinnu hexu, tak by prisiel sem manzel na vianoce. takze musime ist domov.

ka3n
12. dec 2009

ahojte..my sme sa akurat vratili z Tt zo sakra velkych nakupov a som taka unavena..este cakam poobede sestru.ale tesim sa, maly sa vyjasi so synovcom..

timotej, myslim, isto, ze ti to nepride, lebo som mala nieco objednane davno a som tam volala povedali, ze uz to nepride, vsetko uz zrusili..ale zavolaj si tma preistotu..

Zajtra ideme na navstevu k Estelke a na vianocne trhy, tak sa tesime.

timotej
12. dec 2009

Dakujem Ka3n za info to je škoda také pekné sady do kúpelky sme objednali aj svokrovcom aj nám. Prečo majú potom stránku a dá sa tam objednavať aj potvrdia objednávku to je blbé. pozriem ešte Neckermanna dúfam že tí sa nezrušia.

ka3n
12. dec 2009

No ja som si bundu objednala a tak som to nakoniec zrusila, a kupila som si v obchode..timotej, ved aj v TT v obchodoch maju krasne pri sady do kupelky..napr. pod stlpami v meste /tam sa mi pacia najviac/...

claudinka
12. dec 2009

AHOJTE BABULKY MOJE NAJKRAJSIE,
v prvom rade Vas chcem vsetky pozdravit, obcas Vas aj precitam, ale nestiham vobec nic pisat, lebo vacsina mojho casu na internete je na mimibazare, mimiaukciach - hladanie darcekov a vianocnych receptikov; alebo tvrdnem na facebooku a hram tu hru cafe world..
ozyvam sa po vyse mesiaci, fiiha, to som tu tak dlho nebola? hanbim hanbim
urcite sa to budem snazit nasledujuce dni napravit 😀 prve dva ci tri tyzdne som bola bez internetu a teraz sme sa nakoniec rozhodli, ze budem pripojena iba cez mobil na comp, lebo viazat sa na dva roky sa nam neoplati, kedze este nevieme, ci o rok nepojdeme inde alebo ci nebude chciet tento byt predat, tak mi muzik kupil O2 kartu a tam mam neobmedzeny net.. samozrejme nie je tak rychly ako inde, ale kedze sem ide iba T-com internet alebo mobilny, nemam na vyber, upc sme dali zrusit..
ale lepsie ako nic, naozaj som vdacna za to, ze vobec nieco mozem tu robit, ako byt uplne bez neho.. 🙂
vy sa ako mate? vsetci zdravi?

co sa tyka byvania, zvykam si zvykam.. bytik je superny, neda sa to porovnat s tym jednoizbakom, kde sme byvali doteraz, to su dva a jeden.. tento bytik je velky, maly ma svoju detsku izbu, konecne mozeme pozerat telku len v obyvacke a v spalni sa pekne spinka.. a kuchynu som si zamilovala, i ked by som tam mohla mat viac priestoru, ale nemozem mat zase vsetko (polovicu linky zabera umyvadlo a obrovska nova mikrovlnka, ktoru sme od svokrovcov dostali). Co sa tyka dediny, no skoda reci, vsetky, co zijete na dedine, to velmi dobre poznate.. neda sa to porovnat s mestom a ja sa neviem dockat, kedy sa nastahujeme naspat, lebo sa tu idem zblaznit.. nie je tu jediny park, jedine ihrisko, no proste nic, iba jedny drahe potraviny.. ale co chcem od dediny, ktora ma iba tri hlavne ulice 🙂 na ulici pri prechadzke absolutne nikoho nestretavam, ci cez vikend alebo tyzden..

a co sa tyka maleho, najma kvoli tomu som tu.. potrebujem vo viacerych veciach poradit alebo aspon mi odpiste, ako je to u vas, lebo niekedy sa idem zblaznit, ze mi nikto nerozumie..
neviem, cim mam zacat, mam toho kopec, tak sa to budem snazit skratit, kedze vidim, aky sloh som uz napisala a to som este ani nezacala :D 😝
ako prve som sa chcela opytat bab na kojenie, boli sme s malym v sobotu na mikulasa a trosku asi prechladol, mal mierne teplotku a tri dni, teda aj dnes trosku, soplil, ale len tak malinko a obcas zakaslal, ale najhorsie to bolo v utorok, teraz mu uz nic nie je.. a v tom zhone som si ani neuvedomila, ze mu nedavam vobec mliecko a teraz sa mu pokusam treti den davat a nepricucne sa, iba v noci.. co mam teraz robit? mam mu uz dat krabicove? viem, ze niektore urcite davaju, ale asi je lepsie kupit nejake umele mliecko a davat mu nie? kolko mliecka maju vypit denne? on vela papa, vela pije cajika, na kila, preto ani vobec nestiham kojit, kedze on vzdy zje vsetko, co mu dam a na to vzdy vypije plnu flasku caju.. a v noci som ho ucila na postielku, tak som mu vzdy bachla cajik a hotovo, spal dalej.. a tak vela si uz neodstriekam.. takze asi umele bude riesenie, ze? alebo mam vyskusat nakopnut mliecko homeopatikami a cajom? i ked sa mi do toho nechce, predsa len raz chcem prestat kojit a ked mu to vobec nechyba, aspon to bude ovela lahsie..

a co sa tyka este maleho, strasne je zly.. aj vasi nevedia, co so sebou? vonku sa mi hazde o zem, nechce prejst ani krok.. dnes tak pacol do blata, ze som si myslela, ze mu uz naozaj ublizim.. taku hysterku a nervacku zo mna robi, ze nechapem.. cele dni vkuse vymysla a uz si zacal uvedomovat aj svoju silu a co mu nedovolim alebo nedam, tak take sceny robi, ze dovi.. normalne z neho s muzom nechapeme, ako sa za posledne dva tyzdne zmenil, ako naschval robi cele dni veci, ktore nesmie.. a vobec sa nechce so mnou hrat, ani citat ziadne knizky, ani kocky stavat, uplne zbytocne sa snazim a vobec to nema ziadne ovocie..
a spinkanie v postielke.. jaaaj tak som sa strasne tesila, ze uz haja sam a teraz, ako bol prechladnuty, tak spal s nami od pondelka a spinkanie v postielke je v haji.. a to som sa cely mesiac snazila jak dilina, uplne ma to serie, ze to takto dopadlo.. teraz ked ho tam dam, zase vrieska ako predtym.. ale uz to kaslem, uspim ho a prenesiem a snad to bude zaberat, postupne ho chcem zase naucit na postielku.. lebo by som ho rada aj do vlastnej izby casom dala, i ked pochybujem, ze to zvladne.. predsa len ten jednoizbak mam smolu, ze si tak navykol na niekoho pritomnost a revat ho v noci nenechavam, staci, co robi posledne dva tyzdne.. asi mu idu dalsie zuby alebo co, v noci sa zobudi velakrat, zacne okolo seba strasne kopat, vrieskat, nezabera caj, dudlik, niekedy to trva aj viackrat po sebe par minut a my sa z toho ideme zblaznit.. vacsinou v tyzdne pat-sestkrat spi zle a raz-dvakrat dobre..
tento tyzden som mala tri dni aj vysoky tlak, zevraj od unavy a aj z toho, ze som zacala viac pit kavu, ktoru teraz radsej ani nepijem, sa bojim.. mi bolo zle, vsetko sa krutilo, no skoda reci.. odvtedy pekne chodim vecer skor spavat a ked som unavena, pospim si s nim, taku chybu ako doteraz uz nebudem robit, ze doma tip-top vsetko upratane, navarene a ja vyflusnuta..
ale co tam po mne, vy sa pochvalte, ktora mate co nove, ako sa mate, co deturence a tak.. ako sa pripravujete na vianoce? 😀 😀

evitkamalicka
12. dec 2009

dobry vecer sa praje 🙂

my sme dnes boli na vianocnych trhoch na fajnu cigansku

claudinka
12. dec 2009

A ozaj, deturence Vam pekne papaju? mne zacal z nicoho nic vypluvat.. teda zje vsetko, ale polovicu vypluje do ruky, pokuka a da spat do pusy.. aj jablko a podobne veci, ktore ma rad.. to nechapem..

A tu mam par tipov na varenie a pecenie 🙂
Uzasne ruzove srdiecka, vsetkym velmi chutili, som robila na Mikulasa a na Vianoce ich svokra chce, aby som ich upiekla, ze sa ich nevedela dojest.. http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20189, aj toto som robila mnaaam http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2938 to som zase vsetko pojedla sama
toto je tiez mnamka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17504
jablkovy mnam kolac, vazne mrte rychly http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17608
toto som robila prvykrat minuly vikend, uuplne mnam, ale tak raz za cas to staci, to neni jedlo na dva dni http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6748

a milujem pesnicku Pribeh od Tiny a Rytmusa 😀

evitkamalicka
12. dec 2009

claudinka nas teraz je este viac ako jedol, strasny papac je, raz nas zje oboch 😀

winona24
autor
12. dec 2009

claudi no že sa aj ozveš....potom musíš takéto romány písať... 🙂 😀 😀 😀 😀

to posledné čo si dala,to som robila aj ja....mne to strašne mi to chutí......

a pesničku od Tiny a Rytmusa veru aj ja môôôôôôôžem.....naozaj pekný počin....

ka3n
12. dec 2009

claudinka, ja ti len tak narychlo poviem, ze aj mne sa maly hocikedy strasne hneva, jeduje, hadze o zem a minule sa stale bral doma na ruky a ja som bola ako vyfusnuta..tak som ho posadila na zem, asi 2-3 min. sa pojedoval, vyreval..s muzom sme si ho nevsimali a potom prisiel za nami s usmevom na tvari akokeby sa nic nestalo...takze ja tie jeho muchy niekedy ignorujem (v medziach normy), lebo zachvilku by mi aj po hlave skakal.

kamilka12
12. dec 2009

ahojte,

claudí - vitaj opäť 😀

Tak ja som to dnes nevydržala a išli sme s malým na pohotovost...dnes je to tretí den čo má stále teploty a o 14tej mal 39,2! A si predstavte, dr. ho celého prezrela a nenašla na nom nič, prečo by mu mala dat antibiotiká, dýchanie čisté, hrdlo ok, okrem soplíkov mu nič nie je a ked som jej povedala, že nás 1.12 očkovali, tak my povedala, že to vraj s očkovaním nič nemá! Vraj má iba takú virózu, teploty trvaj 4-5 dní a na ten 5. deň, je to zlomový deň, kedy sa teplota zrazí sama dolu a zvykne sa potom spravit vyrážka niekde na tele, alebo teploty budú pokračovat poprípade sa pridá kašel..a vtedy mám íst k našej dr. Takže ak má dieťa 4-5 dní teploty, treba ich iba zrážať, vraj je to ok 😕 Mne dr. vždy hovorí, že ak má viac ako 3 dni, treba príst a berie mu krv a tak...No tak uvidím čo bude do pondelku, to bude ten 5 den. Martin je chudáčik ako opitý, ved je 3 dni v teplotách, ale našťastie mu vždy klesnú po Nurofene alebo Panadole. Ale potom opäť vystúpia.

A ešte jedna vec ma prekvapila, vraj ked budeme dávať zábaly..tak v žiadnom prípade nie na končatiny, ale iba na hrudník 😕 Ja som bola v tom, že práve na ruky a nohy sa majú dávať...Vám to ako dr. káže?

kamilka12
12. dec 2009

že MY 😲 ..oprava MI 😅

claudinka
12. dec 2009

evitka aj ten nas, az sa bojim, ze ho prekrmujem, tak mu zacinam davat posledne dni menej papat.. lebo on by najradsej papal vkuse cely den! zje komplet obed, vypije cely cajik a este si pyta nieco po chvilke.. neuveritelne nieco.. a uz mu rastie brusko aj zagulatuje tvaricka, tak musim davat pozerat, aby nebol uplny tuco 😀

winon a na tu moju malu zlobu mi nic neporadis? niekedy som na prasky a schopna mu ublizit.. je to normalne?

ka3n ja praveze ho ignorujem furt 😀 a jeduje sa kazdu chvilku, takze je bity ako zito 😀

kamil a nema to zo zubkov? ako som uz parkrat pisala, my sme tiez mali dvakrat po sebe 40ky par dni a vzdy to boli zubky 😒 a jedenkrat sa ani zrazat nedali a aj tak to bolo ok

evitkamalicka
12. dec 2009

claudi nas teda tuco nie je vobec, na to kolko zje tak mu asi velmi dobre travi alebo to vsetko vybeha, lebo dnes som ho akurat vazila a ma 10,5 kg

vejinka
12. dec 2009

ahojte dievcata..claudi aj moj maly je ako z divych vajec..ale to mame asi teraz kazda tak...aj po riti vela krat dostane a vie za co chvilku ho to mrzi a potom robi to iste za co dostal...takze je to take "mini" obdobie vzdoru to hlavne nas este vsetky caka...uz sa neviem dockat 🙄

vejinka
12. dec 2009

kamil ano presne len hrudnik nie koncatiny

goga03
12. dec 2009

ahojte,

kamilka dr. mala pravdu zabaly sa na koncatiny nemaju davat.
inak mne dr. poradila, ze lepsie ako zabaly je dieta sprchovat alebo okupat v teplej vode, nie horucej ani studenej, takej ako ked ho normalne vecer kupes.
asi budete mat tu siestu chorobu, oliver to mal, po 3 dnoch teplotovania sa vyhadzal a tym sa cela choroba skoncila, teploty odisli.

vejinka
12. dec 2009

a ked zrazat teplotu kupelom tak musi byt po hrudnik vo vode 😉

goga03
12. dec 2009
goga03
12. dec 2009

veji to mi pripada nebezpecne
tu pisu toto "Omývanie špongiou (sponging) je najčastejšie odporúčanou metódou fyzikálneho ovplyvnenia teploty. Dieťa posadíme do vane naplnenej vodou do výšky 3 až 5 cm, teplota vody asi 29°C až 32°C a špongiou omývame trup a končatiny. Odparovaním vody z omývanej plochy sa bude telo ochladzovať. Okolitá teplota v miestnosti by mala byť okolo 24°C, dĺžka omývania taká dlhá, dokiaľ sa nedosiahne požadované zníženie teploty

claudinka
12. dec 2009

evitus, dobre vidim??? ze 6. tt???? 😝 😝 😝 gratulujeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 to je krasne 😉 😉

vejus uz nech si pise domace ulohy zo skoly 😀

aj mne dr. hovorila, ze takym velkym detom, co sa uz hybu, zabaly sa nedaju spravit.. takze pekne sprchovat kazdu hodinku, pokym sa neznizi teplota tak, ako sa ma.. plus k tomu davat potrebne tabletky, cipky alebo sirupceky

evitkamalicka
12. dec 2009

claudi ano dobre vidis a dakujem 😉

goga03
12. dec 2009

inak ja po riti nedavam, lebo v tom nevidim zmysel, kedze tak silno aby ho to bolelo ho nebuchnem a kebyze ho buchnem len tak jemne, tak si mysli, ze je to sranda.
u nas sa velmi osvedcilo, ze mu poviem raz, potom druhy krat a k tomu pridam aj vyhrazku, ze co sa stane ak neposluchne a treti krat uz konam a splnim presne to co som povedala. takze po case sa naucil, ze ja ked nieco poviem, tak nesrandujem. len to treba dodrziavat vzdy.cize uz sa nam aj stalo ze sme predcasne odisli z navstevy, alebo sme odisli z obchodu a nakup sme tam nechali.

claudinka
12. dec 2009

ja som sa o tom aj so svokrou dnes po telefone bavila, ze si to musi nejako uvedomit.. a inak si to neuvedomi, ako ked dostane po zadku.. s recami a vyhrazkami som to stokrat skusala, ale to u nas nezabera ani nahodou a mozem sa aj na hlavu postavit.. neviem, mam pocit, ze by mi nerozumel, keby som nieco take, ako pises v poslednej vete, si myslim, ze by to nepochopil aj tak, co vlastne sa stalo..

evitkamalicka
12. dec 2009

u nas zabera zvysenie hlasu, po riti to ma na haku a ked mu to poviem pekne tak tiez ma na haku, ale ako nahle ho okriknem tak je pokoj

goga03
12. dec 2009

claudi my sa prave s muzom cudujeme nad tym, ze on rozumie uplne vsetko. ked mal rok, ja som mu do ruku strcila plienku pocuranu a zo srandy povedala, ze nech ju odnesie do kosa. a on odisiel do kuchyne, otvoril skrinku pod drezom (tam mame kos) a hodil ju do neho. som nechapala.
ale ze vraj uz rocne deti si vedia uvedomit reakcie - pricina a nasledok.cize ak zhodim nieco hodim zo stolicky padne to na zem a podobne. cize podla mna pochopi, napr. ze bucham varechou do okna, mama pride a varechu mi zoberie.

claudinka
12. dec 2009

evitus ja kricim furt, tak to by si ani nevsimol, ze nieco chcem 😀

gogi hej, o tom hovorim, ze tomu rozumie.. ale ked mu poviem, ze odideme z obchodu, ked neprestane, to podla mna nepochopi, ze kvoli nemu sme odisli..