Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
31. júl 2009

ahoj bendy, no presne to som pisala, aj my chodime a aj mensie babätka tam chodia.

misik
31. júl 2009

caute baby,

rony termalna voda je raj pre bakterie a kupe sa v nej aj vela chorych ludi /kozne choroby a pod/, tu som nasla nejake clanky tak kukni.

Vo vode na kúpanie sa tak za vhodných podmienok množia rôzne druhy mikróbov, húb, plesní, kvasiniek; vyskytnúť môžu sa i črevné parazity. Tieto mikroorganizmy môžu spôsobiť rôzne ochorenia napr. gastroenteritídy a vírusové zápaly očných spojiviek; rany sa môžu infikovať a zapáliť. Mikroskopické huby, plesne i kvasinky vyvolávajú povrchové ochorenie kože, nechtov a slizníc. U citlivých jedincov môžu vznikať zápaly močových a pohlavných orgánov. Pri termálnych bazénoch je problémom výskyt améb, z ktorých niektoré druhy môžu spôsobiť ťažké ochorenia - zápal mozgu a mozgových blán. Ohrození sú najmä nositelia kontaktných šošoviek a deti. Riziko gynekologických či urologických infekcií nie je vylúčené, ak kúpajúci sa zostávajú v mokrých plavkách príliš dlhý čas, najmä v chladnejšom počasí.

Pri kúpaní na prírodných kúpaliskách (jazerách, vodných nádržiach, štrkoviskách a pod.) predstavujú zdravotné riziko najmä sinice, ktoré sa na hladine vyskytujú vo forme vodného kvetu. Sinice, ktoré produkujú cyanotoxíny môžu vyvolať alergické reakcie, tráviace ťažkosti, zápaly očných spojoviek a pod. Vzhľadom na to, že teplota vody v prírodných kúpaliskách je obvykle nižšia (najmä na začiatku kúpacej sezóny) ako v umelých bazénoch, je výskyt baktérií, vírusov i parazitov v takýchto vodách menej frekventovaný, ale nie je vylúčený. V nekontrolovaných prírodných kúpaliskách býva významnejšie riziko chemického znečistenia napr. ropnými látkami, ťažkými kovmi, pesticídmi a detergentmi.

misik
31. júl 2009

este jeden:

Vo vodách na umelých kúpaliskách sa môžu vyskytovať baktérie, vírusy, huby, plesne a améby. Baktérie rodu Salmonella a Shigella sú pôvodcami ťažkých hnačkových ochorení ako salmonelóza a dyzentéria a môžu sa prenášať aj vodnou cestou. Stafylokoky môžu zas spôsobovať zápaly kože a dýchacích ciest. Z vírusových ochorení hrozia kúpajúcim sa najmä horúčkové ochorenia spôsobené vírusmi. Huby a plesne spôsobujú kožné infekcie najmä medzi prstami rúk a nôh. Améby predstavujú pre človeka riziko v bazénoch s termálnou vodou. Jednou z najnebezpečnejších je Naegleria fowleri, ktorá spôsobuje zápaly mozgu a mozgových blán. Ochorenie sa môže skončiť fatálne.

luciankasebastianko
31. júl 2009

misik nestraš 😠

misik
31. júl 2009

luci nestrasim, len rony sa pytala preco nie je pre deti tak pisem, lebo mne dr este pri malej zakazala termalnu vodu

miriam24
31. júl 2009

Ahojte .. maly mi uz spinka .. spokojne bez soplikov .. tak dufam ze sa mu zasa nos neucpe v priebehu noci .. muzik je na treningu - sice uz maju po ale vzdy sa zdria 😕

to s tymi kupaliskami je to podla mna tak ze mozete tam ist 100x a na 101 nieco chyti .. alebo aj nic .. ja som bola s malym len 2x na jazerach v senci a hned sa mu zapalilo ocko .. tiez nam dr povedala ze keby zacal kaslat ze mame prist lebo ze nietore bakterie co sa nachadzaju vo vode sa zvyknu usadit na dychacich cestach .. ale nastastie nekasle

no a uz som tu spomynala ze kamoska bola s malou len raz na kupku v Ba (neviem presne ktore) a mala salmonelu .. a jej susedy mala to iste .. a pre take male deti to vie byt velmi nebezpecne .. si zoberte co to dokaze spravit s dospelym clovekom .. nieto este s takym malym drobcom 😒

misik
31. júl 2009

miri tak som to myslela aj ja, nemusi nic dostat, ale zvlast v terme je riziko ovela vyssie tak preto to neodporucaju.
A zabudla som ti uz po stretku napisat, ze suseda mi stale spominala babatko v rodine jej svagrinej a zistili sme ze si to ty s malym tak sme sa smiali.

eweny
31. júl 2009

dobry vecer maminky..no pekne, staci co som si precitala..takze to najlepsie nikam neist s takym drobcom, ze?

misik
31. júl 2009

eweny to som nechcela vas uplne vystrasit, je to individualne, uz som pisala, ze my sme uz treti tyzden kazdy den na kupku /normalnom - netermalnom/ a nedostali sme nic, len ked si sa pytala vcera na termal tak som ti napisala co ja viem o tom.

eweny
31. júl 2009

misik, jasne..dakujem za infosky..ono toto je uvazdane ako termalne kupalisko, ale nie je tam taka horuca, spinava, mineralna voda..

a drobec sa kupava len v detskom bazene?..alebo ho beries v kolese aj do vacsieho?

winona24
autor
31. júl 2009

no čaute....peknú tému ste nahodili.....termálne,netermálne,prírodné,neprírodné....všade niečo je...nenavyberáte... ☹

eweny
31. júl 2009

winon, ahoj..veru vsade..ak by sme sa toho mali pridrzat, tak to uz vobec nikam nemozme ist sa kupat..

winona24
autor
31. júl 2009

ahoj ew.... 😉

mno moja svokra premúdrelá,chce malú kúpať na draždiaku...(pre neznalých,prírodné kúpenie v Petržalke)...ale nedovolím jej to ani za boha.....nohy som jej tam omočila,ale celú ju tam máčať nebuem.....štia a serú a kúpu sa tam (psi/y neviem)....ANI ZA BOHA NIE.....

ale na stretku sme boli v Poprade v AQUACITY...a malej sa páčilo....a zaobišlo sa to bez pamiatky 😝

misik
31. júl 2009

aj tu pisu nieco o tom preco nie v lete:
http://zena.atlas.sk/oplati-sa-v-lete-kupat-v-t...

eweny on je aj v malom ale viac v rukavkoch v takom akoby strednom a tam sa mu velmi paci lebo je vlastne cely vo vode a myslim, ze mu je to v tychto teplach prijmnejsie na schladenie

miriam24
31. júl 2009

misik .. hej hej .. poznam tvojich susedov .. svet je maly 😀

no my sme kupili malemu aj taku rybu nafukovaciu .. nieco na sposob maleho clna .. tak na cca 5-6 litrov vody .. takze sa clapka aj tam .. uz sa ho bojim dat niekam do vody aspon teraz ked nema este ani rok .. aj ked netvrdim ze ked bude starsi tak nic nechyti

no kazdopadne by mali chodit po kupkach hygienici a kontrolovat stav vody .. ale bohvie ako to je .. no na Drazdiak by som uz urcite nesla .. ani Kuchajda sa mi nezda .. myslim na kupanie .. no ktovie .. ale zasa leto bez kupania ani neni leto tak treba hldat zlatu strednu cestu

bendy
31. júl 2009

eweny..si asi myslela kupalisko vo Vyhniach ze??My tam chodime s malou skoro pravidelne, malej sa tam neskutocne paci, hlavne v tej strednej vode, chytim si ju pred seba pod pazusky a plava o sto sest 🙂

bendy
31. júl 2009

a tiez si myslim ze tie kupaliska su kontrolovane hygienikmi, dokonca mam jednu znamu co chodi po kupaliskach takto kontrolovat vodu

eweny
31. júl 2009

bendy, ano presne Vyhne myslim..takze tam chodite?..super, tiez sa niekedy chystame..a kedy tam chodievate?..myslim casovo, aby tam nebolo vela ludi..a voda je fajn?

rony253
31. júl 2009

tak som si vas docitala,prave som sa pytala muza na toto nase nvoe thermalne, tak povedal, ze tu tak hlboko vrtali, ze ta voda totalne cista a nie nejaky hnoj, a uz som bola s malou nie raz v tom thermalnom a nic nam nebolo, a nema ta voda 50 stupnov ako pisu v clanku to by som ani nevydrzala, my sme vo vode 32 -34 stupnov. a minule som si vsimla, ze brali v detskom bazene som skumavkou vdu na kontrolu, tak si myslim, ze je to tu prisne kontrolovane. na toto normalne kupalisko co je tu by som nesla, nema dobre meno, co sa tyka hygieny. idem ja hajuskat, tak vam prajem dobru noc a pekny vikendik. papa

misik
31. júl 2009

rony vidis prisne kontrolovane a napriek tomu to druhe nema dobre meno kvoli hygiene ...
Ja som ti len pisala preco mne neodporucili a nie ze nemate tam chodit, 100 ludi, 100 nazorov a kazdy nech si spravi podla seba. To bol len moj nazor a clanky k tomu.

rony253
31. júl 2009

dakujem misik, super ze som si to precitala 😉
idem ja kocky papa

vejinka
1. aug 2009

zasa prvaaa? keby som tak za to aj nieco vyhrala 😀
dobre ranko

kamilka12
1. aug 2009

Ahojte,

čítam čítam...že ste sa tu včera bavili o kúpaliskách..no my sa zajtra tiež chystáme do Nových Zámkoch, je tam jeden bazén aj s termálno vodou...ale do toho asi nepojdeme, ja mám dosť keď vidím po krajoch ako tam starí ľudia sedia a močia si nohy 😝 ...Len neviem, či mám kúpit malému koleso alebo tie rukávky a či také malé aj predávajú, lebo tu v Kauflande som videla iba také od 3 do 6 rokov..menšie nie 😒

Dnes ideme k mojim rodičom...mamina oslavuje 50tku, tak sa zase prežereeeeeeeem, už teraz mi je z toho zle..no ale nedaj si, keď tam toho na jedenie toľko je 😀

winona24
autor
1. aug 2009

😉 😉 😉 😉 😉 dobré ránko dobrý deň

luciankasebastianko
1. aug 2009

Dobréééééééé 🙂

winona24
autor
1. aug 2009

my ideme na grilovačku ku segre na chatu....teším sa..... 😉

luciankasebastianko
1. aug 2009

kmilka len si daj na oslave veď zadarmo - nech ma aj roztrhne 😀

luciankasebastianko
1. aug 2009

my ideme na nákup do TN teším maly ide babke tak budem mať dovolenku aspoň na chvílu 😀

vejinka
1. aug 2009

a ja mam dnes upratovaci den... 😅 nevadi aspom budeme mat vsade cistucko...vcera maly sadol na zem a zbieral spinky po koberci..nieze by tam bolo toho vela asi len dve tri...ale dnes bude ocko vysavat a dokonale..uz len koli malemu a ja som sa zasa pustila do kupelky a wc . ale uz ledva pachtim...este nam treba ist do kaufiku kupit savo a tu podlozku co mame v sprchovom nam treba poriadne vycistit a beznymi prostriedkami to nejde... 😖 inak neviem ako je to mozne ale pukla nam vanicka v sprchovom...este by som chapala keby ze mame po sto kil a neuniesla nas oboch ale nesprchovali sme sa spolu ani nepamatam..zjavne ked robili tu vypln pod vanicku tak toho silikonu tam nastriekali len aby bolo..a tam kde dali malo to puklo..len sa cudujem ze po tak dlhej dobe ...moze to byt aj 5 rokov co prestavovali a robili kupelku hore...no nech uz je ako xce treba nam kupit vanicku a netusim ci sa to da kupit aj bez toho skla..a zasa sme sa rozhodli pre keramicku vanicku tak nam nebudu sediet tie sklaaaa slak ma trafi...ked sa oneee tak sa oneee 😠

vejinka
1. aug 2009

uha...dnes nikoho?? 😨