Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

evitkamalicka
12. dec 2009

claudi ja ked zakricim tak v momente zamrzne

jurocko
12. dec 2009

ahojteeeeeeeee.
nam vysiel 7 zubok a dalsie 4 vychadzaju...
klop,klop.klop nas zatial netrucuje ani sa nehadze ale ked nepocuva tak na neho pokricim a on sa smeje...ale pri karinke som to riesila tak ako v pestunke ked niekedy chodila a zabralo to aj ked musim povedat ze karinka mala take v pohode fanty ziadne hadzanie a tak...a riesila som to tak ze som je to 3 krat povedala a tretikrat ked neposluchla tak som jej povedala ze odchadzam a ona sa postavila a utekala za mnou a vsetko ok a jednoducho povedane ze ked si ju nevsimate hneed ju to prejde lebo cim vy viacej ku dietatu ono to zneuziva a ked fantovala doma tak tiez som jej 3 krat povedala nepocuvla tak isla do svojej izby tam sa vyplakala a potom prisla,ospravedlnila sa a bolo ok.....

tak sa majte krasne a sladke snicky idem da venovat drahemu 😉

goga03
12. dec 2009

no my ked sme odisli, tak neviem ci to pochopil prave v tom momente, ale ked sme tam isli na druhy den, tak som mu pred obchodom zopakovala, ze ak bude robit zase cirkus a vyhadzovat jogurty s kosika, tak zase odideme prec a nekupime nic ani rozky.
no a odvtedy mam v obchode pokoj 😀

napr. ked manzel pozeral telku a on sa postavi pred nu a pozera uplne zblizka, tak ak neposluchne, ze ma ist od nej dalej, tak sa telka vypina. a bola som nekompromisna, manzel nasraty,lebo pozeral nejaky dokument. zopakovalo sa to asi 2 krat ale teraz mu staci povedat raz a odide od tej telky a pozera od gauca. nastastie ho telka moc nebavi, cez den nie je vobec zapnuta, len vecer ked je MM doma

vejinka
12. dec 2009

ani my nezapiname vobec telku len maly..ale aspom ze sa naucil ze staci raz stuknut on by stukal aj hodinu ...zo zaciatku to bolo tazke ale uz poslucha ako tak

goga03
12. dec 2009

a to zvysenie hlasu je samozrejmost. to vie ze sa nezartuje.
tak hodne zdaru a pevne nervy

vejinka
12. dec 2009

a tiez vsetkemu rozumie...az sa cudujem ako to moze v takom veku...uz trenujeme o sto sest vyzuvanie papuciek obuvanie vyzliekanie gati puncosiek...no hadam do jari to bdue vediet

vejinka
12. dec 2009

a potom ked bdue perfektne zvladat obliekanie a vyzliekanie ...zacneme sa ucit na nocnik dovtedy to nema zmysel

luciankasebastianko
12. dec 2009

ahojte teraz ma sem konečne pustil muž 😠 idem počítať 😀

vejinka
12. dec 2009

ale napriklad ked sa ho spytam ci ide kakat tak zakyva..a ked cikat tiez zakyva ci ano alebo nie...len nocnik ma pauzu celu zimu zaciname na jar ked sa otepli..dovtedy trenujeme na sucho 😅

claudinka
12. dec 2009

my tiez malokedy zapiname telku, vacsinou radio..

ja sa chystam na nocnik tak na jar, v lete sa natrenujeme az az 🙂

no babulky a co mam robit s tym kojenim? asi mu dat UM, ze?

vejinka
12. dec 2009

a uz dva krat rano sa zobudil so suchou plienkou.. 😉

vejinka
12. dec 2009

claudi kedze je uz taky velky..asi by som mlieko nerozbiehala sama budem co nevidiet koncit..lebo uz je to neunosne takze odporucam kupit sunar..vyskusat ak mu bdue brat tak zostat na sunare aspom do dvoch rokov...ja sa teraz na jar spytam doktorky ci uz mozem aj kravske a uvidim co mi povie

vejinka
12. dec 2009

claudi ak mas este mlieko..tak postupne menej amenje kojit az ti zmizne..eheh mne sa slahko radi ale ja neviem co mam robit ked mam tolko mlieka 😅

kamilka12
12. dec 2009

baby díky za rady čo sa týka tých zábalov 😒

aj ked..trochu sa to vylučuje, vraj špngiou omývam hrudný a končatiny...ale zábaly na končatiny v žiadnom prípade? 😕 Taktiež najúčinnejšie je sprchovanie a vtedy sprchujem predsa aj končatiny...no trochen sa to vylučuje, ale určite ak bude treba budem postupovať tak ako píšu.

silwietta
12. dec 2009

ahojte 😎

silwietta
12. dec 2009

claudi daj UM... mali by vypit cca pol litra mlieka.... ale ked papka jogurty a syry tak nemusi tolko...

luciankasebastianko
12. dec 2009

claudi ja by som dala UM vraj je šetrnejšie k obličkám a je to istota ,že nedostane alergiu na laktozu je lakšie strávitelné a obsahuje viacej železa a vitamínov 😀 a v noci kludne mu daj cicu pokial sa sám neodstaví 😕 ale to je len moj názor 😀

luciankasebastianko
12. dec 2009

mne maly vypije cca 500 ml UM a ešte ho kojím tak 3x

ka3n
12. dec 2009

claudi aj my davame UM, hoci akurat vcera som nemala, tak mal kravske,ale davam to tak na striedacku, väčšinou UM a ked nie je tak kravske..

claudinka
12. dec 2009

mne doktorka povedala, ze kravske moze.. ale vsade citam, ze az od dvoch rokov, tak zatial urcite sa chystam davat skor UM s vitaminmi a vsetkym, co potrebuje, ako mu capnut lacne kravske..
mliecko mam, ale on proste nechce, tak tym padom nekojim uz vobec posledne dni, predtym sme sa kojili iba rano, raz za den, preto sa mi mozno prestalo tvorit take mnozstvo, ako predtym..

silvi ahoooj moja 😉 tak mu urcite kupim..

luci to sa aj chystam, ale sa mi ho nechce v noci vyberat z postielky 😒 ale vyskusam a ked nebude chciet, tak mu dam aj v noci UM.. tak som chcela dlho kojit, aspon do tych dvoch rokov, ale na druhu stranu som aj rada, ze budem mat konecne pokoj 😝

ka3n
12. dec 2009

My pijeme 250 ml vecer a 250 ml. rano a est cez den syry, jogurt..

claudinka
12. dec 2009

ok tak hor sa na UM 😀 a to som bola tak vzdy proti nemu 😝 😝 myslim, ked sa da kojit, tak som bola proti nemu..

ok babulky, pre dnesok sa lucim, ocka sa mi zatvaraju.. tak bru noc Vam prajem, zajtra som tu zase 😀

luciankasebastianko
12. dec 2009

dobru claudi ,no ja mu v noci šuchnem ten čaj ale nad ránom už kojím ale z postielky ho musím vybrať ked sa zobudí ,lebo by zobudil celú dedinu 😀

timotej
12. dec 2009

Claudi daj UM mne doktor povedal že kravske možem od 15 mes. môžem ho striedať s UM tak som to skúšala a on je jak cisterna vypije všetko. Ja som vypila večer kávu a normálne som prebratá ale idem si už lahnúť aspon.

kamilka12
13. dec 2009

Dobré ránko,

ja som taká šťastnáááá...dnes ráno konečne malý nemá teplotu 🙂 Dala som mu od teploty naposledy včera večer o 21.00 a ráno zatial nemá...pár dní dozadu mal hned od rána 37,5 a potom sa to už stupňovalo. Takže pevne verím, že dnes už teplotovať nebudeme.

U nás práve poletuje sneh...ale to iba tak..sem-tam, kým dopadne na zem, tak sa rozpustí, takže nikde ho nie je vidieť iba vo vzduchu..

claudi - hej, idú nám aj zuby, prerezali sa pred týždnom, aj ked nie celé..tak možno aj z toho tie teploty... A ja by som na tvojom mieste z MM prešla určite na UM, nie kravské...mne dr. kázala aspon do 1,5 roka vydržať a "radšej" dávať UM. Mne to tak aj viac vyhovuje...neviem, možno cenovo to kravské vyjde lacnejšie, ale v UM má všetko čo potrebuje (potrebné množstvo vitamínov)..tak do 2 rokov budem dávať iba to.

claudinka
13. dec 2009

dobre ranecko! ako ste spali? my celkom fajn, kupodivu sme vstali az o 8.30, posledne dni vstava neskor, tak som z toho trosku na nervy, som zvyknuta vstavat o 7.00 uz vyse mesiaca a teraz vstava medzi osmou a deviatou a tym cely den mame uplne posunuty a vecer chodi neskor spavat a z toho som najviac na nervy.. som zvyknuta, ze medzi siedmou-osmou, nanajvys o pol deviatej spi.. a vcera som ho aj tak pekne dala spat, o osmej uz spal, ale akosi rano vstal o siestej a to som nezvladla zaspat, tak som ho nakojila a spal dalej.. ale s takym krikom sa zobudil, ze az, asi bol hladny, lebo som mu dala cajik a ranajky a uz je pokoj..

luci ja ako kedy 😀 😀 dnes som dala cajik a spal dalej a nadranom moje mliecko a bolo to ok..

kamil jeeej super 😵 😵 tesim sa s Tebou, ze uz je lepsie.. len tak dalej 😉 aj nam sa teraz "dorezavaju" stolicky, ta druha zadna cast na oboch zadnych hornych stolickach.. a trojky este stale nemame 😀
vsak to, aj ja sa chystam na to UM urcite, zda sa mi to vhodnejsia alternativa 🙂

claudinka
13. dec 2009

jeeej kde su tie casy, ked sme ako tehulky tu travili kazdu volnu minutku uz od otvorenia rano oci? 😀 😀 😀 ale ako pozeram, nie som jedina, co sem nechodi, dost bab som tu uz dlho nevidela..

ollako
13. dec 2009

Ahojte, tak moj maly stale teplotuje aj ked su teploty nizsie ako 38 a rano teplotu nema, ...vcera vecer sme ale isli na pohotovost, lebo tak plakat, ze nedal sa vobec utisit a uplne horel, ale teplotu sa mi nepodarilo mu odmerat, z toho placu vrackal a vrackal hlieny, aj ked nadchu nema 😒 ...ale pozrel mu do hrdielka asi na desiaty pokus sa nedovracal ☹ , brusko , uzlinky, popocuval a zistil, ze ma anginu , ze ma hrdlo povlecene hnisom ☹ , takze antibiotikam sme sa nevyhli ...prave isiel muz do lekarne, lebo v noci pohotovost lekarne nemaju 😠 , teraz mi uz zaspinkal na prsniku, ale v noci spal len 5 hodin 🙄 , nad ranom zase strasne plakal , asi ho to hrdielko boli, lebo ani cicik nechcel, ale teraz uz bol celkom v pohode a pobehoval po dome ako obycajne, len uz bol ospaly---inak strasne malo pije, neviem ako ho prinut viac pit, na cely den mu stai 200ml a teraz ked je chory, to je strasne malinko...idem vas skusit docitat

claudinka
13. dec 2009

ollako chudacik Petko 😒 😒 drzime mu silno palceky, mech tie atb co najskor zaberu, nech sa netrapi 😢 😲 😲

ollako
13. dec 2009

claudi dakujeme 😅 , dufam, ze mu to rychlo prejde, ach radsej by som to mala zanho ☹ chudatko moje