Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

bubinko83
11. mar 2010

kde ste zmizli? ☹

evitkamalicka
11. mar 2010

ja som sa troska vystrela na gauc, lebo male sa nejako moc natahuje v brusku

goga03
11. mar 2010

felixko nie je to "moja" metoda 😀

olivera tiez moc hracky nezaujimaju, aj neratam tatru a bagre. najradsej je, ked moze robit to co ja alebo tatik, cize vysavanie je u nas nr.1, potom utrieranie prachu a samozrejme prasenie prachovky, vari tiez rad, vyklada veci z umyvacky, robi postele (snazi sa napravat periny 😀 ) no a teraz posledne 2 dni pomahal vonku tatikovi vozit na furiku hlinu. strasne dolezito sa tvaril, ze on moze takto pomahat.

no a ja o vlkovi a vlk je uz hore.

silwietta
11. mar 2010

gogga ja som nieco podobne zacala uplatnovat ale zatial mi to funguje len na jednu vec... ked chce ist k pocitacu musia byt upratane hracky... to upratuje ako besny, ani jedna namietka 😎
ale inak mi take prizvukovanie funguje tak na 50%

tiez velmi rad pomaha ked vie ze bude mat velky aplauz... nosi odpadky do kosa, najradsej supu od banana... a oblecko do prania... to mi obcas schmatne aj ciste a uteka do kupelne

euffra
11. mar 2010

ahojte baby, ja som tu uz dlho nebola, mala ma sem nepusti a spi uz len nieco cez hodinu cez obed a to akurat umyjem dlazky, navarim a najem sa a uz je hore. vecer som hotova, chodim spat skoro. tak ani neviem co mate nove, ako ste postupili s vasimi drobcami a mam na vas otazky:
este kojite? kojite aj v noci? spia deti celu noc? museli ste ich to ucit alebo to prislo same od seba? ako ste oducali od kojenia zavislakov na prsnikoch? aky maju deti rezim? kolko toho asi spapaju?
dakujem za odpovede ak si najdete cas. ja som teraz dost v dileme, este kojim, aj by som este chcela ale uz dost ma vycerpava nocne vstavanie, premyslam ze skusim tu metodu spania, ale neviem sa k tomu zatial odhodlat, neviem, ako to spravit s rezimom a najradsej by som este kojila, lenze som si naucila dieta zaspavat na prsniku, na jednej strane je to vyhoda, dieta sa hned upokoji a o chvilku zaspi, ale zase v noci aj min. dva krat vstavam.

annie13
11. mar 2010

ahojte
euffra ja som musela kvoli tehu prestat kojit, a slo to velmi lahko ani nezbadal, najprv sme nocne kojenie vymenili len za cajik alebo vodu, neustale sa budil, ja uz som nemala sil, kedze som stale zvracala z tehu, potom ako zacal v noci pit iba vodu tak pohoda, najprv 2-3krat pytal potom sme vylucili aj vodu, 2 noci protestoval ale od vtedy spi ako drevo, len ked sa mu nieco zasniva, aj to ma cez palicky chyti za ruku a hned spinka, noci su uz teraz super
no papanie mame problem s masom vytrvalo odmieta

felixko
11. mar 2010

silwieta u nás nápodobne, Nina rada vyťahuje veci zo špinavého prádla, minule vešala mužove slipy na radiátor, lebo zbadala otvorenú skriňu, kde máme špinavé prádlo 😀

teraz mi bola ukázať, čo vyviedla. v kúpelni popísala asi 3 obkladačky ceruzkou, krásne sa to vyčnieva na tej bledej farbe. vôbec neviem, kedy to mohla spraviť. už som sa pýtala sestry, svokrovcov, keď ju strážili, či jej to dovolili, ale nikto o tom nevie.

bubinko to štveranie majú v obľube asi všetky deti. ani ja to neviem malú odnaučiť. už sa jej párkrát stalo, že zletela z postele, alebo z lavice..a stále tam bude liezť. niekedy mám pocit, že čím som razantnejšia, tým väčšiu srandu si zo mňa drobec robí.

felixko
11. mar 2010

bubinko ani mi nehovor o telefonovaní, môjmu mužovi musí furt huba ísť a jeho telefonáty trvajú večnosť. aj včera som ho čakala s malou pred obchodom, išiel kúpiť len nejaké pivá pre robotníkov na byt a on tam s predavačkami predebatil skoro 20min. aj som pekne domov zatiaľ odišla. najhoršie je, že tie najdlhšie telefonáty má so svojou mamičkou 😒

silwietta
11. mar 2010

euffra, ja uz nekojim, uplne som prestala ked som bola v 5tt, si maly prestal pytat, ale to som ho kojila uz len vecer po UM a este raz cez den si zvykol cucnut... ale ja som mu po roku zacala davat UM a potom od nocneho pitia mlieka som ho tiez postupne oducala... teraz sme na vode, niekedy si vypyta iba raz niekedy aj 3-4x

euffra
11. mar 2010

annie dakujem za odpoved 🙂, a ako vecer zaspava? vie pekne sam alebo zaspaval s kojenim, teraz s flaskou? ja som uz skusila, ze v noci nedam mlieko, ale mali sme z toho dvojhodinovy hystericky zachvat a zlomila ma a nakoniec som jej dala, tak rozmyslam nad tou netodou, ze vylucim aj vecerne aj obedne zaspavanie pri kojeni.

jurocko
11. mar 2010

ahojteeeeeeeee ja kojim rano poobede,večer a v noci takze stale ale v poobede zaspi aj bez cici ale v večer pred spanim rev katastrofalny...a v noci to berie za samozrejmost...ale ja sa nestazujem.....

vysla nam uz tretia stolicka a ide 4 a ta je na rozpadnutie a tak pojdu ocne....ale je nervozny a zahlieneny..ale da sa...

ollako az teraz som si všimla že cakas babo..gratulujem opatrujte sa .... 😉
pekny vecer

annie13
11. mar 2010

euffra musis odolat daj cajik teply

nic papa vecer kasicku kolo pol osmej s mliekom robenu a zaspi sam o osmej, vylezie na nasu postel, vezme ocov maly vankusik a za chvilu spi sam, mlieka nam zacal odmietat na veceru tak sme ho nenutili, vypije rano alebo cez den

luciankasebastianko
11. mar 2010

ahojte euffa ja som malého odsatvila asi 3 tyždne dozadu už vymyšlala len si cucol a pytal sa na druhy a išlo to uplne v pohode velmi mu chutí nutrilon a je ho vela a bez namahy 😝 ani žiadne sceny neboli uplne v pohode ked si spomenul vytiahla som cicu, ale už ani chytiť nevedel a asi ani nechcel 😀 ale aj ked som kojila v noci už nedostal asi od 8 mesiacov jednoducho som mu strčila aj a po 2 mesiacoch už ten čaj nechel a k papaniu stále niečo zujeme 😀 ovocie , chleba ,píškot ale aj pekne spapá aj polievočky velmi lubi
a mliečka vypije 500 ml 2x po 250ml ráno a večer

rony253
11. mar 2010

ahojte, tak moja Sara poas celeho dne do seba nieco tlaci, papa v jednom kuse.
mliecko nechce az tolko vela pit, ale vypije okolo 400 denne plus papa syry a jogurt a pod.
kazdym dnom sa nam rozuzluje jazyk stale nejake nove slova, dnes uz pekne povedala halo do telefonu a pekne pod mami, no zlata je a vola sa "Jaja"-sara niekdy jej vyjde Saja. krasne povie ako robi vrana kraaaaaaaaaaaaa kraaaaaaa. no smejeme sa kazdy den.

natasa8
11. mar 2010

ahojte...
u nas islo odstavenie samo, vecerne kojenie som nahradila UM a chcela som kojit len v noci (vtedy sa budila v noci uz len raz), no a ona sa prestala na to nocne kojenie budit...
Teraz sa v noci obcas zobudi, tak jej urobim mlieko aby som predisla nocnym hysakom, ale vacsinou uz prespi celu noc.
annie .. aj Katka odmietala maso, ale asi pred 2 tyzdnami prestala jest vecernu kasu, normalne ju z nej napinalo, raz ju dokonca aj vyzvracala. Takze teraz ma na veceru uz len mliecko a odvtedy zacala krasne papat obedik 😵
Dufam ze to nezakriknem...

ollako
11. mar 2010

ahojte
eufra ja som maleho odstavila, tak ze som ho nechala na jednu noc , akurat na Stefana, mamine a v pohode jej prespal celu noc, len raz sa zobudil, dala mu caj a spal dalej, dalsie noci som bola s nim, normalka , no len sa nebudil 10 x za noc, ale asi tak 3 krat a neponukla som zakazdy prsnik, ale aj caj, raz zabralo raz nie, ale ak sa dozadoval prsnika dala som mu ho, ale hned ako zaspal som ho dala spat do postielky, bolo to narcnejsie, lebo som musela viac behat....no potom sme isli s manzelom na Silvestra na dve noci na chatu do terchovej a na pocudovanie, maly bez problemov vypil mamine sunar ( co predtym sme skusali rozne druhy mlieka ale odomna uplne odmietal,...musel mu ho davat muz, ale ja som a musela vytratit, ked vedel, ze som doma, tak hystercil totalne.)..
potom ked sme sa vratili, v pohode vecer vypil sunar a prve dni bol trosku problem ho uspat, ale teraz vypije mliecko uz sackove a otoci sa nabok a spi 😉 ...akurat teraz je chory uz treti tyzden, tak sa bojim aby sa nedovracal, tak ho nenechvam po dopiti lezat , ale posadim ho aby mu to troska vytravilo a odgrgol si....ale inak v pohode sa sam naucil....horsie je to cez den, to ho uspavam , tak ze si snim lahnem, alebo v kociku, hlavne teraz ked je chory, no je zlaty, lebo ked je unaveny a opytam sa ci ideme hajkat tak v pohode chce ist a obcas zaspinka aj sam, tak ked sa uzdravi, zacne trenovat denny zaspavanie o samote, lebo pri dvoch detoch amen maria 😝

zanin
11. mar 2010

Eufra ja este kojim a u nas je to s jedenim biedne. On sa nechce nechat odstavit. Flasku nechce ani vidiet. Okrem znacky tomee tipee som vyskusala asi vsetky mozne co existuju ale ziadny cumel mu nechuti. Ani mlieka mu nechutia. A to som skusala nutrilon aj bebu aj hero aj sunar. My to budeme mat zjavne tazke ho oducit. A tiez zaspava na prsku takze tak. 😖 .

felixko
12. mar 2010

annie ja som malej mäso maskovala medzi zemiačky s nejakým sladkým kompótom. ani nezistila, že jedla mäso. teraz ten problém nemáme, že by odmietala mäsko, skôr ho vypytuje.

winona24
autor
12. mar 2010

dobré ráno babulky...misím Vás dočítať...

ráno som sa zobudila s boľavým hrdlom a nádchou...no fasa...no fasa 😠 😠

momoyka
12. mar 2010

ahojte,
no my sa este stale kojime, kedze muz odmieta drasticku metodu kontrolovania, takze este kojim naobed pred spanim a vecer a samozrejme v noci... ona je strasne zavisla na ciciku...

momoyka
12. mar 2010

ona tiez ked vidi bielu tekutinu vo flasi, tak ani do pusy nevezme,

momoyka
12. mar 2010

my sme sa raz vybrali na ples, to sme ju nechali babi, a babi si myslela, ze to bude velmi jednoduche, ale uz o pol desiatej ked im hodinu revala ako tur, sme museli utekat z plesu.... a potom este dvakrat, takze takyto pokus nam vobec nevysiel...

zanin
12. mar 2010

Momoyka ja som chcela vyskusat vcera v noci dat UM. Myslela som si ved ked je rozospaty tak si to nevsimne ale taky cirkus spustil ze zobudil muza a ten ze co robime a ked videl ze mu davam z flase a maly reve ako tur tak ze mu mam dat cic a nech spi. 😖 to je podpora ze? Ved hlavne ze on spi celu noc 😠 .

momoyka
12. mar 2010

tak nejak, moj muz ma sice podporuje vo vsetkom, ale nechce nic robit drasticky, aby nemala mala traumu...

momoyka
12. mar 2010

a my mame este strasny problem s cistenim zubov, poradte nejaku fintu... reve pri tom, akoby som ju rezala...

evitkamalicka
12. mar 2010

to moj muz je tiez taky makkys, ale ja si vzdy aj tak presadim svoje

zanin
12. mar 2010

ja som skusila maleho odstavit a ked maly plakal a jedoval sa ze chce cic tak muz ze netrap ho daj mu on je hrozne makky. Zle znasa ked maly place. Netvrdim ze mne to robi dobre ale ja som si uz zvykla na tie jeho jedy. Asi by som ich mala nechat na jeden vikend samych a potom by si zvykol. 😀

silwietta
12. mar 2010

momo, umyvanie zubkov - no s kefkou sa hra rad, si ju vyzaduje, ale nechat si zuby vycochrat je umenie... jednu dobu nam zabrala detska pasta, bol tam krtko so zajkom a sme mu stale rozpravali ze krtko zajkovi povedal no-no-no zajko zubky si musis nechat umyvat aby ta neboleli a fungovalo to asi dva-tri tyzdne... potom som presla na metodu vypluvania... ucila som ho vypluvat, tak som mu vzdy trosku pocochrala zubky a nakazala vyplut... mal z toho srandu tak si to nechal, aj ked samozrejme pastu predtym uz prehltol... a teraz je to podla nalady, bud necha mna, alebo manzela, ako kedy... a rano si umyva zuby so mnou, akoze sam, len mu parkrat chytim rucku a sucham, nech to ma aj efekt...

silwietta
12. mar 2010

zanin, mne mm nic nepovedal, lebo som ho predtym ukecala aby vstaval k malemu on, a po dvoch nociach to vzdal, ze to nema vyznam... ale pre mna to vyznam malo, som sa dve noci vyspala az do stvrtej 😀

silwietta
12. mar 2010

a co sa UM tyka, tak to tiez trvalo, tolko mlieka som sa navylievala... pre kazde babo funfuje nieco ine, zmena cumla, polohy, cas kedy to mlieko das...