Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
22. máj 2009

perlab, ja som uz pozehlila muzove kosele a tricka teraz som pozehlila nejake veci malej, ale este mam jednu kopu a dva susiaky, dnes to urcite nestiham, a uz sa mi ani nechce. pojdem ja do sprchy a hajusat.

skrecok
22. máj 2009

Veru, mat deti je velka radost ale stale strach o zdravie. Ach jaj...aj ja sa bojim. Ale verim, ze raz sa Risko z toho vsetkeho dostane. 😎 Ked je mu uz troska lepsie, uz sa musi stavat na nohy 😕 😅 .

ollako
22. máj 2009

ahojte mojho maleho dnes uspala mamina, spievala mu a on normalne spieval s nou 😀 ..keby ste to poculi a ptom zaspinkal, tak som rada, ze zaspinkal bez prsnika, mozno sa nam to s maminou pomocou podari a maly sa nauci zaspinkavat bez didky, a neskor mozno zaspinka uplne sam 😉 a neskor by sme chceli vyskusat, ze by k nemu isla aj v noci aby som mu nemusela davat didku kazdu chvilu a mozno sa nauci spinkat aj dlhsie ako dve hodiny 🙄 a nakoniec celu noc, to je moj sen..no stacilo by mi , kebe sa jeho budenie zredukuje na 2 x 😅
dnes ma muzik narodky a tak som mu podarovala to triko super ocko....sa mu veeelmi potesil 🙂

perlab
22. máj 2009

správna reč rony, to ti neutečie, iba sa znova nakopí 😀

claudinka
22. máj 2009

hello ladies,ja vas vobec nestiham citat,ale zajtra docitam aspon dnesok,kedze ste tu mali ako citam veselo..ja som dnes bola u gynekologa na prehliadka a cytologiu mi robil a ze mam ist k obvodnej na prehliadku,pecenove testy a tak..a ako som bola v pondelok u zubara,bavili sme sa o maleho zubkoch,kedze je aj detsky a ze v nocit kojit minimalne,nenechavat zaspavat na cecku,ani cez den,ze sa tak najviac kazia malym detom zubky,lebo MM je sladke. Ze najlepsie na noc naucit na vodu alebo cajik,ked sa inak neda. Musim napisat annag a popytat sa na to. Bru noc,lucim sa,som tu len na skok

perlab
22. máj 2009

ahoj oli, no musíš preladiť na spev 😀

perlab
22. máj 2009

ahoj claudinka, dobrú nocku
🙂

idem aj ja do hajan, pá 😵

ollako
22. máj 2009

rony boze ty zehlis? 😝 ja som zehlenie u totalne vzdala 😉 kaslem na to , ked to pekne poskladam, tak sa to pekne vystrie a ked je to mooc pokrcene, tak to len rychlo prezehlim .alemu nezehlim asi od styroch mesiacov, len plienky, ked ideme do poradne 😝

rony253
22. máj 2009

super olla, ja som bola minule nieco vybavovat, mala bola cerstvo zobudena, dala som ju muzovi do spalne, a bola som prec asi hodinu a pridem ja domov a nepoucujem ziadne debaty vykriky a pod. otvorim spalnu a oni dvaja spia ako holubkovia, mala na muzovej ruke, ako milenecky par, a nosteky mali pri sebe, bolo to krasne, no nechcela som malu zobudit fotakom, ten bol stastny,ze aj pri nom zaspala stalo sa to prvy krat, ze ju hladkal vzdu na krku a chrbatiku a ta odkveckla. idem este daco zmaknut, teda dozehlit.

ollako
22. máj 2009

perlab no to som skusala, lenze ja ked som pri nom, tak chce len didku akoby to mlieko citil, stasne sa toho dozaduje a ked je tam mamina, tak asi ho to az tak nenapada si cucat 😉

rony253
22. máj 2009

hej olla, zehlim, co uz.
claudi, opytaj sa to by aj mna zaujimalo, lebo my sa tiez kojime, no este nemame zubky.
no neviem, jedny hovoria, kojit co najdlhsie ak sa da a zubar poviem minimalne, nejako sa to protireci.
dievcata dobru nocku, este do jedenastej sa potavim k tej doske. papa

rony253
22. máj 2009

musim sa aj ja k doktorovi objednat , uz som tam mala byt pred dvoma mesiacmi.

martinna78
22. máj 2009

pekny neskory vecer 😉
som tu davno nebola, cez den moc nestiham prist a vecer chcem vsetko pokukat a este aj v klude si nieco porobit, aj vam tak rychlo ubiehaju dni? mne neuveritelne 😅
skreci prajem Riskovi skore zotavenie, precitala som ake ste mali trapenie ☹ nie je nic horsie na svete ako chore dietatko ☹

martinna78
22. máj 2009

aj ja som teraz vecer zehlila, pred chvilkou som vypla zehlicku 😝 😝 😝 hodinu a pol 😝

skrecok
22. máj 2009

Rony, nas skoro dva dni nechcel pit tekutiny...uz mal naznaky dehytratacie a Dr. nam uz aj napisala listocek do nemocnice. Ale ze najprv aby sme hned skusili na zavodnenie HIPP ORS 200 (mrkvovo-ryzovy odvar) a davat mu striekackou aj ked nasilu. Ak to nepojde, tak mame letiet. Nam sa to ako-tak podarilo, takze sme nemuseli. (Bolo to krute, ale museli sme to). A na dalsi den uz zacal po troska prijimat tekutiny, dnes je to uz v pohode. Len s papanim este bojujeme. S Dr. (samozrejme s inou) sme kazdy den v kontakte.
Najlepsie je na tom, ze az vcera sa zistilo, ze mal silny rotavirus. 😠

skrecok
22. máj 2009

Aj ja som chcela zehlit, ale uz sa mi nechcelo v takom case. Tak snad zajtra 😅 .

Joooj, ja sa hanbim...U gyndosa som uz dllllho nebola. Mala by som ist konecne.

Martinka, dakujem. 😉

jurocko
22. máj 2009

ahojteeeeeeeeeeee
dnes bol pekny den...dnes som v dome na zahrade kopala a kopala som taka unavena,zajtra nam dovezu hlinu tak sa to muselo urobit....dnes tatik poskladal zahradnu hojdacku a ked sa otepli tak dame na zahradu aj bazen..jooj ako sa 😉 Karinka tesila..bola dnes sesterka tak mi bavila deti....prisli sme vecer,osprchovat sa a najest a ideme spat...a vy ako?
zajtra nam pride svokor robit komin na kozub takze zajta sobota pracovna a v nedelu nam tatik ide do sluzby 😉

martinna78
22. máj 2009

skreci a kde to mohol chytit? ten rotavirus
inac hnacky a zvracanie to je asi najhorsia choroba, ked ma babatko resp. male dieta, ja som si pri Sofinke tiez preskakala, ked mala 2 a pol roka a skoncili sme v nemocnici na infuzke ☹ ☹ tak je to moja nocna mora

jurocko
22. máj 2009

dobre babulky sladke snicky..papa

skrecok
22. máj 2009

Ehm, ja zatial davam maleho uspavat na prsniku...No, kedze ma teraz take trapenie tak nebudem ho oducat. 😒

A kolkokrat sa maju cistit zubky? 😕

rony253
22. máj 2009

Boooože škreci, to je strasne, chvala Bohu, že je vam uz lepsie. A ako sa prosim tak k tej chorobe dopracoval?

skrecok
22. máj 2009

Martinka, presne nevieme...skor mame pocit ze u nej v ambulancii. Vo stvrtok sme mali poradnu, tam vselico chytal a potom si bohuzial daval do pusinky, potom sme boli v Auparku (ale tam sa nicoho nedotykal a nedaval do pusinky) a v sobotu uz bol nejak divny. To uz je jedno kde, ale hneva nas to ze sme ziadali o ockovanie a nakoniec zrejme "zabudla".

skrecok
22. máj 2009

Jurocko, dobru noc.

jurocko
22. máj 2009

aj moj zaspava pri ciciku aj ked je najedeny kasou ale cici musi mat..ale aj ked nezaspi pri prsniku tak ho dam lahnut a do 10 min.spi ako anjielik...ale kazde dieta je ine
iinak ani nas Tobiasko ani Karinka níe su zaockovani proti rotavirusom..ale dufam ze nas to obijde...ale viem co je to dehydracia,hnacky a vracanie pred dvoma rokmi som to zazila a myslela som ze umrem...drahy ma odviezol do nemocnice..ostala som na pozorovani a na vyzivach a kedze tie hnacky neprestali a bola som stale v takom istom stave a mala som krvave hnacky/podotykam ked sme sa vratili z dovolenky/tak som isla lezat do PO na infekcne....takze skrecok vie to pochopit co prezivas a o to je horsie ze to ma dieta tvoje a ono to ovela horsie zvlada ako dospely...bude dobre uvidis .. 😔

jurocko
22. máj 2009

uz vypinam comp..zatvaraju sa mi oci ...bruuuuuuuuuuuuu nockuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😅

martinna78
22. máj 2009

no ved to moze byt aj hocikde vo vzduchu...
ani ja som nedavala maleho ockovat proti rotavirusom,ale najradsej by som ho dala hned v tomto momente, po tom co si nam napisala o vasom trapeni...ale uz je neskoro....to sa musi do 6.mesiaca stihnut.... ☹ ☹
ked clovek nevie nikdy ked pocuje rozne nazory co je lepsie ☹ s tym ockovanim myslim

rony253
22. máj 2009

ja som rada, ze tu je rota virus povinne ockovanie.
Veru pochytaju vselico a potom rucky do pusy. ale su to deti a neda sa tomu zabranit, aby si neocmulavali rucky, ja Sare ruky vyberiem aona si ju tam znova strci.
dievcence, lucim sa, Skreci drzte sa, myslim na Vas a zajtra som tu ako na koni, ale kedze je sobota, asi tu nikto nebude, aspon si porobim nejake domace prace, ak ma Sara necha. a spi uz od pol osmej, kojila som ju o siedmej, ani jej papanie asi nechyba. tak papaa dobru nocku.

rony253
22. máj 2009

martinka, aj tu boli vselijake nazory o ockovaniach, ale tu toto ockovanie bolo povinne, a bola som rada, lebo viem co prezila sesterka s malou v nemocnici a neboli zaockovaní a mala ma teraz panicky strach z doktorov, týžden ju pripravuju na to, ze sa pojde k doktorke a ked tam pridu do ambulancie ma taký hysak, ze place a je az modra, normalne sa zachadza, velmi zle tu nemocnicu prezivala, furt napichana na nejakych infuziach, no hrozne.

martinna78
22. máj 2009

dobru nocku, idem aj ja do hajan,opatrujte pokladiky

skrecok
22. máj 2009

No, veru je to uz neskoro. Aj mas pravdu, ze je vela ockovacich latok. Nasa Dr. nie je taka, ze by doporucovala prave rotavirus, ale my sme aj tak chceli. Nam uz ostava jedno, aby sa nam co najskor uzdravil, zosilnel a zacal normalne papat.

Ach same trapenia, uz nechcem pisat negativne veci.
A vy ako? Zajtra oslavite 8 mesiacikov, takze vopred gratulujeme. 🙂