Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

skrecok
6. máj 2009

Ahojte baby 🙂
Maly mi pred cvilou zaspinkal na prsniku, bol totalne unaveny... No co uz, necakala som ze tak skoro zaspinka.
Boli sme v Senci na kupku, bolo fajn. Malemu sa velmi pacilo. 🙂

Ja davam malemu okrem normalneho masovo-zeleninoveho prikrmu (s tymi prikrmami nastastie nemam ziadny problem, kludne mu mozem dat mrkvu, karfiol, kalerab, zemiak, brokolicu, petrzlen, cuketu a maso morcacie a kralicie) aj jablko a Hami keksiky. Zatial spapa iba jablko, neskor opat skusim mu dat hrusku a banan a uvidim ci bude stale odmietat alebo... Kase (je jedno ci su mliecne alebo nemliecne) bohuzial stale nemusi a navyse ma z toho alergiu ☹ . Takze si neviem predstavit ako to bude dalej... Jogurty som mu este nedavala, este s tym pockam.

jurocko
6. máj 2009

skrečok bola si na stretnuti septembroviek?tam bolo dačo s tebou ze kde chces byt ubytovana v akej izbe,skus pozriet a precitat?

vejinka
6. máj 2009

ahojte abby tak ja som uz na 99% rozhodnuta nad touto

http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedac...

je krasna a hlavne relativne bezpecna.. 😉

maly uz spi ale taka som nasrata lebo ked zaspal o piatej o 17:05 zvonil jeden chlap ohladne pocitaca...a stary pan rovno zazvonil hore..ani sa neunuval zvonit dole..zobudil mi dieta a ten bol potom taky nervny az do ulozenia..uz plakal od unavy a nemohol spat.. 😢

vejinka
6. máj 2009

som dosla nasrata dole a panovi som povedala ze mi dieta zobudil a nabude nech laskavo zvoni dole..a pan sa asi urazil ale to mi j jedno v tej chvili som mala chut ho za gule do prievanu zavesit 😠

natasa8
6. máj 2009

inak ja do tej temy stretnutie septembroviek teraz uz vobec nechodim - nestiham. Dufam ze som nieco nepremeskala 😅

veji - moja mala ked je velmi unavena, tak sa jej v hlavke nieco prepne a zacne sa hrozne jasit. Normalne sa nahlas na vsetkom rehoce ako blazniva dora. Napr. zazvoni niekomu telefon a ona sa na tom zacne rehotat 😨

vejinka
6. máj 2009

natas..zaujimave 😀

ollako
6. máj 2009

ahojte ste sa bavili dnes o tych prikrmoch, tak moj drobec ledva poje zeleninu s maskom na obed, to musim donho natlacit a olovrant mal ovocny, ale zjedol asi len tri lyzicky a dost, inak sa stale kojime a uz nechapem ako on prejde na tuhu stravu, ked ten cicik ma kazde dve hodiny, kedze na nom aj spava, tak niekedy to mame s tymi prikrmami velmi tazke lebo nevystihnem cas kedy je hladny , ale nie prilis, v dobrej nalade a nespi 🙄 , lebo inak donho nestanwm takmer nic 😠
mame to blbe ako napriklad dnes : vstal o 7:00j to mal MM,
o 9:30 zaspinkal na ciciku to spal asi 40 min,
o 11:30 obed masko zo zeleninou, ale zjedol len 80 ml aj to moja teta do neho nejak nahustila, kedze ho bavila jej zubnou protezou :-
o chvilku asi o 12:00 mal znova cicik lebo isiel spinkat..zase spinkal asi len 40-50 min.
o 14:15 mal MM lebo na olovrant si mi zdalo skoro, potom sme sli von a zaspinkal okolo 15:00, spal zase len 40 min. o 16:15 som mu dala marhulovu vyzivu s piskotou al ezjedol len par lyziciek a chcel zase MM
o 17:00 zase v kociku zaspinkal, som sa snim prechadzala v dazdi a spinkal asi hodinu, potom som ho zobudila , lebo by vecer nezaspal
po okupani o 19:45 papkal a o osmej zaspinkal,
tak co si o tom myslite? je viac na cecju ako papa prikrmy co robim zle , ze mu nechuti?

skrecok
6. máj 2009

Ouuu, neviem o tom. Idem to precitat. Dakujem.

winona24
autor
6. máj 2009

olla neboj...on sa rozpapká...je to predsa chlap....predsa nevymení didinku za nejakú zeleninu a ovocie

ka3n
6. máj 2009

no skrecok, ani ja som o tom nevedela 🙂)
veji, dobra je ta sedacka. sa mi paci, aj ked ja nemusim take do 36 kg, ale tato je fakt vynimka.

winona24
autor
6. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀

ka3n
6. máj 2009

Ollako, nedavaj malemu cicik vzdy ked ide spinkat, lebo si na to navykne a neotrhnes ho od neho..davaj mu ho iba ked je hladny.

rony253
6. máj 2009

ahojte, tak Sarke je uz da sa povedat lepsie, ale radsej som s nou sla dnes poobede k doktorovi, pre moj pokoj na dusi, ze neschyta nejaky zapal priedusiek, popocuval, vsetko skontrolovala a dal nam sirup povedal, co kvapkat do nosa a to bolo vsetko, Sara sa na neho usmievala, no ked jej pozeral hrdla s palickou rozplackala sa trosku, ale potom uz bolo dobre.
A huraaaaaaaaaaa uz mame cez 7 kil, tak si predstavte od 3. aprila so 26. pribrala len 150 gr. a to sme boli dva a pol týždna z toho na Slovensku, co skoro nic jest nechcela, len cicik. Doktor povedal, ze to bolo tou zmenou a, ze tu znova pekne priberie, a tak aj bolo, od minuleho pondelka do dnes a to podotykam, ze je cely tento cas chora, papkala krasne a pribrala za 9-10 dni pribrala 200 gr. teraz mala 7150 gr. no treba odratat plienku a body, takze doktor povedal okolo 7100. Som stastna, ze takto papinka a dufam, ze v tom bude pokracovat, uz sa zase obavam, ked budeme na Slovensku v juni 2 týždne, co zas bude. SOm zvedava, ako bude jest na tom nasom stretku. uvidime.

Veiji, je pekna ale viac sa mi paci v tej druhej farebnej kombinaciii s tyrkysovou a tmavomodrou. len moj nazor.

Olla ja ti neviem poradit, no su deti, ktore su na ciciku zavisle, porad sa s lekarkou. ja fakt neviem.

claudinka
6. máj 2009

ollako ja to mam podobne,tiez sa cely den furt kojime,iba desiatku pekne spapka banan cely s hruskou a jabkom..na obed tiez v poslednej dobe viac ako 100 ml nespapa,ale vobec mi to nevadi..ked vidim,ze uz nechce,netlacim do neho nasilu,niekedy spapa 140 ale a inokedy len 60 ml.. Ale nic s tym nenarobim 🙂 a vobec mi to nevadi,hlavne,ze mu chuti a pribera..

ka3n
6. máj 2009

Ollako, nedavaj mu vzdy cicku, ked ide spat..
Ked si ho kojila o 7 tak o 9.30 bol uz hladny? preco mu davas kazde dve hodky? nechaj ho vyhladovat a spapa ti viacej zeleninky a ovocia.

U nas to vyzera takto napr. dnes:

6.00 kojenie
9.00 sunar- mlieko
12.00 obed, masko,zelenina
14.00 sunar- mlieko
17.00 vyziva
20.00 kasa alebo nutrilon good night

a v noci to byva takto: 1.00 kojenie

kamilka12
6. máj 2009

Som nešťastná ☹ malého zase bolí bruško ☹ a ja už fakt neviem z čoho...

ka3n
6. máj 2009

a dalej 🙂) o 4.00 kojenie..a tak..skor ako po 3h mu v noci nedam didku, lebo viem, ze iba cucka a neni hladny..ked sa budi skor, tak davam caj..mozno si poviete, ze boze aka otras matka, ale my uz mame takyto rezim a nechcem aby sa moje dieta na didke iba zabavalo a ja ho kojila do 3 rokov.

Idem spinusat, zajtra balim na chatu, tak brúú nocku.

claudinka
6. máj 2009

teda nie banan spolu s obomi,ale jeden den ma s hruskou a druhy s jabkom..a kupil muzik dnes broskyne,tak to vyskusame zajtra na desiatu,co na to povie 🙂 idem ja hajat a veru,panelak uz neni to,co bejval..a prepiname teraz hokej a fucik 🙂 teda muz,ja sa snazim spat (som na mobile na nete)..dnes mi dosli homeopatika,tak mi drzte palce,nech mam dostatok mliecka aj bez nich bru nocku plnu spaaanku 🙂

winona24
autor
6. máj 2009

kamil plačká???

bubinko83
6. máj 2009

ka 3n,ty kombinuješ aj rozne značky UM? Lebo čitam že na noc davaš Nutrilon a cez den sunar.

ka3n
6. máj 2009

Vies co nerobila som to, aj to niekde kamoska hovorila, ze sa to nema..ale teraz asi tak pred tyzdnom som chcela skusit, ten nutrilon ci bude lepsie spat a trosku mu to tusim pomohlo...ale inak cez den davam sunar a budem to tak aj nadalej robit..nech si zvyka aj na ine chute..uplne inak tie UM chutia.

ollako
6. máj 2009

ka3n moj syn si uz na cicik zvykol a nemam silu ho to odnaucat, ja nemozem pocuvat, ten jeho plac ☹ hlavne ked viem, ze vie plakat aj dve hodiny a nakoniec mu ten prsnik musim dat, lebo je ozaj zase hladny a pri didke zaspi max do troch minut a vnoci je to strasne, budi sa kazdu chvilku, ale bez didiky nevie proste zaspat, cumlik totalne odmieta, napina ho a ked mu ho dam tak , ze ho oklamem, tak uplne vresti a vnoci sa to teda uz vobec neda pocuvat,
cez mozno ani nie je hladny kazde dve hodiny, ale ked ide spat, tak inak nezaspi ako bez didky, tak si vzdy da

kamilka12
6. máj 2009

win - hej, plačká..tak na etapy...vždy dostane krče, tie preplače, ťahá nožičky k brušku a potom je na 10 min. pokoj...potom znova...Neviem príst na to čo mu škodí.. ☹

ka3n
6. máj 2009

júúj tak to budes mat tazke, skus aspon na istu dobu teda zacat davat aj UM, hlavne aspon cez den ho trosku odnaucuj...neuc ho pri didke zaspavat..mne nikdy teraz uz nezaspi pri didke, iba v noci..ved ako pisem predtym..cez den ho ukladam, ked vidim, ze je unaveny a to aj bez ohladu, ci jedol alebo nie..teda ale nikdy nie nejako pred jedenim..vzdy medzi.

Vies kedysi to robil aj mne, ale nie tak moc ako tebe, trosku si poplace a je dobre..

bubinko83
6. máj 2009

ka3n,a maly ti ako spava zle? Lebo vačšinou deti na UM spinkaju dobre.Aj našmu Filipkovy sa to zlepšilo ked sme prešli na UM.

jurocko
6. máj 2009

bruuuuuuuuu nocku
idem sa sprchnut a spat,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaááááááááááááá 😉

skrecok
6. máj 2009

Inak u mojho je priblizne takto:
6 - 7 hod kojenie
9:30 - 10:30 desiata a potom kojenie
12:15 - 13:30 obed (masovo-zeleninovy prikrm)
14:00 - 15:00 kojenie
okolo 16tej hod olovrant (ovocie a keksik)
okolo 18tej vecera
okolo 20:15 kojenie a ukladanie na spanok
okolo 23:30 kojenie
az nadranom okolo 3tej hod kojenie a potom je to rozne, ale vsimla som ze casto nebyva hladny len chce byt na prsniku akoby mal zle sny 😖 .

skrecok
6. máj 2009

Kamilka, poznam to. Aj nas mava take stavy. Preto mu davam preventivne kazdy vecer sab simplex. 😒

ollako
6. máj 2009

ka3n aj som skusala cajik namiesto cicka, ale kdeze vrieska ako pavian, a to ho nemozem nechat ved pobudi cely dom a to by som sa uz vobec nevyspala 😝
idem vyskusat dava UM aspon cez den, uz som si dala kupit nutrilon este pockam, kym bude mat osem mesiacov a ideme na to 😉

skrecok
6. máj 2009

Jurocko, dobru noc. 😉