Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
4. nov 2009

kamilka... ja stale premeriavam, zoberiem si nejaku vec co jej je dobra, meter a porovnavam ...

kamilka12
4. nov 2009

asi to tak spravím, že si presné rozmery vypýtam...lebo minulý rok som mu objednala 3 overaly a všetky velké...spoliehala som sa na číslovanie.. 😒

vejinka
4. nov 2009

my vieme robit no no no no...ale on je taka potvorka lebo on chape ze to nesmie..urobi no no no s vystretym prstekom a pritom o par sekund urobi presne to co nema

natasa8
4. nov 2009

kamilka.. no uz par tyzdnov sledujem MMB - a vzdy ked najdem nieco pekne za dobru cenu, tak pri premerani zistim ze ta velkost vooobec nesedi 😠 😠

winon.. ano, bolo to uzasne, skoro som roztopila od blazenosti 😀

terezicka
4. nov 2009

Kamilka no tak ťuk ťuk je u nás šiši a Lucka sa to naučila na 1x ako to videla 😀 😅
A ešte krásne hovorí teta, keď vidí na obrázku alebo v telke ženu tak je to teta, lenže aj ujo je často teta 😀

vejinka
4. nov 2009

no ja som zatial nic nepremeriavala..ale asi zacnem n tato bunda vyzera dost velka..a radsej velka ako mala 😅

vejinka
4. nov 2009

tak maly je hore..prchaaame

kamilka12
4. nov 2009

terez - 😀 😀

winona24
autor
4. nov 2009

teta vieme aj my...kalkulačka je kakukaka....koza je koka.....prasiatko robí ko ko....mama tato...baba je babka....bába je bába 😀 😀 je toho už dosť..... ba je banán...jab je jablko 😅 😅

annie13
4. nov 2009

ahojte, aj ja chcem kupovat babiky a kociariky 😉 neviem co my kupime pod stromcek, vianocne upratovanie bude a poriadne pretoze koncom novembra sa stahujeme, byt uz mame vypratany, ideme pokladat podlahy, chceli sme este okna vymenit ale na to je uz zima a blizko Vianoce takze to az na jar
aj my mame z netu overalceky aj bundicku pomerali sme a dobre
varime
http://recepty.rodinka.sk/recept.ltc?ID=537&k=15

johnie
4. nov 2009

annie takto silno drzime palceky aby ste mali aj malu susu doma 😉

natasa8
4. nov 2009

ja som minule nasla toto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7002340

kebyze mam chlapca tak nevaham...

johnie
4. nov 2009

ja potrebujem este rukavice pre moje dieta
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1467724

terezicka
4. nov 2009

Naša nás tiež zvykne hladkať ale to sa jej musí veľmi chcieť...
A my sme jej kúpili na vianoce buginu pre bábiky, taký detský stan na dnuka dostane, samozrejme knižky, kocky na hranie a neviem čo jej kúpia ostatní...

misik
4. nov 2009

caute baby,

estel potom mi daj vediet ako dopadne sud, ma to dost zaujima lebo tym, ze teraz su povinny davat do pribalovych letakov vsetky mozme rizika tak sa chrania. Moja dr mi hovorila, ze pri kazdom jednom ockovani je jednou nohou v base lebo nikdy nevies ako telicko zareaguje.
Ja tiez nikoho neodhovaram ani nenahovaram, myslim, ze kazda info je fajn a kazdy sa rozhodne podla svojho rozumu. Ja som sa tiez o to moc nazaujimala dokym sa nevyskytli tie pripady v mojom okoli. Dokonca moj sused je od malicka na vozicku a dostal ju po ockovani proti obrne. A druha vec je, ze tie ockovania nezarucuju, ze danu chorobu nedostane.

skrecok
4. nov 2009

Ahojte baby.
Vidim ze tu rozoberate ockovanie, no musim prispiet aj ja.
Tiez nasa Dr. nam hovorila, ze ockovanie proti rotavirusom je uplne zbytocne a druhi mi hovorili, ze vraj u nas sa nevyskytuje....a maly sa v 7.mes. nakazil rotavirusom 😠 . Bolo to nieco hrozne, neda sa porovnat ani chripkou ked mal 40-teplotky a pod. Siel vyvinovo vzad, museli sme absolvovat vsetky vysetrenie, vratane neurologickeho, rehabilitaneho... Nikomu to neprajem co sme museli prezit a snazime sa na to zabudnut. Lenze teraz casto davaju v reklame, resp. davaju letaciky o ockovani proti rotavirusom. A dodnes velmi lutujeme, ze sme pocuvli detsku lekarku... 😢

Co sa tyka ockovania proti kiahnam, no neviem sa stale rozhodnut. Keby som mala dievcatko, tak nedam a my sme uz prekonali v detstve.

Nie som velky zastanca o ockovani, su aj take ockovanie ktore su zbytocne. Pochadzam z lekarskej rodiny, viem od nich vela informacii. Kazdy clovek je individualna bytost, kazdy reaguje inak...
Ale uz nechcem viac o tom pisat, kazdy sa rozhodne sam co je pre dieta nalepsie 😉 .

My mame pre maleho hupacieho konika, este dostane autosedacku, nejake knizky (ma ich velmi rad), oblecko. Druhi neviem co mu kupia.

Idem varit obed, tak sa majte pekne. Papa.

ka3n
4. nov 2009

ahojte..tak ja som dnes varila iba taky lahky obed cestoviny s vajcom a k tomu papam kysle uhorky 🙂)...dva dni sme mali masko a uz mi z toho sibe..

Matusko spinka od 12tej....vcera potiahol od 12do 15.30.

Estell, kde si? zajtra sa vidime u vas na kavicke !!!

Doobeda krasne svietilo slniecko a teraz je tu taka tma..:(( otras.

ka3n
4. nov 2009

Ktoré babenky este planujete dalsie babo a kedy?

goga03
4. nov 2009

ahojte,

citam, ze sa bavite o ockovani.

ja som to video sice nevidela, ale citala clanok oktobrovom zdravi a s tym celkom suhlasim. myslim, ze tie povinne ockovania nie je blbost.(TBC, cierny kasel a pod) tie navyse - zalezi na tom kde a v akej oblasti zijete. napr. ja proti kliestom ockovat nedam, kedze u nas nie velmi klieste. kebyze zijem v regione, kde sa vyskytuju klieste, tak by som asi nad tym rozmyslala.

proti kiahnam tiez nedam ockovat. prekonali sme ich skoro vsetci ako deti a tu sme.

inak teraz ze vraj volaju gynekologovia vsetkym tehotnym, ze vraj sa maju dostavit k svomu obvodnemu a dat sa zaockovat proti tej prasacej chripke. ze vraj dosiel nejaky pripis z ministerstva. neviem co je na tom pravdy, ale ja sa zaockovat nedam. vsak tu vakcinu este nemaju ani odskusanu poriadne.Nemozu vediet ako to bude ucinkovat na plod. ja si radsej davam vitamin c navyse (okrem ovocia)

ozaj este ma napadlo, citala som, ze toto ockovanie, co budu mat teraz krpci v 15-tom mesiaci, ze je to nejaka ziva vakcina a ze vraj je dobre ak ma dieta posilneny imunitny system a ze aj ked ma len obycajne sopliky, tak by sa nemalo ockovat. ja som pre istotu oliverovi teraz zacla davat ten Cebion, co je vitamin C pre dojcata a male deti.

winona24
autor
4. nov 2009

ka3n že 3,5 hod.????? pomooooc aj ja chceeeeeeeem....

tu začalo akurát pršo snežiť....wrrrr.zas nepôjdeme von...včera sme došli domov mokré ako ďas 🙄

terezicka
4. nov 2009

No kočky pochválim moju dnešnú polievku, zjavne mala u Lucky úspech lebo zjedla dva plné taniere čo sa nám zatieľ stalo len raz a to možno keď mala okolo polroka 😝

luciankasebastianko
4. nov 2009

ahojte babenky boli sme vonku teraz chrápe 😀
očkovanie tema dna 😅
terezka nie všetky testy sú spolahlivé určite behni k Dr. 😉
a dnes bola zeleninová polievočka a vajičkoví šalatik , 😝
veji my sme malému kúpili tu trojkolku už v lete a neviem kde je krabica a do kolko je kg ale tušim písali že do 36 m je kvalitná má pogumované kolieska ale riadenie (dá sa odpojiť pri velkych dedtoch ) je priamo napojené na malého rúčky v predu a ked on miká tak sa mi ťažko keruje má silu jak stary chlap 😀

terezicka
4. nov 2009

Lucianka musím ísť k nemu tak či tak na odbery len neviem kedy by bolo najlepšie... 😅 Snáď budúci týždeň pôjdem ak nedostanem mrchu dovtedy

luciankasebastianko
4. nov 2009

jasne nech má lucka bračeka čím skor 😀 😀 😀
ka3n aj ja chcem ešte jedno prípadne 2 deti, ale az tak za 3-5 rokov a to tretie 10 nech ma to omladí 😕 😅
ale ked bude maly taky dobry ,ako je tak neviem ,kedy sa odhodlám k ďalšiemu babu 😝

euffra
4. nov 2009

veji, my sme leonardo trojkolku kupili uz na jar, nina ju zboznuje, este teraz sa do nej pyta a vozim ju po byte, je super, kil neviem dokolko je, krabicu sme vyhodili, pamatam si, ze je do 3 rokov, lebo ta obruc sa da dat dole. a je to kovovy ram, tak myslim, ze udrzi aj tazsie deticky. podla mna je to najlepsia trojkolka zo vsetkych co som videla a kludne kupte uz na vianoce, budes ho po byte vozit.
dnes som varila brokolicove cestoviny so smotanou a syrom, nina mala sosovicovu kasu.
k tomu ockovaniu, som rada, ze tu win dala ten link, ja som premyslala nad kiahnami a hladala som na nete info a stale som nachadzala len pozitiva ockovania. teraz urcite viem, ze nedam ani pneumokoky ani kiahne ani nic ine.

perlab
4. nov 2009

čaute baby, práve som začala čítať tie vaše debaty o očkovaní ... som rada, že nepíšete win ip-čky 😉 , lebo je dobré, nech si to prečítajú všetci
veľakrát tu verejne rozoberáme blbiny, tak prečo názor na očkovanie nenapísať verejne? win, chápeš, nie? 🙂

ešte som ten príspevok nepozerala, je dosť dlhý, musím si nájsť čas
ale už pred časom som písala, že tiež nie som zástancom všetkých očkovaní za každú cenu
tiež som písala, že mi pneunológ odporučil zaočkovať meningitídu a encefalitídu /zdá sa, že odporúča tie, ktoré môžu postihnúť mozog/
sestra mi však povedala, že ona by do toho nešla ... ak by sa vyskytla nákaza meningitídy v mojom okolí, tak snáď vtedy ...
napr. homeopati sú tiež v zásade proti očkovaniam
musím ísť, romy je hore
a to video si istotne dnes večer pozriem, som zvedavá

annie13
4. nov 2009

no mne to video mrzne neviem preco tak neviem o co tam ide
Dr. nam odprorucala prist na ockovanie v 15 mesiaci, po recept si mam prist po Vianociach, ze budeme platit 80 eur ale neviem naco to presne je, zaujmalo ma vtedy ci je Branko o.k. proti comu to moze byt ockovanie, preco je take drahe, mam ho teda davat??????? NAPISTE
ten zapekany karfiol mu velmi chutil, prvy krat som to robila, MM ho teraz zobral k svokrovcom, ja som so svokrou na noze tak doma štrajkujem aspoň poumývam podlahy pri Brankovi sa to neda

ka3n
4. nov 2009

annie, vobec netusim o akom ockovani za 80 Eur hovoris, lebo to v 15m. je prvé základné ockovanie na mumps, osypky a rubeolu a to je zadarmo a ked chces tak si za 24 Eur doplatis ovcie kiahne..preco 80 za co?

jurocko
4. nov 2009

ahojteeee
ano annie v 15 mes.je bezne ockovanie ale plus sa da zaplatit tych 80 eura na kiahne ale je to na tebe ci si das,ale teraz je dokonca roka akcia ze ta vakcina stoji 25 eura,mne to včera doktorka spominala 😉
inak ja som uz na 100% rozhodnuta ze na kiahne ockovat nedavam!!!!

estella
4. nov 2009

ahojte..rano som zmisla lebo som isla von s Maximom teda do materskeho centra dnes tam bol kruzok sikovnych ruk takze uz nie len Stella v skolke ma sikovne ruky ale aj ja..hihi... 😀 😀 ..vyrabali sme tam take svietniky je to mile...a nabuduce vraj kazdu prvu stredu v mesiaci budu v centre taketo dielne a bude sa vyrabat servitkovou technikou nieco a celkom sa na to tesim..... 🙂

ka3n zajtra sa tesim dufam ze to tvoj mangel zasa nezmeni...

misik no ja som sama zvedava ako to dopadne s tou kamosku..minule mi vravela ze uz jej doktorke hovorila ze uz by bolo aj zaockovat tu jej dceru na tie povinne ale vraj ona sa k tomu nevyjadrovala a ani ta doktorka uz potom o tom nehovorila ale ze ked s tym opat zacne tak to razne odmietne a uvidi co sa bude diat...ak bude treba sud ona to berie...

perlab mam uplne rovnaky nazor a prave preto som win napisala sem a nie do IP...treba sa o tom porozpravat tu aj preto ze kazda ma iny nazor a ja si velmi rada precitam kazdy nazor...