Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

estella
6. nov 2009

slavica reumu a tu nasilnejsiu formu ak moze byt...ta kamoska ma uz davno varovala proti ockovaniu lebo ona sa tak do toho zazrala ze ma vsetko prestudovane co s atyka ockovanie...

vejinka
6. nov 2009

boze...stale mam pochybnosti ked vas tak citam ..no mam to objednane..do kelu asi jej zavolem ze nic nexcem...ale to bdem mat zasa pocuvania od muza ked maly dostane kiahne a bdue mat vysokanske horucky ...ach ja neviem co robit 😔

natasa8
6. nov 2009

ahojte...
baby... to je hrozne s tym ockoanim....

my sme mali v detstve na skole epidemiu mumsu... ja som mala tazky - na oboch stranach, onedlho nato som dostala zapal pankreasu 😠 😠 vtedy sa lekari cudovali ako som to mohla dostat - vraj choroba alkoholikov (ja som mala 10 a fakt som nepila). Minule som v Mama a ja citala, ze zapal pankreasu mozu sposobit prave mums ☹
Liecila som sa niekolko rokov, teraz sa citim v pohode, ale bohuzial je to choroba na cely zivot ☹

Tym chcem povedat len to, ze nic nie je ciernobiele, a rizika su ako pri ockovani tak aj pri tych chorobach. Treba mysliet pozitivne a verit, pretoze nase deti nedokazame proti vsetkym rizikam chranit ☹

Ja som sa rozhodla:
povinne ockovania ano, ale nic navyse.....

vejinka
6. nov 2009

uz viem zavolam segre a ona mi poradi...jej deti mali obe kiahne a naraz

vejinka
6. nov 2009

ale cinknem jej az vecer teraz nie

vejinka
6. nov 2009

natas a ako prebieha mums? netusim co je to za choroba

estella
6. nov 2009

veji keby si bola pozerala tu prednasku do konca tak tam sa jej na konci pytaju ze dve deti dali zaockovat proti osypkam tretie nie to tretie do dostalo a ona na to povedala ze ano lebo priroda to tak zariadila ze dieta ma do 10rokov dostat vsetky choroby a vytvorit si proti tomi imunitu...

kiahne bu som nedala zaockovat urcite

vejinka
6. nov 2009

no nic necham si to vsetko zasa ulezat v hlave...

vejinka
6. nov 2009

maly je hroe prchame na obed.papappapa

estella
6. nov 2009

aj ja som mala mumps si to pamatam ale v pohode len som nemohla chodit von...
veji mumos je ze na krku s ti urobia take hrce alebo to opuchne alebo ako to mam opisat

winona24
autor
6. nov 2009

ja nezatracujem očkovanie absolútne...len je divné,že sa strašne málo hovorí o rizikách očkovania....a ťažkých reakciách na očkovanie....a tie sa väčšinou bagatelizujú,pop.zametú pod koberec......

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnEhttps://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0
jurocko
6. nov 2009

ahojteeeeeeee
prave som doranajkovala tak som vas prisla kukkk a vy opet tolkkooooooooooooo popisali....no nic docitala som vas.
wimon ja som pri Karinke bola hlupa my sme mali po tom ockovani čo pichaju na 4 den velku hrcku,hnis,praskalo to ☹ ☹ ,na prve ockovanie na 3 mes.ani nebola ockovana mala to hrozzzne,chodili sme plucne,cirurgie za dva mesiace kazdy den na vytlacanie,prečistovanie a kazdy mi hovoril ale ved to je "normalne"ale normalne to nie ako vidim teraz co sa deje po tom ockovani 🙂 a nakoniec sme prvykrat boli ockovani na 6,6 mes.ked sa to vyliecilo po chirurgii keby nie chirurga ktoreho som si sama vybavila tak neviem kde skoncime ☹

ja som bola teraz v KE v nemoc.s malou a tam mi jedna teta povedala ako jej mudre dievcatko-vnucka 3 rocna po ockovani ostala postihnuta..baby poviem vam mamm zimomriavky na tele a je mi do placu bolo jej velmi luto lebo bola taka ako Moja Karinka..dostala epilepsiu a tak sa jej zacali vytacat telo a dostala mozg.obrnu a s dietata je NIC!!!!!!!je postihnuta ☹ recitovala,spievala od roka a pol čisto rozpravala a teraz maju toto..rodicia to tažško znasaju velmi.......
booze ja sa toho ockovania na 15 mes.bojim a kiahne?Nikdy,prezijeme ich a zvladneme ja tomu verim aj ked ja som horko tažško znasala....

jurocko
6. nov 2009

wimon povedala si to super ked ti poviem ze vela lekarou maju s toho zisk..uz chapes.....aj moja lekarka ma prehovara ake kiahne su super..co t nato poviem 😠

jurocko
6. nov 2009

dobre idem upratat lebo ochvilu idem po karinku do skolky lebo ideme na tanecnu
moj tobiasko co vstal rano o 5.15 tak teraz zaspal o 11.00 hod.dobry je že?tak dufam ze pospi aspon dve hodiny

dobre babenky pekny den 🙂

natasa8
6. nov 2009

Este napisem skusenost mojej kolegyne a jej syna - ono sa dost hovori ze niekde nie su ockovania povinne, tak aby ste pochopili ako to funguje:

Kolegynin syn mal ist studovat na niekolko mesiacov do zahranicia, vybrali si strednu skolu v Amerike. (neviem presne ktory stat, myslim ze oni maju vlastne pravidla ockovania). Ale ta skola vyzadovala, ze chlapec musi byt ockovany proti kiahnam - inak tam nemoze chodit na strednu skolu - napriek tomu ze v amerike ockovanie nie je povnne. Chlapec mal problemy s imunitou a lekarka im to ockovanie vyslevene neodporucila.

Takze si vybrali kanadu a odisiel tam. Ale na skole sa objavil mums. Takze museli byt povinne zaockovani vsetci ziaci na skole. (Hoci v kanade je ockovanie proti mumsu "kvazi nepovinne". Ak sa niekde objavi chorobia, musia byt zaockovani vsetci ziaci, inak ich zo skoly vylucia). Oni samozrejme ockovanie odmietli, takze im hrozilo, ze chlapca poslu domov. Nakoniec ich lekarka nejak dolozila, preco je pre neho ockovanie nebezpecne a mohol tam ostat. Ale aj tak sa vsetci na neho pozerali, ako keby tam ten mums doniesol on. 😠

estella
6. nov 2009

win ty si aj rozmyslala na d tym ze by si to 15mesacne odmietla...

natas myslim ze urobil dobre ze sa nedal zaockovat mozno by sa nestalo nic ale mohlo to dopadnut aj zle....

jurocko tak je starsne co si napisala..a zasa mi je z toho celeho do placu

natasa8
6. nov 2009

estell - ten chlapc mal ale vaze problemy s imunitou kvoli neliecenej novorodeneckej zltacke. Pre neho je kazde ockovanie zivou vakcinou nebezpecne.

Inak nechapem preco lekari ockuju deti prave v case ked im idu zubky a maju oslabenu imunitu 😠

estella
6. nov 2009

no to nechapem ani ja..aj to co som tam pisala ze mu zomrel ten syncek tak bol ockovani a isli mu zuby prave a vidite to tyzden po ockovani zomrel.... ☹ ☹ ☹

johnie
6. nov 2009

som velmi zvedava aky postoj bude mat moja lekarka k tomu ockovaniu ...
neviem ci by som vedela odmietnut to v 15mes. ja som velmi ovplyvnitelny clovek.. co je dost na skodu niekedy

estella
6. nov 2009

johni no ja som si prave hodila do googlu odmietnutie povinneho ockovanie tak najprv som sa dozvedela ze je to mozne a va zapati som sa docitala ze to az tak mozne nie je lebo su nejake clanky ktore tie prve clanky o moznosti odmientutia vyvracaju..takze som sa vlastne nedozvedela skoro nic....

natasa8
6. nov 2009

no ja sa skusim minimalne poradit s lekarkou podla toho, ako pojdu malej zuby..... (urcite sa to bude dat posunut na neskor)
Jej isli 4 horne naraz.... a bola v kuse chora - a sama doktorka mi hovorila ze to ma oslabenu imunitu pre tie zuby

winona24
autor
6. nov 2009

estell ja stále hľadám nanete a čítam o očkovaní...neviem...ale bojím sa ho.....skúsim sa spýtať dr....

eweny
6. nov 2009

ste toho stihli popisat..maly vyrobil neuveritelny cirkus pred spanim a to len tak zrejme z dlhej chvile 😠

johnie
6. nov 2009

trosku odveci zas sa spytam : internet banking, dobry napad?

eweny
6. nov 2009

ked budem v meste, tak sa skusim opytat na tie homeopatika na posilnenie imunity, su take, ze?..v nasej lekarni take nedrzia..ma to hneva, ze stale nieco mame..sme sa od narodenia dost natrapili s ockami..

jana.hcsba
6. nov 2009

ahojte.
som tu na skok, vecer sa zastavim a precitam co ste pisala o ockovani, popridade nejake otazky si pripravim 🙂 .

eweny
6. nov 2009

johnie, urcite ano 🙂

winona24
autor
6. nov 2009

johnie ja ho mám už roky a neviem si bez neho predstaviť život...hlavne teraz na RD...... 😉

eweny
6. nov 2009

estell, takze nasa momentalna choroba je dosledok kiahni?