Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

skrecok
10. nov 2009

Ahoj Martinka, a co sa stalo ked musite ist do nemocnice? Nemam prehlad...
Inak musim napisat, ze mate velmi sikovneho Maximka, je teda genius 😵 . Nas maly este nerozprava, len take vselijake zvuky a rozne slabiky. Minule povedal havo, mama, baba, ahoj a potom uplne prestal 😖 . Ale zas rozumie vela slov a viet co ma zas upokojuje.

Jurocko, podla mna maly si mysli ze kusanie je sucastou hry a neuvedomuje si, ze ma to dost boli. Len uz neviem ako mu mam vysvetlit, ze sa to nesmie. Skusala som vsetko mozne, lenze sa vsetkemu smeje. 😅

martinna78
10. nov 2009

skreci na pupceku ma taku cystu,on mal stale po odpadnuti pahyla cerveny pupcek a ked mal 6 mesiacov tak sa mu to zacalo zvacsovat,rastla mu tam taka gulicka-cysta a teraz to ma 1 cm velke a odporucaju to chirurgicky operacne odstranit,takze musime do nemocky a do celkovej narkozy, mame dohodnuteho chirurga po znamosti,tak dufam,ze vsetko dobre dopadne a este to pojde aj na hystologiu,tak dufam,ze tam nic nenajdu,tak nam drzte palce 18.11. je operacia
No nas Maxim, on je jak papagaj,aj Sofi bola taka ista, skoro rozpravala. On strasne lubi aj knizky,vela citame basnicky a spievame, uz aj vie ake slovo nasleduje. Je to moja radost, z toho sa najviac tesim, inak mam stale depky,ze nie sme sami, je to hrozne mat kazdy den svokru za patami(nehovorim,ze je zla), tak hovorim,ze Maxim to je moja odmena za to vsetko 😵 a ked ma pohladka a povie mi moja,tak som v siedmom nebi 😵 😵 😵

jurocko
10. nov 2009

tak to ti verim aj ja tobiaskovi hovorim neotvaraj mraznicku v kuchyni nonono a on sa smeje a dalej to robi......podla mna niekedy chceme od nich vela a oni su taky drobci aj ked je pravda e uz ma 1 rok 🙂

jurocko
10. nov 2009

tak sa drzte matka vela sil aj ked viem ze to nie je lahke tyka sa to nasich deti
a uz byvate v podkrovi?uz mate prerobene?

martinna78
10. nov 2009

Jurocko este nemame dokoncene vsetko,uz vela nechyba, uz len dlazby,parkety,dvere a plyn a elektriku musia prist zapojit, ale uz sa nam to tak dlho taka,no tazko je to bez uveru ☹
a manzel stale vela pracuje, velmi malo je s nami, aj vikendy je stale pracovne prec a ja som len so svokrovcami a z toho som na nervy, no musim zacat uz konecne soferovat,lebo toto ma ubija 😔
dakujem

jurocko
10. nov 2009

jooj tak to ti nezavidim my ideme prerabat v jari dom a tiez len tak svojpomocne tak sa tesim 😠 ako to pomaly pojde a to drahy v lete ide asi na misiu a pol roka vkuse budeme bez nasho super tatina ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😔 🤐

martinna78
10. nov 2009

drzim palceky,aby vam to islo rychlejsie ako nam 😉 no nenavyberame si, hlavne nech su drobci a aj my zdravi a bude dobre, to si stale hovorim

jurocko
10. nov 2009

to ano ale nam to tiez nepojde tak rychlo lebo ked tatino odide a potom pride zima a zas nic a tak sa povlecie všetko takze tiez to nevidm ruzovo 😒 co uz a mame na prerabke toho vela

jurocko
10. nov 2009

mati ti este kojis?

martinna78
10. nov 2009

no tak to ide na dlho tatik prec, to by som asi nezvladla

skrecok
10. nov 2009

Martinka, to som nevedela....tak vam pevne drzim palceky aby to cele dopadlo najlepsie. Budem na vas mysliet. Je lepsie mat znameho lekara 😉.
Aj nas miluje knizky, stale mi nesie knizky aby som mu citala a vie sa tak pekne sustredit na to. Aj pekne ukaze pri citani napr. ked vidi hodinky, balony... tak aj ukaze kde ich mame. Uz sme mu dalsie knizky kupili na Vianoce.
Verim, ze je to krasne ked Ti povie "moja" a pohladka Ta 😵. Vidim, ze nemal byt chlapcek, je to skor dievcatko 😉 . Musite byt radi, ze mate takeho nadherneho a dobruckeho synceka a Sofinka bratricka. Urcite si budu aj nadalej velmi dobre rozumiet.

Moj mi dava najavo, ze ma lubi tak ze si vypyta na rucicky a objima ma 😵 .Robi to viackrat za den a tympadom potom zabudnem na vsetko zle 🙂 .
Viem ake je to byvat s niekym, my sice byvame s mojimi rodicmi...nie je to ruzove, ale predsa byvat sami je najlepsie.

Uz pomaly budem koncit, idem sa osprchovat a maly sa o chvilu zobudi na kojenie. Uz som z toho vycerpana a dost som schudla. Ach jaj, kedy bude pekne spinkat do rana ako predtym. Co uz, aspon sa ku mne prituli.

Majte sa krasne, pa a dobru noc. 🙂

martinna78
10. nov 2009

dakujem skreci, dobru nocku a nech Risko nekuse 😉 a nech ste zdravucki 🙂

jurocko
10. nov 2009

ani mi nic nehovor uz som bola bez neho rok ked sme spolu chodili a poviem ti je to ine kafeeeeeeee ☹ bola to riadna skuska lasky ale s toho bol dvakrat doma ale ked som si nanho zvykla tak musel odist a opet plac praca a dookola uz ma to niekedy nebavilo

karinka oslavila 1.ročik nas tatino dochadza na dalsiu misiu na pol roka stoho bol raz,alebo dvakrat doma na par dni..horzzneee
a teraz tobiasko oslavil ročik a tatik opet nam bude odchadzat ale je v tom hacik ze teraz mu dovolenku nedaju lebo to je daleko a velmi zivotu nebezpecne a poviem co mam na to povedat pevne nervy 🙂 velmi ho lubime a velmi sa onho bojime ja si svojho muza vazim ako kazda z nas a neviem si to predatavit 😒 ☹

jurocko
10. nov 2009

dobru škrecok a sladke snicky..ja tiez moja vela kojim a som s toho vyčerpana a to som karinku kojila dva roky a dva mesiace ale ona mi v noci spala a to je rozdiel a tobiasko cicu ma rad tak radsej spat nebude 😝 😀

martinna78
10. nov 2009

ani si to neviem predstavit,ze by som mala tolko dlho manzela prec, no ja fnukam,ked ide na 3 dni prec ☹
lucim sa aj ja,ide sa do hajan, ja som si dnes s malym trosku zdriemla,tak preto mam este tolko energie, uz som dohrala aj hru na FB 😀 pripadam si niekedy jak male decko,no ale co uz, troska relaxu nezaskodi 😀
papapa

jurocko
10. nov 2009

aj ja utekaaaaaaaaaaaaaaaaam,idem zobudit manželika a idem spinkat lebo drobec akonahle pridem do spalne uz chce cicu..ja nechapem

bruuuuuuuuuu nocku...paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

jurocko
10. nov 2009

mozem napisat ze som dnes druhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Všetko najlepsie martinkom k meninam /kamilke,aj mirke/vela zdravicka aby pocuvali mamicku aj tatika aby stale boli taky usmievavyyyyyyyyyyyyyy 😀

Všetko najlepsie Estell k narodeninam...vela zdravicka
Všetko najlepsie Katrin k narodeninam...vela zdravicka a lasky a trpezlivosti

no uz fakt utekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

rony253
11. nov 2009

dobre raaaaaaaaaaaaaaaaaaaano, my sme hore od pol siedmej a uz chodime ahrame sa. ja chcem spaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat 😀

luciankasebastianko
11. nov 2009

dobreéééé večer tu bola debata ? musím počítať ked bude viacej času som sa prišla pochváliť že moje dieťa sa rozhodlo pre doobednajší spánok 😀 a že vianoce sú len raz v roku 😀 😀 😀 bežím varí paradajkovú polievku s hlav. kapustou a brynzové halušky ,malému asi vajíčkové alebo syrčekové 😝 tak sa majte pekne
rony nápíš ako popadla kontrola a ako jú doktor chválil lebo je ozaj šikovná a teraz mu tam už aj pocupká 😀

annie13
11. nov 2009

bre ranko
pripajam sa aj ja ku gratulaciam teda my traja - ja, Branko a babo snad slecna vsetkym Martinkom, a Estell a Katrin k narodeninam ako citam

ka3n
11. nov 2009

ahojte..Matusko mi o 9.30 zalomil, je to s nim hrozne, lebo kazdy den ma skoro iny spanok 🙂)

blahozelam Estellke k narodeninkám..všetko najlepsie moja krásna..

ollako
11. nov 2009

ahojte 😉
maly bol v noci 3x hore pred polnocou, to som ho nakojila, lebo 130 ml sunaru sa mi zdalo malo a mala som plne prsia, tak sa troska napil, ale vela nie... asi mu silno tieklo, tak sa radsej otocil a spinkal 🙂, potom sa zase zobudil o 2:15, ale to som ho ponukla cajom,ale nechcel, tak som ho nechal revkat,a do 15 min zaspal sam 🙂 a spal do piatej a to som ho zase nakojila, lebo to som si stanovila ako cas, kedy ho budem kojit a neskor sa to pokusim posunut na siestu...dnes to ale spravim inak, vecer pred spanim ho nakojim a potom skusim vydrzat do piatej bez kojenia, ale zalezi aj na reakcii na ockovanie, ak bude teplota je to v keli 😝, to je jasne, ze ho plakat nenecham..

inak sme vratili od lekarky a zaockovala ho , lebo tie sopliky boli fakt len take slabe a vlastne mu uz nic nie je 😎, veelmi plakal, teraz uz hajka, dala som mu studene obklady a asi ked sa zobudi tak mu hned supnem paralenovy capik, za tri tyzdne nam kazala prist na odbery krvi, spravia mu nejake testy kvoli imunite 😠, som nastvana, lebo ho stale kojim, ale mi je to figu platne 🙄 juuj ako ma to stve, je mi z toho do revu 😢

mimochodom veji, ja ho oducam od nocneho kojenia, my s dudkou nemame problem, lebo uz od narodenia zaidnu nemame 😉, ínak radsej by som mu dala cumel a nech spi 😀 a nech ho ma aj do skolky, ako toto nocne budenie ma uz fakt nebavi, byval aj 10 krat hore, ked mu nahodou vypadla bradavka z ust 😖

vejinka
11. nov 2009

dobre rano ..alebo teda skor len rano..aby chcem sa spytat ake davate um??? dnes som rozhodnuta kupit uz mam plne zuby vstavania kazdu hodinu v noci 😔

luciankasebastianko
11. nov 2009

ešte som zabudela všetko naj estell 🙂 aj ka3n 🙂 k narodeninám a matrinkom k neninám 🙂

vejinka
11. nov 2009

annie sa mi snivalo ze bdes mat dievcatko take okateeee 😉 a ja tiez vraj babu..no uvidime ci sa splnia tie sny:DD

johnie
11. nov 2009

ahojte, tak dnes sme vstavali o 9tej sa mi to paci toto vstavanie 😀
veji ja davam sunar, ma plno prichuti 😉
martinkom vsetko naj a estel ka3n a janac tusim tiez... no dnes bude veselo aj u nas.. mame tatina martina

ka3n
11. nov 2009

Ollako, robis to ako ja, ked som maleho odstavovala a vidim, ze sa ti dari, len tak dalej, hoci je to tazke...ale prinesie ti to len a len dobru urodu 🙂)

alebo ho nakoj a potom mu daj este UM, uvidis kolko vypije, aby nebol hladny ked pojde spat, to by sa ti casto budit...uplne napráskaný musí ist spat 🙂)))

johnie
11. nov 2009

luci my sme mali halusken vcera vajickove mala spraskala len taky supot....

ollako
11. nov 2009

veji ta vitaj v klube nevyspatych 🙄 😀

ollako
11. nov 2009

ka3n my mame aj taky problem, ze on odo mna UM nechce, to mu moze davat, len muz a ja musim ist z dohladu, ..dam mu na veceru zemiakovu kasu a potom ho dokojim, chcem dosiahnut, aby v noci vobec nejedol,ale uvidim, ci sa to podari,inak vidno, ze sa to lepsi spinka viacej, ale treba vydzat, len teraz sa bojim kvoli tomu ockovaniu 😒
mala som sa do toho pustit skor, lenze nemala som silu, ale teraz som sa uz fakt nasr... 😝