Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
17. feb 2010

ollako a to preco si mala z CR a kolko ti to vyslo kolko ma RP ak to nieje tajne
no nasa vlada nas miluje

felixko
17. feb 2010

ja som robila cez vianočné sviatky guľôčky rafaelo, boli celkom chutné, ešte som mala v mrazničke, ale poputovali do koša, lebo divne smrdeli. ale ten koláčik môže byť dobrý, možno aj ja cez víkend urobím, zbožňujem sladkosti s kokosom.

inak, MM sa teraz svokre smeje, že babka, zasmej sa, vyzeráš ako štrkáč.

ollako, koľko je rodičovský príspevok v ČR, nech závidíme 😉

miriam24
17. feb 2010

tak kolacik je upeceny a je mnaam .. robila som ho na plech velky 25x35 a dala som tam 1,5 slahacky .. tu polovicu som pouzila pri obede .. robila som cestovinky ... no a fakt chuti podobne ako rafaelo aj ked tam ziadny krem nie je .. a je velmi rychlo hotovy ... takze odporucam 😉

ollako
17. feb 2010

no nemate co velmi zavidiet, lebo RP aj s rodinymi mam 186 eur dostavam tu na SR, ale pol roka mi matersku vyplacal zamestnavatel z platu a to bolo urcite lepsie nez to co teraz...tam to funguje inak, a RP je vyssi nez tu , tam si musite dopredu povedat ako dlho chcete byt na materskej (co clovek vie dopredu len tazko odhadnut), a podla toho vam vyplacaju vysku RP, proste je urcitiy balik penazi, ktore dostanete a tie vam mesacne vyplacaju bud po dobu 1, 2 alebo troch rokov, takze ak ste na materskej len rok, tak vam mesacne vyplacaju povedzme priklad :11 000 czk, ak dva tak 9000 a k tri tak 7000...no je je len tak z brucha povedane, ale tak nejak to tam fungovalo...

ollako
17. feb 2010

inak som v CR zamestnana, tak preto som mala pol roka oddtial matersku a teraz ak by som isla znova, tak pol roka budem zas dostavat to iste co predtym, no ak ma nevyhodia z prace 😝

annie13
17. feb 2010

to by si dochadzala z prievidze?

vejinka
17. feb 2010

ahojte olla..zajtra idem rano dnes sme boli s malym a ma uctihodnych 85 cm a 11750g..kurnik na fb som sa mierne sekla z vahou..ale nevadi 😅

vejinka
17. feb 2010

no ja by som mala nabehnut z RP na matersku pekne hladko..a ak pan boh da zasa to bdue pekna sumicka len aby zajtra bolo vsetko v poriadku na sone..tak sa bojim a zle mi je kade chodim tade grciam 😝 😔

winona24
autor
17. feb 2010

ahojteeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵

miri koláčik vyzerá super...ja som ho postrehla v Teleráne....ale už len na konci...myslím,že srdiečka mali z neho povykrajované...kokos som si dnes kúpila,zajtra vyskúšam.... 😝 😝 😝

claudinka
17. feb 2010

ajojte babulky, kukam, ze tema kokos je dnes aktualna 😀 mna mali dnes asi po polroku alebo roku navstivit "najlepsie" kamaratky, tak som rano robila kokosovy zakusok - akurat som ho pre vas hladala na nete - http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/... tu som ho jedine nasla, ja ho mam z bajecnej zeny vytrhnuty 😀 vcera som kupila kokosove pudingy v kauflande, som ani nevedela, ze take nieco je 😀 ale akosi kamosky nedosli, tak som tanier jeden bola dat susedom a zvysok beriem zajtra do materskeho centra, muz to nezje a mne to velmi nechuti 😒 a to kokosove zboznujem vsetko, ale ta kysla smotana to tam cele podla mna pokazila 😒 😒
ako sa vy inak mate? mne maly akurat zaspava.. posledne dni vstavame skoro, tak to mame vselijako, idu nam nejake tie zuby, tak to uz radsej ani neriesim, to jeho spanie 😀

claudinka
17. feb 2010

Takuto peknu basnicku napisala jedna maminka v teme trnavske mamicky 🙂
Básnička o mamičkách
Nahlásiť článok

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

winona24
autor
17. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak som sa teraz nasmiala....joj ale prudko pravdivá a niečo pripomínajúca....až na to že ja tom mám len krát jeden...no je mi teraz ďalšie treba????? nie nie....počkám si ja veru chvíľu 😝 😝

annie13
17. feb 2010

no tak to je neskutocne pravdiva basnicka
asi tak budem vyzerat pri dvoch detoch
citala som to MM asi ani nepocuval 😒

buksy
17. feb 2010

ahoojte
tak veru super basen hehe... 😀 😀

dnes sme mali krasne popoludnie..boli sme so sarkou a rony vonku... bolo veeelmi fajn... dakujeme baby... 😉

ka3n
17. feb 2010

ahojte..my sme sa akurat vratili od Timotejka..a mali sme fakt super podvecer/vecer, chlapci sa pekne hrali a boli dobruckí...🙂) TIMOTEJ....super nám bolo u vás a dakujeme moooc za capicku, Matúsko je v nej frajer veliky .))

goga03
17. feb 2010

paradna basnicka, tiez mam ten pocit, ze takto to bude vyzerat pri dvoch detoch (chytanie sa von,krmenie a prechadzky)
ale mne MM pomaha, zehli a dost sa aj venuje malemu.

vejinka
17. feb 2010

ta basnicka je prudko pravdiva 😉

natasa8
17. feb 2010

ahojte .... 🙂

claudi ta basnicka je uuuuuuuuplne super 🙂 ale bohuzial az prilis pravdiva 😒

ja som tu mala tyzden na navsteve segru s rodinou, dnes rano odisli. Super navsteva, len moje krsniatko na moj vkus prilis zavcasu vstava, tak sa tesim ze zajtra konecne o hodinku dlhsie pospim 😝
Moja mala je zla ako 100 certov, ale prerezavaju sa jej spodne stolicky tak mozna preto.... teda aspon dufam ze to nebude povahou... 😅

Dnes sme sa naplasili, muz mi volal ze nam asi ukradli auto, ale nakoniec vysvitlo, ze nam ho odtiahli.... vraj nenechal pri parkovani predpisanych 150cm na chodniku 😠 prekrocil to o 20 cm .... takze sme prisli o 110 euracov - a polisi sa mu priznali, ze tam chodi odtahovka na istotu, lebo tam sa ani inak zaparkovat neda 😠 😠

miriam24
17. feb 2010

Cafte .. tak ta basnicka nema chybu .. prave sme v stadiu - V pyžamách (mám radosť veľkú) chcú sa hrať a kukať telku .. teda u nas to plati v jednotonom cisle 😝

ozaj este k tomu kolacu co som poslala recept .. nic som nevykrajovala .. skoda tych zbytkov lebo je fakt super 🙂

natasa .. no take pripady - na istotu poznam ... 😠 .. mojmu ujovi tak tiez raz odtiahli .. vtedy mali udajnu hlasku .. a ked sa stazoval ze preco najnovsi Mercedes ktory parkoval rovnako neodtiahnu tak povedali ze to im nikto nehlasil .. tak pred nimi zavolal ze vidi zle odparkovany mercedes tam a tam .. a dotycni sa len priblblo pousmiali a odisli prec .. samozrejme medvedika tam nechali bez dotknutia 😒

luciankasebastianko
17. feb 2010

ahojte claudi super presné 😀 dnes bol v noci des, rano na plávani tiež ale poobede bol jak med a večer ked išiel spať mi podáva dudel že " pači sa " 😀 krásne, zlatučky bol 🙂

kacatko
17. feb 2010

Claudi tá básnička je perfektná a v mojom prípade je to aj presne to čo momentálne prežívam 😉 je fajn vedieť že nie som sama 🙂

ka3n
17. feb 2010

tak tu je par /4/ foto na nasho stretko s Timuskom..

http://www.facebook.com/photo.php?pid=207522&id...

rony253
17. feb 2010

dobre som sa nasmiala na tej basnicke, ale je to vazna realita, mne tiez teraz netreba druhe babo win. Sara ma zamestnava dostatocne. 😀

Jooooooooooooooooj aj nam bolo fajne s Vami Buksy, prechadzky su stale ine a dnes sa tak krasne drzali za rucky, uzasne boli. Aj my dakujemeeeeeeeeeeeeeeee 🙂

estella
17. feb 2010

ahojte..basen je perfektna je vidiet ze mamicka spisovatelka vedela o com pise....ja mam tiez sice dve dteicky ale Stella ta je tak samostatna ze o nu sa uz starat az tak netreba...ale verim tomu ze mamicky ktore maju maly rozdiel medzi detickmai to presne takto prezivaju.... 😵

eweny
18. feb 2010

Dobre ranko damy,tak my uz od 6.00h buntosime,kedze nas zobudil budik..Peto isiel sledovat hokej a maly hned cupital za nim..

Mirka,super ze si sem dala ten receptik..videla som,ked ho papali a vychvalovali v telerane ale nestihla som to zachytit..vyskusam ho aj ja upiect,hoci velmi mi pecenie nejde..

eweny
18. feb 2010

Vejinka,takze dnes ides na sono?..som teda zvedava,ci budu dve 🙂

evitkamalicka
18. feb 2010

ahoj zienky,

aj ja kukam od 6tej hokej

vejinka som teda zvedava ci su tam dve

eweny
18. feb 2010

Baby,my este nie sme zaockovani..musim zavolat doktorke..kde sa to picha?..do rucky?

evitkamalicka
18. feb 2010

nam pichali do rucky

eweny
18. feb 2010

Evitka,dobre ranko..nemohla si spat,alebo tiez budik fungoval kvoli hokeju? 🙂 jajajajaj nevyzera to dobre..