Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

silwietta
4. jún 2009

jej znakovanie sa mi paci... som zacala Miskovi ukazovat jeden znak (napit sa) a asi zacnem s dalsim...

vejinka
4. jún 2009

podla mna to znakovanie je blbost..je to taky boom a aj tak co nevidiet budu nase deti rozpravat skor mam pocit ze ked sa dieta nauci znakovat tak sa nebude xciet naucit rozpravat lebo vsetko co bude ukazovat to mu dame..a ono nebude mat potrebu otvorit usta..tot moj nazor

silwietta
4. jún 2009

inak Misko ked zuzle nejaku tvrdu hracku tak pocut taky skrabotavy zvuk, ale zubok nie je vidno ani prstom som necitila, ani lyzickou sme nevyklepkali, tak neviem ci tam nieco ma, alebo nie...

vejinka
4. jún 2009

presne tak kamil 😉

ba80
4. jún 2009

mne sa to paci... 🙂

vejinka
4. jún 2009

ono aj ked sa dasienka o seba suchaju je to neprijemny zvuk...a maly mi zacal srypat tak len utekam od neho ked zacne..alebo mu ukazem nonono alebo zvysim hlas ze nemoze

natasa8
4. jún 2009

ahojte....

veji - dobry napad, kupim sunar a skusim jej postupne pridavat do tej nemliecnej kase ktoru ma rada.
Aj tak jej do toho budem musiet zamaskovat nejake surove ovocie, lebo ona stale ovocie nelubi. Myslela som ze postupne mu pride na chut, ale presli 2 mesiace a nic 😠

my sme boli v noci tiez velakrat hore - u mna ak je to viac ako 4x, tak uz nepocitam, lebo si to jednoducho nepamatam 😅 No a tuto noc si zase nepamatam kolkokrat sme boli hore 😀
Ale ja malu len zoberiem k sebe, uspim na prsniku a vratim do postielky a ona spi dalej. Uz sme skusali aj take ze nadam prsnik (mysleli sme ze sa bude menej budit), ale bola z toho 2-hodinva zurka. 😠

kamilka12
4. jún 2009

ja keď spravím a poviem malému nononono začne sa tak rehniť a jašiť...neviem ako ho ja budem raz "hrešiť", keďže som mu na smiech..

natasa8
4. jún 2009

silwi... ked bude zubok tak to lyzickou nabeton ucitis 😉 to sa neda pomylit - aj ja som to tak zistila.

znakovanie - ja na take metody nie som, normalne sa to v nasej spolocnosti nepouziva, tak neviem preco by som to mala malu ucit. Deti sa predsa ucia pozorovanim dospelych, a znakovanie nie je prirodzene spravanie... 😒

jana.hcsba
4. jún 2009

no, Paulinka este spinka, tak idem pripravit ovocie, ked sa zobudi, nech moze papat.

evitkamalicka
4. jún 2009

ja ked maleho vyhresim tak stuhne ako mrtvolka, pomaly ani nedycha, takze u nas to zabera

vejinka
4. jún 2009

ozaj ked sme uz sme pri noci..mala som neskutocne divny sen...o tej havarii toho lietadla.. sa mi snivalo ze dopadlo na pevninu urobilo obrovsku ryhhu..a potom sa zosmyklo cele ako bolo do oceana co je este divnejsie ...bola som potapac a to lietadlo sa nasla tesne vedla titanicu stupali sme po mrtvolach mali sme nejaky specialny prasok ktory sme rozsypali po dne a zaru vsade striekala krv z toho sme usudili ze sme tam kde sme xcli byt... hruza sen ked potrebujem aby ma vtedy erik zobudil tak nie on si spi...a ja snivam no a vsetky sme vyvovili bolo tam aj babatko vsetky sme pospisovali teda ludi a dali sme ich do mraziaceho boxu a prisla mamicka toho babatka ze kde je ze ho ide identifikovat a ako som otvorila mrazak dieta bolo zivee a kopkalo rucickami a nozickami hned som ho vytiahla matku poslala prec a utekala na porodnicu ze nech ho rychlo vysetria ci je ok....vysetrili ho bolo podchadene ale zive a zdrave ..potom som ho obliekla a dala matke s tym ze ho musi kojit a ona ze uz davno nekoji..to babo malo asi 3 mesiaice potom si ho zobara domov...cudny sen co?

kamilka12
4. jún 2009

Ešte k tomu znakovaniu - podľa mňa, čas ktorý rodičia venujú učeniu detí znakovať by mohli oveľa lepšie využiť na komunikovanie s deťmi, čítanie im knižiek a tak rozvíjať ich komunikáciu -verbálnu...je to podľa mňa potláčanie prirodzeného vývoja reči... To je iba moj názor..určite nebudem učiť Martina, aby mi ukázal ako robí opica..radšej ho to naučím povedať 😉 Ozaj...Ako robí taká opica?? 😀 😀

natasa8
4. jún 2009

este k vcerajsej teme:
skrecok - to mi je luto s tou rahabkou. Ani mi nestvornozkujeme, nestaviame sa - len tak ze sa pritiahne za ruky zo sedu (co je nespravne takze to s nou ani nerobim). Mala sa len plazi a vcera sa jej omylom samej podarilo 2 krat sadnut - ale to bolo len omylom, ked sa stverala na matrac.
Urcite keby sme sa dostali na neurologiu tak vyhlasia ze sme s motorikou pozadu a musime ist na rehabku tiez. Drzim palce aby ste natrafili na dobru rehabilitacnu dokinu. 😒

kamilka12
4. jún 2009

No veji - to bol teda sen! Aj na čítanie to je dosť ..nie ešte na snívanie 😲

natasa8
4. jún 2009

kamil.. mam rovnaky nazor 😉 Aj ked ja som malu najnovsie naucila, ako robi indian 😀

bubinko83
4. jún 2009

natas.,no to mam dost že škrečok musi chodit s malym na rehabilitaciu kvoli štvornožkovaniu 😲 My mame 10 mesiacov gestačny vek 9 mesiacov a nad tym sa nikto ani nepozastavil z lekarov.A to chodime všelikade kedže sme skor.Jedine koho to trapilo som bola ja 😉

vejinka
4. jún 2009

indian je ophoda..ja ked maleho natieram opalovacim kremoom tak mu hovorim ty moj indiaaan indiaaan a on sa smeje a taka opica robi ...pobuchas po hlave a povies vysokym tonom iiiiiiiiii 😀

kamil veru vstala som s mokrych chrbatom 😔

bubinko83
4. jún 2009

jaaaaaaaaj baby ale nam tie detičky rastu,čo? :- Zachvilu budu mat 1.ročik a ja si to ani neuvedomujem 😨

natasa8
4. jún 2009

bubi.. no vsetko zalezi ku akemu doktorovi sa dostanes. Moja sestra musela s malym cvicit vojtovku 4 mesiace - a to preventivne. Maly potom javil take znamky ako hyperaktivity, v noci nespaval, bezne boli aj 3 hodiny hore -a dr. im potvrdili ze je to vedlasi efekt vojtovky.
Po 6. mesiacoch zmenili neurologicku a ta im povedala ze u nej by tu vojtovku ani necvicili 😕

bubinko83
4. jún 2009

natas no vidis,ja si ale mylsim že každe dieta je ine a ma na všetko svoj čas.

natasa8
4. jún 2009

bubi.. tak na tom sa tu asi vsetky zhodneme 😉

ba80
4. jún 2009

ja som sa tiez este nestretla s nikym, kto by robil taku vedu zo stvorkovania... mna, ked sa nasa dokina pytala, co robi a ja som povedala, ze lozi, ale nestvorkuje a uz sa stavia, tak sa zacala smiat, ze "a naco? ona sa naucila presuvat lozenim a uz sa jej nove vymyslat nechce" 😉

ba80
4. jún 2009

...a ze asi bude najprv chodt, az potom si samam sadne... 😎

natasa8
4. jún 2009

ba.. a akym sposobom mala lozi ?

moja sa pritahuje rukami a pri tom odkopava nohami.... ale brusko sucha po zemi. Ale uz jej to ide celkom rychlo ....

ba80
4. jún 2009

kazde detatko je ine... a skor, ci neskor sa aj tak naucia vsetko, len asi kazde v inom poradi... 😀

johnie
4. jún 2009

mne sa to znakovanie paci... ale ju to ani za svet nenaucim... tapi tapi ani nahodou, a ked skriknem ze nono, tak sa rozplace
ale v tom reflexe to bolo zlate, jak tam ta maminka ukazovala zabku... 😀

ba80
4. jún 2009

natas... jak partizan do zakopu...a jednu nohu pritom drzi zohnutu v kolene dohora, ako antenu... 😀 😀 ...a tiez jej to ide rychlo
...ona sa na kolena da, aj sa na nich hojda, alebo, ked sa hra, tak klaci, ale akonahle sa za niecim rozbehne, tak lahne na brucho a partizanci

johnie
4. jún 2009

ba my sme na tom tak isto, najprv bude chodit, az potom si sama hacka... lozi aj si pritiahne nohy pod seba ale potom sa rozcapi...

ba80
4. jún 2009

jahnie, ani nasa nechce velmi opakovat veci... ona skor pusou sa naucila kdejake zvuky...
a ked jej poviem nono, tak jak keby ju obarilo, dost vnima zmenu intonacie...