Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

evitkamalicka
6. máj 2009

euffra neviem ci je tu niektora s nepapanim drobca...my nastastie papame, mliecko mame uz len 2x denne, inac zvysok uz normalna papa

euffra
6. máj 2009

teraz som si vsimla dozadu, ze ollako este tiez s tym mas problem. my mame taky rezim, ze vstava medzi piatou, pol siestou, papa mliecko, potom okolo osmej papa mliecko a zaspi na pol hodinu, potom medzi desiatou jedenastou papa a ideme von, to pospi aj hodinu, ked je stastie, tak aj dve, potom papa okolo pol druhej, druhej zeleninku a mliecko (kedze zo zeleniny nic nespapa), ideme von, potom este papa medzi stvrtou, piatou , niekedy siestou, ako kedy si vypyta a o siedmej zacina vecerny rezim, umyt, papat spat, do osmej zaspi a v noci sa kojime minimalne raz, dnesna noc bola kruta, kojila som pat krat 😒

silwietta
6. máj 2009

euffra, mne ked Misko odmietal papat dokonca aj banan co bolo jedine jedlo co na zaciatku chcel, tak som mu dala chvilku, asi tyzden pokoj, len som ho kojila a potom zacala znova a pomalinky sa rozpapkal...este stale to nie su velke mnozstva, ale predsa...

evitkamalicka
6. máj 2009

my papame:
6:45 mliecko
10:00 ovocie alebo jogurt
12:00-12:30 masko so zelnenikou alebo nejaky iny obedik
15:00 mliecko
18:30 kasa
a potom uz spime celu noc

euffra
6. máj 2009

ollako, ja sa jej snazim drzat rezim od malicka,ale ona si vzdy robila co chce, vacsinou mi spala od jedenastej do druhej, tretej a ked sa zobudila, tak nechcela vobec papat, tak som bola z toho hotova, lebo som nevedela kedy zaradit prvy prikrm, citala som ze medzi jednou a druhou popoludni, tak som zacala o druhej ponukat papat pravidelne a ona sa naucila, ze ma v tom case papat, lenze zeleninu nepapa, len caka kedy konecne vytiahnem prsnik a s blazenym vyrazom sa pricucne a papa

kamilka12
6. máj 2009

Ahojte,

eivt - 2x za den mliečko nie je málo? 😕 Pýtam sa preto, lebo som to nedávno tiež riešila..že kolko krát za den ešte drobec potrebuje pit mlieko...a dočítala som sa, že na tento vek by mal vypit stále aspon 700 ml, ešte stále je mlieko veľmi doležité pre ich vývoj.

euffra - možno Ninka potrebuje len čas, som sa stretla s kamoškou, jej malá má už rok a vraj do 10 m. odmietala všetko okrem mlieka...až potom sa rozpapala..Treba dúfať 😉

My sme dnes prvý krát raňajkovali chlieb s maslom...veeeeľmi mu to chutilo 🙂

evitkamalicka
6. máj 2009

kamilka mne Adamko mliecko uz moc nechce, takze som rada ze vypije aspon 2x po tych 250, cize to ma 500ml na den a vecer mliecna kasa

kamilka12
6. máj 2009

bubinko - gratulujeme k 9 😵

kamilka12
6. máj 2009

evit - to je super, že ti naraz vie vypit 250 ml 😉

dadadulka
6. máj 2009

ahojte 😉

euffra nemaj obavy... neboj Ninka sa určite rozpapá, potrebuje asi viac času a trpezlivosti 😉

evitka to máš super, nášmu drobcovi tie kaše nechutia, možno časom..

silwietta
6. máj 2009

evitka ako malokrat ti papka, ale asi uz zhltne velke porcie, ze?

Misulo papka vela krat:
okolo 6-tej MM
okolo 8-mej MM
okolo 10-tej vyzivka (80-10 ml)
okolo 12-tej MM
okolo pol druhej zeleninka (takych 50-80 ml) obcas trosku MM k tomu
okolo pol tretej- tretej MM
okolo 4-tej MM
okolo piatej-pol siestej polka banana
okolo pol siedmej - siedmej kasa cca 50 ml
o osmej MM

no a v noci asi tak 2-4x MM

evitkamalicka
6. máj 2009

nasmu chuti vsetko, ja mam niekedy pocit ze jemu je jedno co papa, len nech nieco papa, ale mlieko asi nebude mat rad tak ako ja...ja mlieko neznasam

evitkamalicka
6. máj 2009

silwi papa mi riadne porcie, to znamena desiata ovocie alebo vyzivka alebo jogurt cele cize to je tych 130-190ml a obed od tych 200-250 g, kasa cca 180-200 ml

claudinka
6. máj 2009

my papame cely den mliecko, iba na desiatu okolo 10.00 ovocie a potom okolo 12.00 obed (zemiak alebo ryza so zeleninkou a maskom, raz do tyzdna zltko)

silwietta
6. máj 2009

evit to musi byt krasne ked ti takto papka a ete aj dobre spinka...ach jaj...

evitkamalicka
6. máj 2009

silwi ja som rada, ze je taky, ale dopriala by som to kazdej...mozno druhe babatko bude pravy opak

silwietta
6. máj 2009

ja som si vsimla ze malemu chuti petrzlen... som mu furt davala iba trolinku, lebo mne nechuti, ale minule som nemala nic ine doma iba zemiak mrkvu a petrzlen a on otvaral pusinku ako keby som mu cokoladu davala 😝

evitkamalicka
6. máj 2009

silwi no tak tvoj maly je taky petrzlenovy, mne petrzlen tiez nechuti

silwietta
6. máj 2009

evit, ved ja ti to prajem... a zalezi aj na rodicoch, ja som vraj tiez bola celkom podareny kvietok ked som bola mala 😝

johnie
6. máj 2009

ahojte, mam prestavku...
povedzme si komu petrzlen chuti??? ale len nasim detom 😉

evitkamalicka
6. máj 2009

silwi ja som bola zloduch ked som bola mala, vraj som v kuse revala a nechcela som spat, takze po mne to nema, ale po manzelovi, ten je taky kludas a spachtos

jurocko
6. máj 2009

ahojte...tobiasko spinka prvy spanok,obed navareny a tobiasko dnes bude papat žltok..takze bude mat zemiak,cuketa a žltok tak som zvedava....
oooooooooo drobecek sa zobudil utekaaaaaaaaaaam,dlho som sa nezdrzala,tak ahojteeeeeeeeeee

silwietta
6. máj 2009

jurocko a ako karinka?

momoyka
6. máj 2009

ahojte pekny dnicek,

eufra, nebud smutna, my mame tiez nepapaca doma, zeleninky jej velmi nevonaju..

natasa8
6. máj 2009

ahojte... evit - super rezim s tym papkanim. A ked davas cez den aj 2 krat mliecny prikrm - kasa a jogurt, tak by mu to mliecko aj mohlo snazit, Ved ked nechce tak ho neprinutis 😕

My mame rezim takyto:

6.30: Sa zobudi - MM
7.30 - 80.00: - zuzle pri stole koncek rozka
8.30: MM
9.30: MM na uspatie
11.00 - MM - po zobudeni najviac chuti 😉
13.00: Obedik - zeleninka + masko (spapa 100 - 130 g)
15.30: Olovrant - ovocie (max 3 lyzicky) + MM
17.30: Kasicka - 150 - 200 ml
19.30: MM pri zaspinkani

No a v noci MM skoro kazdu hodinu 😠 (to len posledny tyzden, utesujem sa ze to idu zubky, predtym papala v noci 2x)

evitkamalicka
6. máj 2009

natasi ved prave ze ked spapa cely jogurt to je asi 130g a vecer ta kasa 180-200ml tak to myslim staci

natasa8
6. máj 2009

evit - niekde som citala, ze do tej odporucanej porcii mliecka sa pocitaju aj mliecne prikrmy - takze ja si myslim ze by to stacit malo 😉

kojene deti piju mliecko castejsie, ale pochybujem ze si naraz vytiahnu 250 ml . No moja mala z tych mojich jednotiek nevytiahne asi ani 100ml. 😒

evitkamalicka
6. máj 2009

natas ja som to prave tiez pozerala niekde na nete, ze sa tam rataju aj mliecne prikrmy, takze som spokojna

momoyka
6. máj 2009

my zatial len na obed zeleninku, teda to co z nej spapa, jednu dve lyzicky, a na veceru jej davam ryzovu kasu, ale ani to nepomaha, aj tak sa budi tak 3x, 4x v noci, na buduci tyzden uz asi zacnem aj masko, a davala som uz aj kukuricne chrumky a rozmyslam o piskotke, kupila som slatinske a na nich pise ze od 6 mesiacov..