Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

winona24
autor
11. máj 2010

bubi my ich máme.....ale tak tie boli robené už dávno.....ale ja na ne nedám dopustiť...my máme obyvku otočenú na západ....takže si viete predstaviť ako nám šľahá slnko...a bývame na 12.poschodí

ollako
12. máj 2010

ahojte babulky, tak moj drobcek ma sopliky , nemoze dychat, kasle z toho a je nervny ☹ ...neviem , ci je to pocasi, ale ho nakazil synovec, ktory ma tiez sopliska riadne a kasle 😠 ....segra nam ho dala na cely tyzden, no snad to nebude nic hrozne, to sme az tri mesiace nic nemali 😠 .. este mu zmeriam teplotu

rony253
12. máj 2010

no Olla to mi je luto, ale asi pravdepodobne to hytil od synovca...
my sme po vcerajsom ockvovani zatial o.k. a dufam, ze to tak aj bude do 1O-teho dna. Kedy u vas ockuju druhu davku mumps?

ollako
12. máj 2010

rony to netusim, ale my do troch rokov nemame naordinovane ziadne ockovanie 😕

evitkamalicka
12. máj 2010

dobre ranko

annie13
12. máj 2010

ahojte
bubi tak take nemame nam staci aj toto
😉

terezicka
12. máj 2010

Ahojte 🙂
Včera sme boli pozrieť u kamarátky ktoré má mesačného synčeka a dcérku 2ročnú, tak sa s Luckou pekne hrali, občas 😀 Ale aspoň sme sa odreagovali, mi to dobre padlo. Lucka dnes je v šatočkách oblečená, lebo som ich nestihla upratať tak chodí ako modelka po dome...Ani neviem či pôjdeme vonku, celú noc riadne lialo a všetko je mokré....Možno až poobede

felixko
12. máj 2010

ahojte,
my sme včera boli u dokiny, dala nám antibiot.kvapky Pamycon, ešte večer sa mi zdalo, že zabrali,ale dnes už zas poriadne soplí. uvidíme, zajtra bude výsledok výteru, čo tam vlastne má.

rony my sme mali po očkovaní MMR reakciu až na 11 deň, Ninka mala teploty a celkovo bola nervózna, nechcela jesť, trvalo to nejaké 2-3 dni. dúfam, že vás to obíde.

baby, neviete, koľko stojí vakcína proti kliešťovej encefalitíde?

momoyka
12. máj 2010

ahojte, pekny dnicek..

ja neviem, a tiez by sme asi dali ockovat, lebo sme casto v lese..

evitkamalicka
12. máj 2010

my do lesa nechodime, ja mojho muza nedostanem nikde do prirody, takze my nedavame to ockovanie

rony253
12. máj 2010

felixko, po prvom MMR nemala ziadnu reakciu, toto je druhe MMR co u vas na slov nie je... doktor povedal, ze ani teraz by nemala mat.
ja tomu aj tak nerozumiem, preco my mame viac vakcin ako vy a tuberkolozovu nemame vobec vraj je to stiahnute uz davno z trhu a u vas na slov to ockuju. takze som z toho trosku mimo, vy mate 3 Hexi my 4, vy mate 3 prevenare my 4 a teraz vy 1 MMR a my 2.
U nas stoja klieste 25-30 euro, to som este nedaval, lebo vcera jej dal to druhe MMR a ockovat mozeme az o mesiac... nechapem tie ockovacie schemy, kazda krajina ma ine...

rony253
12. máj 2010

evit, klieste nie su len v lese, ale aj v meste na stromoch a v trave a v parkoch, vsade kde je zelen. Tu vo viedni nie sme v lese a mamicky v parku mi povedali ze ich deti uz mali kliesta a nevedie odkial ani v trave neboli ani v lese, tak len zo stromu musel padnut.

rony253
12. máj 2010

len najlepsie je to ze z kliesta nemusia mat len encefalitidu ale aj boreliozu. ockuje sa proti encefalitide ale nie proti boreliozee, tak uz mam z toho vsetkeho dobrý mix. ☹

evitkamalicka
12. máj 2010

rony nevadi, ja ockovat nedavam

ollako
12. máj 2010

rony ty mas iny prehlad v tych ockovaniach 😨 ....ja to moc neriesim, ale tiez rozmyslam nad tou encefalitidou, byvame na dedine Petko sa vala v trave kazdy den, a do lesa chodime v lete takmer kazdy vikend, borelioza je liecitelne vo vcasnom stadiu , co sa o encefalititde povedat neda, takze mozno preto sa na bor. neockuje, encefalitida vie zanechat aj horsie nassledky 🤐

katkaaalex
12. máj 2010

Ahojte baby, tie klieste su riadna pliaga, ja tiez neviem ci zaockovat alebo nie no citala som, ze ak sa kliest vytiahne do 12 hodin od prisatia, nieje nebezpecny. Asi treba casto pozerat a kontrolovat deticky aby sme predisli kompliakciam. A v lekarni sa da kupit nejaka specialna pinzeta na vyberanie kliestov, musim sa po tom pozriet...

A este jednu otazocku mam na vas, kolko krat ze den sapavaju vase deticky?
Nas Alex len raz no je mu to strasne malo najme ked sme teraz skoro stale vonku, asi budeme musiet prejst na dve spania 😖

annie13
12. máj 2010

katka my spime od tej dvanastej do 14tej, chodime aj pred spanim vonku aj po, vecer zaspava az o 21tej

evitkamalicka
12. máj 2010

my spime tiez raz denne 12:00-15:00 a cca 2-3x do tyzdna sa stane že aj doobedu taku hodinku dve a vecer uz o 19tej spi

kamilka12
12. máj 2010

ahojte,

tak nás očkovali proti kliešťom v ten istý den, ako sme mali to 15 mesačné...vraj sa to očkuje bud naraz, alebo až potom o mesiac.... reakciu sme na to 15mesačné mali presne na 10 deň, teploty vysoké 3 dni, a hned potom výsyp...takže nám to nakoniec diagnostikovali ako 6tu chorobu...Neviem či by ju mal aj bez toho čokovania presne v ten den, alebo či to práve tá vakcína spustila...neviem...ale 6tu chorobu máme tým pádom za sebou.

Čo sme platili za tie kliešte si už veru nepamatám...ale teraz v 2 rokoch ideme už na tretiu dávku (očkuje sa to na 3x)

natasa8
12. máj 2010

ahojte..
aj my spime raz, tak hodinu az dve.... ale v poslednom case zacala so spanim vymyslat 😒

ja malu nedavam ockovat proti nicomu co nie je povinne - teda pneumokoky bola vynimka.

ja sa bereliozy hrozne bojim, moja kamoska s ktorou som byvala na private to dostala - vletela nam do izby nejaka cudna mucha, uhryzla ju a mala z toho boreliozu. Niekde som citala, ze Bratislava a juzne Slovensko su rizikova oblast, inde na Slovensku sa prakticky nevyskytuje 😒

ka3n
12. máj 2010

ahojte..tak co pisala rony o tom ockovani je pravda, tiez som chcela dat maleho zaockovat, zijeme na dedine, ale casto chodime do hor a tak, ale dostat to moze aj v meste, nechrani to proti encefalitide ale proti bolerioze..a nas Dr. nam povedal, ze uz je neskoro na ockovanie proti kliestom..ze az o rok, hoci by sme ho radi dali tento rok ockovat, ale co ked nam povedal, ze uz je neskoro.

No a nas caka III. vakcia proti pneumokokom v lete.

evitkamalicka
12. máj 2010

rony vy mate proti pneumokokom 3 vakciny? my len 2 a dalsia uz nebude

estella
12. máj 2010

ahojte...som tu dlho medzi vami nebola...my mam eteraz take blbe obdobie zase ale vsetko zle raz prejde a bude zasa dobre takze sa snazim to aj tak brat....vcera prisiel domov manzel uz o jednej lebo ho strasne seklo v krizoch...dnes bol u doktorky a ma to fakt zle ma marodku do utorka a potom sa uvidi....takze len lezi lebo nemoze vobec chodit a ja mam miesto 2 deti 3deti.... 😒 ...
co sa tyka ockovania ja nedavm nic navyse len povinne a ani to by som nedala keby povinne nebolo....ale hadam peticia ktora je momentalne v obehu prispeje k tomu aby bolo aj povinne ockovanie dobrovolne....neviem baby ci vy mate v okolo nejaky pripad kedy ockovanie vazne poskodilo zdravie dietata...lebo ja ho mam a ja nechcem teiz niekedy zazit tu bezmocnost ze budem lutovat svoj krok ze som dala ockovanie ktore mojmu dietatu vazne uskodilo a nebudem to moct vratit spat....ja citam strasne vela clankov o tom a myslim si ze kazda jedna mamicka by si mala vyhladat clanky a trosku sa tomu venovat co ockovanie sposobuje a potom som si ista by vacsina zmenila nazor....ja s apriznam ze pri Stelle som to neriesila a ma aj ockovanie nevyse ale bola to moja hlupost ze som si nenastudovala co vlastne idem urobit ke ju dam zaockovat...mozno keby sa nestalo mojej kamratke to co s stalo tak doteraz o tom neveim a zatvaram pred tym oci.... 😔

ka3n
12. máj 2010

evitka, my mame tiez 3 pneumokoky..aspon dva uz mame za sebou a dr. povedal, ze v lete na treti.

evitkamalicka
12. máj 2010

ka3n my mame len dva a viac nebudeme mat, dr. nic nespominala

zanin
12. máj 2010

Evit j my mame len 2.

evitkamalicka
12. máj 2010

no tak ja potom nechapem ako je mozne, ze niekto ma 2 a niekto 3

ka3n
12. máj 2010

Evitka tak teraz to nechapem, ani ja, ale v karticke mame zaznacene dve za sebou a cca prd tyzden ked som chcela info ohladom ockovania proti kliestom mi povedal, ze aby sme dosli na tretiu davku pneumokok v lete..ale teda este mu predtym radsej raz zavolam, c isa nepomylil alebo co.

ollako
12. máj 2010

aj my sme mali tri davky pneumokoka....drobec tak uz mame aj teplotku 37.8 ☹

rony253
12. máj 2010

Evitka, my mame pneumokoky 4x a mame ich uz davno za sebou, na slov su len 3x