Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
15. júl 2009

jaky debil mal na plne gule v uate hudbu..daku cigansku a maleho mi to zobudilo.vrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠

terezicka
15. júl 2009

Ahojte Lucka teraz zaspala 2x, asi aj posledný, mohla by si aspoň hodinku pospať hneď by mi bolo lepšie 😅 Noc bola otrasná, chúďa dieťa ak bude po mne, tak jej bude vadiť všetko. Veľmi bolo horúco sa vrtela v kuse, lebo spala medzi nami od polnoci - nám sa nechcelo furt vstávať k nej a naprávať ju v postieľke. Ja tiež neznášam v noci teplo, potrebujem mať ticho a najlepšie úplnú tmu a Lucka je na tom podobne...Ale to teplo znáša najhoršie. Ani sme ju nestihli včera studenou vodou osprchovať, lebo sa postavila vo vani a šmykla sa, tváričkou kus do vody padla ale sa aj buchla tak veľký rev, sme ju rýchlo vybrali a utierali...Lebo inak studenú vodu na konci kúpania znáša úplne super, statočná je v tomto po ockovi, nie po mamičke 😀

vejinka
15. júl 2009

fuj ze studenu vodu..brrrr
inak niekde som citala zeby sa nemala davat studena voda ale taka ako je teplota tela..teptoty sa vyrovnaju a vy sa potom tak nepotite...dnes to skusim..a vcera som maleho kupala vo vodicke s teplotou cca 34-35 stupnov

terezicka
15. júl 2009

Veji neviem, my ju sprchujeme kvôli tomu studenou vodou, lebo aj Marek sa na konci kúpania tak osprchuje a v lete aj ja a veru poviem ti pravdu je mi potom oveľa lepšie ako keď sa iba teplou vodou umyjem... Lucka s týmto problém nemá, drží ako hluchý dvere 😀

vejinka
15. júl 2009

ja by som skockavela.. 😀

vejinka
15. júl 2009

teplooooooooooooooooooooooo 😝

annie13
15. júl 2009

no my mame dnesok aj noc extremne tazku 😒 uz som sa aj vyplakala, budem ho asi musiet odstavit od kojenia, aj gynekolog mi vravel ze v tomto teple tehotna a kojit ze to bude vycerpavajuce ale ako chcem, v noci bol hore nespocetne krat, a dneska zaspal prvykrat teraz pred 10 minutami, a dlho iste nepotiahne
ako ho oducit v noci tolko cickat??????? PROSIM VAS JA SOM UZ BEZRADNA

zuzana1710
15. júl 2009

ahojte..

annie,ja sa budem uz niekolko krat opakovat.nam zaberaju jedny homeopatika..je to na ukludnenie a zaroven aj na zubky...dam jej ich s vecernou kasou,alebo len tak cuclat do pusinky a prespi celu noc..niekedy sa zobudi raz a to len na zly sen..tak ak chces,tak vyskusaj..su to chamomila vulgaris 15ch a ked budes mat zaujem,tak ti napisem ako sa podavaju a mozes ich podavat kludne aj 10 rokov non stop..overene u homeopata.....ja jej ich davam uz 4 mesiace kazdy den,.2 krat som zabudla a to sme mali cirkus v noci..tak uz radsej nezabudam na to 😀

luciankasebastianko
15. júl 2009

kde ste?

rony253
15. júl 2009

Ahojte, pisem tu jak truba a cele mi to zmizlo. mame sa fajn, dnes sme sa bazenikovali, takze sme vykupane az az. Trosku poprchava, tak je lepsi vzduch. Sarka bola trosku nervozna kuse si do dlane, ale zvlada to, ak by bolo najhorsie dam jej Panadol. Zuzi ja som sa tu pytala na tie homeo a ma zrusili, ze je na to este malicka, tak ja neviem, skusim co povedia v druhej lekarni.

luciankasebastianko
15. júl 2009

anni a skušala si tu metodu že jednoduch v noci cicu nedostane aj keby hučal hodinu?ale tak to by trvalo asi aj par dní a to by tvojmu tehulkovaniu moc pohodičky nepridalo a najlepšie ,že je keď muž ho tíši lebo od teba citi mlieko

winona24
autor
15. júl 2009

brý večer dámy 😉

zuzana1710
15. júl 2009

rony,keby som sa nepytala na to homeopata ,tak to tu ani neodporucam....tiez som sa bala,ze ci sa nemoze nieco stat..a on sa opytal,ze kolko ma mesiacov..a povedal,ze jasne,ze moze...ze to nema ziadne vedlajsie ucinky..tak s kludnym svedomim jej to podavam dalej.. 😉

winona24
autor
15. júl 2009

baby to je nuda 😝

luciankasebastianko
15. júl 2009

našla som ešte toto
prikrmovanie

andrea
kojenie
10.07.2009, 19:26

pani doktorka,ja kojim uz 9 mesiacov,syn miluje mliecko,cez den je to ok,no v noci ma to trocha obtazuje, syn ide spat o 19.00, kedy aj posledny krat papa,potom sa zobudi aj 3-4x, kazde 2,5-3 hod.,zda sa mi to moc, byvam potom casto nevyspata a unavena, najradsej by som len kvoli tomu prestala,dufam,ze to nie je sebecke.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková Nie je to sebecké ale neviem, či sa potom vyspíte, možno budetemusieť vstávať robiť mlieko. Skúste si večer skôr ľahnpúť, aby ste sa vyspali, kým začne buntošiť. Taktiež je možné ho dať spinkať do inej izby a možno nebude toľko vyžadovať cuckanie.

vejinka
15. júl 2009

ahojte my este nespime...vrieskame teplo nam je...je len v bodoch ani do spacieho vaku som ho nedala...dokoran balkon aj okno...esteze nevie chodit ani plazit sa a je v postielke...inak by som sa bala..lepsie povedane nebolo by otvorene

winona24
autor
15. júl 2009

aj my sme už mali srdcervúci výstup z tepla.....

winona24
autor
15. júl 2009

veji a Vy kedy cestujete???zajtra???

rony253
15. júl 2009

aj Sara je hotova z tepla, a ako sa vie priecit ked sa jej daco nepaci no hruza, ked ju pred spanim kojim musi si drzat deku inak ani cicat nebude a to len vecer, novota ktoru zacala na slov. Dala som jej tenucke body a najtensie pyzamkove nohavice a spi s dekou skrutenou medzi nohami, nozky ma bose a su aj tak teple. Sara vak neznasa od narodenia.

natasa8
15. júl 2009

ahojte...

mne mala dnes spala len doobedu, od pol jednej bola hore.... kupali sme o pol siedmej a napriek tomu jej trvalo do pol osmej kym zaspala... no a mam uz za sebou aj prve nocne kojenie po polhodinke 😠

boli sme na kontrole ORL, dr. hovori ze sliznica je na tom lepsie, ale v nose piska stale. Zajtra mame ist zase na lacno na vytery, dufam ze to zvladneme....

anicka... a chces kojit aj nadalej? alebo ho chces uplne odstavit ? uz si skusala dat UM - chutilo mu?
Ak by bol na UM a chcel v noci papat, tak ta predsa moze niekto zastupit (manzel), hlavne ked si tehu.

natasa8
15. júl 2009

Katka tiez spi uplne odkopana s holymi nozickami.... ja ked ju prikryjem tak za par minut je odkopana... 😒

ja vecer po kupani malu uz ani nedokazem nakojit, ona sa vzdy zacne salit, hned sa pretoci, skace po mne a snazi sa mi dostat do nocneho stolika....

rony253
15. júl 2009

asi im je tak fajne natas.
Ja ju cez den nekojim, len niekedy, a vecer si to vychutnava a kojim este v noci a rano, uz ked sme v kuchyni rano caka kedy bude daco papat aj ked by bola cerstvo nakojena, pripravime cajik a ntrieme zemlicku alebo vianocku a pod, posadim ju do stolicky a papame, ranajkujeme spolu. Inak co davate detom na ranajky? Ja by som jej dala aj nieco nove ale neviem co.

annie13
15. júl 2009

tak zase tie zubky, vysli mu dalsie dva, uz mame 10, chuda pre to nespi
natasa neviem chcela som aspon do roka, nechcem ho ukracovat kvoli tehu, ale aj doktor mi vravel ze v tomto teple si to mam rozmysliet, ze to vycerpava, ale nerada by som ho odstavit
ak UM ake by ste mi odporucali skusit

vejinka
15. júl 2009

taaak poprehadzovala som cely perinak ci nenajdem nejake kosielky kojenecke biele vacsie a nasla som tri...musela som ho prezliect lebo za tu chvilku co reval v postielke sa totalne spotil..bol mokry ako mys takze som mu dala kosielku a ked konecne zaspal na nasich posteliach som ho prelozila do jeho postielky a prikryla plienkou..dufam ze uz bude hajat 😖

luciankasebastianko
15. júl 2009

konečne spí to bolo plaču už som šedivá 😲
anni mne rano maly nechce nič jesť chlebik viac menej rozmrví tak mu dávam 150 UM hami a čo keby si si večer keď ideš spať zarobila UM a aspoň na prvé alebo druhé krmenie mu strč flašku 😝 a potom do rana ešte stihneš kojenie 😅
som rada že maly už vydrží do rána aj keď sa stále prehadzuje asi zubky alebo teplo 😨

vejinka
15. júl 2009

win v piatok okolo 16:00 to bude teda cesta smrti..podla posasia 😔

natasa8
15. júl 2009

anicka.. no vidis, su to zubky, cim viac vylezie teraz, tym to bude lahsie ked uz bude brusko rast 😉
Myslim ze je uplne jedno ake mliecko das, hlavne aby malemu chutilo 😉 Ak davas malemu mliecnu kasu, tak skus dat tu znacku co je v tej kasi - na tu chut by mal byt ako-tak zvyknuty.

ja si kojenie tiez predstavuem tak raz za den, najlepsie rano - to by som malu kojila aj do 2 rokov.
No ale momentalne kojim cele dni aj cele noci, kedze mala odmieta jest..... dnes mala MM aj na desiatu aj na obed..

rony... ja davam kasu, peciva mala zje malo - z toho sa vobec nenaje. Uz som skusala na ranajky dat len to pecivo, v nadeji ze bude viac hladna na obed a spapa obed, ale ziadny uspech, len bola nervozna od hladu ☹

vejinka
15. júl 2009

no ja kojim stale...a nestazjem sa a este aj v noci niekolko krat no ale to je zvyk uz a my papame na ranajky desiatu obed+prikrm olovrant veceru proste stale kojim 😅

a dnes ked maly hulakal pred kupanim a ja sa sprchujem prva..tak ked som vstupovala do sprchy...zrazu citim mokre na bruchu a kukaaam a tieklo mlieko ako besne...ani zastavit sa nedalo..sila..kolko trapenia som mala kym som rozbehla laktaciu a teraz tecie ..ked nema 😀

vejinka
15. júl 2009

boze sak je devat 🙄

vejinka
15. júl 2009

inak naco som sa sprchovala ked teraz zo mna leje???, mam mokre ruky lepim sa a je mi hnusne teplo 😠