Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
23. máj 2009

ahojte,
anicka, Branko je zlatucky
dokedy budem kojit neviem, este som o tom nerozmyslala, zatial kojim a budem pokracovat, pokial mam mlieko, aj do roka a aj vyse roka ak bude treba, nerobi mi to problem, ale do troch rokov urcite, nie.
Sara zaspala, dnes spala pekne, rano hodinu som mnou, cez obed hodinu a pol a teraz znova, dufam, ze teraz nebude dlho spat, lebo potom pojde neskoro hajat na nocne.
Ja si idem urobit Caro kavu a dam si babovku (kupenu), ale idem piecta fajny hrncekovy kolac s ovocim.
Dam vam RECEPT, je to super rýchly kolac a fajnotkovy.
1hrncek hrubej muky
1hrncek polohrubej
1hrncek krys. cukru
1/2 hrnceka oleja
2 kysle smotany
1/2 prasku do peciva
1vanilkovy cukor
1 vajce
Toto sa vsetko fajne s varechou vymiesa, vyleje sa na plech, kde je papier na pecienie, a navrch sa zlahka pouklada ovocie z kompotu podla chuti. ked je to pripravene moze sa to povrchu posypat vanilkovym alebo skoricovym cukrom. Pecie sa to 25-30 min na priblizne 160 stupnov. treba pichnut sparatkom a skusit ci je prepeceny a na bokoch uz vidite na papieri ze je hnedsi, vrch len trosku hnedasty malinko, viac biely ako hnedy.
tak kto bude piect prajem dobru chut.
ja idem dnes robit s ceresnami bez kostok.

vejinka
23. máj 2009

rony dam ti jednu radu ako zistis ze je kolacik upecerny: kraje sa odlepuju od plecha alebo papiera na pecenie 😉

vejinka
23. máj 2009

a ten kolac urcite vyskusame..zajtra ho spravim vyzera uplne jednoducho a kedze mozem dat hocijake ovocie dam asi hrusky zavarane 😉

rony253
23. máj 2009

jeeeeeeeeeej ahoj veji, naco si bola v nemocnici s tymi hemoroidmy?
chod piect kolac 😀

vejinka
23. máj 2009

hmmm aj ceresnovy moze byt vybrony..ja este uvidim 😅

vejinka
23. máj 2009

rony kdeze ked som videla svojho oblubeneho bageturanta tak mi stislo v zadku od strachu 😀
nie nie mama je nemocke koli zapalu olicky a mechura tak sme ju boli kuknut aj ovocie a dzus som jej doniesla

rony253
23. máj 2009

diky veji za radu, tak som to chcela opisat
len hrusky su sladke tak navrch daj len malo vanilk cukru. bude to potom sladke jak cecek 😀

vejinka
23. máj 2009

idem vecerat a potom malemu robit kasu cize tu bduem za taku hodku

rony253
23. máj 2009

ja som dnes varila fajnu hovädziu polievku s rezancami a stroganov s ryzou a hlavkovy salat. fajne bolo.
malej som urobila taku fajnu zemiakovu kasu s UM a k tomu som jej dala od Hipp mrkava kukurica a telacie mäsko. zjedla komplet vsetko na tanieriku a dve hodiny na to som ju kojila

vejinka
23. máj 2009

tak som tu na chvilku

vejinka
23. máj 2009

a tu nik? no nevadi tak ja idem dat malemu kasu a potom cajik a muz mi napalil na cd pesnicky od podhradsej a canakiho detom 1-5 tak to teraz pocuvame...ale horsie je ze si to uz aj v noci spievam ekd kojim..dementiem postupne 😀 😀 😀 😀 😀

vejinka
23. máj 2009

este nik?? tak ja idem kupat

anickaajanko
23. máj 2009

aj my sa ideme kupat
akurat som dorobila zemiakovy salat s majonezou
MM ma uprosil a ma rad taky odlezeny

dakujem
no je velky, 10 kg a on je hrozne dlhy aj v porodnici bol najdlhsi

rony iste skusim ten recept
kucharka som na nic, ale taketo recepty zboznujem
asi ho zajtra skusim ak najdem vsetky suroviny do obchodu sa mi nechce

veji a co povedal Dr.?

tak z Erika bola Erika

aj my to pocuvame
a dnes boli ti dvaja aj na tej akcii v BB
nazivo aj Miska Cobejova a Dara Rolins

rony mozem tam dat aj mandarinky kompotove?
ci to by nebolo ono?

vejinka
23. máj 2009

ja som mu nic nehovorila

rony253
23. máj 2009

anicka, este som to neskusala s mandarinkami no moze to byt fajn, ale musi ich dat na hustejsie, hodia sa jablka, broskyne, ceresne, alebo visne a s cucuriedkami je super. neviem skus

vejinka
23. máj 2009

ja tiez budem ten kolacik robit zajtra...som zvedava ako sa podari 😅

winona24
autor
23. máj 2009

no ahojte krásky....a princezné a princovia 😀 😀

malá mi hajá od 19,45...takže super....

rony253
23. máj 2009

ahojte, Sara prave zalomila, zaspala o piatej, co nie je moc dobre, lebo som vedela ze zaspi tak neskoro, nikdy to nie je rovnako raz spi uz od siedmej a inokedy tak ako dnes. No nechcela poobede skor zaspat.

rony253
23. máj 2009

veji az teraz idem ten kolac piect, skor som sa k tomu nedopracovala, a dnes ma caka pokracovanie zehlenia.

rony253
23. máj 2009

Veji len ho urob je super, tak ja idem teda piect, za pol hodku je to hotove, tesim sa. tak zatim
ale uz by som mala aj skoncit, s vecernym napchavanim sa, lebo ked si sadnem hned mi vybehne na bruchu ta nestastna pneumatika. win nevies ci ten stroj na spevnenie nemaju aj niekde v Kosiciach? hned by som tam nabehla v juni, ked tam budem

winona24
autor
23. máj 2009

neviem rony.....veď vygoogli..... 😀 😀

anickaajanko
23. máj 2009

rony v kosiciach ho urcite maju
chodila na to tetkina dcera

maly zaspal pred 15 minutami
som zvedava dokedy

veji a preco?

vejinka
23. máj 2009

anicka..no lebo sa mi to nezdalo vhodne ked tam bolo tolko ludi 😅

vejinka
23. máj 2009

joj to je uz 21 hodin? no nic musim do postele aby som bola svieza aspom na prve kojenie 😅

dobru noc kocky

skrecok
23. máj 2009

Ahojte baby... 🙂

Prave mi maly zaspinkal, aj som uz vecerala. Este si dam nieco sladke... 😝

martinna78
23. máj 2009

ahojte 😉

dakujeme za gratulacie k osmičke 😉 všetko naj aj Petkovi,Hanke, Natalke a este Danielkovi od Jany303 (malicko sem chodi) dnes bolo tiez krasne, ale dost pofukoval miestami taky silnejsi vietor, clovek ani nevie ako tie detuse obliekat...
Rony receptik vyskusam, ja peciem velmi rada 🙂
ja som dnes robila palacinky, Sofi si rozkazala

jurocko
23. máj 2009

ahojte..mne tiez teraz maly zaspinkal na cici,este karin ulozit a ideme sa s drahym navečerat..dala by som si nieco dobre 😀

jurocko
23. máj 2009

blahozelam oslavencom

ahoj matka,ako zijes?

martinna78
23. máj 2009

ahoj jurocko, dakujeme, no mohlo by byt aj lepsie, ale hlavne ze su deti zdrave, tak je dobre, inac strasne mi to ubieha rychlo, rano sa clovek zobudi a hned je vecer, tie dni tak letia, deti rastu 🙂
a vy sa ako mavate?

skrecok
23. máj 2009

Blahozelam vsetkym dnesnym oslavencom 😵 .

Ahoj Martinka, veru bolo krasne pocasie. Boli sme konecne dlhsie vonku na prechadzke a na dvore...Tak nam dobre padlo. Nam ani vetrik nevadil, aj tak bolo teplucko.

Jurocko, aj ty vzdy uspavas maleho na cicke? 😀 Ja casto, ale dneska sa nedalo, lebo sa mu prerezava druhy zubcek, uz bol aj nervozny a kusal... 😅