Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

ka3n
19. okt 2009

anie, este som ti chcela povedat, ze v klude moze s kupit aj chlapcekovi cerveny kocik..ja som chcela pre Matuska cerveny, ale kedze taky x-lander nemali tak sme kupili modry...ale poznam vela ludi co maju cervene a maju chlapca..neviem v tom problem..

A teraz PROSIM o radu ostatne babenky....
co obliekate vasim ratolestiam teraz ked su dnu a ked idu von????? Dakujem.

natasa8
19. okt 2009

anie - tiez sme mali vybrany cerveny kocik aj ked sme sme nevedeli isto ze budeme mat dievcatko 😉

k3n:
dnu (mame 22-23 stupnov): teplaky, body + tricko s dlhym rukavom, na nohach ponozky + papucky (predtym bola len v ponozkach)

von: pancuchace (obycajne, nie tie termo), zateplene nohavice, body, hrubsie triecko s dlhym rukavom/svetrik, bundicka. No a ciapka a rukavice. Nohy som jej zabalila do deky a dala nanoznik.

Dnes sa mi zdalo vonku dost zima (podla tepl.4 stupne), tak som ju v tom v com bola doma supla do overalu a tak sme isli von - velmi prakticke 😀 ale myslim ze jej bolo trosku teplo.

miriam24
19. okt 2009

Ahojte .. nejak nestiham .. som total nevyspata .. maly ma hrozne noci posledny mesiac .. stale sa budi s placom .. stavia sa .. lozi v spanku .. potom ho prelozim k nam do postele .. tak lizi po mne .. po muzovi .. 😒

ja malemu vo vnutri obliekam teplaky+ponozky alebo pancusky + body s dlhym rukavom alebo tielkove body a na to nieco s dlhym rukavom .. obcas mu na bodyna davam aj tricko s kratkym nech to vynosi .. no a von mu davam vzdy pod teplacky pancuchy a na vrch uz len bundicku + ciapku .. ak ma napr body s dlhym rukavom tak mu nedavam este extra mikinu ale uz len tu bundicku .. nechcem ho moc babusit .. ved co mu budem potom davat v zime ked bude mrznut

jurocko
19. okt 2009

ahojteeeeeeeeeeee
dnes nic nestuham..teraz som jedla druhe jedlo z obeda
rano som bola u gynekologa na ročnej prehliadke,zobral mi krv na nijake rakov.veci ze sa to berie na rocnej prehliadke,vyter a ultrazvuk zt to mam za sebouuu 😝 😒 tak som rada az o rok
zdalo a mu ze som bleda tak mi zobral krv ale mam dobre

ja doma obliekam body plus supravu teplakovu,mi az tak v byte teplo nemame

idem pvoesat pradlo a umyt riad,tak ahojteeeeeeeeeeee

momoyka
19. okt 2009

miri, my mame take noci uz dlho a neviem preco, tak isto s velkym placom sa kazdu chvilu budi a celu noc sa stavia zo spanku, ked je uz pri nas, tak lozi po posteli, len ju musime chytat...

momoyka
19. okt 2009

este sa chcem opytat, treba davat papucky na doma detom? myslim nie kvoli teplu ale kvoli nozke ako takej..

ka3n
19. okt 2009

ok, babenky dakujem, aspon som zistila, ze dobre obliekam maleho tak isto ako Mirka alebo podo bne ako Natas...

rony253
19. okt 2009

Ahojte, my sme dnes navstivili doktora, nastastie ma priedusky v poriadku, ale je kompletne zahlienena, nemame sople klop klop klop, ale tesu jej do hrdielka, pozeral aj uska a jedno mala zvnutra zacervenale, to vraj tiez z tych hlienov, tak sa odhlienujeme. Mam jej davat sirup Nureflex s ibuprofenom vecer a rano, aby ju usko nebolelo a mame nejake kvapky Arbit na odhlienovanie, a sirup v pripade kaslu, aby sa jej dobre dychalo a uvolnilo hlieny, ale to mam pouzit len ak je treba. ten sirup som jej pred spanim nedala a teraz kasle a kasle, a uz pocujem ako jej hlieny brblu ked dycha. no fantazia ☹

rony253
19. okt 2009

co sa týka obliekania doma a vonku, je to rozne.
Dnu bud ponozky alebo pancusky +teplacky hore mame teplejsie ako dole, tak obleciem ju tak ako uznam za vhodne hore body s dlhym rukavom a ked sme dole tak jej supnem sem tam aj tenku mikinku alebo svetrik.
vonku: pancuchy, body s dlhym rukavom, a pulovrik, zateplene nohavice a bunda sal ciapka rukavice ak je moc chladno. Ale tu okolo domu pri zvieratkach, mam od sesterky take teple zimne overaliky ale nie thermo a pod to ju oblecem a dam overal na vrch.

luciankasebastianko
19. okt 2009

ahojte baby som turochu upratovala no strach ked je stále doma čo tu narobí 😝 bola som u doktorky lebo ATB nám urobili bolana ritulke je to skoro ako zaparená ritka ,ale ovela horšie a sposobili to kvasinky aj napriek tomu že papá aj probiotiká ☹ má to strašné a véééééééééélmi ho to bolí 😔 ked sa vyciká alebo vykaká tak velmi plače ,prebalujem skoro stále máčame v repíku natierame canestenom a pláčeme a plačeme a niekedy už by som aj ja 😔

luciankasebastianko
19. okt 2009

veji tak posielame aj my bočinku uzravovaciu 😉 a všetkym marodkom 😅
anni aj maly mal červeny kočiar, akože ferrari 😕

luciankasebastianko
19. okt 2009

a zabudla som dychanie je čistejšie , 😉 ale ATB do konca týždňa 😖

skrecok
19. okt 2009

Ahojte baby,
tak dnes sme sa rozhodli, že nebudeme stále ustupovať....O 20:30 hod sme ho uložili Riška, nech sa sám naučí zaspinkávať a nie stále na prsníku a tak neskoro ako tie posledné 2 týždne (okolo 22 tej hod). Vydržal plakať 20 min, šla som za ním, pohladkala som ho...Síce ma potom nepustil, ale do 5 min zaspinkal bez protestu o 21 tej. Aspoň takto a bez prsníka. Uvidíme ako bude zajtra.

Inak prajem všetkým chorým skoré uzdravenie. My sa stále trápime s nejakými baktériami v konečníku, to je kvôli tomu že všetko si dáva do úst. O 2 týždne ho dáme zaočkovať proti žltačke typu A. Už chodí do kolektívu detí a nechcem, aby tam nechytil tú pliagu.

Čo sa týka sedačky, my plánujeme začiatkom novembra kúpiť Romer King Plus, farba Robbie. Vajíčko je mu ešte dobré, aj tak je chudulinký.

A obliekanie, vnútri má pančuchy, body s dlhým rukávom, sveter, tepláky a vonku to isté a k tomu ešte mikinu, bundičku, čiapku, rukavičky a niekedy aj šál a zateplené nohavice.

rony253
19. okt 2009

luci drzime vam palceky nech ta choroba rychlo odide.
Ahoj skrecok, aj ja sa az teraz niekedy chystam kupit autosedacku, uvidime co tu u nas v rakusku budu mat v ponuke. dnes som uz Saru otocila s vajcom v smere jazdy, lebo uz mala nohy kompletne hore na operadle, takze je najvyssi cas, a bola kludna, lebo ma videla a sla som pomalinky cez mesto, aby sa nam nic nestalo, kedze nebola otoacena spravnym smerom, takze uz sa tesim na novu sedacku, len potrebujem k tomu aj draheho, ked ju kupim, nech ju hned aj v aute namontuje 😀 takze v najblizsich dnoch sa vyberieme teda volaco pozret.
A co dava maly Risko do ust, ze ma problem s crievkom. Aj Sara dava do ust ruky, ale davam bacha ked ideme os zajacov alebo koni domov hned umyvame ruky s mydlom. A dnes som si ju odvazila u doktora tak ma 8500 gr. moja mama uz kolabovala, ze to je malo, ale doktor je spokojny, vraj ide vsetko ako ma. Mama ma zjazdila co jej ja jest davam, ze nepribera a bla bla bla az sme sa skoro zvadili. Vsak Sara stale volaco papa nonstop cely den. Ma dobre spalovanie, kakame aj 3-4 krat na den a skoro cely den je v pohybe, tak co mam este robit. Ja uz fakt neviem. Len ma tu vystresovala.
tak ja idem spat prajem aj Vam dobru nocku.

timotej
19. okt 2009

Ahojte náš Timi má skoro 12 kg. Je taký macko ale je aj vysoký. Mohol by jesť s každým. Ked niekto je tak robí že aaaaaaa a ukazuje s prstíkom až by sa povadil je podarený. Dnes ráno som mu dávala pribináčika a tam je nakreslená mačka zrazu ukázal s prstíkom že cica. Skoro som odpadla že čo postrehol. Tak ma prekvapil. čo sa týka obliekania aj ja dávam aj vnútri pančušky a tenké tepláčky on sa dosť vála po zemi tak nech má teplo. Klop-klop ešte chorý nebol.

skrecok
19. okt 2009

Rony, keby mal Riško 8,5 kg tak skáčeme od radosti. Čo už, nemá ani 8 kg a nič s tým nepomôžeme. Jesť mu stále dávame, ale nejak mu nechutí papať a pritom už mu dávame pomaly všetko čo my jeme. Chce len piškóty, kukuričné chrumky, banán a mliečko. 😖. Ja som bola taká istá. 🤐

Bohužiaľ, my máme psa a má taktiež toľko hračiek ako Riško a jeho hračky (vonku na dvore) si dával stále do úst. A taktiež na pieskovisku si dával tiež všetko možné. Stačí malá nepozornosť a už je zle. Našťastie nemá parazity, ale niečo iné a nie je to také strašné.

Dobru noc všetkým. 🙂

jurocko
20. okt 2009

breeeeeeeee ranko my mame s tobiaskom velmi skore ranko...no hrooozaaaaaaa uz teraz pada z noziek...zobudil sa na cicu o 4.45 a od vtedy je hore..v noci zle spinka...ako zaspi v pohode ale nie hodina a uz je hore s takym plačom ze pootm mu dam nurofen sirup je to trochu lepsie ale nic moc..tie zuby mu nechcu vyjst uz dva mesiace mu nic nevyslo ale ma napuchnute dost.....no hroozaaa 😠 tak sa naučils koro vstavat e je to hrone a pri tom mame v izbe super tmu..on je uz vyspaty 🙄 🙄 uz teraz mam dost

škrečok nevadi vy sa z toho dostanete aj moj dava všetko do pusy ako su špačky z cigariet,kamene ale nic sme doposial nedostali držime sa ani vyražky v pusinke no nič a som velmi stastna a to aj tak sa snazim aby nic nebrala ale stale sa neda

a vaha my sme na ročik mali 9,5 kg a teraz neviem kolko ma ale na 15 mes.budeme na poradni vazeni a čaka nas ockovanie

mishusha
20. okt 2009

ranko vsetkym 🙂
baby, je mozne, aby malej vysla uz stolicka...??? ked mame len 1, 2 a jednu 3 von??? cosi jej hore trci, ale skor by som povedala, ze to je ocak... len je nejak vzadu... musim sa deda opytat, ten je zubar.... 😒

my spavame v noci ako kedy... ked ju tie zubiska trapia, tak je hore aj 5x a ked je v pohode, spime az do rana 7

inak ja tiez dakujem bohu, ze na to, co vsetko si napcha do pusy, tak nemame iny problem, az na vyrazocky okolo pusy... jeden cas to mala take dost rozsiahle a cervene, ale dr. nam dala nejaku novu vzorku masti s mikrocasticami striebra a ta rychlo zabrala... takze super

my zatial bacilom odolavame...ale snazim sa nechodit s nou do velkeho kolektivu... vacsinou len deturence od susedov sa chodia k nam hravat...
takze prajem pevne nervy pri chorobkach a skore uzdravenie vsetkym marodom 🙂

ja uz pomaly koncim v praci, a dnes ideme pozriet tu autosedacku...snad aj kupime...lebo sa mi nechce trepat hore dole 10 razy...
potom dam vediet...
tak pa a pekny dnik 🙂

vejinka
20. okt 2009

dobre rano tak my stale tepotujeme...este viac ako vcera 😢

ollako
20. okt 2009

Ahojte maly mi hajka, v noci spava tak ako vzdy asi 5x je hore...uz dva tyzdne soplime, ockovanie zase odlozene, zobrali mu vcera vyter z nosteka a aj ja soplim, teda nesoplim ,a le mam upchate dutiny a zapal, tak mam ATB a bola dilema ci mozem kojit, ale nakoniec , ze teda ano 😉 ....vraj ak mi ATB nezaberu musia mi to prepichnut 🙄 no to si nedam ani za svet auuu 🤐 ...
inak uz po dome prejde aj sam, ale na dlhsie vzdialenosti sa este neodhodla 😅
v domceku uz mame hotove odpady, ide to pomaly, ale isto vpred a dufam, ze na dalsie vianoce uz budeme v novom 😵 😵
a tu co noveho?

rony253
20. okt 2009

ahojte, Ollla neuveris, ale presne dnes som na teba myslela, ked som vstala neviem sice preco, isla som zapnut pocitac a hovorim si, ze olla tu uz dlho nebola, hadam ju jej mamka kompletne nezdeprimovala ak je matka 🙂
tak som rada, ze si sa ukazala a prajeme skore uzdravenie obom.
My sa odhlienujeme, zatial to prebieha v pohode, aj noc bola fajn, len o 6.40 bola hore a potom uz nebolo ziadne spanie. teraz spinka asi 10 min, dala som jej ten Nureflex, aby ju nebolelo usko. Doktor povedal, nech jej ho davam tri dni, to je ako na slov, ibuprofenovy sirup proti bolesti a teplote, davame aj nasivin do nosteka, aby jej odpuchla sliznica. Dufam, ze pospi aspon hodku.Musim ist na nakup, nejaku zeleninku kupit. Uz fake neviem co mam varit. Co varite vy??????? dajte dajaky typ. Inak by kazdy rano mohol kazdy kto sme pride napisat CO IDE VARIT, aby sme vsetky mali nejaku inspiraciu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tak idem ja urobit trosku zemiacik alebo cestovinku a kuracie prsia na smotane, pokial Sara spi. zaspala ale na velkej psoteli a nechcem ju prekladat, tak sa bojim aby nepadla.

ollako
20. okt 2009

rony ja tiez neviem co varit, 🙄
s maminou to je uz v pohode,
no maly je uz hore, spinkal hodinu a pol ako vzdy 😉 , tak ja idem 😉

lisula
20. okt 2009

bre ranko maminy. nasla som jeden pekny link pre maminy s mlieckom 🙂

lisula
20. okt 2009

nas misiaciik uz dnes je tomu tyzden co sam chodi. a pekne zo dna na den lepsie, uz ani nepada tak vela. je sikovny. uz ukazed halo a prilozi si k usku, vie najst hocico co skryjeme mu, da veci ked ho poitas, je tak super uz snim byt takto ze vie chodit. kojime vecer a v noci, sem tam cez den. a vy sa ako mate??

rony253
20. okt 2009

Lisulka, pekny clanok, len Sara sa bohuzial, cez den kojit nechce,pred spanim jej robim UM lebo uz tam tolko mliecka nemam a v noci sa raz kojime a to o hodinu na to je hore a zcucne este 120 alebo 150 ml UM, tak ja teda neviem kde je v mojom MM problem, v noci pekne taha a preglga aj si pekne odgrgne ale potom sa preberiena hlad, cez den nechcem tie caje na podporu mliecka pit lebo sa mi vytvori a mala nebude cucut a potom sa mi len prsia zapalia, skusim si dat na vecer caj aby som mala na noc. Mala je uz hore spala asi pol hodku s ibuprofenom dobre ze? idem dovarit papu

natasa8
20. okt 2009

ahojte.... 🙂

tak ja varim taku zeleninovo - sosovicovu polievocku:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6895

ja nemam totiz rada mliecne polievky na kyslo, tak aby sme aspon nejake strukoviny mali 😅
A ako druhe malej urobim karfiolovo vajickovu kasu - to je este taky dojcensky recept, ja jej este casto varim zvlast.

Olli.. skoro sa vyliec, skus si dat Sinupred... ja ho tiez uzivam, snazim sa spustit si sople. Mozno nepomoze, su to len bylinky ale urcite neublizi 😉

Lisula - super ze maly uz chodi a ze je sikovny. Tie deti su teraz uplne bohovske. V nedelu muz pozeral nejaku staru hitparadu a Beatles tam spievali Hello, a pri tom stale mavali a nasa Katka odusu pred TV kyvala kricala "Pa Pa Pa Pa". Aj tym postavicka v BebeTV stale vykyvuje 😀

Idem kus lahnut a pozriet vcerajsi panelak....

lisula
20. okt 2009

ja mam zatial dost mliecka. sem tam si dam cajik na podporu, ale um zatial nemusim. kojime vecer pred spanim a v noci 2x pravidelne. chi hajat o osmej potom sa zobudi kolo pol jedne a o pol piatej, dospinkava do pol siedmej niekedy pol osmej. pravidelne je u nas takto rezim vyklopem. 😀 staci mu zatial len mm. kym bude chciet tak budem koit. je to tak super, zo zaciatku som mala chut mnohokrat prestat, ale teraz sa nechcem vzdat. niekedy sa mi zda ze nemam mu co ponuknut, ze su mekke prsia, ale je tam dost toho. ta stranka pise aj o tom. poverach o kojenie.kuk

lisula
20. okt 2009

kde ste kupovali ropanocky na zimu?// je to blbe ale sme sa nedostali este do ke aby sme kupili. u nas maju celkom super lenze nemaju jeho cislo co potrebuje 😠 😠 😠 . do kocika ho davam vo fusaku, takze zimka mu nie je, a je mokro takze po vonku sa neflakame velmi. 😀

lisula
20. okt 2009

topanocky cizmicky??/ pisem rychlo to potom tak aj vyzera. 😅