Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

zabavka
8. máj 2009

bubi to naša by z neho najrdšej vyskočila a len chodila(za ruky) 😀 😀 😀
naša sa naučila hovorit ta-ta , tak teraz nič iné nehovorí len ta-ta-ta ale hocikedy a hocikde, sem tam ba-ba, ma-ma.

anickaajanko
8. máj 2009

ahojte

no boli sme v poradni
tak mame 9530 g
som myslela ze uz bude mat 10 kg ale aj tak riadne

zase som sa pekne rozculila
vcera som bola objednana ku kadernicke
tak manzel ostal s malym
on vsak s nim siel k svokrovcom a ta tava svokra ho nakrmila paradajkovou omackou
ja mam alergiu na paradajky
do 22,30 mi plakal potom vycerpanim zaspal

tak sme sa s muzom pohadali ze az
na pekny den to vyzera fakt

babuci
8. máj 2009

anicka to je preto, ze mu dovolis chodit samemu s malym k svokrovcom. 😒 u nas by to dopadlo podobne.

kamilka12
8. máj 2009

Ahoje,

máme za sebou otrasnú noc...večer malého opat bolelo bruško, teda spon som si myslela, že bruško, zaspla o polnoci ale iba na 20 min, potom velky plač a krče a opat mu vybehol velmi ten pruh...tak hybaj na pohotovost odtial na chirurgiu, tam mu to naprivili a o 5tej mohol kludne zaspat. Ach jaj, nech už má tú operáciu za sebou, majú nás objednat až v júni a termín nám dajú ktovie na kedy.. ☹

autosedačky - zatial neriešime...malý má okolo 8kg a malému je zatial vo vajíčku super..a už tak velmi priberat ani nebude, takže predpokladám že do roka sedačku riešiť ani nebudeme

anickaajanko - ani mi o tom nehovor...ked sme u svokrovcov a oni mu chcú hocičo dať, muž na to nič nepovie, on by aj pristal, nech mu ved dajú...a ja potom vyzerám ako tá, čo mu nedopraje a všetko zakazujem...Vždy ked niekto niečo je, malý to pýta, ale iba preto, lebo on pýta všetko a oni si myslia, že chudáčik, nechceme mu dať jesť, ale on by pýtal s prepáčením aj h... keby držli v ruke, jeho teraz proste zaujíma všetko!

anickaajanko
8. máj 2009

babuci on ma prisny zakaz tam ist

aj tak siel
tak strasne sme sa za to pohadali ze az

spi v obyvacke

anickaajanko
8. máj 2009

kami 😀

goga03
8. máj 2009

ahojte, nikde nikoho ??

lisula pozerala som si ten link co si hodila, mas pravdu, ja som pozerala len slovenske a ceske testy a tento nemecky nie, kedze moja nemcina uz nie je to co byvala ☹

ta autosedacka co tam hodnotili vysla dobre. ale ta cena. 😒
za tu cenu dostanes kupit autosedacku v kategorii napr. 9-18 uz aj s isofixom a to je uz uroven bezpecnosti niekde inde. ale nebudem to riesit, ja sa do autosedaciek az tak nerozumiem, len som par dni hladala a skumala na nete 🙂

inak oliver dnes ukazal svoj prvy znak, sice ukazoval ho uz 3 dni, ale az dnes som rozlustila co to znamena, kedze si ho vytvoril on sam 😝 - chcel pit, preto mi to tak trvalo kym som nato dosla, lebo doteraz ine tekutiny ako MM uplne odmietal.
ste mali vidiet jeho vyraz tvare, ked som sa blizila s poharom vody (pije s pohara,lebo flase a sosaky odmieta neviem preco). ten vyraz bol uplne blazeny a stastny, ze konecne to ta mama pochopila 😉

natasa8
8. máj 2009

ahojte 🙂
mala druhy krat uspata, vecera zjedena, muzik spokojne odfukuje pri telke, tak som vas prisla mrknut 😉

My sme dnes boli na nakup v rakusku, potrebovala som nakupit hlavne malej, lebo doteraz sme este nosili velkost 68, ale uz aj moja krpata z toho vyrastla. Kedze mala nechce byt v kociku, nosili sme ju vacsinou v klokanke, tam chvilku vydrzala, ale ked sme jej nakupili a prisiel rad na nas - zacala byt nervozna tak sme to vzdali a isli domov ☹

Za cely den mala len dva polhodinove spanky - vobec nechcela spat ani v aute, ani v kociku, dokonca ani doma na cicke 😕

Ked sme prisli domov, obedovala o hodinu neskor ako zvycajne - tak trhla novy rekord v zjedenom mnozstve (skoda ze som nevazila). Ale nakoniec som jej uz prestala davat, lebo ona stale otvarala pusu a ja som sa uz bala ze praskne 😅 Potom 45minut len lezala na chrbte a tapkala si nozickami - taka bola prezrata, ze nic ine nezvladala 😕

Autosedacku uz mame vybranu ale zatial nekupujeme - do 9kg minimalne 4 mesiace casu 😉

Zajtra ideme k svokrovcom - tiez dufam ze nebudu davat malej veci ktore este nesmie. Ale snad nie - zatial ma vo vsetkom co sa tyka malej respektovali 🙂

zuzana1710
8. máj 2009

ahojte.
Kamil,preco ide Martinko na operaciu?moje zlate..take male telicko operovat..a boli ste na tie nozicky?ako ste dopadli?

kamilka12
8. máj 2009

zuzi - od 2.mesiaca má pruh..ale operujú to vraj až ked má dieťa aspon rok..tak čakáme 😔

No a na tých nožičkách sme neboli, bolo také na nič počasie v tú stredu..no a včera mi tu chodili návštevy kvoli meninám tak som to nejak nestíhala..ale budúci týžden tam už idem..chcem to už mat za sebou..

jana.hcsba
8. máj 2009

ahojte 😎
co je noveho?
dnes bolo vonku uplne pekne! super, nech uz je takto 🙂 .
My sme boli dnes u svokrovcov, som z toho vzdy znicena - Paulinka jedine u koho place je svokra. ☹
Tak mi je jej potom vzdy luto, hned ju berem na ruky, tak si moc neoddychnem. ☹

Kamil 12: no to mi je luto ze musite na operaciu. ☹ My sme mali tiez pruh, ale nastastie sa to vstrebalo.No dufam, ze to Martinka moc neboli a prajem, aby ho to nebolelo.

natas8:mna svokrovci tiez akceptuju, ale stale skusaju, tak mam toho niekedy plne zuby 😠

zuzana1710
8. máj 2009

kamil,chudatko malinke...je mi ho tak luto.zairinka mu posiela boztek aby ho to tak velmi nebolelo. 🤐
dodatocne vsetko naj k meninam..ja idem v pondelok na kontrolu tej uzasnej benuskovej a v utorok mame poradnu.

jana.hcsba
8. máj 2009

no, nikto tu neni, tak dobru noc dievcata a nech su nam deticky zdrave. pa 🙂

zuzana1710
8. máj 2009

dobru dobru...bodaj by bola dobra. 🙄

jurocko
8. máj 2009

čauteeeee
tak ja som teraz kopec pradla dozehlila,boli sme v domceku dnes cely den,bolo super..drahy dokončil strechu.krytinu...a v stredu sa bude robit kozub na opekanie...ja som dnes dokoncila to co som chcela zahradku...budee ale svalovica

deti cely den vonku..krasne teplo..super den aj zajtra idem trochu si dom poupratujem,treba aj navarit
tobiasko ma strasne naliate zubky,velmi zo dna na den sa mi zacal stavat na nozky..a najnovsie robi ze pojde stvornozky postavi sa na nozky,vydvihne dupu a hlavu da do zeme a chce sa postavit.zlaty je
a vy ako?asi tu nikto nie je..ja mam ale smolu....
a este dnes mal strasne chut jest..dnes mal zemiak,mrkva,kalerab,potom zjedol kasu a cely banan a samozrejme kedykolvek cicu 😀 😝 😝 😝
okupala som ich a spinkaju od unavy 😔

lucindela
8. máj 2009

ahojte...
tak my sme mali dnes celkom fajn den... 😀 viacmenej len stale oddychujeme...a k veceru sme troska grilovali... 🙂

jurocko
8. máj 2009

ani mi neriesime autosedacku zatial malemu vajicku vyhovuje a je mu super..mi mame tiez cez 8 kg takze mame cas...
nas tobiasko stale hovori ma--ma,daj,ham..deidi--to uz viem ze je cici ze che papat,hovoril aj tata ale prestal

čo sa tyka svokrovcou moja svokra tiez by mu dala všetko ale moj drahy sam tam nepojde a to si u neho vazim a ked sa pre nich pohadame tak to preto lebo tam je to velmi zlozite zo svokrou a musim na nu vediet......
ale ja jej raz dva poviem ze tak a tak a ona to respektuje... 😠

jurocko
8. máj 2009

ahooooooooj lucindela
estesa chystate na slovensko,asi nie vsak?ved teraz ste len s tamadial prisli..ako sa vola tvoja mala?

lucindela
8. máj 2009

no,my sme este na Slovensku... 😀 no,mala sa vola Adelheida...ale volame ju Adelka

jurocko
8. máj 2009

jaaaaaaaaj a do kedy?jooj ano zabudla som jej meno prepac ☹

lucindela
8. máj 2009

nic sa nestalo...tak este asi cely tyzden...mohla by som ostat aj dlhsie,ale manzel uz by mal ist do prace a nejako nechcem sama letiet... ☹

lucindela
8. máj 2009

myslim,ze väcsinou v kazdej rodine su nejake problemy...neviem,ale ja na svokrovcov nemozem ani jedno zle slovo povedat...velmi nam pomahaju...a viem,ze by aj nasi nam viac pomohli,keby byvali trebars nedaleko nas... 🙂

jurocko
8. máj 2009

takto ano.....aspon si oddychnes...................skoda ze nebudes na stretnuti septembroviek....aspon uvids fotky,vsak?

lucindela
8. máj 2009

no,uvidime...ak si ich nezabudnem pozriet... 🙂

jurocko
8. máj 2009

dobre idem spinkat,dopijem cajik aby som mala vela mliecka na noc...tak bruuuuuuuuuuuuuuu nocku a paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

lucindela
8. máj 2009

dobru nocku....neviem,ci aj ja pomaly nepojdem...som dnes nejako unavena...

babuci
8. máj 2009

ahojte.

kamil zrovna vcera ked si pisala, ze maleho bolieva brusko a ze ci sa mu mohli vratit koliky, tak som ti chcela napisat, ze urcite nie. koliky to nie su, je to z toho pruhu. asi ho to velmi boli. chuda malicke. aj ti lekari povedali, ze co mas robit, ak bude mat take bolesti z toho? spytaj sa na to.
mojho brata tiez na to operovali ked bol malicky a mama vzdy hovori, ze jeho to bolievalo velmi az do operacie.
no, skuste to vydrzat, ale asi by som s nim sla skor, ked ho to boli.

kamilka12
9. máj 2009

Dobré ránko 😵

dnes bola super noc, malý ma nechal spat od večera do teraz, práve som ho nakojila a spí dalej...ale mne sa už nechce 🙂

Zuzi - ďakujem 😵

babuci - nám povedali, vraj pruh nebolí, pokial sa mu nepriškrtí (kým mu to črievko nevybehne) a keď sa tak stane máme mu to skúsit zatlačiť spat...no ale rob mu to, ked sám dr. mu to naprával 15 min. a nakoniec si privolal na pomoc druhého dr. 😒, lebo to mal celé stuhnuté a tvrdé. Vraj je to iba nepríjemný pocit a nie bolest...tak neviem...ja sama som mala 3x pruh, a nebolo to...ale on to má také dost velké, až dole do vajka mu to ide... ☹ Inak s tým problémy nemáva iba keď moc tlačí, plače alebo ked má plyny, vtedy sa mu to takto vyduje moc a to ho asi bolí 😒 Na koníkovi som čítala, že niektoré mamičky dali deti (kvoli narkoze) na pruh operovať až v 3 roku..no ja by som to už chcela mať za sebou čím skor 🙄

claudinka
9. máj 2009

ahojte babule,
kto dnes poobede ide na MILU PRE MAMU???
Pred rokom sme tam mali prve stretko ako tehulky- martinna78, natasa8 a misik 🙂 tento rok uz pekne s kocarikmi.. juj ale sa tesim!

claudinka
9. máj 2009

kamil juk ti ma mrzi, ze sa stale s tym pruhom trapite.. ale uz bolo dobre doteraz, nie? a z coho ho vlastne ma? drzim silno palce, nech ho co najskor operuju..

citam, ze ste sa bavili o vajickach, mne ma maly asi cez devat kileciek a tiez sa nechystame este
enit za autosedacku.. este ma hodny kus nad hlavou miesta volneho, sice nozicky uz budu asi ledva-ledva, no zatial je mu tam fajn