Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

michru
14. jan 2010

baby dik za vaše rady a aj skúsenosti

vejinka
14. jan 2010

ahojte my stahujeme...teda od narodenia mame "obriezku" takze len cistim a stahujem a nemame problem 😉

ka3n
14. jan 2010

my nestahujeme,lebo nam doky povedal, ze nemame.

rony253
14. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sme na Slovensku... 😀
mala uz spinka a ja tu potichu tukam do pc.
Ja nie som tehotna 😀 to Rovni 😀
SILWIETKA gratulujeme z cele srdiecka a prajeme zdravucký priebeh tehotenstva.
Na stretko sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim, vzberte co vam vyhovuje a ja tam pridem 😉
Inak sara sedi vonku aj v kociari aj chodi, chvilu ya ruku a potom sama dnes isla aj dolu kopcom sama, lebo nechcela drazat ani mna ani deda.
nervaici sa tiez na vsetko a strasne sa chce hrat s peniazmi. Stale len penazenky hlada, ked jej nedam je cirkus humberto.
idem daco zjest a kuk fb. papa

ka3n
14. jan 2010

rony, sa mi paci ta veta "stale len penazenky hlada" 🙂))))))))

luciankasebastianko
14. jan 2010

ahojte prišla som kuk my neprťahujeme a určite by som dala pipiku pokoj lebo sa možu vytvoriť jazvičky zrasty a potom to može byť problém určite až po 2 rokoch
rony vitaj na SK 😀 aj moj maly sa rád rá z mincami dokonca ich ani neje tak mu tie centíky dám a on ich prkláda do nádobiek a teší sa celkom ako jeho tata 😀

babuci
14. jan 2010

goga, ja som vydela tiez tu relaciu s prednostom detskej urologie a tiez to nerobim. Obcas, ked bola u nas svokra, tak mu to skusala jemne stahovat, ale neslo to a povedala, ze to sa este same rozsiri a pojde to. teraz sa mu to uz trosicku pohlo ale nie vela.

adamss
14. jan 2010

ahojte,
moj Misko v kociku sedi pekne, aj na dlhsie prechadzky, ked ho dam chodit, tak chodi, bud za ruku, alebo sam. Vonku je taky, by som povedala, dost kludny, aspon teraz v zime. Tiez ma asi pred snehom respekt. Kazdy mesiac chodime na nakupy do Polska a tam sa po trhu Miso promenaduje zasadne v kociari aj hodinu alebo viac a vydrzi to.

A s predkozkou - po rocnej poradni sme boli aj u urologa, lebo mame problem s hydrokelou. Ten mu hned stahol predkozku. Najprv to neislo, tak tomu musel trocha pomoct. Pod predkozkou mal kopu mazu, ktory trebalo vycistit. Ale urobil to dost nestastne, lebo Miskovho pipika poranil, tak sme pri kazdom cikani asi styri dni plakavali. Teraz to je uz v pohode. Len pri vecernom kupani, ked stahujem predkozku, asi ho to stekli, tak sa dost brani. Ale vyslovene som sa urologa pytala, ci je potrebne nasilu stiahnut predkozku, tak ze vraj hej, aby neboli nejake ine problemy (neviem ake problemy mal na mysli). Takze stahovanie predkozky mame uspesne za sebou.

silwietta
15. jan 2010

ahojte dievcence,

dalsia noc uplne na figu, minuli sa mi paralenove cipky, tak som mala len nurofenove cipky a nurofenovy sirup, takze som to musela kombinovat s kupelmi vlaznymi a nejak zle maly reagoval na tie nurofenove cipky, bud ich hned vykakal (a stalo sa to 4x), alebo som mala pocit ze ho stipu alebo co, tak som mu davalal len ten sirup a kupele...

teraz sa vypytalspinkat do postielky, tak som zvedava akodlho bude spinkat musime este ist k dokimu, nech ho pozrie

a co sa predkozky tyka, tak my nestahujeme, doki povedal ze to ma cas, ze az po dvoch rokoch a zatial s pipikom Misko problemy nemal, tak to ani neriesim

kamilka12
15. jan 2010

ahojte,

silwi - 😕 to mi je lúto, že sa takto "trápite" s teplotami...inak ani ja nemám dobré skúsenosti s tými čípkami, malý mi pri tom hrozne plače, až som mala taký zlý pocit, či som mu nejak v riťuške neublížila alebo čo 😕 ..radšej dávam sirup..

kamilka12
15. jan 2010

a tiež sa mi to stalo pri tých Nurofenových..

terezicka
15. jan 2010

Ahojte, tak včera sme boli v poradni, Lucka váži necelých 10 kg, presnejšie 9800g a meria cca 78 cm nakoľko ani za svet nechcela pár sekúnd rovno postáť pri metri... Aj ju zaočkovali, kus plakala ale rýchlo ju to prešlo. Doktorka povedala že sa ešte nestretla s tým že by bola nejaká veľmi zlá reakcia po tomto očkovaní, tak povedala že snáď nebudeme prví my 😅 A pýtala som sa jej na to Luckine nejedenie, tak vravela že jej dcéra do 3 rokov bojkotovala jedlo a spánok a že s tým sa nedá nič robiť - že pokiaľ nie je oťapená, veľmi unavená a taká akoby duchom neprítomná tak to nevadí...Pokiaľ má veľa energie ( čo Lucka má ) tak jej zrejme stačí keď papá ina trošku alebo vôbec...Tak sa s tým musím zmieriť a vydržať kým ju to prejde, len dúfam že to nebude trvať dlho... A ešte nám odporučila dať ju zaočkovať proti žlatačke typu A, tak uvidíme ako sa dohodneme s Marekom. A ďalšia poradňa bude ž keď bude mať Lucka 3 roky...

kamilka12
15. jan 2010

aj ja chcem dat malého proti žltačke typu A očkovať, ale asi až ked bude mať 3 roky a pojde do školky...tiež nám to odporúčala dr. a poradňu tiež máme až v troch rokoch 🙂

terezicka
15. jan 2010

Kamilka ja som zatiaľ tiež tomu naklonená no musíme sa dohodnúť s Marekom... A nevieš koľko presne sa platí za 1 vakcínu? Lebo dr si nebola istá, ale vravela že cca 30 euro...

evitkamalicka
15. jan 2010

aj nam dr. hovorila, ze na toto ockovanie reakcia nebude a dalsiu poradnu mame v 2,5 roku, ale to nas ockovat nebudu, lebo to ockovanie vraj zrusili, takze len bezne meranie vazenie atd

buksy
15. jan 2010

ahojte davam do pozornosti clanok....
http://www.cas.sk/clanok/146613/na-trhu-je-nebe...

silwietta
15. jan 2010

nastastie ten sirup mame s inou prichutou

silwietta
15. jan 2010

tak sme doma od dokiho, Misko ma hermatiticku anginu {ale nie je to ozajstna angina, teda aspon doki ma ukludnoval ked videl ake oci som nanho hodila ked som pocula angina } teraz sa tvari akokeby ani chory nebol, evidentne mu zabral dobre ten sirup...

bendy
15. jan 2010

Ahojte, ja som tu strasne dlho nebola,hadam aj od leta tak neviem ci si este na mna vobec budete pamatat 😲 Chvilu sme doma nemali internet...ale obcas som sem chodila kuk co sa pise 😉
Citam ze dost deticiek je asi chorych, takze sa pridavame do klubu, uz dva tyzdne nas trapia sople a posledne tri dni dost kasle, uz som zufala, dr. mi chcela dat ATB, napriek tomu ze mala priedusky ciste, bala sa aby to nepreslo do zapalu priedusiek, no ale nakoniec mi dala sirup Trifed, tak hadam jej to pomoze. No mam pocit odkedy jej ho davam ze kasle pomenej.
Chcem sa vas tu spytat vedia sa vase deticky hrat same alebo potrebuju vasu spolocnost??S tou mojou je to strasne ona sa ani chvilu neviem zahrat sama, stale ju mam za zadkom ked sa aj zacneme hrat a ja rychlo odbehnem, hned je pri mne a drzi ma za nohavicu, takze ani nemam sancu nieco urobit, varim v rychlosti ked spi a to tiez nelame nejake rekordy, max. 1,5 hodiny za den. No a o vecernom spani ani nehovorim do 10 mesiacov to bolo super dala som ju do postielky a zaspala sama. Teraz, nehrozi musim byt pri nej, ale len ja pri muzovi reve ako pavian 🙄 no a co je najhorsie vobec nechce spat vo svojej postielke, cize spava s nami. Ked ju tam aj spiacu prelozim v tu ranu je hore a vresti az kym si ju nezoberiem k sebe.
Takze som sa vam tu vystazovala a mozem ist rychlo nieco navarit kym sa nezobudi lebo potom uz nemam sancu.

evitkamalicka
15. jan 2010

my nurofen vobec nepouzivame, my odjakziva len Panadol baby sirup

bendy
15. jan 2010

a citam ze vas je tu dost tehuliek....tak gratulujem nech to dobre dopadne....ja by som uz tiez brala ale s manzelom sme sa dohodli ze sa zacneme snazit tak od leta, tak uvidime ci sa nam to podari 😉

evitkamalicka
15. jan 2010

bendy nas sa vie zahrat sam, on naopak nema rad ked sa mu do toho montujeme, obcas sa s nami zahra, ale radsej sam

bendy
15. jan 2010

evit....no to mate super, ja ked tak spatne rozmyslam ani neviem kde som spravila chybu nikdy som sa jej nesnazila nejako vnucovat, no ale co uz mozno to ma len take obdobie a prejde ju to

bendy
15. jan 2010

ja mam nejaky Nurofen ale teraz neviem aka je to prichut ked sa mala zobudi hned to idem pozriet

ka3n
15. jan 2010

baby ja mam doma ten nurofen jahoda...MAM HO VYHODIT??????????

bendy
15. jan 2010

ka3n pozri ci mas rovnake to cislo sarze co je v tom linku. Inak aj ja mam podozrienie ze mam jahodovy, no mam ho v spalni kde spi mala

natasa8
15. jan 2010

ahojte...
tie cipky by sa nemali dlhodobo pouzivat, lebo drazdia sliznicu v konecniku a potom z toho byvaju hnacky. Aj nam sa to stalo, ale pri paralenovych cipkoch..... potom si dlho nechcela dat ani teploltu zmerat v zadocku.
Raz som videla relaciu v stv, kde detska lekarka hovorila ze ona odporuca radsej sirupy, cipky radsej len vtedy ked dieta zvracia.......

bendy ja mam tiez malu stale za zadkom....

annie13
15. jan 2010

ahojte
no pekne s tym suripom, my mame tiez jahodovy, ale c. sarza 909 063 tak teraz neviem stalo sa to len v tej vyrobe s tym cislom sarze ci ako
akurat sme prisli domov, boli sme u zubara, zlaty bol, vozil sa na kresle, aj zubky ukazal tak mame 16, najblizsie mame prist az v 5-6 roku ked sa mu vzadu zacnu prerezavat

ka3n
15. jan 2010

tak nakoniec som zistila, ze ani ho nemam, to mam ibalgin sus..taky sirup proti horucke, to mi predpisal doky...dala som ten link vediet aj svojim kamoskam..

bendy, tak od leta nas bude asi viacej snaziliek. 🙂)

goga03
15. jan 2010

ahojte,

ja som cipky pouzila len raz, ked bol uplne malinky, to bolo ok, potom neskor mi ich uz vykakal a teraz som mu uz ich ani neskusala davat, lebo vsak jeho nevieme prebalit ani poleziacky, nieto mu tam napchat este cipok. teplotu mu tiez neviem zmerat, do zadku si neda, pod pazou tych 5 minut nevydrzi a skusala som aj ten celovy teplomer, ale 0 bodov :(
hrat sa sam nehral nikdy, vzdy s nim musi byt aspon niekto v izbe.jeho hracky aj tak moc nebavia, jedine traktor a bager. on sa najlepsie zabavi, ked mi pomaha - davat veci do pracky, vykladat, vesat, vyberat veci z umyvacky a podavat mi ich, dnes som mu pri vareni obeda dala supat skrabkou mrkvu a tak ju paradne osupal, ze z tej mrkvy nic neostalo 🙂 ale aspon sa na 15 minut zabavil a ja som stihla prichystat ostatne veci na obed 🙂