Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

evitkamalicka
8. okt 2009

aj ja davam kravske plnotucne z krabice uz dlhsie a v pohode

buksy
8. okt 2009

ahojte tak my sme boli cely den vonku... bolo krasne tak sme sa motali kade tade... nakupili sme nejake bodinka pyzamka a tricka....
dnes som nevarila tak sme sa poobede aj s nasim tatikom boli najest...
no a mame novinu teda len taku maluuuu... ale predsa... zaciname chodiiiiiit... stale som pri malej ale prejde takych 6,7 az 8 krocikov sama... a potom sa zacne salit a chce utekat takze padne... no ale myslim ze je to dobry zaciatok... len musi byt kludna a pomalicky chodit ale to je u nej skoro nemozne byt chvilu v klude... 😀 😀 😀
ale musim povedat ze sa jej to velmi paci a preto sa dokaze chvilocku strasne sustredit a ide... velmi sa tesi ked prejde par krocikov...
joooj mam radost... 😉
aj nam chutia halusky v polievke.. ja robim krupicove...
a aj detsku krupicu papame vecer .. taku normalnu ako dospeli ale akurat jej to robim zo sunaru a nie z kravskeho...

rony... dakujeme.. snad zozenieme nieco fajn na silvestra...

johnie
8. okt 2009

mozno aj ja vyskusam krabicove... co na to povie, predsalen nieje mlieko ako mlieko.

buksy
8. okt 2009

johnie... ako dopadla torta? a preco si vyhodila potahovku? a aku si chcela pouzit?

rony253
8. okt 2009

Ja som dnes dala Sare o piatej Activiu potom vylogala kopec caju a na mlieko co som jejn urobila sa mi vykaslala, len som pocula kolko vody ma v brusku, to znamena, ze sa skor zobudi, ,lebo bude hladna. Ja ju kojim aj v noci a raz robime UM, lebo kedze nema nejaku velku vahu alebo nadvahu, tak jej mozem dat aj v noci mliecko, inak ho vela nepije, tak som rada, ze aspon takto mi ho vypije.
ale chcela som sa vas opytat, Sara nechce ziadne cerstve ovocie, normalne ked jej dam jednu lyzicku napne ju, uz nechce ani banan a ani jablko, tak jej davam aspon vyzivu. ja to nechapem uz mi to ovocie v lete celkom pekne jedla a teraz nehrozi. co ma m robit?

terezicka
8. okt 2009

Ahojky tak my sme už doma z výletu, bolo nám fajne len krátko. Ale ja musím zajtra do školy tak sme sa preto museli vrátiť už dnes 😝 Boli sme aj v ZOO v Bojniciach len škoda že dsoť zvierat už bolo zatvorených alebo samé zaliezli asi kvôli zime. Len vtáky sme videli, medvede, opica bola len jedna, nejaké pštrosy a slony...No Lucke sa myslím páčilo, obzerala všetko odkiaľ vyšiel nejaký zvuk 😀 A medveď bol pre ňu veľký havo 😀 A doniesli sme si z vlýetu aj novú práčku, teda dostali sme - neni čisto nová, ale je ešte v super stave tak hádam poslúži aj nám...
Už sme sa doma vybalili keď sme prišli, teraz ešte periem Luckine veci lebo sme mali toho veru dosť veľa špinavého...A zajtra ráno vstávam o 5-tej, už teraz sa mi vôbec nechce... No ale čo už...

buksy
8. okt 2009

rony podla mna nerob nic... pokial nezabralo to co sme sa minule bavili... ze jej mas skusit dat podusene a mixnute, tak potom treba jej dat cas... a neskor uvidis ci sa to zmeni... treba jej ho ponuknut trebars o tyzden alebo o dva... uvidis...
ved je mnozstvo deti ktore proste ovocie nechcu a ked su starsie tak im vies vysvetlit ze trosku toho ovocia musia.. ale sarke to este nevysvetlis... takze podla mna trpezlivost a davaj jej iba vyzivy zatial...
teda to je moj nazor..

rony253
8. okt 2009

jeeeeeeeeeej ahoj buksy, nic mi ine neostava, len vyzivovat s Hippkami. Ale skusam stale a ponukam jej vselijake ovocie, ake len existuje.
Davam na fb videjko a pojdem daco porobit.

luciankasebastianko
8. okt 2009

ahojte tak som počítala a toť moja hlava : ked to niekomu vyhovuje prečo nie kojiť do 3 rokov určite to nebude na škodu ja som videla tu reláciu -mama to vie lajlepšie a tam skutočne odporúčali kojoť do 3-5 rokov 😕
ja učite tolko nebudem, lebo mliečko sa postupne stráca a vnoci kojím niekedy raz niekedy vobec dám len čajík no mali ba už vydržať bez mliečka ale teraz ked má tie soplíky nech má moje obrané látky a nech rýchlo vyzdravie a možme chodiť plávať tak mu dám ale inak kojím až ráno 😉
a kravské mlieko dám asi až po 2-3 rokoch zatialbudem kupovať UM

ollako
8. okt 2009

ahojte dlho predlho som sa tu neukazala...sme stale chory, v noci nic nespime a ja som totalne vycerpana a psychicky na dne, pretoze pre moju matku som neschopna a neviem sa postarast o domacnost a diete naraz 😔 no je to doma huste, este , ze muz mi nic nevycita, ale ani moc mepomoze, tak neviem co je lesie 😒
maly este nechodi, padol mi strasne na betone si buchol hlavicku a boji sa...co i len krocik spravit sam 😖 , no ved hadam ho to do vianoc prejde 😝

luciankasebastianko
8. okt 2009

ahoj ollako zladko to čo máš za mamu ?nech ti račej pomože a nie ťa kritizuje juuuuuuuuuuuuuj postavte ten domček a bude vám dobre 😀 si super mama obetavá a každej znás domácnosť chátra lebo pre nás sú podstatné naše deti včera to janac napísala že upratovať budeme mocť potom cely život preto sme na materskej lebo sme matky a nie upratovačky 😠

rony253
8. okt 2009

olla to mi je luto, ze tvoja mamka ta takto ohodnotila, ale ty sa venuj malickemu a rob co vladzes a mozes, len sa prosim ta nestresuj, hlavne nech ja maly zdravucky. posielame mu boštek a nech sa rychlo vyzdravie. cmuk

eweny
8. okt 2009

ahojte babulky, nestiham vas ani citat..len co to, ked zahliadnem 😒

eweny
8. okt 2009

rony, mne Petko lubil ovocie, spapal vzdy vsetko co som mu dala, ale je to uz asi mesiac, co mi zacal vsetko ovocie odmietat, dokonca mi nezje ani vyzivu, len ked mu ju dam ku kasicke..inak vobec..trapi ma to, ale co sa da robit ☹

eweny
8. okt 2009

vidim, ze ste sa bavili o mliecku..no my sme dopadli asi tak, ze uz nam AR mlieko neprepisuju, kedze je len do roka, kupila som obycajny Nutrilon 3 a skusila mu ho dat..sposobila som tym to, ze mi vecer zacal uplne odmietat mliecko a robi neuveritelny cirkus ☹ nuz bola som krava, ze som mu to skusila dat na vecer..co uz..v noci a rano mliecko spapa, ale len to svoje AR, takze ho musim kupovat dalej aj bez receptu..

eweny
8. okt 2009

chcem sa opytat, co davate detickam ked maju nadchu a sopliky?..ale viacmenej uz take hlienove..u nas uz trvaju vyse tyzdna, nejdu uz ani odsat..davala som olynth, teraz mu davam uz iba Sinupret, ze rozpusta hlieny..len ma to hneva, ze to trva dat dlho a neda sa mu poriadne dychat ked ide spinkat, tak sa casto budi..

eweny
8. okt 2009

a aby nebolo malo, este sa opytam 🙂

kolkokrat vam spinkaju deticky cez den?

luciankasebastianko
8. okt 2009

baby ja maly tak lubi ovocie že nemá mieru a spapá aj 2 strapce hrozna potom jablčko a ja zo strachu aby sa s toho ne...... dám mu babán a on v pohode všetko spapá 😝 to je v priebeho dna samozre 😅 rony a nenalákaž ju ani na niečo sladúčké ani babán ?

ollako
8. okt 2009

ewen s nadchou my mame prax, davam otrivin tie ampulky, a nasivin, len ked je najnutnejsie, tiez sinupret odsavame tou odsavackou na vysavac a na noc davame fenistyl , aby si pospinkal 😉 aj ked sa mi zda, ze dithiaden je lespi, i ked dnes mu asi nezabral 🙄 ale okrem nadchy ma uz aj kasle 😠

ollako
8. okt 2009

ewen mne spi vacsinou dva krat, ale niekedy len raz, ked dlhsie rano spi, alebo doobedny spanok si posunie na neskor

eweny
8. okt 2009

ollako, tiez mam odsavacku na vysavac, ale nepouzivam ju, lebo neviem ci to bola nahoda, ale pokazila som si nou vysavac..vidis, nenapadlo ma dat mu fenistil, kolko mu davas kvapiek?

eweny
8. okt 2009

lucianka, jooooooj tak to ti zavidim..u nas nezaberie vobec ziadne ovocie..

eweny
8. okt 2009

ollako, ja ho tiez este davam 2x spinkat..o takej 10.30h si zvykne poslap maximalne hodinku a potom o 15.30h tiez ideme na hodinku..len uz mam pocit, ze nepotrebuje tolko, lebo dnes som ho uspavala 40 minut a spal len polhodinu..inak ide mi to totalne na nervy, ked ho tak dlho uspavam a on sam nezaspi 😠 😠

luciankasebastianko
8. okt 2009

no ale obedu zasa moc nedá ☹ a spíme 1 x 1/2 max 2 h a kvapnem mu Libenar ked nan natrafím 😅 inak že by mu neako velmi tiekol to nie ked si poplače inak len čistím -ten noštek

luciankasebastianko
8. okt 2009

baby a prečo fenistil je to proti svrbenie,a alergii ?

luciankasebastianko
8. okt 2009

a ide spať ! zajtra po roku idem na gyndu 😀 😀 😀 tá mi dááááááááá júúúúúúúúúúj 😕

eweny
8. okt 2009

lucianka, tak sa drz..aj ja sa uz pomaly musim objednat na preventivku..

luciankasebastianko
9. okt 2009

dobré rankpo prvá 😀 dnas sme hore od 6:00 tak už prchám na tú gyndu 😖

jurocko
9. okt 2009

breeee ranko tak ja som druha?

jurocko
9. okt 2009

takze ako som vas včera citala tak ste preberali moje 3 kojenie.Myslim si že je to vec každej mamicky ako sa rozhodne ako bude dlho kojit...ja som sa len na karinke presvedcila ze jej kojenie prospievalo a prospelo aj ked nastupila do skolky..imunitny system na jednicku!!!!!!!to mi aj lekarka detska potvrdila pri poslednej navšteve...viem že niektore deti kojacie su alergici,aj to viem ze niektore su často chore ale u nas to prospieva tak ako aj Tobiaskovi takze ja s tym nemienim prestat..mliecka mam dost nemusim davat ani UM a dost mi vydrzi a po nom nie je hladny.....moja karinka vobec na verejnosti nepytala a ak uz ano tak sme isli do sukromia ale ja sa za to nehambim a som pysna lebo je to najuzastnejsia vec medzi mamickou a dietatkom takze asi tak a nech si kazdy mysli čo chce............... 😀 ja som štastna aj moje deti a viacej si nič nezalam aby sme boli zdravi 😉

a dik za podporu luciankasebastianko je to fakt kazdeho vec.....