Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

ollako
19. apr 2010

annie bozinku 😲 , to co uz sa ti deje, je mi z toho do revu ☹ .... dufam, ze je uz koniec tejto smole a otoci sa to konecne na to dobre, nech si uz aj konecnce vydychnes

felixko
19. apr 2010

annie jéžiši, tak to musel byť hrozný zážitok, dúfam, že Branko bude v poriadku a poradí sa vám vyjsť z toho zamotaného kolotoča zlých dní 😉

winona tak si to prežila celkom fajn bez maličkej, aj keď s hrčou v hrdle, ale ja som to prežívala rovnako, keď som malú prvý krát dávala mojej mamine a odvážala si ju k sebe domov, lebo sme sa išli sťahovať. hneď ako docestovali, som mamine volala, čo malá, či za mnou neplakala, ale Ninka bola spokojná, lebo behala po dvore so psami, babka sa jej venovala, kúpila jej kýblik, lopatku, hrable...

terezicka aj mne v sobotu praskli nervy, čakali sme návštevu, upratovali sme, varili, chystali chlebíky...malá nonstop vyvádzala, najprv chcela rozprávku, pozerala asi 5min., potom chcela písať, potom zase rozprávku, potom chlebík a maslo, odhryzla raz a mala dosť, potom mi náročky skákala po dlážke, ktorú som pred ňou umyla, darmo som jej hovorila, že sú tam pichliače, tam sa nemôže stúpať 😝 , o chvíľu už ťahala vedro s vodou a to všetko len preto, lebo sme na ňu nemali čas, nevenovali sa jej a ona potrebovala upútať našu pozornosť. keď už bolo toho vrieskania a vydobíjania si dosť, tiež som jej tresla do zadku, čo ma vzápätí veľmi mrzelo, tak som si s ňou išla urobiť pohodlie do spálne, kde mi zaspala hneď na rukách. bábätko moje.

eweny aj naša Ninka máva občas obdobie mamičkovania, hlavne vtedy, keď sme v cudzom prostredí, nepozná ľudí, vtedy potrebuje istotu a hľadá ma. a dosť často sa "mamičkuje", keď je chorá, to stále len maminka, maminka, je na mne nalepená, nechce ani tatinka, babku, dedka, nikto sa na ňu nesmie ani len pozrieť. mňa najviac hnevá,ž e moja svokra to nechápe. minule bol u nás jeden pán, ktorý nám robil kuchynskú linku a malá sa zobudila, prišla do kuchyne, zbadala ho tam a hneď sa zvrtla a začala vykrikovať maminka maminka. vzala som si ju na ruky a malá pokračovala "maminka, maminka", tak skom ju ubezpečovala, že som s ňou a nikam neodídem. moja svokra sa hneď toho chytila a hovorila tomu pánovi, čo bol u nás, no vidíte, aká je, ja neviem prečo, stále len mama, mama...ja neviem, ale vaše deti bežne keď sa zobudia a vidia doma cudzích ľudí s nimi komunikujú a neboja sa?

vejinka
19. apr 2010

enie uff az mi je zle s toho co citam....verim ze sa konecne karta obrati a uz bude klud...ja maleho ani z oci nespustim..chodi so mnou este aj na zachod aj ked mi muz tvrdi ze som priliz opatrna a ustrachana ...nepocuvam nikoho a riadim sa sama sebou ved by som od strachu umrela keby mi spravil nieco ako tebe branko 😔

a ozaj uz spavame vo velkej posteli len sme mu tam urobili teda dedo z dosiek taku zabranu a ma svoje hniezdocko prvy den bol otras teda noc...ale kazdym dnom sa to zlepsuje kedze bol nauceny v postielke skakat a hlavne stat bolo tazke ho prinutit neskakat a nestat v tejto posteli..ale zvladol to super za par dni sa aklimatizoval..som rada a manzelske postele sme prisunuli uplne k jeho posteli cize je medzi mnou a malym len ta zabrana z dosky..na dosku sme mu nalepili borduru farmu a celu zabranu z dreva polepili samolepiacou foliu imitacia dreva no celkom sa mi to paci...a tam kde bola ta postel v obyvke tak tam sme dali moj toaletny stolik stolicku a dve casti nabytku zo spalne na to som poukladala vsetky plysaky a hracky a ma detsky kutik 😉 aj to mam pofotene tak ak bdue cas hodim fotecky 😉

evitkamalicka
19. apr 2010

annie teda velmi neprijemne

ja idem rano na ten glukozovy test, tak dufam ze bude ok

ollako
19. apr 2010

evit nech vam to dobre dopadne 😉
ja mam neskutocny hlad a neviem co skor zjest 😲

evitkamalicka
19. apr 2010

ja uz nemozem jest kvoli tym testom, ale ani nie som hladna

evitkamalicka
19. apr 2010

olla uz si aj nieco pribrala? ja toto tehu nejako biednejsie, zajtra zacinam 25tt a zatial +2kg

ollako
19. apr 2010

evit ani sa nepytaj uz mam +5 kg 🤐 🙄

vejinka
19. apr 2010

to ste dobre baby ja som mala 60 ked som otehu a teraz mam biednych 55 ☹

vejinka
19. apr 2010

boze hodin ako na kostole..idem spat brum

ollako
19. apr 2010

veji no to si dost pochudla 😒 , a este ti byva tak zle? ja nastastie nezvraciam

vejinka
19. apr 2010

olla..no zle mi byva skoro stale...ale vraciam uz pomenej konecne.. 😉

vejinka
19. apr 2010

no ale brucho mam a to je hlavne..a este hlavnejsie je ze babo sa hybe o sto tristo..takze dufam ze naberem aspom ako pri malom tych 68 do porodu

vejinka
19. apr 2010

olla a co ty a brusko? uz troska rastie? 😉

vejinka
19. apr 2010

fuj uz mi je zasa dost zle...musim koncit lebo tu zagrciam celu klavesnicu ☹

ollako
19. apr 2010

veji snaz sa papt vyzivne jedla 😉 , ja by som spapala aj vola 😝 , hrozny hlad mam, neuveritelne

luciankasebastianko
19. apr 2010

ahojte 😉 anni no pekne zrovna som mužovi spomínala akú máš smolu a ešte aj toto 😲 😢 tehulky aj neaké fotočky dajte nech zavidíme 😝

claudinka
19. apr 2010

veru šup šup bruškááá 😉 😉

jeeej veji pekna nova foto 😵 😵

estella
19. apr 2010

ahojte...annie strasneee co sa vam deje v poslednej dobe..ale neboj zle obdobie prejde a bude dobre..hlavne ze to tak dopadlo ze Branko je v poriadku..... 😉
my sme sa mali v Prahe super..velmi dobry vylet a velmi dobre pocasie sme mali...ani s ami nechceli ist spat do Nr..aj Stelle sa pacilo ta uz po dvoch dnoch rozpravala cesko-slovensky alebo po prahacky ako ona povedala 😀 ....no a Maxim ten vraj bol straaaasne dobry u mojej maminy ani vraj nevedela ze ho tam ma...ked bol unaveny vraj si zobral cumel isile do izby a ukazoval na postielku ze ho ma dat spat tak ho tam len polozila a zaspal sam....sice sa mamina trosku obavala aby nam nepokazila tu dietu ale aj to zvladla dobre..... 🙂

claudinka
19. apr 2010

estell no tak super potom 😉 😉 ste to zvladli bez problemov 😉

estella
19. apr 2010

claudi ano zvladli sme a veru musim sa priznat ze mi to aj bodlo ze sme boli bez neho ale strasne som sa uz na neho tesila....ale on ked nas videl tak nejako radost neukazal bolo mu to jedno.... 😒 ....ale nevadiiiiii je dobre ze nie je taky navizany na nas.... 😉

ka3n
19. apr 2010

ahojte..estellka, tak super ze ste to zvladli, aspon si sa troska odreagovala a prisla na ine myslienky..aj mne by sa to "bodlo" 🙂..doma ma uz niekedy poraza.

No a terezka to co pises o svokre a o tom ako sa sprava k malej a tak ako jej dovoluje tak u nas je to na dennom poriadku a tvoja svokra je presne taka ista ako moja..aspon podla toho co pises 🙂

estella
19. apr 2010

ka3n zvladli a veru hned by som si to opat zopakovala... 🙂

baby citam o tych vasich svokrach a musim vam napisat ze co keby ste sa zacali na ne pozerat ako keby to boli vase mamy..ja si myslim ze keby to bola mama tak sa nad tym aj povznesiete ale je to svokra a to je uz ineeee...ja by som bola rada keby sa svokra aspon trochu zaujimala o moje deti ale bohuzial to tak nie je...a co sa tyka toho ze vsetko dovolia berte to tak ze su to stare mamy ktore su na to aby vnucatka trosku rozmaznavali a matka je na to aby vychovavala...ja mam take dobre spomienky na moju staru mamu ona bola ta ktora dovolila toho viac ona bola ta ktora pritulilaked hrozila bitka..ale ono to tak ma byt..verte tomu ze ked vy raz budete babicky tak tiez si budete to vnucatko chciet rozmaznavat a je to krasne ked sa takto spravaju lebo to tak ma byt.....aj moja mama dovoli to co ja zakazem ale ja to beriem ze je to taky kolobeh...ona robi len to co robial aj jej mama a co budem raz dufajme robit aj ja...ja som prisna matka priznavam si to a preto som rada ked sme u maminy ze ona je ta dobraaaa..a moje aj sestrine deti ju zboznuju.....mozno so mnou nesuhlasite ale ja si to myslim a tak som to musela napisat....

ollako
20. apr 2010

Prajem dobre ranko, my sme vstali pred siestov 🙄 a s takym jedom, joj by som mu najradsej na zadok naplieskala, bol chudacik pprecikany, tak som ho prebalila, a nechala u seba v posteli...a tak sa jedoval a kopal ma, neznasam , ked ma kope ani z voza ani na voz, nic mu nebolo dobre, no a po pol hodine si vypytal mliecko a ukludnil sa a teraz frcime na bambulke 😀

ollako
20. apr 2010

estell tak ste si super vyplet spravili 😉 , tak to je fajn...juj aj ja by som sa mrkla do Prahy a ako prve by som si dala KFC 😝

kamilka12
20. apr 2010

Ahojte

my vstávame každé ráno okolo 6tej a tak som už naprogramovaná tak vstať, ako aj dnes...no a dnes si mladý pán zmyslel, že bude ešte spať...no mne sa už nedá.. Nech si len pospí, lebo toto skoré vstávanie nie je bohvie čo...potom je už o 9tej unavený ale zaspat by nezaspal a tak sa doobeda všelijako zabávame.

Dnes vyzerá byt super počasie, veľmi mi to zlepšuje náladu, keď je ráno takto pekne 🙂

To čo písala estell, plne s tým súhlasím. Ja má svokru o ktorej môžeme povedať, že je fakt super a to i napriek tomu, že ked tam prídeme, prvé čo dá malému je kinder čokoláda a malý to samozrejme hned zje, i napriek tomu, že im otvára a zapína mikrovlnku a ked Martina za to u nich hreším, tak mi povie "nechaj ho"...proste je vela vecí, ktoré síce robí presne naopak ako ja....ale mne stačí to, že vidím, ako svokrovcov malý zbožňuje a ako sa k nim teší...Asi to fakt tak má byt..;) Treba možno na ne pozerať naozaj trochu inak...veď deti vám nebijú, nenadávajú im, iba ich rozmaznávajú...a na to oni sú tu.

ollako
20. apr 2010

babule odfotila som si brusko ak chcete kuknite 😉
co sa tka svokier, tak ja sa na svokru nestazujem, ona s ado nas moc nestara povie, ze to je vasa vec a tiez Petkovi nedovoli vsetko co chce, to skor svokor a veru maly ho uplne zboznuje 🙂
to mskor moja mamina je taka, ze mu dovoli to co ja vyslovene nedovolim, je to o to horsie ked byvame spoli, lebo ja mu nieco zakazem a ona mu to za minutu dovoli, no je jasne, ze nie vzdy,ani ona mu zas nedovoli vsetko

silwietta
20. apr 2010

annie, nervy moje... ty mas teda stresov teraz... dufam, ze si si to vybrala naraz na par rokov doperdu a uz budes mat klud

silwietta
20. apr 2010

olla, pekne brusenko 😵

silwietta
20. apr 2010

estell, super vylet... aj ja by som este isla... ale uz asi velmi nestiham 😀