Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

winona24
autor
17. aug 2009

natas aj my zatiaľ len za ručičky a státie nezvládame ešte ani my...ale hviezda sa nechce nechať držať....odtláča mi ruky,hlavná vec že potom padá ako kabela.... 😀 😀 😝 😝

GRATULUJEME OSLÁVENCOM!!!! 😵 😵 😵 😵

terezicka
17. aug 2009

No ja som teraz aký šok dostala, Lucka je tu za mojim chrbtom na zemi, hrabe sa vo veciach čo tu máme. Iba sa zrazu otočím a ona sedí na posteli a pozerala si zimnú bundu 😅 Som ani nevidela ako tam vyliezla 😕

miriam24
17. aug 2009

Ahojte .. pekny dink vsetkym prajeme 😎 .. ja si sedim na dvore a pracujem ale roboty je maaalo co mi vobec neprekaza 😝 , maly spinka a nas tato usilovne pracuje na dome .. v stredu k nam maju prist murari omietat steny .. juu sa tesim lebo uz coskoro sa mozeme stahovat .. teda dufam ze do Vianoc mame aj skolaudovane

cez vikend sme boli doma .. lebo leto mame take `na malte` ale co uz .. mame aspon taky provizorny bazen na dvore tak sa kupeme pri miesacke 😀 teda ja s Matkom provokujeme upotenych pracujucich 😝

Inak Martinko tiez chodi len za ruky, sam sa este boji ale okolo nabytku a tak si beha sam .. nikdy nie som pri nom len ho spoza stola pozorujem co vselico skusa .. a krasne pada na plenu,som sa bala aby nepadal jak kus dreva ale nastastie nie 😉 asi tym zie nie som pri nom a nechavam tie skusania na neho tak sa musi spolahnut len sam na seba

a tiez blahozelame oslavencom - vcerajsim,dnesnym,zajtrajsim .. lebo je ich dost a stracam prehlad 🙂

rony253
17. aug 2009

ahojte, len vaas rychlo pozdravim a utekaaaaaaaaaaam, mala je dnes len na mojich rukach, neviem co jej je, teraz pozera rozpravku a sedi na puzzle, tam mam trosku casu...

vejinka
17. aug 2009

ahojte baby prave mi prisiel ten hraci stolik..ste mali vidiet ako maly po kolenacky pachtil za balikom..a potom bol uplne v soku ked sme to zacali vybalovat ...ale vsetko som tocila takze ked sa k tomu muz dostane tak asi o rok...tak to bduete vidiet aj vy na nasich videach 😉

claudinka
17. aug 2009

terezi to sa aj nam stalo predvcerom 😀
nam vcera maly dostal od babiny dve take hracky, take hracie aktivity, tak sa s tym na striedacku zabava..

perlab
17. aug 2009

ahojteeeeee, romika mi spí druhý spánok, zasa večer neskoro zaspí, no čo už
gratulujeme oslávencom
nám sa to už neúprosne blíži, teším, teším 😵 😵 😵 😵 😵

mishusha
17. aug 2009

ahoojte..a pekny vecer sa zela... asi som tu prva 😲 ..... lola dnes odkvacla pomerne skoro, co som rada, lebo mam toho vela na rovasi...
asi ju unavil ten bazen poobede a prechadzka do mesta.... asi budem praktizovat kazdy den... 🙂
aj my sa pripajame ku gratulantom... len neviem kto vsetko oslavuje, lebo este vas tak velmi nepoznam.... ale casom snad budem mat prehlad 🙂
ozaj a som sa chcela spytat, babenky, ktore fachcite na fb farmville alebo farmtown... mne sa ten farmtown zda lepsi.... aj tu grafiku ma krajsiu.... ale to len tak na okraj.... 🙂

claudinka
17. aug 2009

aj my sme uz odkvecli nastastie o pol osmej, letim do sprchy, na zajtra navarit a nieco pozehlit.. taaak sa mi nechce eejha.. farmtown? dalsiu zavislost si zatial nemozem dovolit 😲 😲
my sme dnes boli cely dnik v materskom centre, aj doobeda, aj poobede, poobede sme detusom napustili bazenik a tam sa jasili, taki zlatunki boli vsetci 😵 😵

vejinka
17. aug 2009

ahojte prave som pridala na FB fotky tak ak xcete mozete kuk.. 😉

vejinka
17. aug 2009

my dnes vytiahli bazeen a troska sa polievali vodou..a schytal to aj tato..mama mala neskutocnu chut oblievat tak kto bol po ruke ten to schytal...a maly bol neskutocne unaveny asi z toho ze cely den sa nezastavil a tak to aj vecer vyzeralo kolienka odrete a spoteny ako myska 😅

luciankasebastianko
17. aug 2009

Ahojte troška so počítala, maly mi dáva neskutočne zabrať 🙄
-terezka je snažilka tak držíme palčeky 😵
perlab tak to pekne rozbehnite s Romankou a my sa pridáme 😉

vejinka
18. aug 2009

dobre rano dnes je tu pustejsie..ale nevadi..noc u nas bola cista katastrofa..do jednej bol hore najmenej 10 krat..potom som sa uz radsej nedivala na hodinky 😔

ka3n
18. aug 2009

ahojte babeny, som tu iba na skok, lebo som maximalne nastvana a zufala, chcem vas POPROSIT O RADU.

Matusko ma 9,7kg, jeden sused oproti je az oktobrovi a uz teraz ma 12kg, svokra mi vcera zacala nadavat, ze preco je taky "chudy" , ze mu mam davat do polievky rozky rozmocene, a potom mu isla dat kremes, tak som jej to zatrhla, ze nech mu ho nedava, ze on take veci neje, tak zase bol ohen na streche..
Ja malemu davat tiez polievocky, ale s cestovinami alebo so slizikmi a sem-tam ma aj bebe brumika, piskotky mu davam, nechcem ho moc ucit na kolace a sladkosti, chcem aby si oblubil zeleninu a ovocie, hlavne..Proste ona by mu uz aj rezne dala a ked ja poviem nie, tak je ohen na streche. Uz jej radsej maleho ani nedavam, lebo vzdy dojde a nieco papa a potom zistim, ze zase nejaky kolac alebo nieco co nemoze, ved ona mu chcela minule dat koprovu omacku a ja vravim, ze kravske mlieko nemoze, tak to ona vobec nechape.

Júúj babenky, ja uz neviem co robit..a s tym mliekom som sa rozhodla mu ho nedavat aspon do 2 rokov, vy ako?

buksy
18. aug 2009

ahojte babenky...
ka3n ... to ma mrzi ze mas taku svokru.. ja by som tiez nedovolila ziadne tie hluposti co mu ona chce davat ... ved to je chore vykrmovat dieta sladkostami... urcite by som si dupla aj napriek tomu ze ona ti potom robi peklo...ale v prvom rade je to dieta tvoje a tvojho manzela a nie jej...
mi mame okolo 9kg a nemam pocit ze je petka chuda... prave naopak kazdy vravi ze aka je "fajna" a to ze ma susedov 12kg to by som vobec neriesila to je podla mna dost vela na taky vek... a v tabulkach mas ze dieta ma mat v roku trojnasobok svojej porodnej vahy.. jasne ze len cca...
ja kravske mlieko tiez zatial nebudem davat...

vejinka
18. aug 2009

kan nikoho nepocuvaj...nieje chudy...kym jedno dieta ma 12 druhe na 8 ...kazde dieta je indo-vindy uz to tu bolo sto krat spomenute...ked sme pri tych jedlach..ja ho kojim asi 12-15 krat denne ale to mlieko uz podla mna nieje take nevyhnute ako v prvych mesiacpch ma to len ako vodicku..urcite nie jedlo a papame na ranajky ked ranajkujem ja dam mu malinky chlebik alebo malinko rozka..a to ho krmim za ten cas co my ranajkujeme inak nic..obeduje maska asi ako palec..a k tomu bud lyzicku ryze alebo jeden malinky zemiak..to mi zvacsa vsetko popapa...inak ziadny olej nic..akurat zeleninky ale tiez len jednu...raz do tyzdna mame ovocie cize ovocny obed dve nektarinky a banan ..inak cely den nic len moje mlieko a vecer kasa a caj...a po kupani kojim a ide spat..no ale my sme casto v noci hore a som zvedava kedy sa to zmeni.. ☹ a mame urcite nejakych 11 kil..mozno viac..21.8. idem do poradne tak potom napisem presne kolko mame co sa tyka sladkosti ..nedavaj pokial nemusis..to mu zbytocne pokazime zubky kym su deti este male...tolko moj nazor

vejinka
18. aug 2009

inak od roka...co bude co nevidiet zacnem aj ja davat uz polevocky..trolinka osolene..spytam sa este na poradni co na to doktorka..ale asi uz bude moct a zacnem davat konecne omacky..lebo doteraz sme len sucho maso a zemiak alebo maso a zelenina..ziadny privarok ziadna omacka...takze toto sa nam od roka zmeni..a samozrejme zo sunarky kasicky prejdeme na kravske mlieko a z neho kasicky bduem robit..ci uz krpicovu alebo ovsenych vlociek alebo kadejake.

misik
18. aug 2009

ahojte baby
ka3n by som chcela pocut tvoju svokru co povie na mojho ked ma 8,5 kg a vobec sa mi nezda chudy, je taky akurat, kazdy prosperuje inym tempom. A videla si na stretku moju malu, ta bude mat teraz 5 rokov a ma 15-16 kg tak to si neviem predstavit toho susedovho. U nasich je tiez dievcatko tak stare ako moja miska a ma o 10kg viac a poviem ti, ze vyzera hrozne, taka mala a uz taka tucna. A s tym mliekom ja tiez nebudem davat, nemam sa kam ponahlat. Ono tie alergie a neskorsie problemy sa nemusia prejavit hned, moze aj o niekolko rokov. Kamoska davala tiez malemu vsetko mozne ked bol maly a teraz ma take problemy - alergie, ekzemy, ze nemoze chodit ani do skolky a chodia po lieceniach. Ale to neznamena zas, ze u kazdeho sa to moze takto prejavit. Kazdy nech si urobi podla svojho uvazenia.

vejinka
18. aug 2009

ja mam zasa presny opak sovkry..ked som ho v sestich mesiacoch posadila do stolicky a davala mu mrkvu tak po mne pozerala ako na vraha preco mu nedam mlieko moje..ze to mu musi stacit...lenze nam to nestacilo vobec bol hladny...a ona si v duchu myslela co som to ja za matka urcite xcem prist o mlieko a budem ho musiet dokrmovat kadejakymi kasami..no a ked sme kupili prvy krat sunarku tak len zalomila rukami..ze to male to nebdue vediet papat ze mi cele dogrcia ze mu to pojde az usami...no a dotaraz s tym nemam problem..ale ja ju trocha chapem ona kojila vyslovene len kojila do roka...vsetky tri deti a asi v pol roku ked moj muz mal dala mu sunarku a taaak sa pogrcal ze sa skoro zadusil uslo mu to nostekom ustami proste hrozne sa zlakla...odvtedy len kojila a po roku uz dvaala vsetko postupne

ollako
18. aug 2009

ahojte
ka3n tak tvoja svokra je cislo, ja by som sa nezdrzala a asi by som jej nadala, co sa ti do toho stara 😠 ...aj moj vazi to co tvoj a kazdy hovori, ze je akurat okruhly...razne jej povedz , ze si neprajes aby ho krmila takymi vecami, lebo jej ho uz nedonesies...aach boze tie nase mami a svokry to je des!
mna vytca , ked ma nerespektuju ako matku! neviem ci si myslia,ze sme na hlavu , alebo co 😠

veji tvoj maly papa tak malo , lebo nechce? aj moj malo papa a tiez vela kojim, a tiez je noci x krat hore 😠 ...niekde som citala, ze to moze byt aj tym,ze deti ked sa malo cez den najeia, tak v noci to dohanaju, uz sa chytam kazdej slamky, tak sa snazim, maleho viac cez den krmit tuhou stravou, ale vela toho nepopapa 😝

buksy
18. aug 2009

boze ze mi... hanbim moc moc "my"

vejinka
18. aug 2009

ollako ahoj..no nevyzaduje a asi to mlieko mu staci cez den...a v noci len pocucka apr minut a papa v polospanku..ale tak nam ani netreba mame sunky ako sumo maly 😀 ale som si vsimla ze ako sa zacal vaic hybat trosicka sme schudli..ale na vahe to nevydno lebo mam ruky az po zem 😅

vejinka
18. aug 2009

oll ale zasa moj maly by nezaspal keby bol hladny...tak ja neviem podla mna ma dost keby mal moc vela tak vygrcka keby mal malo tak reve...uz ho troska poznam

buksy
18. aug 2009

veji ja ked varim obedik pre malu tak do vody vzdy pridam trosilinku soli teda asi posledne dva mesiace lebo mi vobec nic nechcela jest az ked je to trosku dochutene ale to je fakt len stipka soli ale aj to spravi svoje..

vejinka
18. aug 2009

rozmyslam co bdue mat dnes na obed..asi zasa masko..mam narobene v mrazaku take batozky tak vzdy jeden vytiahnem a varim...velmi praktickeee.. ryzu a hrasok mrazeny

ollako
18. aug 2009

veji ty ho teda tak menej krmis a viacej kojis naschval a je taky fajny 😉 ...lebo ja sa bojim, ci mu moje mliecko vystaci pokryt jeho energicky vydaj, nic ine cely den nerobi len beha, je strasne aktivny a ja sa bojim , aby neschudol 😖 ...tiez som citala, ze deti aj vtedy menej papaju, ked maju menej zeleza a v MM je zeleza straasne malo a ja som este k tomu chudokrvna, tak sa bojim, aby mal drobec vsetkeho dostatok, jedna lekarka myslim, ze to bolo v damskom magazine vravela, ze MM po roku je uz malohodnotne a kojenie je uz zbytocne a je potrebne davat aj inu mliecnu stravu tak, neviem kazdy vravi ine..
ja len verim tomu, ze keby prestanem kojit, tak maly sa nauci aj v noci spavat...ja by som ho uz aj chcela odstavovat pomaly, ale neviem ako ked z flasky nechce sunar a vlastne ani MM 😠

winona24
autor
18. aug 2009

no ahojte....

ka3n svokre vysvetli ako sa veci majú.....a ja vôbec nemám pocit,že by bol Tvoj malý chudý....a tých susedovie 12kg tiež nie je výhra.. 😝 😉

ja idem dnes akurát k dr,tak som zvedavá koľko sme napuchli...

a ja kravské mlieko už dávam...ale to som tu už písala..... 🙂

vejinka
18. aug 2009

oll no vies mam vela mlieka co ho budem vylievat ved sa hovori ze materske mlieko je biele zlato 😉 bduem kojit dovtedy kym bduem mat 😉

winona24
autor
18. aug 2009

veji na pohárik si ho už uč...vykašli sa na fľašku...... 😉

vejinka
18. aug 2009

oll nuz neviem poradit tiez by som sa rada niekedy poriadne vyspala..ale neda mi to viem ze to mliecko potrebuje a potrebuje tesny kontakt so mnou...aj ked sa tvaria ako velki..su to este drobciatka nase malinke 😅 a mm viem ze od roka uz nieje take dolezite ako do pol roka...ale ked ho mam tak dam mu..prco by som nedala a zasa risit to drastocky ze si zastavim tvorbu a jeho krkavcim sposobom odstavim...jooj to by si pamatal velmi dlho a mozno by to na nom nechalo negativne stopy..toho sa bojim cize pockam kym sa odstavi sam