Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
16. nov 2009

ja sa vzdavam uz dostal aj po zadku a nic..proste nechce spat pojdem s nim na obed a hadam potom zaspi 🙄

winona24
autor
16. nov 2009

veji a nemáš pocit,že by to nemohlo byť len zato,že je hladný??? proste sa mu nechce spať...... 😨

rony253
16. nov 2009

ahojte, my sme uz od rana lietali kade tade, Sara zaspala nejako pre jedenastou ani neviem kedy. ja varim polievku so zeleninkou a kur. mäskom. V noci par krat pomrnkavala takze zuby to istia, dnes som sa stretla s muzom mojej kamosky, ktoru som uz davno nevidela a maly Angelo sa na narodil 11.10. 2008 a ma 8500 gr a 74 cm, normalne pri nom bola Sara velka, on taky malinky, ale zaltunky moc, tí uz boli na vsetky ockovania a dali mu aj proti chripke. Ja idem dnes s malou poobede, pozret v akom je stave a nech doktor rozhodne ci sa moze ockovat alebo nie. ☹
veji aj Sara ma take stavy, ale uz viem, ze ked raz nechce spat, zbytocne ju budem nutit, pohrame sa a potom skusime znova ci nechce hajat, a takto to striedame pokial zaspi.

ka3n
16. nov 2009

ahojte..tak mi mame kasliky, ale uz sa nam koncia a aj krasne spime, uz tri noci sme krasne cele az do rana prespali...dnes sme sa zobudili o 7.10 a teraz o 12tej lahol ako delo....

Veji, ja davam malemu mlieko iba rano a vecer..Veji, ja si myslim, ze Erik uz nie je babatko aby ti spaval kedy ti chces, on sa proste potrebuje unavit a potom zaspi...ja by som nemala nervy hodinu alebo kolko ho uspavat a ako pises ty manzel rukach...to by teda ten moj nerobil...my sa s nim radsej aj do deviatej vecer hrame a potom lahne ako kabela srotu a spinka krasne...a suhlasim s win, ja tiez myslim, ze neni hladny, ale proste uz neni babo a nechce sa mu spat..

Podla mna robis chybu a potom mas z toho nervy,ze ti nechce spat, ved ho davaj naobed ako ostatne decka a pekne ti lahne a hned zaspi, nie sa s nim jedovat hodku alebo kolko....dieta sa potrebuje unavit, aby zaspalo a dobre spalo..

ka3n
16. nov 2009

rony a ty ides dat sarku ockovat proti comu, alebo preco? ci to uz to 15m?

winona24
autor
16. nov 2009

ahoj ka3n...mno čo pošleš mi varovkiňu??? 😀 😉 😝

veji plne súhlasím s ka3n.......o koľkej vstávate?????ja dávam Natálku spať tak po 4 hodinách ako sa ráno zobudí.... a zaspí behom minúty bez slova.....musí sa vyhrať....pochodiť a hajá 😉 sú to pre Teba potom len zbytočné nervy.....aj pre erika 😕

winona24
autor
16. nov 2009

baby poraďte mi nejakú dobrú polievku...ja už nemám fantasy..... 😖 😔

ka3n
16. nov 2009

win, cele doobedie bola v šichte s Matuskom a teraz isla kamoske, Matusko spinka a potom zase pride 🙂)) takze parada, ale ja mam nudny den, ani varit nemusim..otras..

johnie
16. nov 2009

Ahoi Sofulka sa ma uz fajn,dnes uz mala riadne formovanu stolicu. Tuk tuk. No pre zmenu som chytila virus ja a duplovany.. Vraciam a hnackujem kade chodim,no ziadna slava.

annie13
16. nov 2009

ahojte
ka3n ten kamion sa mi velmi paci aj cena je fajn, ja mu to asi pojdem kupit a uz dost pod stromcek, len stale mi nenabehla materska
johnie to som rada ze Sofinka je uz v poriadku, chvalabohu aj Branik a zase je ako slniecko tak sa z toho tesime
Matka myslime na vas a drzime palce
Baby dokedy sa decka zmestia do fusaku, pouzivate resp. budete to,k ja teraz rozmyslam ze kocik modry a fusak zeleny to budeme ako vadni

martinna78
16. nov 2009

ahojte este raz
este nemam vsetko pobalene
Johnie super,ze Sofinke to preslo, tak aj tebe nech to rychlo prejde, snad je to len take jednodnove
Dakujeme anicka aj tebe a uz som velmi zvedava co ukryvas, tusim teraz niekedy ides na ultrazvuk 😉
no a dufam,ze sa este zmesti aj tento rok do fusaku, ja mam tiez inu farbu kocika ako fusak,ale na to dam este nanoznik, tak prekryjem

jurocko
16. nov 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ja som dost prechladena,soplim a kaslem....aj tobiasko pokaslieva tak sme pre pripad isli popocuvat,všetko ma čiste len je zahlieneny a steka mu to dole..takže sme radi ze je drobcek ok a idu nam horne ocne tak aj preto je taky a v noci sa budi dost......je nespokojny ☹
dnes sme sa velmi nalietali a este take skarede počasie a s karinkou na dramaticky..a dve hodiny sa prechadzat,ale bol dnes doma manželik tak sme boli trojka a čakali sme kajku

moje deti maju tatru este po mne taku velku oranžovu co sa na nej tobiasko v jari bude vozit..takže dat snurku a podme sa vozit 😀
martinka drzime palce aby maximkovi operacia dopadla super 😵
veji ale fakt dievcata maju pravdu prečo ho tak davas skoro spat..podla mna to nema vyznam..ved erik ma po roku,nie je batola a čudujem sa ti ze sa tak zbytočne nerovzis aj maleho ked vidis ze nechce spat a on ti zbytočne place...ved daj na obed o dvanastej a hotovo ale je to tvoja vec 😉

ka3n
16. nov 2009

annie, velmi som spokojna s tym "americkym kamionom" aj cena je good..

Takze ja som tento rok kupila novy fusak kaiser igluu (ci ako sa vola) a mam modry do modreho ale mam aj zeleny kocik a dam ho aj tam ,nech si ludia myslia, ze som vadna, ja ich mozem kaslat...nebudem kvoli tomu kupovat novy kocik alebo fusak...cez zimu budem iba ten fusak pouzivat..je dlhy 105cm..

ka3n
16. nov 2009

annie, akurat mi nabehla materska 🙂))

annie13
16. nov 2009

jej aj mne uz nabehla
otazka: a vlastne teraz uz v kociku drobci len sedia ako sa vlastne dava fusak on mi v tom uz nebude chciet byt ako ked lezkal len na nozicky ci ako to bude davat do kocika aj overal alebo termosupravu a na to fusak ci ako

vejinka
16. nov 2009

annie ze vadni 😀 😀 my mame modry kocik a od segry mam zeleny fusak a podla mna nieje podstatna farba ale to ze malemu tam bdue teplo..mam aj modry fusacik ale ten je tak na teraz ale do tuhej zimy uz nieje a co tam po farbe..zelena modra pre somara dobraaa 😀 😀 😀 ja som vdacna za kazdy kusok od segricky..zadarmo 😉

goga03
16. nov 2009

ahojte,

vejinka suhlasim s babami, podla mna ti erik preorientovava uz len na jeden spanok denne - obedny.
oliver tiez uz spava len obedny spanok a skor ako po 4 hodinach od ranneho zobudenia mi nezaspi. Vacsinou chodi spat o dvanastej az jednej, to ho dam do postielky a do 5 minut spi.

kamilka12
16. nov 2009

Ahojte,

baby..vadná som asi ja..lebo ja žiadny fusak nemá, ani nekupujem 😕 Mne malý v golfáči iba sedí, ma na sebe hrubú deku a ku kočíku bol taký nánožník, síce tenký, ale chráni pred vetrom a pod tým má nožičky zakryté hrubou dekou, ktorú má až pod bradu. Potrebuje fusak? 😕

Aj tak mi v kočíku nechce dlho sediet, takže ja sa spolieham že v zime budeme chodit von so sánkami 😉 Lena by bol sneh 😖

vejinka
16. nov 2009

ale doteraz spaval pekne o tej desiatej..nebol problem obcas o pol jedenastej ale toto sa stalo len dva krat

kamilka12
16. nov 2009

Teda..lepšie povedané, fusak mám, taký čo som mala pred rokom ked bol bábatko, to bol taký do hlbokého kočíka, ale to by mu asi už bolo malé...možno použijem, ked ho budem vozit na sankach.

vejinka
16. nov 2009

no ja neviem ale mne maly v kociku cusi..zabaleny az po krk.. 😀 a ked je troska teplejsie tak ten fusak ma len po pas 😉

kamilka12
16. nov 2009

A krpatých potom aj pripútavate v kočíku po sediačky? Lebo ja musím a tým pádom nemožem byt navlečený vo fusaku..neviem si to nejak predstavit 😒

kamilka12
16. nov 2009

K tomu spánku: My sme už 2 mesiace spávali iba jeden spánok...ale pred dvomi týždnami sa z ničoho nič sám od seba vrátil k dvom spánkom. Tak teraz znovu spíme 2x za den. Ale už to robievam tak, že sa riadim tým, či sa mu chce mat 2 spánky alebo nie. Má dni, ked spat doobeda nechce, tak ho vtedy dám proste iba raz - cez obed...Takže, tak ako sa drobec rozhodne - tak sa spí 😀

vejinka
16. nov 2009

kamilka existuju fusaky ktore uz maju tie diery aby sa mohol dorobec priputat ja to mam na oboch a ked ho tam dam najprv priputam ale len medzi nozickami a zazipsujem a ked na nom vidim ze xce spat tak sklopim zadnu stenu do pololahu a mlady pan je tuhy 😉 inak ja uz davam aj rukavicky..a krasne si tam vie vopchat rucicku 😉

kamilka12
16. nov 2009

Jeej to fakt? To som nevedela že aj také sú...šak píšem, že mi len ten "bábatkovský" máme 😀 , ale mám ešte takú zavinovaciu deku do autosedačky, tade tiež možu íst pásy...asi budem používat tú.

luciankasebastianko
16. nov 2009

ahojte bahulky idem uhradiť fakturky a prídem 😉 tuším mám čo čítať 😅

buksy
16. nov 2009

baby presne ako vejinka pise... fusaky pre velke deticky uz maju otvory na pasy...cize date krasne fusak a prevleciete pasy a potom tam plnohodnotne sedi ...
my ho vyuzivame uz teraz a ked je teplejsie tak vrch odzipsujem a ostane len ten spodok na ktorom petka sedi... my mame fusak emitex.... a myslim ze aj ostatne baby su s nim spokojne... je fakt super...

rony253
16. nov 2009

ahojte, tak moje dieta je zaockovane, Ka3n bolo to povinne ockovanie u nas sa robi v 14. mes na mumps, osypky a rubeolu, a k tomu dnes dostala aj pneumokoky, co som nevedela ze bude aj to. Dr. povedal, ze ak budem chciet aj Ovcie kiahne tak mame do marca cas, vraj teraz je obnovenie pneumokokov dolezitejsie, aj kvoli tomuto hnusnemu pocasiu. Takze to u nas boli 3tie pneumokoky. musim este pozret do knizky. V 15. mes mame povinne 6-kombi na slov je to asi Hexa a to 4-ty krat, som dnes hovorila ze na slov je len 3 x, tak pozerali na mna jak puci.

vejinka
16. nov 2009

rony moc sara plakala? nas to caka vo stvrtok 😔

rony253
16. nov 2009

ahoj buksy, emitex je supeeeeeeeer tak ako hovoris pasy si prevlecies kam potrebujes su tam vsade otvory ktore sa daju prestrihnut, takze nie je problem, aj my sme dnes vonku boli a ani nebola priputana sedela si pekne vo fusaciku a pozerala dookola, len ked sme sa vracali, uz chcela ist von, nasla som aj detske ihrisko tak bola na hojdacke chvilu. tak sa tesila.
Dr. mi povedal, ze po pneumokokoch nebude mat ziadnu reakciu, ale po mumpse a zbytku, sa moze stat ze v piatok najneskor na bud. stredu vznikne reakcie,a to bud sa na hrudi vyhadzu fliaciky alebo bude mat teplotu nad 38 a tu treba zrazit. Chcela som uz tuto stredu letiet na slov. ale asi poletime az na bud tyžden vo stvrtok alebo piatok, neviem ci mam cakat na reakciu ,alebo mam ist aj tento týžden. zajtra tam idem tak ci tak, lebo som dnes zabudla ockovaci preukaz doma, tak mi to musia zajtra opeciatkovat a spytam sa doktora co mi povie na to keby sme v stredu stvrtok chceli letiet na slov.