Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

skrecok
19. jan 2010

Ahojte,
tak som konecne vas docitala. Dost ste si popisali....

My este stale kojime 3 krat denne (rano, obed, vecer), malokedy raz v noci. Ked sme vonku, tak zaspi bez problemov v kociku alebo v aute, ale doma takmer iba na ciciku zaspi a potom ho ukladam do postielky. Popri MM mu davam este kazde rano a vecer UM Hami cca 180ml.
Cez den pije slabsi HIPP detsky napoj, mame aj Sunarek. Takze dokopy vypije okrem MM cca 350 ml co je malo podla tabulky ale ja na to kaslem. Dolezite je, aby nemal tmavy moc.
Po ockovani zase malo papa, neviem ci je to z ockovania (obcas mava zvysenu teplotu), alebo sa mu tlacia dalsie zubky, lebo hryzie a dava si stale prsty do ust.

Dnes sme boli v Rodinnom centre u nas a boli tam ukazkove hodiny zdarma z hudobnej skoly Yamaha - Robik - od 4-18 mesiacov a Prve krociky od 18 mes. - 4 rokov. Kedze maly ma 15 mesiacov, tak sme sli do prvej skupiny. Mozem napisat, ze to bola pre maleho "uspavacka", skor sa nudil a ja som mala co robit, ked som ho musela stale drzat na rukach 😅 aj ked je taky drobcek. A ta druha hodina sa mu evidentne pacila, lenze ma "len" 15 mesiacov takze etse nepatri do druhej skupiny, lebo tam musia deti vediet aj reagovat a podobne. Takze som bola sklamana, chcela som aby mal maly nejaku pravidelnu aktivitu. Takze z toho nic nebude, nebudem ho predsa "uspavat" ked mozem aj doma a platit vela EUR.

perlab
19. jan 2010

ahojte dievčatá .... zasa sa hlásim po dlhšom čase a zasa v túto nočnú hodinu 😀
romy tiež v noci ešte pýta mliečko, max však raz a vypije 18Oml, takže je buď hladná, alebo smädná ... a radšej jej zarobím mlieko, lebo cez deň mi už mlieko nechce ... ona si myslí, že musí ísť spať, keď jej dám piť mlieko 😀 , dokonca aj ráno, ke´d je už úplne prebudená, tak mi to odmieta, lebo si myslí, že musí znova zaspať :DD

cez deň pije čistú lucku, chcela som ju však naučiť na teplý čaj, nech má teraz v zime niečo teplé, hlavne vonku, ale moc ee ..... a tento týždeň začala dochutenú citronovú lucku, celkom jej šmakuje :DD

a ešte typ na dlhú cestu autom: u nás zaberá prenosný dvd prehrávač, ten, čo sa pripevní na opierku sedačky ... keď sme cestovali na moravu na lyžbu, tak tam mala romy pustené to nové dvd Spievankovo od čanakyho a podhradskej a cestovalo sa nám super .... síce som to už poznala naspamäť, lebo nič iné nechcela, tak to išlo dokola aj 5-6 krát ... dokonca aj teraz to roznáša stále po dome a nadskakuje pri tom .. čakám už len, že to niekde práskne a docestovali sme 😀

pá a dobrú noc

a zasa som prvááááááááááááááááááá

jurocko
20. jan 2010

ahojjteeeeeeeeeeeeeee,dobreeee rankoooo
takze ja tiez 3 krat denne kojim a mydzi tym sa napapka ranajky,buchta,chlieb so sunkou,prazenica,vajicko..pomazanka tuniakova...ptoom mu uz davam večšinou polievku lebo budi sa okolo pol siedmej so mnou lebo musi mi zazvonit zvnocek na mob.lebo idem budit Kajku do skolky ale pride 10.30 hod. a uz spinka takze este pred spanim mu dam polievku,a cica mu byt a ked sa zobudi tak druje jedlo tak ovocie alebo jogurt..večera a cíca a o 19.20 uz spinkame-.---ale moj tiez rad papka a chuti mu všetko

mlieko umele este v ustach nemal doktorka povedala ze ke kojim tak mu nic nemam davat a ked prestanem tak sa uvidi ci prime mlieko ale ked to zdedi 🙂 po karinke tak nie lebo ona po mlieko ked sa prvykrat napila po 2 rokou mala krce do bruska teraz po dlsom case sa napije ale len trochu ale doktor.povedala ze nevadi ze staci ked je jogurty a syry............a to som ju kojila 2 roky a 2 mes,

felixko
20. jan 2010

ahojte, po sto rokoch som sa tu ukázala aj ja,
baby ste úžasné, že doteraz kojíte 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , my sme žiaľ dokojili v 13mesiacoch. prekonala som infekciu a mliečka som už mala strááášne málo, Ninka bývala nespokojná, v noci sa stále budila, o mojich prsiach ani nebudem písať, v dôsledku tej infekcie som mala stále ragády...hrôza. teraz papáme mliečka Hami al. Sunar.

baby dávate niektorá piť deťom 100%né pomarančové /alebo aj iné ovocné/ džúsy? moja malá si vypýta ako zbadá krabicu džús a vypije hneď aj 50ml, čo pri čajíku nemôžem povedať. ten zarábam každé ráno a večer takmer nedotknutý vylievam.

silwietta
20. jan 2010

ahojte...

felixko ja dzusy velmi nedavam, bud par glgov z mojho pohara (to sa mu najviac na tom rata) alebo zriedeny... ale pomarancovy nedam, z mandariniek sa mi vysypal a z pomela mal strasne zaparenu ritku, takze citrusy su pre maleho ee

a co sa tyka kojenia, tak ja som prestala asi pred troma tyzdnami, ked som zistila ze som tehu... ale islo to lahko, lebo malemu asi prestalo to mliecko chutit uz si ho nepytal, ale obcas este dojde ku mne a chcel by si pocuckat ale uz nechcem znova zacat

ollako
20. jan 2010

ahojte...nejak nemam vela casu na net...maly ma zase sopliska, ale uz mu to trosku prechadza...tak vcera sme boli cely den doma a islo mna aj jeho porazit, na nevydrzanie 🙄 ...
teraz hajka , zaspal sam v postielke, asi bol uz unavane, ked bol od 5:30hore, ale inak uz tretiu noc spal celu v kuse, len sa prebral, tak som si ho dala k sebe a spal dalej... 😉
takze ukoncenie kojenia, (co aj lekarka potvrdila, ze to tak byva a zasmiala sa , asi vedela, ze ukoncenie kojenia, ma niekedy aj pozitivne stranky, len to nemoze priamo povedat) nam napomohlo k lepsiemu, spaniu, lepsiemu papaniu a k spokojnosti nas oboch,pretoze ked je najedeny a vyyspaty je uplne ine dieta, sam sa zahra aj zaspava, len stale malo pije, co neviem ako riesit, ale ked je smadny, tra si vie aj sam vypytaj caj...takze som pokojna, ked viem, ze ked mu chyba, tak si pyta 😉

inak pije normalne mliecko zo sacka..aj vy davate take? nepotrehla som extra problemi, akurat, ze nema tvrdu stolicu, co beriem ako pozitivum, lebo predtym , tak tvrdo kakal a tlacil, az sa vzdy rozplakal...

baby napiste ,mi ake mlieko davate, teda tie co davate sackove

silwietta
20. jan 2010

olla, ja som vcera 1x dala Miskovi krabicove, doteraz mal Nutrilon, dala som normalne tatranske mlieko, to nam s mm najviac chuti a dobre na to reagoval, ziadna srajda, ani krce, priam mam pocit ze mu viac take chutilo

winona24
autor
20. jan 2010

olla ja sávam trvanlivé plnotučné.....a niekedy jej kúpim čerstvé plnotučné......

felixko
20. jan 2010

no my pijeme dojčenské mlieka Hami a Sunar, inak som aj ja skúšala dávať plnotučné kravské mlieko, nerobilo malej žiadne problémy, ale lekári odporúčajú keď už kravské tak plnotučné a sáčkové, nie trvanlivé.

zuzana1710
20. jan 2010

ahojte baby..prosim vas nema niektora tuto knihu 90-dňová rozlišovacia diéta?tu uplne prvu..nemozem ju nikde zohnat..vsade je vypredana a uz sa ani nebude vydavat...ak ju niekto mate a nepotrebujete,tak ju od vas kupim za plnu sumu...dakujem 😉

terezicka
20. jan 2010

Ahojte, dneska sme si spravili s Luckou výlet autobusom... Zvládla to v pohode aj keď jej už síce bolo dlho ale sa nečudujem vôbec, lebo v prvom autobuse bolo veľa ľudí a potom sme museli ísť ešte aj druhým. Ale medzitým sme sa kus prešli po meste tak to bolo lepšie. Boli sme u našich, síce už Lucka nerobila taký vresk ako naposledy ale horšie to bolo s jedením. Polievku horko - ťažko jednu lyžicu a druhé najprv nechcela vôbec. Tak som ju vzala do obyvačky a tak sa mi najedla v pohode. Tak zrejme jej vadilo viac ľudí keďže doma je zvyknutá len na mňa, prípadne Mareka...
No a dnes sme jej museli kúpiť nové zimné topánky, lebo zrejme tie čo mala sú jej malé alebo úplne akurát. Nás to vlastne ani nenapadlo ale robila cirkus po 2x vonku a nechcela spraviť ani krok. Tak sme potom zmerali presne jej nôžku a vnútornú veľksoť topánky a bolo to rovnaké. Tak sme jej kúpili u Baťu dneska, mali v akcii za 11 euro tak nekúp to. Ale ani sme nechceli drahé, na tie 2 mesiace sa to už ani neoplatí...
Ja idem zajtra na sono prsníkov, poslal ma môj gynekológ ako preventívne...A Lucka bude zataiľ u našich, keďže je aj sestra doma z nemocnice tak nech sa trochu s ňou tešia 😀

terezicka
20. jan 2010

Ja tiež už Lucke dávam normálne mlieko,plnotučné trvanlivé a znáša ho v pohode

luciankasebastianko
20. jan 2010

ahojte riešime pitny režim´? 😀 čaj aj zriedeny džusik to možeme ale čistu vodu ani za nič 😝
6. februára idem na ples tak som dnes vytiahla svoje šaty teda korzet a suknu dlhu no dobrá správa je že sa zapnem ale oko mám preboha dýchaaaaaaaaaaaaaaaaaťťťťťťťťťťťťťť 😠 😠 😠 😠 😀

winona24
autor
21. jan 2010

dobré ránko.......

no tu bola včera večer jaká debata..... 😀 😀 😀

luci 😀 😀 😀 😅 😅 😅

eweny
21. jan 2010

Ahojte dievcata, tak som trosku precitala..vyjadrim sa k teme pitia tekutin..my sme zas v takej faze, ze velmi pit nechce, mozem sa aj na hlavu postavit..za cely den vypije tak maximum 200ml a niekedy ani tolko nie..ja davam aj dzusik, najviac mu chuti 100% jablckovy..mu to striedam, raz vodicku, raz cajik, tiez ovocny normalny, alebo obcas granulovany zarobim a niekedy teda dzusik..

eweny
21. jan 2010

co sa tyka mliecka, tak stale len Nutrilon AR pije, nechce ine..som zvedava ako ho naucim na normalne krabicove mliecko ☹

baby, co uz take detickam davate, aj ho pirsladzujete?..alebo davate do neho granko?..a prevarate, ze?..

eweny
21. jan 2010

terezicka, aj mna caka sono prsnikov zaciatkom februara 🙂

evitkamalicka
21. jan 2010

eweny ja neprevaram len zohrievam, kedze pijeme trvanlive plnotucne tak nevidim dovod prevarat a obcas dam granko alebo jahodove frapko, ale vypije aj ciste

annie13
21. jan 2010

ahojte
my pijem kupene mliecko, 1,5 % v tej fľaške, má ho najradšej, striedame aj granko, aj frapko jahoda al. banan, nesprisladzam
a samozrejme preváram, minule som kupila jednota trvanlive, prevarila som ho a normalne sa spravil tvaroh, bolo pokazene, takto mam istotu

eweny
21. jan 2010

evitka, ja som myslela ze aj plnotucne trvanlive sa musi prevarat..hmmm

annie13
21. jan 2010

ja radsej prevaram kazde

claudinka
21. jan 2010

my pijeme aj cajik, aj vodicku.. na kila 😀 nepomohlo, ani ze uz nepije z flasky ale z poharika alebo normalnej flasky z lucky.. mliecko nepijeme 😀

felixko
21. jan 2010

u nás celkom chutí antiviro, akákoľvek príchuť, minule si malá tú slamku namiesto do úst pchala do nosa 😀

evicka1
21. jan 2010

ahoj kocky
no luci: to mas fajn, ze sa do siat dostanes . co tam po tom ze nevies dychat.
ja si musim ist nejake saty kuppit no to bude zase tragedia-
ad: mliecko: ja este davam hami ale uz chcem kravske. no skusala som pred dvoma mesiacmi a jaksi by som povedala ze ho bolelo brusko...
idem nieco poupratovat pokial certik spi po obede nas caka maraton

evicka1
21. jan 2010

kocky inak taka blba otazka - mozem na ples kratke saty?

estella
21. jan 2010

ahojte..tak my sme boli vcera na ten test na tu cysticku fibrozu dnes uz boli ja vysledky..sestricka hovorila ze to ma v norme vraj to este musi vyhodnotit lekar plucny tam ideme 28.1 ale ze co ona robi tieto testy tak Maxim ma take hodnoty ze sa podla nej nemusime bat..tak som si vydychla....uvidime co povie este ten plucny...

ten test inak v pohode nebolo to nic hrozne mal 10minut naruke take hadicky bol pripijeny na pristroj potom mu na ruku nalepili akoby servitok to zabalili do igelitu a mali sme ho poriadne naobliekat sveter bundu capicu a takto mal byt obleceny hodinu aby sa spotil a potom mu to dali dole po hodine a ten servitok dali do sumavky a do labaku....takze test bezbolestny... 🙂

evicka no ak nejdes na ples do opery tak podla mna tam nebudes sama co budes mat kratke saty...my chodivame kazdy rok na ples do Jelenca to je pri Nr dedina je to ucitelsky ples a nie vsetky zeny maju dlhe saty....

annie13
21. jan 2010

Evicka aj my chodievama na zamocky ples a nemavaju vsetky dlhe saty
estell dufam ze Maximko bude mat vsetko o.k. drzime palce 😉

winona24
autor
21. jan 2010

ahojte...

estell super,že testy sú ok...už druhý deň na Vás intenzívne myslím.... 😉

evicka

Už pozvánka prezradí veľa. Dozvieme sa z nej, či nás pozývajú na ples reprezentačný, charitatívny alebo maškarný, či sa vstupenky kupujú, alebo nám ich hostiteľ venuje, či sa bude podávať večera, alebo sa máme vopred najesť, či je na ples predpísaný odev, kedy sa začína a kedy sa končí, kto tam bude účinkovať a či tam bude nejaký zábavný program.
Rešpektujte pokyny organizátora
Keď je na pozvánke uvedený predpísaný odev, mali by sme želanie hostiteľa alebo organizátora plesu rešpektovať. Mohlo by sa nám totiž prihodiť, že by nás na ples ani nevpustili. Odporúčaný stupeň spoločenského odevu zaručuje, že hostia podujatie nepodcenia, ale ani neprecenia.
Páni
Väčšinou stačia oblek a kravata
– K čiernemu fraku sa nosí biely motýlik a ku smokingu elegantný čierny.
– Košeľa má byť biela, ponožky čierne. Samozrejme, tolerujú sa aj iné variácie, napríklad farebné motýliky, vesty a šerpy k smokingom.
– Topánky k fraku majú byť lakové. Tie sa môžu obuť aj k smokingu, ale vhodné sú aj jemné čierne kožené topánky, ktoré nosia páni aj k iným tmavým oblekom. Čím jednoduchšie, tým elegantnejšie. Určite by však mali byť na tenkej koženej podrážke.
– Na väčšine plesov stačí pre pánov tmavý oblek so svetlou košeľou a slávnostnejšou kravatou.
Dámy
Krátka sukňa či nohavice?
– Aj keď pravým plesovým odevom je pre dámy dlhá toaleta, na mnohých menej náročných báloch či fašiangových zábavách vystačia aj so šatami s krátkou sukňou či so spoločenským nohavicovým odevom.
– Podstatné je, aby bol odev ušitý zo slávnostnejšieho materiálu vhodného na večer - brokátu, saténu, hodvábu, zamatu.
– Etiketa farbu nepredpisuje, aj keď podľa tradície patrí biela mladým dámam a je znakom debutantky, ktorú na plese uvádzajú do spoločnosti. Čierna nie je vhodná pre dievča, lebo sa stráca v prevahe čiernych pánskych oblekov.
Doplnky
Vracajú sa rukavičky
– Všetky doplnky by mali harmonizovať s odevom.
– Plesové kabelky majú byť malé.
– Topánky musia byť jemné. Môžu byť aj z textilného materiálu - uzavreté lodičky, či s voľnou pätou alebo špičkou, ale aj ľahké remienkové sandáliky.
– Hoci stále platí klasické - dáma nechodí do spoločnosti bez pančúch, doba prináša aj zmeny.
– Opäť sa vracajú do módy rukavičky ako doplnok hlavne dekoltovaných šiat bez ramienok.

winona24
autor
21. jan 2010

Na menších "zábavách" si vystačíte aj s krátšou, majte však na pamäti, že na takúto príležitosť sa nikdy nehodia šaty nad kolená! Nezabudnite tiež investovať do kvalitnejších látok, aby šaty vyzerali luxusne. Ešte pred ich kúpou nezabúdajte, že v šatách budete musieť vydržať dlhé hodiny tancovať, a tak si ich dajte šiť na mieru, alebo si ich veľmi dôkladne v obchode či požičovni vyskúšajte.

Počas tohtoročnej sezóny sa nosia tradičné korzetové šaty, šaty s výstrihom a jednoduchých rovných strihov, ale aj veľmi moderné „krinolínové“ s rozšírenou dolnou časťou a volánikmi.

Z farieb letí tradičná čierna a biela, a ich kombinácia, ale nič nepokazíte ani módnou fialovou, tyrkysovou či tmavozelenou. Nosí sa metalický odtieň, či už v klasickej zlatej a striebornej, ale trendy je aj kovový odtieň maslovej či vínovej farby.

annie13
21. jan 2010

Porazi ma z toho mojho dietata, spravila som mu kuracie prsia podla detskeho receptu z maminy, fakt to bolo chutne so zemiacikmi, tie zjedol, masko vsak vyplul, co som mu ho ako skryla, neviem co uz s nim, zase budeme mat malo toho zeleza ked mu budu krv kontrolovat
v Trende maju super vypredaje kobercov a pvc podlah taky krasny koberec sme kupili brankovi do novej izbicky a len za 3,7 €/m2