Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

luciankasebastianko
9. feb 2010

veji kedy ideš k na ultrazvuk ? možeš i potom zmeniť názov albumu z braček alebo sestrička ? na braček a sestrička 😀

estella
9. feb 2010

nasla som to tak vam to v skratke napisem...
Nocny des..dieta zacne odrazu 1-4hodiny po zaspanoi nahlas a prenikavo plakat.V horsom pripade udiera alebo kope okolo seba.Vacsinou sa nenecha ani chyti nei to este upokojit..Jeho pohlad smeruje do prazdnba vyzera ze vas nespoznava.Mazno aj vstane a bludi okolo,akoby chcelo pred niecim ujst.mozno sa poti a rychlo mu bije srdce.Takyto zachvat moze byt velmi kratky aôlebo trvat 20-30minut.Tak odrazu ako zacal skonci.Odrazu sa dieta uvolni,necha sa ulozit do postileky a pokojne spi dalej.
Ak je dita mladise ako 6rokov a mava casto nocny des nemusite si robit starosti pravdepodobne netri ziadnym vaznym problemom ani dusevnou poruchou pricina je skor este v nedozretom procese priebehu spanku...
detom najviac pomoze ak nebudete robit vobec nic ak sa dieta nechce nechat upokojit stiahnite sa a vyckajte aby ste boli pokojnejsi mozete ho pozorovat...dieta nebudte...nocny des podobne ako namesacnost nemozno liecit..z istej casti musite prijat nocny des dietata a zit s tym s uistenim ze problem sa casom sam vyriesi....

je tam toho este viac kto ma knihu najde to na strane 50 teda od strany 5O sa o tom pise....

slavica2
9. feb 2010

pozeram baby ze nase deticky viacere v noci nespia, nas cert sa tuto noc zobudil o 2 a do 4:30 bol rev ale aky :(
no co uz, ale nemozem ju nosit na rukach, totiz madam sa uspava stale na rulach, lebo mam z toho pruh..
tak si davajte pozor a tesim sa na vas v juni 🙂
terezicka tebe platime zalohu? pls posles mi IP ucet a cislo?

rony253
9. feb 2010

ahojte dievcata, mam otazku??? s cim umyvate zuby detom, urcite s kefkou 😀 ale s akou pastou?
Dnes bola na STV 2 debata o umyvani zubov u dojciat a kontorla u zubara. Po umyti zubov by nemali vobec nic uz jest a pit ak tak len vodu, a my im davame mlieko pred spanim a to im potom umyvate zuby? Lebo ja uz po mlieku neumyvam. A hovolrili ze pastu bez fluoru kedze nevedia vypluvat von a ja si citam detsky elmex co tu mam a tam pisu Aminifluor tam je a neprehltat skoro ma trafilo. 😠
takze ako to robite vy??? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem idem vas pocitat 🙂

ka3n
9. feb 2010

rony, tak to si ma dostala, ja tiez davam detský elmex..a to mam aj tu detskú pastu k tomu, ale ani ma nenapadlo, si precítat co to obsahuje :((

candy9
9. feb 2010

ahojte, Rony my umyvame zubky detskym elmexom, odporucaju ho aj zubari( ale su 2, jeden je od prveho zubka a ten sa nemusi vypluvat a druhy je od sest rokov), a umyvame vzdy az po mliecku a aj v noci pije len cistu vodicku 🙂 A co sa tyka spanku, tiez nas trapi ten nocny des, nie pravidelne ale celkom casto, niekedy aj rano o siedmej sa zobudi so straaasnym placom, bije rucickami okolo seba a nechce ani na ruky, ani u nas v posteli ani v postielke a krici ne-ne-ne-ne. Uz ma to aj trapilo, tak som rada ze to nieje nic neobvykle a netrapim sa tym len ja. 😒 Dobru nocku vsetkym 🙂

claudinka
10. feb 2010

ahojte, my elmexku nedavame, moj zubar mi odporucil, ze neni dobra pre deti kvoli tomu flouridu, ale normalne v tescu som nasla pastu s mensim obsahom pre deticky do dvoch rokov tusim, s jablkovou prichutou, tak ja davam tu..

Ale aj tak tomu nechapem, preco to maju vsetky deticky prave v tomto obdobi, uplna haluz

eweny
10. feb 2010

Dobre ranko prajem,tak mam docitane 🙂
Veru aj my mavame take noci,ale vacsinou len vtedy ked mu vylezie zubcek..to uz presne viem,ze ho najdem..ale pravidelne v noci sa aj 2x v postielke postavi a krici na mna..niekedy sa pekne sam ulozi a niekedy chyti hysak a skonci so mnou v posteli..

Aj my pouzivame tu prvu pastu elmex,nepodari sa mu vsetko vyplut,takze aj nieco spapa,ale tato sa moze..este potom papa mliecko,si neviem predstavit,ze by som takemu rozospatemu utekala zas umyvat zubky..

evitkamalicka
10. feb 2010

ahoj kocky,

juuuj nezavidim vam tie noci, mna by asi porazilo

eweny
10. feb 2010

Baby,ozaj su take dobre tie plienky z Lidla?..muzik ich chce kupit,ale ja som nejaka nedoverciva..od narodenia pouzivame len pampers..

evitkamalicka
10. feb 2010

ew su dobre, aspon my sme s nimi spokojny, my naopak nadavame na pampers, pre nas najhorsie plienky ake sme kedy mali

eweny
10. feb 2010

Evitka,ty take noci nepoznas?..stastna to mamina,zda sa ze Adamko je totalne idealne dietatko..

evitkamalicka
10. feb 2010

ew veru nepoznam, my skor mrncime a placeme cez den, takze to sa este da prezit, ale ako nahle ho dam vecer do postielky tak do rana spi ako zabity ani nemukne

eweny
10. feb 2010

Ja zas nedam dopustit na pampersky,ale len tie active baby..tie sleep a play mi precuraval..

evitkamalicka
10. feb 2010

mne precuraval a prekakal kazde ci active, ci sleep and play, ale pre druhe mam nachystane tie najmensie pampersky, tak uvidime ake budu pri druhom

eweny
10. feb 2010

Evitka,tak snad aj druhe babatko bude take 🙂

evitkamalicka
10. feb 2010

ew no uvidime

annie13
10. feb 2010

Dobre ranko babenky
pisala mi kamoska co maju tiez Branka ale o 2 mesiace mladsieho, termin mala 24,2 a rano 2,35 sa im narodila Vaneska 3770 g a 54 cm riadna baba
v kuse vraveli ze bude Kristinka tak som sokovana ze Vaneska ale tiez pekne meno

winona24
autor
10. feb 2010

ahojte babulky....

tak dnešná noc OK....plačkala iba raz,ale stačilo pohladiť a dať čajík a hajala so rána.....

mne je mizerne....strašná nádcha a kašeľ...

felixko
10. feb 2010

ahojte,
aj my sme mali dnes dobrú noc, Ninka spala od 19.30 do 7.30hod., po dlhom čase som sa aj ja dobre vyspala, lebo máme problémy s predajom nášho bytu, realitka robí neustále problémy, nevieme sa dostať ku kúpnym zmluvám a pod., no ale včera sa ľady konečne pohli a v piatok ideme na kataster podať návrh na vklad. takže o malú chvíľu sa budeme sťahovať do nového bytu 😉

winona24
autor
10. feb 2010

zbohom moje poslušné dieťa,ktoré si viacmenej bez problémov nechalo odsať hlieny....tak musela nastúpiť hrubá sila v podobe zápasníckych chvatov..... ☹

evicka1
10. feb 2010

ahojte
pozeram ze noci su u nas a u vas viac menej normalne. u nas sa dnes spalo krasne
k tej zubnej paste ja mam elmex a zuby mu cistim rano a vecer no kedze mi papame mliecko aj cez noc tak mu zubky nechodim umyvat to by som neprezila ho budit a cistit zuby😅
on sa to casom nauci sam kedy co a ako. ja to zase s tou higienou neprehanam-teda nezanedbavam svoje dieta kupem cistim obliekam, no mam komosku co malej cisti zuby po kazdom jedle, nedava jej sladke nic a to ma tamarka rok a tri mesiace 🤐 sam sa nauci co a ako a je dost chytri
a k tomu zachodu kukam na zensky magazin a akurat o tom rozpravali tak mame casu az od dvoch rokov ked uz ten princip bude chapat, takze nemusim stresovat ako vam vase babule chodia na zachod a to moje na to zabudlo 😀
wion: odsavacka je nas uhlavny nepriatel no tuk tuk uz som ju tak skoro pol roka nepouzila
inak od kedy berieme probiotika infan dophilus (alebo tak nejak) a imunoglukan(je tam ta hliva ustricova) tak hugo je konecne zdravi a nekasle nesopli....
co planujete na popoludnie? my ideme na ten karneval tak som vytesena. idem zo seba urobit cloveka
krasny den

natasa8
10. feb 2010

ahojte...
estell - to co si tu dala, tak to sme mali asi pred dvoma mesiacmi, to bolo hrozne, mala zacala hrozne plakat, ked som ju zobrala na ruky tak sa len prehybala v chrbte, pohlad do neznama a desny rev. Nastastie to trvalo len niekolko minut - no ja som chcela volat 112 😕 Potom sa nejako prebrala, dala som ju do postielky a ona v pohode spala. Stalo sa nam to asi trikrat, odvedy tuky tuk nie

Este k tomu skusaniu topanociek, vraj sa to skusa tak, ze dieta obujete, postavite a vzdu za patu by ste mu mali vopchat prst. Tak mate istotu ze v topanocke je priestor na rast. 😉

Ja som dnes bola podpisat v robote papiere, takze od marca zacinam pracovat na polovicny uvazok z domu. Este neviem ako to budem stihat, ale myslim ze tu na konovy uz nebudem takych pravidelnym prispievatelom 😀

Dnes pride moja sestra s rodinou, ostanu tu cely tyzden, no bude to fuska kazdy den varit pre tolkych ludi obed a veceru... ale aspon tu budeme mat veselo 🙂 Uz sa na nich tesim.

felixko
10. feb 2010

my používame zubnú pastu Perličku so zníženým obsahom fluoridu, je to zubná pasta s jahodovou príchuťou, ktorú sme používali aj my ako deti

claudinka
10. feb 2010

eweny mne sa zase nepacia tie lidlove, svokra ich malemu dava, ale ja mam najradsej tescacke a pampersy..

evitkamalicka
10. feb 2010

aj my pouzivame Perlicku

luciankasebastianko
10. feb 2010

ahojte estell vdaka za uryvok 😉 rony my tiež používame elmex 😅 a tiež potom paá ešte miliečko 😕

annie13
10. feb 2010

ahojte
my tiez perlicku
Branik je okupkany, ideme sa skusit ulozit, dneska sami ocina mame v robote, tak budeme spinkat sami, som zvedava aka bude noc
interne fajn, mam malo zeleza ale inak dobre, DOBRU NOC VSETKYM

vejinka
10. feb 2010

luci ty si vtipalek...ked budu dve zmenim si to ale zatial je jedno..a inak mi je cele dni strasne zle...len lezim maly okolo mna beha a ked sa chytim za brucho tak vykrikuje baaaabo baaaabo no zlaty je..dnes mame padaci den poudierany ale krv netiekla..dokonca uz ani v postielke nieje v bezpeci tak v nej vyskakoval az si nabil bradu jedine stastie ze vtedy nemal vyplazeny jazyk..co zvykne mavat furt..uz by som asi ten jazyk zbierala zo zeme 🙄

vejinka
10. feb 2010

inak ja davam elmex od prveho zubka do sest rokov a v pohode sice nevypluva ale ani mu z nej nieje zle a raz do tyzdna davam elmex gel na tie jeho "nepodarene" zubky aspom tak nam kazala dokina