Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
29. dec 2009

dobré ránko alebo deň, no to zase bola noc, nespala som nič, bábo ma kopalo, zle mi bolo, Branko furt mrnčal, Bože už aby bol marec, lebo neviem neviem, ráno som zvracala polhodinu v kuse a to bez toho aby som jedla

ka3n
29. dec 2009

ahojte..konecne prva noc, com sme prespali celu bez kaslania..dakujem 🙂)

Mishusha, my sme dostali vo stvrtok /rovno na 24teho/ nadchu, potom v piatok k tomu aj kasle a sobota nedela sme mali oboje otras, nepapa, spi, kasle, ..hruza, vcera sa to polepsilo a dnes uz celkom ok...len treba este liecit, leob nic nie je vyhrate...este kasle a skaredo, hoci nie tak casto a sopliky odsavame...ale mama vravi, ze si vsimla, ze mu aj zubky idu..no ja uz fakt neviem..no teplotku nemame vobec.nastastie..

Teraz to mame take zase posunute, z toho kaslu je unaveny tak spi dvakrat denne...ale aspon si chudatko moje odpocinie..konecne mam cas aj na vas..

No a Matusko mi teraz ako je chorucky papa iba piskoty s cajom a polievku, ale doky povedal, ze to je dobre, hlavne ma vela pit..

Ale uz vidim napravu trosku k lepsiemu tak sa vytesujem.

Idem hodit foto na fb.

goga03
29. dec 2009

annie, davaj si pozor mala by si sa setrit. ja som tiez vracala a samozrejme natahovala s oliverom, upratovala a podobne veci ako nic a dopadla som tak, ze mam uz makky krcok. 4.1. idem na kontrolu, tak dufam, ze sa neotvaram, lebo budem musiet ist do nemocnice.
takze teraz oddychujem co najviac, ked sa hrame s oliverom, tak pri nom vacsinou lezim a upratujem len fakt velku spinu. samozrejme mi manzel pomaha.
neviem si predstavit byt v nemocnici, aj ked ma niekedy stvu spinave okna a podobne blbosti, tak si poviem, ze lepsie byt v dome so spinavymi oknami ako v nemocnici 🙂

terezicka
29. dec 2009

Ahojte, konečne svieti slniečko len škoda že nie je sniežik lebo Lucke sa veľmi páčil 😎 Ale aj to slniečko nás teší... Včera a predvčerom ma Lucka veľmi prekvapila, lebo som sa s ňou išla prejsť po našej ulici na pešo a ona sa vybrala ešte ďalej, tak sme pešo prešli až k starkej ktorá býva dosť ďaleko od nás - cca 300-400 m a Lucka šlapala sama, vôbec sa nepýtala na ruky a prešla to fakt krásne v pohode. A včera sme boli aj so švagrovcami na menšej turistike a Lucka keď videla synovcov že oni idú pešo, tak sa začala driapať z nosiča a išla pešo hore kopcom dobrú hodinku a zas úplne v pohode...
Dnes sa s ňou bol prejsť Marek ale už sa jej tak veľmi nechcelo, cestou domov mu zaspala na chrbte tak som to potom fotila a neskôr pridám fotky 😀
Inak vše po starom, aj sa to bojím napísať ale od nedele začala oveľa lepšie papať, okrem raňajok tie sú také biednejšie ale od obeda toho poje veruže dosť... Tak dúfam že jej to aj zostane...A dnes mámu 15 mesiacov 😀
Jaj a Marek rozbil v nedeľu večer štamperlík, ja som dnes rozbila tanier. Keď sme naposledy rozbili riady tak to bolo na nový rok 2008 a o 9 mesiacov sme mali Lucku 😀 Tak uvidíme čo to bude znamenať teraz 😀

rony253
29. dec 2009

ahojte, pecieme so Sarkou fasirôčky malicke s mäskom a aj zeleninkou, mame slovensku hudbu pri tom detske pesnicky tancujeme a vystrajame. U nas hnacky presli a vcera pred spanim sa mi zdalo, ze sa jej asi sopel spusta ale malo a v noci huhnala tak som jej odsala a skoro nebolo co, no supla som jej o druhej fenistil 10 kvapiek nech sa jej stiahne sliznica a aj kvapky do nosa tu varenu sol ci co to je. vsetko tie zuby. Sarka tu uz masti jednu fasirku a chuti jej asi 😀 idem aj ja okoštovat 😉

timotej
29. dec 2009

Ahojte Ka3n my sme na tom presne ako vy ale už sa aj ja vytešujem že je lepšie dnes poobede čakám kolegynu tá od vás z Novej Vsi príde a potom ju vezieme domov. Malý má ešte kašel teploty boli len včera ráno odvtedy nič. Už mu ani soplík netečie. Už sme boli aj vonku dnes. Čítala som vyjadrenie doktorky že ak dieťa nemá teplotu a má nádchu môže sa ísť von len nesmie byť vietor. Vonku je vlhší vzduch a pomáha to dieťaťu na sliznicu. A bolo fakt krásne. Idem urobiť pár chlebíkov kým malý spí. Teraz sa tri dni budí vždy s plačom ako je chorý. Ale dnes sa ma fakt lepšie lebo včera bol len na mne zavesený a umrnčaný.

natasa8
29. dec 2009

ahojte 🙂
tak my sme uspesne zvaldli sviatky a nasich a teraz sme uz zase pekne doma 🙂 Vianoce boli v pohode az na to pocasie 😠 ☹ sme boli cely cas zatvoreni vnutri ☹
Nechce sa mi vsetko docitat, zbehla som len posledne dve strany a vidim ze je tu dost chorych deticiek - tak zelam skore uzdravenie 😉

Rozhodli sme sa ze dnes prestahujeme malej postieku do jej izbicky, musime jej tam ale aj popresuvat nabytok ..... teraz cakame kedy sa zobudi a potom ideme na vec 🙂 Dufam ze sa jej bude pacit a ze jej prva noc vo svojej izbicke bude v pohode 😒

ka3n
29. dec 2009

timotej..my sme mali iba 2x zvysenu teplotu a inak ok, dnes uz tolko nekasleme a sopliky sa vytracaju, takze sa mame o moc lepsie...júúj skoda, keby sme neboli chorucky ste mohli prist.snááád nabúce!!

No maly bol tiez taky, stale na rukach, plakal v noci sa budil..no proste pre mna nocna mora, uz som myslela, ze pojdeme na pohotovost..aj 2x denne spaval..a aj este hoci som ho nechcela dat, ale zaspal a spal dve hodky doobeda a teraz o 15tej zaspal...som ho chcela natiahnut, ze do siedmej vydrzi..ale nie..este je unaveny, ako mu odsavam a davam nasilu lieky, inak ich nechce...tak nech si pospi, co s nim narobim..ale vecer pojde mozno aj okolo polnoci :((( hrúza...ale tak budeme sa hrat co uz narobim, nepridem na kona, ale potoom PEVNE verim, ze potiahne rano dlhsie...no mne uz pekne celu noc spinkal dnes..takze choroba je hadam na ustupe..

Rovnako prajem timotejkovi skore uzdravenie aj vsetkym chorym detickam..

ka3n
29. dec 2009

Prosim ta a chce sa chcem spytat, maly timotejko teraz dobre papa? lebo Matusko odmieta a iba take tekute papa, no mlieko nie..polievocku a piskotky s cajom a trosku vianocne kolacik...syr..ale inak malinko..a doky nastastie povedal, ze je to normalne..

No aj my sme boli dnes vonku na obed, slniecko pekne svietilo a nemame teplotu tak mozeme!!

rony253
29. dec 2009

ahojte, Ka3n a co davate do nosteka a na kasel, Sara nie je chora klop klop klop ale len tak pre informaciu by som to chcela vediet.

rony253
29. dec 2009

a co davate na nadchu?

ka3n
29. dec 2009

Rony, takze do nosa nedavam nic, iba odsavam, lebo dycha pekne a nema zapchaty nostek...prve dni ked boli sviatky a we sme nesli k dokymu to som davala doma detsky stoptusin sirup (lebo sa mi minul mucosolvan junior, inak davam ten)..a v pondelok sme isli dokynu a ten nam predpisal sirup fenorim 3x denne, ale iba rano, doobeda a potom poobede, ze na noc NIE, lebo sa tvoria hlieny a by nespal dobre..a potom este vecer pred spankom FENISTIL kvapky...(to si tusim spominala aj ty, aj moja sestra ich dava malemu, ale som o tom nevedela)...

Noo myslim, ze ten fenorin sirup taky dobrucky sladky, ale iba na recept mu pomaha, hoci mu ho davam nasilu..

ka3n
29. dec 2009

..a keby nemohol dychat tak mam doma Olynth kvapky detske aj nasivin detsky..a aj morsku vodu, ale ta NIKDY Matuskovi nepomohla..

winona24
autor
29. dec 2009

ahojte...zdravím Vás z BB

mám dosť obmedzený prístup na net,takže Vás nečítam......dúfam,že ste všetky OK....

😉

annie13
29. dec 2009

Win my sme akurat dosli z BB, boli sme v Europe, maly bol ako cert
chvalabohu teploty uz polavili, dufam ze noc bude lepsia

evitkamalicka
29. dec 2009

dobry vecer maminky 🙂

ka3n
29. dec 2009

ahojte..tak my sme spali poobede polhodku..staci, aspon ho dam hadam pred 22 spat..

annie13
29. dec 2009

Branko je hrozny, place, len by sa nosil, ja uz fakt nevladzem

mishusha
29. dec 2009

dobry vecer damy...
tak my sme dnes mali veselo...mala odmietla absolutne spat...vyvadzala ako nepricetna...tak som sa na to vyprdla...a vytrapili sme sa az do pol siedmej... 😒 uz aby tie zuby vsetky vyliezli...
baby citam, ze malym davate fenistil... to je na co dobre??? pomohlo by to malej aj pri nadche??? stahuje to sliznice, alebo ako tomu mam rozumiet, a ked, tak kkolko kvapiek???
ja teraz davam malej iba nasivin, sem tam... aby si nezvykla... a odsavame...ale ako...fuu, to keby ste videli... ta reve ako prasiatko, ktore vedu na jatky... ☹ uz som jej kupila aj odsavacku na baterie, lebo som myslela, ze ma paniku z vysavaca...ale houby pomohlo... tak trpim s nou, chudatko malinke moje 😔

vejinka
29. dec 2009

ahojte tak my teplotujeme ma 38 a uz som mu dala panadol..idem ho uspat 😒

evitkamalicka
29. dec 2009

ja som dnes malemu objavila 2 stolicky, ale my nastastie nemame problem pri raste zubkov takze ani neviem kedy mu vysli

rony253
29. dec 2009

ahojte, tak mala uz spi, tiez dnes poobede vyvadzala a revala za vsetko co sa jej nepacilo, teda jej sa nic nepacilo, vsetko ju bavilo max. 2 min.
Mishusha, vraj je fenistil dobrý na stiahnutie sliznice ja som jej dala vcera v noci a dnes raz cez den, lebo sa mi zdalo, ze jej brble v nose ale ked som isla odsat nic sa neda odsat, ked bude tie sople znova hltat, zase sa jej urobia hlieny na prieduskach a ma poraziiiiiiiiiiiiii. Kvapkam jej zatial tu varenu solnu vodu a nemam uz do riti nasivin tak musim ist zajtra kupit.
Veji, tak z coho teploty? co sa hadam nenakazil od Veroniky 😒

momoyka
29. dec 2009

ahojte, pekny vecerik,
davno som nebola, hanba mi...
mate sa ako? co tu nove? netiham citat...

chcem sa opytat, ake mate autosedacky a ako ste s nimi spokojne? prosim napiste mi, je to dost akutne a este nemame vybratu ani znacku,

vejinka
29. dec 2009

no myslim ze od veroniky to nieje...zda sa ze zuby 😔

vejinka
29. dec 2009
vejinka
29. dec 2009

no nic idem spat vsetko mi tu mrzne cely fb sa zasekol ja sa na to vytoto...vrrr dobru noc

luciankasebastianko
29. dec 2009

ahojte aj mne to mrzne 😠 a sedačku mame chicco a som max spokojná 😉

evicka1
29. dec 2009

ahojte
no pozeram ze je vas teda nas nemocnych dost 😒 no je to na draka
hugo dnes spal po obede skoro tri hodiny no potom ked sa zobudil no poviem vam mala som dost. nernvy urevany uvstekany. za kazdu blbost co nebola po jehorev krik. no fakt sila . 😒 a este sa naucil hadzat o zem. to je vam sranda zacne jacat zdvihne ruky a hodi sa na zadok a obcas 😒 aj na chrbatik 😀 😅 no fakt sranda ho pozorovat

momoyka
29. dec 2009

luci, chicco aku?