Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

winona24
autor
10. sep 2009

nie je za čo veji..... 😉 😉

veď stačí menej osoliť polievky poprípade prejsť na morskú soľ....Vy si dosoliť môžete aj na tanieri... 😉

winona24
autor
10. sep 2009

jasné veji...perkelt???? úplne v pohodkéééééé......vieš jak by sa zalizoval?????

winona24
autor
10. sep 2009

nedám jej tie prézle vysmážané...len ten stred...teda karfiol so zemiakmi a bude mať baštu

vejinka
10. sep 2009

idem rychlo za svokrou nech nevari vajce osobitne ze to dam spolu aj s bielkom...

cat
10. sep 2009

ahojte, vidím,že ste preberali kiahne..ja vobec neviem,či mám dať malú zaočkovať ☹ 😒 Videla som ale pred pár dňami tú hrozu ked to mal kamoškin malý,kks, on to mal všade, v ušiach, na pipíkovi, vo vlasoch-tie oholili,lebo že to sa nedalo,dokonca medzi mihalnicami to mal, 4 noci nespali vobec.
Doktorka mi to dala na zváženie, ak to aj po očkovaní dostane malá, bude mať vraj iba zopár pupákov, nie 200 až 500 ako bežne a aj teplota že je miernejšia. Tak ja..fakt neviem, ale pomaly sa k tomu prikláňam 😔

vejinka
10. sep 2009

dosla som do kuchyne v hodine dvanastej 😀 akurat isla svokra davat do perkeltu bujon..tak som troska odobrala a bude mat na zajtra aj s kolienkami...dnes uz nie lebo sak varim karfiol

vejinka
10. sep 2009

cat presne tak ja urcite dam zaockovat ved je to na cely zivot...

vejinka
10. sep 2009

tak od zajtra bdue maly papat to co my...aspom mu nemusis osobitne vsetko varit.. 😅

winona24
autor
10. sep 2009

veď to veji.....

vejinka
10. sep 2009

win normalne si mi zlepsila naladu ze uz moze skoro vsetko...samozrejme z mierou 😉

cat
10. sep 2009

áno veji? mňa inak mama sprdla,či mi už nešibe s tým očkovaním,keďže som dala aj pneumokoka aj žltačku A.

vejinka
10. sep 2009

zltacku A? to som ja nedala...co mamu do toho?? je to tvoje dieta a nie jej...toto ma teda vie nahnevat ked sa ti niekto z rodiny miesa do toho ako a cim das zaockovat svoje dieta...tie ovcie kiahne je podla mna choroba ktora sa donedavna musela dostat a veru nic prijemne pre rodicov..ale ak je moznost od toho dieta uchranit tak nevaham ani minutu..ja dakujem panu bohu ze ste zatial s Erikom nemali problemi len ked bol malicky mal sopliky ale co ste tu baby pisali tie ktore mali ozaj s detmi pech..tak teda som velmi rada ze som ho dala zaockovat proti rotavirusom a kade cim...aj ked to stoji peniaze ale nech ved to najcennejsie co mame su nase deti..tak ich ochramne ak sa to da...ja viem ze cely zivot ich ochranovat nebudem moct ale ockovanie je dobry start do zivota...ej dita je hroe musim ist

winona24
autor
10. sep 2009

tak to som rada veji.....naozaj...a jasné,že s mierou...pomaly,ale isto zvykať na normálnu stravu....veľa zdaru a nech Erikovi chutí 😉

cat
10. sep 2009

diky vejinka.. tu žltačku A- teda "chorobu špinavých rúk" som dala zatial iba Tomovi,ale dám ju aj Simine, to naisto. To keď decko schytá, 3 týždne v nemocnici má isté 😒 Toto dala aj vačšina kamošiek deťom, minimálne pred nástupom do školky.

winona24
autor
10. sep 2009

ináč veji....natálka napr.cez víkend ochutnala tuniakovú omáčku s cestovinami čo sme robili...toľko si to pýtala až som jej dala ochutnať...vieš ako jej chutilo?????

vegalogic
10. sep 2009

ahojte... po dlhsej dobe sa pripajam. citam Vas takmer pravidelne, ale akosi som nemala cim prispiet.
Aj my sme uz mali rocik a vsetkym oslavencom za posledny tyzden prajem vsetko naj... a nech pekne rastu a posluchaju mamicky a oteckov a nech robia vsetkym len radost.

K ockovaniu, malu proti ovcim kiahnam ockovat nebudem, lekarka mi to velmi neodporucila. Naviac cca po 10-12rokoch je potrebne preockovanie. Ak ma dieta dobru imunity a dostane to, nie je ten priebeh taky zly.
Viac mi odporucila ockovanie na zltacku A, lebo ta ak sa dostane ma dost tazky priebeh a vacsinou je potrebna hospitalizacia na infekcnom.

K jedlu - Miska za den, resp. na ranajky a vecer vypije mlieko alebo kasu tak 500ml, co je norma. Na obed papa to co my, polievku takmer nesolim, kazdy si dosoli na tanieri a druhe ako kedy. Nic jej nemixujem, len nakrajam na mensie kusky uz od 9mesiacov a pekne papa. Ovocie ako hrozno alebo hrusky nakrajane na kusky uz papa sama, banan si vezme cely a pomaly odkusuje. Postupne pridam aj kravske plnotucne mlieko najma v pudingoch, tie ma velmi rada s ovocim a piskotikmi.

ka3n
10. sep 2009

ahojte. takze fakt by som dala skor zaockovat mna a nie maleho, my chceme buduci rok "miesit" na dalsie babo a nadajboze by to dostalo, tak na to radsej ani nemyslim..

Dnes ku mne pride konecne Silwietta, sa tesim ako male decko a zajtra v Trnave zacina jarmok tak sa tesim ako budeme zurkovat..jupííí

Estelka, zevraj ma byt pekna slnecna jesen, tak kocik nastartovani a niekedy sa v NR vidime...poviem ti pravdu chcela by som ten tyzden po 20tom..

skrecok
10. sep 2009

Ahojte,
maly teraz zaspinkal tak mam chvilu cas.

Ja jedlo nemixujem, ale svokre sa nepaci ze jedlo troska popucim, premiesam a davam malemu malicke kusky maska a vsetkeho mozneho. Len piskoty a kukuricne chrumky mu davam cele. Ale potom sa s nimi hra a nespapa tolko kolko by mal, ani svrtinu. Navyse to krmenie trvaaaaa, aj vyse hodinu. ☹

silwietta
10. sep 2009

ka3n, uz si pozeram spiatocny spoj, lebo muz pride neskoro a nemoze pre nas dojst...

kamilka12
10. sep 2009

Ahojte,

od kedy má malý jeden spánok cez deň akosi nestíham 😒 A v poslednej dobe sa nevie cez deň ani na tej jeden spánok uložiť...hned ako ho dám do postielky, ešte ani nezavriem dvere a už v nej stojí a vytešuje sa...

Očkovanie - cat, na mňa už tiež niektorí pozerajú že čo dávam tolko malého očkovať...zatial som rozhodnutá pre žltačku A určite, ovčie kiahne tak na 80% a na október sme už objednaní na očkovanie proti kliešťom, keďže malý mal pred cca mesiacom na nožičke prisatého kliešťa a to sme len u nás pred činžiakom boli..Vtedy som sa tak bála že sa mu to zapáli ...že som sa pre to očkovanie rozhodla.

Papanie - od kedy sme prišli z nemocnice, dávam malému polievku aj druhé...tak mu dávali v nemocnici a chutilo mu to...dokonca aj úplne riedke zeleninové polievky mu chutia, tak som rada. Druhé jedlo mu zatial varím zvlášť...akosi sa neviem odhodlať dať mu to čo jeme aj my...napríklad včera sme tiež mali paprikáš (na smotane)...no neviem..kombinácia červenej mletej papriky a smotany sa mi zdá dosť "´tažká" na taký malý žalúdok, tak mu často robievam zemiakovu kašu s omáčkou a masom, alebo ryžu s masom, cestoviny so špenátom, či brokolicou a tak...ešte také bábatkovské papanice..

vejinka
10. sep 2009

ahojte booze az teraz Erik zaspal a to poobede mame ist na navstevu ..no asi nikde nepojdem.. 😔

vejinka
10. sep 2009

hmm ked pojdem nabuduce do poradne tak sa spytam na tu zltacku A od kolkych mesiacov sa to ockuje?

kamilka12
10. sep 2009

veji - tuším od 15 mesiacov..

terezicka
10. sep 2009

Ahojte tak my sme už doma z mesta, sme tam nehali ako blbí lebo sme nevdeli zohnať pre Lucku čiapočku teraz na jeseň keď sa ochladí...Už sme prešli všetko, do detských obchodov som veľmi ísť nechcela lebo tam sú drahé veci a ona to bude mať na hlavičke 2 mesiace. No nakoniec sme kúpili, boli sme asi 3 hodiny v meste, Lucka už bola unavená ale v kočíku nevedela zaspať lebo bol veľký hluk ako chodili autá. Tak nám zaspala cestou domov v aute, pri vykladaní sa zobudila a potom ešte hodinu doma dnu nevedela zaspať. Zaspala až pred 16, uvidíme koľko bude spať, ale dlhšie ako do 17 ju asi nenechám lebo potom večer bude zas veľmi aktívna 😅

lucindela
10. sep 2009

ahojte
všetkým oslávencom všetko naj....vôbec tu nemám čas veľmi chodiť...doma je toho veľa,už nevládzem veľa vecí urobiť...tak to začína byť ťažšie....

luciankasebastianko
10. sep 2009

ahojte 🙂 balím stres a chaos 😀

natasa8
10. sep 2009

ahojte, peny vecer...

k3n... pri tych kiahnach je najvacsie nebezpecenstvo ak by si to dostala ty ako tehotna 😒

tu je clanok o zvysovani rodicovskeho 😉
http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-d...

vejinka
10. sep 2009

no nehovorila som ze bdue zvysenie? 😉

natasa8
10. sep 2009

veji.. ale precitaj si to poriadne... nie kazdy bude mat narok na zvysenie

natasa8
10. sep 2009

mne mala konecne zaspala, a uz vobec nemam energiu varit aj ked som hladna ako kon, ale muz volal ze sa vracia z roboty a ze sa zastavi v McDonalde... tak mi donesie koooopu hranoliek 😝 😝 😝

nech zije zdravy zivotny styl !!!