Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

kamilka12
23. júl 2009

A tak ako mi včera pripravil "prekvapenie" že spal iba raz za den...tak isto mu prestalo chutiť jesť..to sa tiež ešte nestalo. Pred včerajším denným spánkom o 13.30 som mu dala vypiť mlieko a ked sa zobudil nič nechcel..tak som mu až o 18tej dávala kašu a zjedol z nej asi 3 lyžičky 😒 ...potom až o 21.30 vypil mlieko..

rony253
23. júl 2009

kami asi mu bolo horuco.
Claudi, akych 5 prikrmov, no my ked sa zobudime papame MM ked ideme dole ranajkovat, to este spapal zemlu s maslom a caj a to po kojeni, potom mame desiatu, teraz prave zaspala tak desiata bude o 11-tej a potom mame obed, asi 2-3 hodiny po obede mame olovrant a to bud ovocie alebo jogurt alebo vyzivu, medzi tym poje zopar chrumiek tych kukuricnych. Vecera je u nas pred spanim a to je MM, takze ja neviem kde by som dala tych 5 prikrmov, vsak to sa nestiha, jedine, zeby isla neskoro spat a namiesto MM by som jej dala veceru a pred spanim MM. no vazne neviem a to kde bolo take pisane 5 prikrmov??????

evicka1
23. júl 2009

aoj kocky
vidim,ze som toho ani vela nezmeskala 😅
inak cesta domov parada vyrazali sme rano o tretej po ceste sem bol aj v aqua city poprad sa schladit no super.hugo bol sice ku koncu nervny ako sto certov ale tiesto trosku viac na hlas zauradoval dobre. teraz si to uzivame o sto sest doma. kocky to je vam taka parada, ked vam to dietatko niekto vezme aspon na dve hodinky.pre mna neskutocny pocit relaxovat 😀
dnes sme vstavali v 6:40 ale preyne za hodinu to zalomil a vstal az teraz 😵 😅
konecne som sa vyspala...
idem ja nieco robit
btw:kojenie ani hugo nechcel prso asi tri dni apotom sa nan vrhol ako "blazonko"
mavajte sa tu krasne

kamilka12
23. júl 2009

claudi - tiež neviem ako si to myslela? 5 druhov príkrmov...či 5krát za den príkrm? 😅 My raňajkujeme pečivo alebo ovocie so sušienkami, cez obed zelenina s masom a večer kaša...a okrem toho pije stále UM...(hned ráno, 2 hodky po obede a večer tiež)

dadadulka
23. júl 2009

ahojte maminy 🙂

vidím, že to máme doma všetky veselé s našimi deťúrencami 🙂 tiež mám doma živé fitnesko 😅
malý je furt v pohybe, stavia sa takmer o všetko čo mu príde pod ruky, chytá čo by nemal
a lozí tam, kde by samozrejme tiež nemal 😅 no fučím pri ňom ako slon 😀 😀
ale najhoršie pre mňa sú tie jeho pády 😔 to sa hneď vyplaším ako zajac 😕
takže mu musím byť neustále za riťkou a dávať bacha, ale poviem vám, že všetko neustriehnem 😒
stalo sa mi aj to, že som bola pri ňom a aj tak mi capol pod nosom 😒 🙄 aaach jaaaj...

dadadulka
23. júl 2009

tomuto môjmu drobcovi vôbec tie kaše nechutia, a bola by som rada, keby si aspoň na večeru dal,
by ho to lepšie zasýtilo...

rony253
23. júl 2009

tak teraz som nasla jeden clanok v hami, o 5.tich prikrmoch, na ranajky mlieko to mame ale mame aj zemlu alebo chlebik s cajom, ja tomu neviem zabranit, lebo ja ked jem chce aj automaticky Sara a nemyslim si ze robim nieco zle. teda aspon neviem, ona ked vidi zemlu alebo rohlik ide sa zblaznit a vecer jej ziadnu kasu nedavam ako pisu, my mame kasu na desiatu s ovocim. a vecere vraj maju byt dve, jedna s kasou a druha mlieko, a my mame len MM a spi dobre, naco jej mam dava t kasu. ja uz tomu nerozumiem, nebudem sa tu pliest, vyhovuje nam to tak ako to robime a hotovo.

rony253
23. júl 2009

ahooooooooooooj dadulienka 😀
my nelozime ☹ behame v nasom behaku ale stavia sa na rukach a v postielke, ona sa koza da na styri ale bu sa posadi alebo sa hodi na brucho ako ryba na suchu 😀 a kruti sa hore dolu a sada a laha a hadze sa ale nelozi, neviem preco ani ja som vraj vobec nelozila. 😖

dadadulka
23. júl 2009

rony čafff 😉
toto isté robil aj malý, tiež som si myslela, že loziť asi nebude...
a zrazu zo dňa na deň sa dal na štyri a už sa nerozpleštil 😀 😉 inak nemusia všetky deti loziť,
môžu toto obdobie preskočiť a budú sa stavať už len na nôžky 😉 🙂
možno aj teba malá prekvapí, nikdy nevieme čo tí naši drobci vedia a čo vymyslia 😀 😉

rony253
23. júl 2009

Boze my mame zajtra 10. mesiacikov, terak som kuk na kalendar, tak to rychlo bezi, je to neuveritelne 🙂
Dadul uvidime, co ta moja mala koza vymysli, akoze cezomna prelieza kade tade. no uvidime ako sa rozhodne, ked jej dvihnem prdel zacne sa rehotat a pusti dolu hlavu no tak sa smejeme ona ma z toho super zabavu,a co robi za ksichty a zvuky no toto treba natocit, len ked ju tocim prestane, je to mala komediantka 😀 a brble si vselico mozne ako verklik a krici a prska a prdi pusou a struha hovadiny, a vie byt inak ak zlostna jak certik, ked sa jej daco nepaci, tak zhuci a stipne ma alebo flasne ale skrabne, no mam poriadne tvrdu palicu a ja jej nono ukazem prstom a ona opakuje po mne. Som zvedava co znej vyrastie. 🙂

rony253
23. júl 2009

nie mam ale ma 😀 sice aj ja mam tvrdu palicu, to bude mat asi po mne 😀
tiez pisem jak tatar, v rychlosti
uz spi hodinu pri muzovi, ale zu bude kazdu chvilu hore, tak ja du vybrat mycku papa

claudinka
23. júl 2009

katrinaa a ja mam zase kamosky, ktorym od narodenia detuse spia iba polhodku denne.. takze ste v pohodicke 😉 a inym zase spia furt, takze je to individualne..

rony za den by si mala dat 6x jest - ranajky, desiata, obed, olovrant, prva a druha vecera.. podla tabuliek samozrejme 😉 a kazdy mesiac by sa mal pridavat dalsi prikrm, prvy mesiac ja som dala obed, dalsi desiatu, dalsi veceru, olovrant a teraz by som mala namiesto mliecka bud prvu veceru alebo ranajky niecim inym nahradit.. ale tiez nestiham, takze smola 🙂 a ani neviem, cim 😒 tak v tomto teple sa tym velmi nezaoberam, som rada, ked mi spapa, co ma.. aj tak casto pije mliecko zase

claudinka
23. júl 2009

akoooooooooze uplna komedia sa mi teraz stala 😀 😀

claudinka
23. júl 2009

🙂 malemu som doma vyzliekla plienocku, ze nech je chvilku aj bez nej 🙂) a co on vsetko za tu chvilku postihal, je nieco neuveritelne :P
najprv maly zaspaval, tak som ho dala do postielky, postavil sa, vsetko ocikal.. tak som isla oprat plachticku a kukam na neho a on na zemi a tlaciii, tak mi nakladol dve salamy do ruky 🙂 tak som si myslela, ze super, je vycikany, vykakany, uz nic neurobi 🙂 som v kuchyni, otocim sa a on sa hra s gulickami hovnovymi 🙂 tak zase som letela s nim pod sprchu.. a ked uz konecne si zohrievam ranajkoobed a upratujem kuchynu, tak sa obzriem a on sa cely vyvalal v dalsej runde :P veseleeee 🙂 tak som tepovala koberec, okupala a pekne nasadila naspat plienku :P

vejinka
23. júl 2009

ahojte kocky...doteraz som prala..samozrejme vsetko v rukach ...tecie mi z cela tak som narobena teraz som poslala muza trochu pomoct mojim rodicom zavarat broskyne..vcera zohnal otec este 24 kil tak to treba cim skor spravit..ja budem asi vecer nakladat do flias..maly spinkaa ale to teplo mu vobec nerobi dobre..inka viete ze dnes by sa vobec nemalo byt s detmi vonku lebo vraj mame australske slnko...mimoriadne silne ziarenie je dnes od 11-18 by male deti nemali byt vystavene tomuto silneho slnecnemu ziareniu hrozi rakovina koze a co ja viem co este...takze my sme boli na dve hodinky vonku rano a uz dnes nevylezieme..nebudem riskovat..mali sme ist na podhajsku od rana ale nejdeme koli tomuto slnku nestoji mi to za to...ved uz teraz tu je teplota cez 35 stupnov.. 😖

vejinka
23. júl 2009

claudi heheheheh sikula ten lubko..tolko vyklast..inka my sme sem brali asi 60 plienok a doteraz sme minuli asi 20 maly velmi malo cikaaaa nechapem to proste nam plienka vydrzi aj pol dna ak nekaka a kaka raz za den aj to maly bobek. on sa ale vela poti...a pit mu davam nielen moje mlieko ale aj vodu

claudinka
23. júl 2009

my kakame vela, ale menej cikame.. najma v noci to vidim, ze rano skoro prazdnu plienku, co kedysi nehrozilo.. ja tiez davam aj vela mliecka, aj vody..

vejinka
23. júl 2009

ja sa len bojim aby mal dostatok tekutin...v tmto teple...v izbe mame tak prijemnych 25 stupnov..ale vonku je na umretie

claudinka
23. júl 2009

chcela som sa opytat, ako sa zavaraju ci co sa robi s presnidavkami? aby som to nemusela stale mat v mrazaku a zaberat tym miestom..
ja ked idem von, cely cas je v kociku pod dazdnickom a ked sa aj ideme kupkat, tak v bazeniku v chladku alebo kamosky beru stany, slnecniky a neviem co vsetko, aby neboli na slnku.. a chodime tiez tak po stvrtej, lebo s malym byt cely den doma by som nezvladla asi.. par dni hej, ale nie zase furt, sak to sa neda.. my mame v byte 27 a na balkone 29, co je este fajn

natasa8
23. júl 2009

ahojte.... tak moja mala zaspala az teraz 😠 rano sme boli cvicit, o desiatej sme sa vracali, mala zadriemala v kociku 5 minut pred domom ale ked som ju prekladala do postielky tak sa zobudila a uz sa zaspat nepodarilo aj ked sa snazila.

Vcera som kupila nocnik, ale je koza som vyberala podla farby a nie podla velkosti 😅, takze nam je kapanek velky

mala na nom samozrejme sediet nechce, takze my budeme dalej kakat do plienky a nocnik skusim zase o par tyzdnov 😒

kamilka.... moja krpata ma tiez obcas take dni ze len jeden spanok za den... stava sa nam to tak 2-3 krat do tyzdna. A som si vsimla ze prave vtedy nic nechce jest, lebo prespi desiatu a ten spanok je taky dlhy, mam pocit akoby sa jej scvrkol zaludok alebo co, lebo do vecera uz nic nechce jest potom ☹

vejinka
23. júl 2009

joooooooj neviem ale doma mam recept sami zda.. 😒

natasa8
23. júl 2009

veji.. mozno sa menej koji v cudzom prostredi... my sme s tym mali stale problem, moja Katka sa vie nakojit len doma v spalni ☹ ked sme doma stale sa chce kojit, ale ked sme boli teraz na 4 dni u nasich, tak mliecko nechcela a celkom pekne papala - co mne dost vyhovuje. 😉

Ja o hmotnosti nocnej plienky pomlcim, total mokra napita - vydno ze mala cuca cele noci. No ked niekto nechce papat cez den, musi sa dotlacim v noci 😠 😠

claudinka
23. júl 2009

natasi ani moj nechce na nocniku sediet, takze si z toho nic nerob..

my mame teraz uz viac dni po sebe iba jeden spanok za den 😖 takze veselo..

natasa8
23. júl 2009

claudi.. no ja si z toho vela nerobim, chcela som len vyskusat, lebo moja krpata kaka 3x denne a riedke, takze to ma vzdy cele v pisulke a ja som bojim ze z toho dostane nejaky zapal obliciek alebo co ☹

Chcela som vyskusat ci by to neslo do nocnika, ale zatial nie ☹ Mozno ak kus podrastie, tak sa jej tam bude lepsie sedkat... asi treba chodit aj nocniky do obchodu skusat ktory sadne na prdelku 😀

vejinka
23. júl 2009

no kocky opustam vas maly sa prave zobudil..papappa 😉

natas mozno mas pravdu.. 😉

claudinka
23. júl 2009

ja tiez idem nieco vystrajat s malym cafte

natasa8
23. júl 2009

mala vstala 😠 nespala ani hodinu 😠 😠

tiez zelam pekny dnik 😉

luciankasebastianko
23. júl 2009

ahojte claudinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to bolo dobrééééééééééé bez trej plienky

momoyka
23. júl 2009

ahojte, my mame dnes desat mesiacikov...

a blahozelame vsetkym ostatnym oslavencom..

winona24
autor
23. júl 2009

gratulujeméééé momo 😉 😉 😉