Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
8. okt 2009

ahojte... 🙂 🙂
tak to je pekna tema - kojenie 😀
k3n - bud rada ze to u vas tak zafungovalo, ver mi ze to vobec nie je pravidlo.... poznam minimalne 3 baby, ktore prestali kojit a aj tak sa v noc vobec nevyspia. Mylim ze tu funguje jedno zlate pravidlo - kazde dieta je ine. 😉

Co sa tyka mna a kojenia - kojim vecer a v noci. Mala sa mi budi tak 1-2 krat. V noci je pre mna vyhodnejsie zobrat si ju do postele a nakojit ako ist zarabat UM.
Tiez kombinujem MM s UM a cakam kedy mala sama od seba prejde len na UM, aj ked zatial to tak nevyzera, keby ste ju videli ako hrozne sa tesi vecer na kojenie 😀

vejinka
8. okt 2009

natas. Erik sa az trasie ked ide papat...nemam to srdce mu to zrusit 😔

natasa8
8. okt 2009

veji.... to UM mozes skusit, mozno to pomoze, ale to nie je zaruka.
Ja malej po vecernom kojeni davam aj UM, niekedy sa napije viac, niekedy menej, niekedy vobec, ale to absolutne nema vplyv na to ako sa vnoci budi.
Inak to caste kojenie vnoci a pocuckavanie ma zly vplyv na zubky.

evitkamalicka
8. okt 2009

ja si veru tiez neviem predstavit mat 3-rocne dietatko nalepene na prse

silwietta
8. okt 2009

ahojte..

moja svagrynka kojila malu do troch rokoch a to sa snazili odstavit tusim aj vyse roka... ale vycerpane boli obidve, a hned sa zlepsilo nocne spanie...

ja som uz aj kvoli tomuto prikladu zacala davat Miskovi aj UM, ale nejake zlepsenie v spanku som nezbadala... prave a mi zda, ze kvoli tomu sa castejsie potrebuje uistit ze som tam... a prsko ma stale rovnako rad, teraz ked je chorucky, tak skoro nic ine nechce...

rony253
8. okt 2009

Ahojte, chcem vas len pozdravit a idem upratat kuchynu, ja nic do riti nestiham, len za prst chodime nonstop 🙂 nemozem sa vzdialit ani na meter, hned krici mamamamamamma
musim ist na nakup, dnes bude mat Sara na obed Hipp s morcacim mäskom, zajtra daco fajne uvarim, chcem skusit volaco so sladkou kapustou a urobit zemiakove knedle alebo lokše. uvidime ako budem stihat, ale hadam ano, dnes mi muzik bude az do vecera mimo, takze poobede si daco navarim a Sarka bude papat so mnou druhy obed.
Buksy nech vam vyjde vybranie zimnej dovolenky.
Kojenie: kojime sa v noci raz alebo dva krat. cez den nic.
Inak dnes bola v noci parkrat hore aj s placom, takze sme sa moc nevyspali, asi ju tie zubky trapia, dala som jej v noci aj Panadol.

ka3n
8. okt 2009

no ja mam pri sebe v noci flasku s cistou vodou, ked sa zacne mrvit tak si cucne a spime dalej.

winona24
autor
8. okt 2009

ahojte...zbežne som Vás prebehla...nemám na Vás čas....a aj tak v poslednej dobe mám pocit,že sa tu bavím tak sama so sebou...takže vidíme sa na FB...

čo sa týka toho kojenia....na jednej strane je super,že tie z Vás ,ktoré koja doteraz to mali umožnené a podarilo sa im to....pre mňa je kojenie do pol roka veľká prehra....strašne som chcela kojiť do roka....bohužiaľ,mlieka bolo málo....ale kojenie do 3 rokov???? tu sa pridám k názoru KA3N...to už nie je kojenie....a neviem si predstaviť ,že ku mne pricupitá malá,vyhrnie mi tričko a "nacecá sa"...to nie....
pokiaľ by som sa niekedy dala ešte na jedno dieťatko,tak rozhodne urobím všetko preto ,aby som kojila do toho jedného roka...ale dlhšie asi nie.... 🙂 😉

toť vsjo....prajem Vám krásny,teplý októbrový deň

winona24
autor
8. okt 2009

ja tak isto mám prichystaný čaj....keď náhodou začne plakať,pocucia čaj a zaspí znova

rony253
8. okt 2009

takze nakoniec sa vari polievocka, mrkvicka cuketka a zemiak, zabudla som ze som predvcerom kupila cuketku a plny balik sladkej mrkvy, urobim jej do toho maslove halusky a bude mat hustejsiu polievocku, neskor si da hipp a neskor uvidime co mamka navari ako druhe jedlo.

Pripajam sa k nazoru ka3n a Winon, do troch rokov to je vela, mame taky pripad v rodine 😉

rony253
8. okt 2009

mala spinka hodinku.
Win preco si ta tu nikto nevsima, ja aspon citam co pises, ale k pocitacu sa casto dostanem az vecer a tu nikto nie je. väčšinou!!!

winona24
autor
8. okt 2009

Rony ja som nemyslela,že si ma nikto nevšíma....ale nejako ani ja nestíham sledovať MK... 😉

winona24
autor
8. okt 2009

ja varím tekvicový prívarok....moje dieťa je na "biele"polievky...tak ako bola ukážkový jedák,tak mi začala s jedením vymýšľať.... 😠

evitkamalicka
8. okt 2009

ja mam zapekany karfiol s vajickom

johnie
8. okt 2009

ahojte...
ja koza sprosta som sa dala robit tortu ocinovi k 51cke a uz ma poraza slak... naco som sa nato dala????
ale uz to dokoncim..a nikdy viac 😝
ja som dojcila malu do 3mesiacov a je mi luto ze nie dlhsie ale s tym ja nic nenarobim...
a keby som mohla tiez max do roka,
a aj tak by teraz uz dietatko v noci malo vydrzat bez mliecka a ked sa budi je podla mna z uuuuplne inych dovodov ako hlad...

johnie
8. okt 2009

tak som pekne krasne vyhodila celu potahovaciu hmotu do kosa... 😠
a bude coko poleva 😝
inak som stale kludna 😀 😀 😀
sofiak spinuska od 12tej asi prechadzame na nju rezim jednospankovy poobedny, uvidime aka bude vecer

miriam24
8. okt 2009

Ahojte .. tak som tu zasa po par dnoch nakukla .. nejak popri vsetkom nemam casu ale aspon citam co sem pisete .. len sama prispievat moc nemam cas ...

my stale chodime za jeden prst .. sam sa boji pustit, papame skoro vsetko .. z kazdeho rozka troska,velmi lubi jablcka a mrkvicku .. tie si pochrumkava pocas celeho dna,pije ked tak cajik a stale kojim aj cez den aj v noci 😒 uz by som ho chcela odnaucit aspon cez den len nejak sa nam nedari ale asi to necham tak a uvidim neskor ako casto si bude pytat mliecko dufam ze cim viac bude papat tym menej si bude pytat cicik .. no a na um asi ani neprejdem kedze on s flase nevie vobec pit

a inak kojit do 3 rokov je podla mna prehnane .. uz ked ma 2 tak sa mi to zda dlho .. ja dufam ze budem kojim maxi do 1.5 roka viac nie

zabavka
8. okt 2009

Ahojte babulky.Možete mi prosím vás poradit, chcem začat dávat malej kravské mlieko.Len neviem či jej mám dávat origoš od kravy, alebo kupované 😖 ?? poradte mi prosím

natasa8
8. okt 2009

mne mala este spinka, ked sa zobudi pojdeme von - posledne pekne dni, cez vikend sa ma ochladit, tak si to chceme uzit....
Zajtra chceme ist mrknut tu mega psiu vystavu, som zvedava co povie krpata na tolkych havov 😀

ja do 3 rokov tiez kojim nechcem, pevne dufam ze mala sa sama do 1,5 roka odstavi - no ma na to este pol roka 😅 Nechcem to riesit nijak drasticky 😒

Mirka - moja Katka tiez nevie pit z flase, ja jej davam pit UM z takeho poharika zo silikonovym naustkom, z akeho pije aj vodicku a caj. Pekne to rozozna, oranzovy mame na vodicku a ruzovy na mliecko 😉

evitkamalicka
8. okt 2009

zabavka ja davam kupovane plnotucne

annie13
8. okt 2009

ahojte do troch rokov sa aj mne zda prilis, ja som mala v plane do 1,5 ale kvoli tehu sme prestali pred 2 tyzdnami a v pohode, tiez davam z takej flasky len s tym silik. naustkom flasu s cumlom, nechce kedze mi od 2 mesiacov nemame ani cumlik ale zlepsenie v spanku som nezbadala
uz sme trosku zdravsi co sa tyka kasla a soplov len pre zmenu ma maly plienkovu dermatitidu, svokra kupila daky blby detsky prach a ja krava som ho pouzila, chudacik taku ma ritku zapalenu, dnes sme s tym boli, nafasovali sme imazol, kazdu hodinu natierame, sprchujeme, teraz zaspinkal s holou na posteli chuda mojemusi ho to velmi stipat,

rony253
8. okt 2009

aj moja bola ukazkovy jedak a tiez uz teraz volakedy spekuluje, stale ju musim niecim zamestnat aby usta otvarala. ako robis tekvicovy privarok?
Ja by som urobila paradajkovu polievku ale neviem ako, tam ide aj cukor a neviem este co, nevie niekto?
ja som teraz urobila maslove halusky.

miriam24
8. okt 2009

rony ja robim paradajkovu tak ze .. spravim si zaprazku - olej,muka,cervena paprika .. zalejem domacim pretlakom .. potom tam davam aj paradajky nakrajane na kocky ale predtym ich obarim vriacou vodou a zlupnem supku .. no a trosku soli a korenia .. povarim .. potom pomixujem aby bola jemna bez kuskou paradajok .. a oni to aj zahustia a davam do nej pismenka-cestoviny .. a na taniery si uz kazdy dochuti podla seba ci uz sol,korenie alebo cukor .. priamo do nej cukor nedavam a ked ju davam malemu jest tak mu namacam chlebik a ten mu davam .. velmi mu to tak chuti 😉

anka .. chuda male .. ja periem v batole,aj avivaz batole pouzivam .. dokonca som nacapala muza ako si miesa tricka medzi maleho vecami (lebo mu periem zvlast) ze jemu tie veci lepsie vonaju 😅

a ako davate mlieko detom? robite im kase alebo len tak pit ? ci?

miriam24
8. okt 2009

rony a maslove halusky ako robis?

ozaj a robite detom aj krupicovu kasu? myslim taku tu co aj dospely jedia .. nie od hipp ani nic podobne

rony253
8. okt 2009

ahojte, miri dakujem za recept, ked ja uz neviem ake polievky varit, hlavne pre malu, moj muz polievky moc neje. Skusim zajtra hadam sa mi z toho nevyhadze.
Anka a ty co davas za plienky, ze ich peres? latkove? ja pouzivam na prdelku len Weledu na to sa nic nechyta aspon pre moju Saru, mam aj sudokrem aj vselico ale Weleda je pre nas najlepsia, aj som volakde citala, ze na zadocek sa ma pouzivat krem s obsahom nechtika. Vazne nepamätam, zeby mala Sara zaparenu ritku alebo vyhadzanu. Annie okup ho aj v balneum hermal a to mu raz dva zmizne, garantujem.

rony253
8. okt 2009

Miri ja som dnes robila polievku mrkva cuketka a zemiak, vsetko som posrtuhala na jemno, na maslo som dala tiez postruhanu cibulku osmazila ju a hodila tam postruhanu zeleninku, supla som tam aj trochu olivoveho oleja, aby to neprihorelo, tiez vsetko oprazila a zaliala horucou vodou, dnes som to ani mukou neposypala ale sme tam to tak urobim, aj tak to zemiak zahustil. Volala som potom mamu ako sa robia tie halusky, ale urobila som mensie mnozstvo a to: trosku mlieka normalneho kravskeho, jedno vajco, trosku soli a vegety a potom muku hladku a maslo za kavovu lyzicku, miesala som to az do takej nejakej hustoty a nahadzala som to ako halusky do polievky cez velke dierovane sito. Boli uplne jemnunke fajne, Sara zjedla planu misku, ta polievka mala ale taku hustotu, ze ani druhe jedlo nejedla.
Kasu taku klasicku krupicu s mliekom som este nerobila, taku ako sme my kedysi jedli s grankom a maslom taku este nie. Mam jednu kasu od Alnatura je tam krupica a nejake 4 druhy obilnin, tak taku krupicovu som jen robila s UM.

ka3n
8. okt 2009

ahojte..ja som este kravske mlieko take nevarene nedavala, ale krupicnu kasu mu uz s kravskym niekedy robi, ale tak normalne kravske do flasky este nie..to davam sunar a asi do 1 1/2 budem tak davat.

timotej
8. okt 2009

Ahojte mne povedal doktor že kravske mlieko mám ponúkať malému vo flaške od 15 mesiacov. Tak to tak chcem aj urobiť. Ale kamoškina malá má rok aj trištvrte a chce len Bebu lebo je na nu zvyknutá.

johnie
8. okt 2009

ahojte znova, ja som dala kravske od kravy, prevarene 2x a prehnalo ju. tak som uz nedala pockam este asi nebol ten spravny cas 🙂
miri ja robim krupicovu taku do flase s troskou sunaru aby to nebolo uuuplne huste a dierisko mame na cumly ako svet a to jej dam do postielky vypit, potom uz len zhasnem svetlo a spime 😉

winona24
autor
8. okt 2009

ahojte...pekný večer...

zábavka ja kravské mlieko dávam už pár týždňov....dávam plnotučné z krabice,teda kúpené....malej chutí a nemá problém ráno vypiť aj 300ml....