Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
30. apr 2009

ahoj perla, co sa ti stalo so žltkom? a ten jogurt od Hipp vo flasticke, si myslim, ze jej uz mozem dat, ked tam pisu od 7. mesiaca. len pusu otvarala. Ja som vcera dala hovädzie a spapala. to bolo ale od Hipp, dnes jej varim.

sasasx
30. apr 2009

ahojte
dobre ranko...
tak my sme uz stihli dnes kupit bazenik v Lidli🙂 dnes zacina akcia, je to pre male deticky, uplne mini bazenik ale na clapkanie na zahradu bude dobry... tusim Veji, ty si chcela, ze?
co sa tyka nocnika - tak u nas to bolo tak, ze asi pred mesiacom zacal kakat kazde rano pravidelne, cca do polhodinky po tom co sa zobudil a hrajkal sa v postielke. Takze tak po tyzdni kakania do plienky som ho posadila na nocnik - prvy krat plakal velmi (my mame taky specialny od kamosov z Japonska a je dost siroky, tak sa mu na prvy krat tam tazko sedelo;), potom som skusila asi o 2 dni nato, trochu sme spolu potlacili a bol vykakany. Bol akurat velkonocny pondelok tusim, takze vsetci boli doma a vsetci sme ho velmi pochvalili, tak bol rad;)
No a odvtedy kakame kazde rano, cca do 15 min. Asi 2x sa mi stalo, ze sa rano nevykakal, iba vypiskal.
Ked kaka mimo rana, tak to este neviem uplne odhadnut...niekedy ked ho dam poobede, tak sa vypiska.

kamilka12
30. apr 2009

Ahojte

perlab - Romika ti v noci ešte papá UM? ja síce ešte kojím, ale chcela by som iba do 9 m. a tak si neviem predstavit...že v noci potom čo? Zarábaš je UM alebo ho už máš pripravené vopred? Lebo on ked začne v noci plakat a kým by som ho ja spravila..tak by pobudil celý dom. A tak isto aj s čajom..ak to robíte? Pripravíte si do flašky večer a v noci mu ho dáte aj ked už nie je teplý?

sasasx
30. apr 2009

mozu deticky aj hovadzie? ja som citala, ze len "biele" masko - kralicie, morcacie, kuracie...
perlab, zavidim ti to masko z domacich kuriatok... to musi byt super. My mame zeleninku domacu, tak aspon nieco.

sasasx
30. apr 2009

kamilka...9 mesiacov sa blizi...som zvedava na tvoje skusenosti s odstavovanim. ja som myslela, ze len do roku budem kojit, ale pri zavislacikovi ako mam ja... ;) no uvidime...

vejinka
30. apr 2009

sasi za kolko si ho kupila??

kamilka12
30. apr 2009

sasasx - no kedže sme prešli už aj na mliečne kaše, kúpila som mu teraz od Nestlé a tie sa zarábajú s mliekom BEBA, tak večer mu robím takú kašu a postupne si tak zvyká na toto mlieko...uvidím..ako to pojde dalej.

perlab
30. apr 2009

tak k tomu žĺtku: Rony, istotne si pamätáš, keď som tu dávnejšie písala, ža sa mi v spánku na terase nakomplet pozvracala. vtedy som to pripísala šťavičke od hipp, ale mala aj poprvýkrát žĺtko. tak som jej ho podvedome ani viac nedávala, až po mesiaci a znova. to som bola našťastie pri tom, práve išla spať a bolo to oveľa horšie, vrackala pol dňa. tak som zistila, že jej je žĺtko ťažké na žlčník a odvtedy jej ho nedávam.

perlab
30. apr 2009

preto som sa rozhodla počkať aj s jogurtami. tento mesiac sme pridali lepok a o mesiac jogurty. aj tak si myslím, že by jej nechutili ešte, ona musí mať všetko teolé zohriate, inak mi to nechce. Ale v pohode, keď Sarke chutil, nevidím na tom nič zlé.

perlab
30. apr 2009

Kami ano, aj v noci. neviem ako to je, keď prestaneš kojiť, myslím, že sú nejaké pokračovacie mlieka. neviem, či ti na čajíku v noci vydrží. do dvoch rokov chcem istotne dávať iba umelé, až potom prejdeme na kravské.

no a v noci, keď sa začne mrviť a cumlík nezaberá, tak v kuchyni mám pripravenú horúcu vodu v termoske, zriedim ju, pridám mliečko a hotovo. keďže papá každé cca 3 hodiny tak už viem, že musím ísť, aby nezačala plakať. ale každé dieťa je iné, niektoré hneď revú a musia počkať, pokým sa mlieko zarobí. 😀

preto som sa pýtala, lebo tento týždeň začala už po 2 hodinách. tak neviem, či mám zvýšiť dávku, alebo čo

baby napíšte ako to je s vami, prosím, nech sa porovnáme

vejinka
30. apr 2009

no fajne som si zasa poplakala... 😉 ja milujem ten serial ...ako som prezil

vejinka
30. apr 2009

ta znelka co byva na konci...je uplne bombova revem ako male decko... 😅

vejinka
30. apr 2009

perlab..mna v noci zo spanku bezne maly vyrusi poriadnym krikom..esteze vsetko co musim spravit je zobrat ho s postielky a vyhrnut pyzamo 😀

vejinka
30. apr 2009

sasi..diyk moc za link...no ja nexcem so strieskou mne staci plna klasika...len koleso 😉

vejinka
30. apr 2009

http://www.ihracky.sk/item-16250/detsky-bazen-k...

nieco taketo ale ovela mensie a bez orazka podla moznosti 😉

vejinka
30. apr 2009
rony253
30. apr 2009

sara je hore, no chcela cicik a nejako tahal z jedneho aj druheho a nic neslo az sa rozplackala a to mala dobru trpezlivost, urobila som jej trosku kase tak popapala a potom zacala plakat, skusila som cicik a chcela a nic, kedze pred spanim pocuckala, tak rychlo sa mi nove nevyrobilo, urobila som jej UM a flasku mi odmietla. super ze?
Sasax, ja som kupila od hipp cisto len mäsko vo flaske, tak je do uvareneho zamiesam, pisu od 4. mesiaca, tak by to malo byt o.k. kuracie a ani morcacie moc nechce varene, od hipp kuracie zjedla. mozu aj telacie aj jahnacie a toto od hipp to bude telacie, ako mlada krava myslia, no nepisu, telacie ale kravske mäso.

dadadulka
30. apr 2009

ahojte maminy 🙂

tak nám odkedy vykukli zúbky, máme zvýšenú teplotu 😒 malý je umrnčaný a nervózny...
dúfam, že to čoskoro prejde... žĺtko som ešte ani ja neskúšala, som zvedavá na reakciu...
dnes ideme papať ryžu s mrkvou a cuketou...

rony pekné fotočky zo stretka 😉 si kočka mamina a Sarinka je zlatá, malá beťárka 🙂 🙂

a mliečne kaše nám pestali chutiť, malý sa pri nich tvári akoby mal v puse kyslý citrón 😀 😝 😀

dadadulka
30. apr 2009

veji taký bazénik by som aj ja brala, mne sa aj ten krtko páči 😀

vejinka
30. apr 2009

no kocky ja letim maly je uz pol hoidnu hore a to co mal v pienke vonalo siroko daleko 😀

sasasx
30. apr 2009

rony, tak veru asi tak ako pises - ze telacie z mladej kravicky asi mozu.... no ved co, hlavne ze chuti
malicky sa akurat zobudil, dala som ho hrat na zem a uz sa vystveral hore a postavil sa oprety o postel...keby sa nesmykali tie parkety, tak zacne v pohode aj chodit...takto len snuru urobil a potom pochopil, ze sa neudrzi a hop na zadocek.
vykukol nam 3.zubok huraaa... ale natrapili sme sa - 3 dni a noci plakania a mrncania a k tomu sopliky...juj, muselo ho to boliet, take to mal opuchnute a teraz krvave troska
bazeniky su super, ja sa uz tesim, jak sa v tom bude cvachtat...

eweny
30. apr 2009

perlab, aj Petko je na UM..papame v noci 1x a to vypije 180ml mliecka..

perlab
30. apr 2009

iba 1x? a pred tým a potom o koľkej? chcem vedieť ten časový interval, dík

rony253
30. apr 2009

trosku sa nam tie sople dnes vracaju, neviem preco, ta dýcha c ez usta a sem tam jej musim odsar, lebo jej tam brble, ale uz tu odsavacku ani vidiet nechce, a to som si myslela, ze uz je z toho von.
dadul, dakujem ale to je len vydarena fotka,

perlab
30. apr 2009

Romike v noci stačí naraz iba 120, to asi preto chce častejšie. no skúsim jej dať dnes v noci naraz viac, uvidíme

perlab
30. apr 2009

Rony 🙂 načo toľká skromnosť, si tam kočka, to je fakt. ja len žasnem, ako ste tak rýchlo schudli baby. na mne sa stále 5kg drží a to som bola pred tehu ako slamka

eweny
30. apr 2009

perlab, mne takto papa uz od 3. mesiaca..vecer o 19.30h spapa 180ml, ale stalo sa uz dvakrat ze stiahol 210ml mliecka, potom papa v noci tak okolo 4.00h, niekedy skor a niekedy neskor 180ml mliecka a potom papa o 7.30h 180ml..cajik v noci nepijeme, len dudku davame ked sa prehadzuje..

johnie
30. apr 2009

tak ahojte...
perlab aj my papame len 1x v noci... o osmej ide spinkat, predtym papa kasu potom okolo polnoci si da 120ml mlieka aj to niekedy nedopije a potom do tej 6tej spinka... ak sa zobudi medzitym jej dam dudku alebo caj... ale uz nie mliecko

eweny
30. apr 2009

no skus jej dat 150ml