Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

ollako
6. máj 2010

ahojte baby tak vyzera to tak , ze predpoved sa zatial nenaplna, aj u nas su uz cesty suche, no sem tam nejaky luc vykukne, ale viac je zamracene
bubi tak to by nastvalo aj mna 😠 , posles prachy a ani mu, ani bu...ale zase chapem, ze niekto je odkazany aj na take drobne....alo si mozno neni jedina kto dotycnej tie prachy poslal a vies ako sa hovori, babka k babce... 😝

evitkamalicka
6. máj 2010

u nas bola nedavno burka a uz zas je pekne

ka3n
6. máj 2010

bubinko a ktora je to zenska, posli mi na nu link...aby som sa vedela v buducnosti vyhybat jej 🙂

u nas je tak polooblacno, dost fuka, ale aspon teplucko.

rony253
6. máj 2010

Nase miery 86 cm a 10 600 gramov, este ani 11 kil nemame. 🙂
ideme von krasne svieti slniecko

lisula
6. máj 2010

Ahojte maminy.
konecne vas vidim po dlhom case. sem tam si vas precitam, ale to je vse. mam toho dost. zaciname stavat, maly je sinter, len pozera kedy co sa da hodit dolu schodmi. je to sibal.
koji este niektora z vas? 😉

ollako
6. máj 2010

lisula ahoj, ja som s kojenim tiez uz sekla 😅

zanin
6. máj 2010

Ahojte
Lisul ja este stale kojim. Moj maly nechce ziadne umele ani kravske mlieko ani vidiet.
Annie nic to nieje ked ti monitor raz zapisti. Aj my sme mali poplach ked bol Samko uplne malicky a tiez som ho vysklbla z postielky akoby bola horuca, ale on sa len pozrel ze co robim a zase pekne zaspinkal. Ono na to mas ten monitor aby ta upozornil ze babo zle alebo pomaly dycha. K doktorovi s tym netreba ist len maj poctivo zapnuty monitor a mozes v klude spat. Viem presne ake je to neprijemne. Ja som sa triasla ako osika tak som sa zlakla.

annie13
7. máj 2010

dakujem babenky
nesla som k Dr. malinka je spokojna, uz si aj háka, mrnká, taká je zlatá, a ked ju Branko bozkava tak sa tak smeje velmi je to mile, mozno sa mi to podari aj nafotit alebo nahrat, snad
v noci som sledovala monitor ako blika nemohla som zaspat

bubinko83
7. máj 2010

annie ja osobne niesom zastancom monitoru dychu.A čo viem ešte to dietatku život nezachranilo a vela krat to pipalo bez pričiny a mamičku to iba vystresovalo. A taka žena na materskej ako ty ma toho dost aj bez monitoru dychu ktory pipa zbytočne.No ja neviem ,ale je to tvoja vec samozrejme ked to chceš tak ho použivaj a zabudni na mna 😉

evitkamalicka
7. máj 2010

bubinko ja tiez nie som jeho zastancom

bubinko83
7. máj 2010

ja mam teda Filipka narodeneho o mesiac skor a monitor som nemala.A neviem si predstavit že by vtedy začal pipat.Asi by som sa zblaznila v tom psychickom stave čo som bola.Aj tak to ničomu nezabrani a nezostavalo mi robit nič ine len čakat že bude všetko ok a maly bude zdravy.A aj je chvalabohu 🙂

winona24
autor
7. máj 2010

monitor dychu monitoruje dych dieťatka a akonáhle sa spomalí alebo zastaví ,ohlási to......to hlasné pípanie má upozorniť rodiča poprípade prebrať bábo.....detičkám sa to proste stáva,že akosi "zabudnú"dýchať....a monitor dychu to stráži...ja viem,neodporúča sa mať ho za každú cenu....skôr pri predčasne narodených deťoch a pod......ale ja keby mám druhé dieťa chcem ho znova.....určite sa mi spalo oveľa kľudnejšie...i keď tých pár planých poplachov ma vydesilo....

winona24
autor
7. máj 2010

apropo dobré ránko Vám s Natálkou prajeme.... 😉 😉

annie13
7. máj 2010

ja som tiez istejsia ked ho mame
ale na privodenie infarktu je to super vec to pipanie nocne, mozno ze fakt prestala dychat a zlakla sa toho pipania alebo mojho schytenia na ruky a zacala dychat takze ja to radsej budem pouzivat nadalej

bubinko83
7. máj 2010

win ved to je vec každej mamičky čo jej vyhovuje,ja by so ho nechcela ani pri druhom dietatku 🙂

winona24
autor
7. máj 2010

😉 😉 súhlasím bubi

annie13
7. máj 2010

aj ja
otazka babenky, mame tu knizocku o babatku, prve krocky a tak, je tam aj stranka na odtlacok nozicky a rucicky, neviete mi poradit kde zozeniem taku farbu aby som mohla spravit male tie odtlacky do knihy??

winona24
autor
7. máj 2010

Moniky všetko naj naj naj k meninám želáme s Natálkou 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kamilka12
7. máj 2010

Ahojte,

win - ďakujem 🙂

Môj názor na monitor dychu je taký, že som ho pri Martinkovi nemala a nemala by som ho ani pri druhom, ale to iba preto,lebo viem, že sme s Martinkom prežili aj bez neho a nič sa nestalo 🙂 . Ale nemyslím si, že je to zbytočná vec...ak dieťa naozaj prestane dýchat, tak to monitor zaznamená a je čas privolať trebárs záchranku a nemusí byť ešte neskoro. Ak monitor mamička nemá, môže si to, že dieťa nedýcha všimnúť až pár hodín po tom a je už neskoro 😔 Ja som sa skôr riadila tým, že pravdepodobnosť, že sa to stane nie je až taká vysoká a hlavne...tie prvé mesiace som skoro nespala...čo som ho stále počúvala či dýcha 😀 😀 Takže monitor som bola ja 😉

ka3n
7. máj 2010

ahojte..MOnika vsetko najlepsie prajeme.

Matus sa narodil cca o 3 tyzden skor, mal problemy s dychanim a bol 4 dni v inkubatore, ked mi ho doniesli uz konecne na izbu tak som mala monitor dychu, ale stale som na neho zabudala a furt chodila za mnou sestricky, ze co sa deje, lebo mi stale pipal a ja som ho nevypinala 🙂 ..takze mali zo mna radost..doma sme ho nemali, ani mi nechybal a pri druhom by som si ho kupila iba vtedy ak by dieta malo vaznejsie zdravotne-srdcove tazkosti.

natasa8
7. máj 2010

ahojte...
aj ja zelam monikam vsetko naj... 🙂
aj ollako ku vcerajsim narodkam 🙂 (az teraz som si vsimla na facebooku)

my sme monitor mali a falosne poplachy som vyrabala ja, ked so ho zabudla vypnut pred tym ako som malu vybrala z postielky 😒
k tym rozpravkam - moja Katka pozera na DVD macka PU, aleob Micky Mousa (ten klubik - mame jednu cast na DVD) - je hotovy maniak, rano len otvori oci a uz pyza "PUPU" - samozrejme jej nepustim, mame pravidlo len po poobednajsom spanku (vtedy si ja este potrebujem robit do roboty, tak ona zatial pozera)

claudinka
7. máj 2010

my sme mali monitor pri lubkovi a odkladam si ho pre druhe dieta.. falosny poplach sme nemali ani raz a spala som ovela kludnejsie, i ked pri druhom by som tiez spala asi kludne aj bez neho 😀 ale kebyze je skor narodeny alebo tak, tak urcite pri druhom by som ho mala, kedze ho mam uz kupeny

winona24
autor
8. máj 2010

dobré ránko a pekný deň a vlastne aj celý víkend Vám prajeme... 😵 😵

claudinka
8. máj 2010

vidim, ze nikto stale nikde 😀 😀

ka3n
8. máj 2010

ahojte..pekný víkend prajem aj ja Vám...malý spí, ja vegetím a muž kosí 🙂...poobede čakáme sestru s rodinou tak maly sa trosku vyjasi...Zajtra ide muz na obed na dve hodky do NR pracovat, tak nas berie a potom si tam niekde spravime vyletik..chcem v NR kupit zajtra ten nosic, tak mozno zbehneme ked na Zobor, ak počasie da.

terezicka
8. máj 2010

Ahojte, no u nás sa taký lejako spustil pred dobrou hodinou, Lucka kukala z okna ako krúpy padajú...Veľmi rada sa pozerá z okna a ešte keď prší, tak je to viac zaujímavejšie. Potom na chvíľku prestalo, ale teraz zas padá dáždik...Ja som upiekla koláčik, teda ešte dať naň plnku a nech stuhne - volá sa banánový zákusok, tak dúfam že bude dobrý. Zajtra ide Marek do roboty, takže pekná nedeľa 😝 Ale keď sa Lucka vyspí tak pôjdeme k našim, aspoň na nejaké 2-3 hodinky, lepšie nám prejde deň....
Inak vše po starom, akurát ma už nebaví to Luckine obdobie JA JA JA...Ale čo spravím, nič 😝

vejinka
8. máj 2010

ahojte kocky..my sme dnes po sto rokoch mali vyletny den najprv sme dali do rury francuzke zemiaky urobili polievku zatial svokra so svokrom makali v zahrade sadili priesadu a potom doobedu sme sa sli pozriet na stanicu bol tam pancierovy vlak z druhej svetovej vojny...tak sme sa tam aj pofotili a vratili sme sa na obed okolo dvanastej lahli do postele a spali do pol tretej a hor sa na milu pre mamu..krasne pocasicko nam vyslo tak som sa tesila a tolko mamiciek s kocikami bolo no fantazia..a este na namesti bolo more ludi lebo sa oslavoval den vitazstva nad fasizmom takze plne namestie narodu a narodu a aj stare rocniky a kooopec turistov..maly nevedel kde sa ma skor pozerat 😉 teraz sedi so strykom v obyvacke a snazi sa kuknut balon co dostal od organizatoriek mile pre mamu a ozaj nechala som malemu nakreslit srdiecko na tvaricku taky bol rozkosny... 😉 no a dufam ze rychlo zaspi ked za chvilku dostane mliecko ja sa nevladzem ani hybat na mna to bol dost ..a aj brusko boli takze ja sa odtialto uz len do postele presuniem hlavu mam umytu osprchovana som takze len zuby umyjem a som kaput...to bdue noc konecne sa vyspim..lebo ma nezobudi ani bombarder 😀

vejinka
8. máj 2010

pridala som aj par fotiek ktore chcete tak kuk 😉

luciankasebastianko
8. máj 2010

ahojte pekny vikendík kočky 😎 veji krásne fotočky, aj bruško napreduje 😀