Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

jurocko
9. nov 2009

ahojteeeeeeeeee
sjuzocka gratulujem k babetku..drzte sa
do zubara sa ma ist s dietatom ze vraj od 3-4 rokou ked ma všetky zuby
ja som si dnes popratovala celu kuchynu,regaly vnutri tak aj ja som zvedava ako dlho mi to ostane take pekne poupratovane
no nic utekam lebo drahy krici s kupelne idem ho strihat....
pekny večer a sladke snicky

evicka1
9. nov 2009

ahoj zeny
tak u nas dnes bolo krasne pocasie tak sme to museli vyuzit a cele odpolko sme trajdali von- sice hugo je taky nosenec lebo v kociku nechce sediet ani keby bol zo zlata, tak som z toho dosti utahana no jedenas kil je jedenast kil 😀
buksy: kedy dame to rande ?
sjuzocka: blahozelam k tehulkovaniu... nech je "lepsie" nez to prve

jurocko
9. nov 2009

a este k tomu papaniu a spaniu deti
moj nazor je taky ze moj vela papa,chuti mu jest ale ked si porovnam s karinkou ktora nic nechcela jest do roka a spala celu noc co rpi tom tobiasko vela papa a v noci sa budi je to relativne od dietatka a take dieta po jednom roku ked kojis katrin tak je odst naviazane na matku a che ju citit a zalei na matke ci to kojenie vzda alebo pokracuje alebo ci v tom vidi nijaky vyznam
takze nie je otom ci vela papa ci nie...lebo moja karinka prespala celu noc a kojila som ju cez den iba myslim ked mala tak ako Tobiasko
ja rano kojim tak spapa kasu,alebo chlebik cely krajec/bez kromky/sunka,prazenica,minule zjedol celu pomazanku
potom jogurt alebo ovocie banan s jablkom,piskota alebo nieco ine..tak ma obed ide spat tak ma druhe jedlo,pootom jogurt podla toho co doobedu zjedol a vecera bud kasa alebo jedlo z obeda ked sa zvysylo..a samozrejme kojenie a spime a nehovorim ze cez den tiez kojim a to fakt tobiasko zje plny tanier....ja mam taky nazor takze chapem vejinku ale neviem co ona dava malemu jest..skus veji popisat tvoj jedalnicek
mozno si aj pisala ale ja uz tak casto tu nechodim lebo nemam cas 🙂
bru noc idem dokoncit veceru-dostali sme chut na hrianky tak odbehujem..paaaaaaaaaaaaa 🙄

rony253
9. nov 2009

ahojte, Sara zapala pre osmou, bola uz totalne vyštavena. Ja pijem cajik a pojdem bud zehlit alebo spat 😀 este uvidim.
Sjuz gratulujemem k tehulkovaniu
Buksy uz sa neviem dockat kedy sa stretneme, budem asi dva týždne mozno aj viac, nech si tu muzik v klude pozariaduje veci co potrebuje a nech sa konecne normalne vyspi, lebo ten chudak je v noci hore a Sara mu o pol siedmej klope na dvere spalne a krici papa papa papa po nemecky a vie aj tata, no zlata je. oci su po nemecky Augen a Sara ukazuje na babikach oko a hovori au au au. Rozumie aj slovensky aj nemecky sikula moja.

vejinka
9. nov 2009

tak maly prave zaspal..pre istotu ideme spat o pol hodinu neskor.aby sme ho nezobudili dala som mu calciovy sirup a vypil asi 200ml vody a potom som zistila ze je spoteny ako mys.kedze muz ho mal furt na rukach a on v zimnom spacom vaku...takze kompletka prezliect a dokojila som a zaspal

rony253
9. nov 2009

Inak uz dve noci nekojim, Sara sa rozhodla, ze nechce prso, ako aom uz pisala, pred dvoma dnami som jej v noci dala a dva krat cucla pozrela na mna a povedala nene. urobila som jej umele a to zcucla. Aj vase deti prikyvuju hlavou ano alebo nie? ja sa jej opytam ci chce mliecko pokyve ano, poviem ideme hajat? on ze nene a kyve z hlavou ze nie, a ked sa opytam ci ideme kakat tiez pokyva ano alebo nie. 🙂 a my uz kakame a uz aj cikame do zachodu nocnik sme totalne vynechali, vie sa pekne vykakat aj vycikat, ale samozrejme cika nadalej aj do plienky a dnes a vcera sa mi pokakala aj do plienky, lebo som nevedala ani kedy.

vejinka
9. nov 2009

rony tak moj na ano zatrasie celym telom a na nie kyve hlavou 😀 a my sme ucenie na nocnik odlozili na jar alebo leto...lebo drzat ho na nocniku terza v zime nieje dobry napad zachladol by urcite 😔

luciankasebastianko
9. nov 2009

ahojte babenky no dnes mi dával zabrať ten moj šinter 😉 idem počítať čo ste dnes poriešili 😀

luciankasebastianko
9. nov 2009

uf ste normálne popísali vellllllllllllllaaaaaaaaaaa 🙂 už ani neviem čo som chcela
soplačkom rychle uzdravenie
chodcom gratulácie
rony aj maly dá vedieť, ale iba nie eeeeee a tiež sa vykaká do záchodila ,ale iba ráno 😅

natasa8
9. nov 2009

ahojte....
som rada ze ste tu pisali kolko deticky papaju a hlavne piju mliecka....
Ja este kojim, ale uz by som mozno ani nemusela.... vecer vypije Katka 180 ml. UM, ale vzdy najskor vypyta mliecko odo mna, vacsinou ani netaha, len tak ozuzle - a tak strieda UM s didou 😅 To sa za kojenie asi ani neda povazovat. Potom v noci kojim raz - to poriadne taha, ale keby som jej namiesto toho kojenia dala UM tak je uplne spokojna. No a nadranom vypije este 150 ml. mliecka. Rano po zobudeni si este vacsinou trosku vypyta kojit....

Zacinam sa bat ci to nie je az prilis vela mliecka, lebo cez den papa este jogur a vecer kasu, co su tiez mliecne chody. S nemliecnymi chodmi mame problem..... kazdy den mi 1-2 chody uplne odmietne.... 😠

natasa8
9. nov 2009

no a moja Katka kaka obcas aj 4 krat za den, uz sa obavam ci to nie je normalne, vsetko samzrejme do plieny 😠

natasa8
9. nov 2009

no dnes som si pri vyradovani v superstar poplakala...
muz este nie je doma, nepodarilo sa mi upiect chleba v pekarni 😕 😅 , tak peciem druhy, do polnoci musm byt hore 😖
idem si pozriet Panelak....

estella
9. nov 2009

dobry vecer..tu uz ai nikoho....ale mozno sa tu nejaka tvar objavi...

k tomu nocniku...Maxim ma normalne strach ked vidi nocnik..ked si porovnam Stellu ona uz od piatich mesiacov sedela na nocniku a kakala fakt len do nocnika no jasne ze ked mala hnacku tak sa pokakala do plienky ale ona uz bola tak na to naucena ze ide kakat na nocnik ze pre nu to bola samozrejmost..a mala rok aj sedem mesiacov ked sa uz pytala a plienky mala len na noc...no a pri Maximovi to nevidim ruzovo..ale vobec sa nad tym nejako nezamyslam...raz musi pochopit na co je ten nocnik... 🙂

luciankasebastianko
9. nov 2009

aj mne maly kaká aj 3 x za den a mlička tiež pije dosť 200 -250 večer UM vnoci kojím 1x a ráno znova 250 ml UM a ešte si cucne tak 2 x cez den cicu

rony253
9. nov 2009

idem spat zienky, dobru nocku a zajtra pekny dnik 🙂

luciankasebastianko
9. nov 2009

dobrúúúúúúúúúúú rony

johnie
9. nov 2009

dobru noc prajem, ale vy sa uz asi otacate na druhy bok 😀

johnie
9. nov 2009

😀 uz vazne idem 😀

buksy
9. nov 2009

tak ja mam pozehlene ale este zopar kuskov na zajtra ostalo ... uz sa mi nechceeee...
dobru noc ja este idem nieco posondovat po nete...
rony strasne sa na vas tesime...

rony253
10. nov 2009

dobre ranko, to som tu prva????????????
tak prespali sme celu noc o siestej bola Sara hore a uz nezaspala, len sme sa v posteli povalovali do siedmej.
Buksy aj my sa velmi velmi tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Som zvedava, ako sa budu tie dve spolu hrat.

rony253
10. nov 2009

neviem kedy si pojdeme este pospat, ale mam doodbedu este nejake vybavovacky.
Co dnes varite? ja urobim hraskovu polievku s haluskami a druhe neviem poradte, tak aby to aj sara mohla.

rony253
10. nov 2009

tak mala uz spinka, ja idem upratat kuchynu davam si prave Mexavit C s paracetamolom, tece mi z nosa jak z vodopadu, no poviem vam mame doma cisty lazaret. potom sa pojdem našminkovat obliect, ked sa zobudi, dam jej kasu s ovocim a pojdeme na tie urady. musim dnes vsetko vybavit.

annie13
10. nov 2009

bre ranko
Rony gratulujeme s Branikom Sarke k prvym krocikom, je to strasne zlate ked k tebe bezka 😉 ja sa z toho neviem dotesit, Brankovi je uz lepsie tak som rada, ja mam zase herpes po celych perach z toho co nespim ☹

terezicka
10. nov 2009

Ahojte tak včera sme mali návštevu, bola u nás Rebeka ( z májoviek 2008 ) s rodičmi a bola super 🙂 Veľmi sme radi že nás boli pozrieť, sme si pokecali, dievčatá sa zahrali a najviac sa im páčilo v ohrádke - ale to sme zistili len náhodou, keď im tam spadla hračka a začali sa tam pýtať a potom tam pekne vydržali spoli 🙂
Inak všetko po starom, akurát mi tu Lucka robí indiána tak sa zabávame 😀
Ale nejako sme začali aj my sopliť a večer a v noci dosť kašle, tak veľmi zahlienene, ale dosť suchý vzduch máme v spálni tak možno aj z toho...Snáď jej to do soboty prejde, lebo brat má birmovku tak budeme u našich a budú tam dve 5 mesačné bábätká...Tak by som bola veľmi nerada keby sa nakazili...

terezicka
10. nov 2009

Pridala som nové fotky, ak chcete kuknite

kamilka12
10. nov 2009

Dobré ránko,

tak my sme dnes vstali o 7mej, teraz zaspal. Ja dnes idem robiť polievku malému - kurací vývar a veľa zeleniny, to má najradšej a potom brokolicové rizoto s kuracím masom..

miriam24
10. nov 2009

Ahojte .. tak mi stale este kasleme .. ale uz sa to lepsi .. tak dufam ze do stvrtka bude fit .. mame sa stretnut s jednou znamou co ma tiez maleho syna .. sme sa tesili ze sa troska pohraju ale neviem neviem ci to bude mozne ked to malemu neprejde 😒

maly dnes bude papat pstruha zo vcera .. velmi mu chutil 🙂

a tu je nieco na citanie .. trocha dlhsie ale dobre :

Príbeh voľnej výchovy

Po dlhšom čase som sa vybral do Košíc autobusom. Nešiel som ním
už niekoľko rokov a tak som sa celkom tešil. Pozoroval som ľudí
okolo a pohľad mi upútala skupinka ľudí čo sedela neďaleko mňa.

Na štvorsedadle sedela stará pani a jej manžel, oproti ním mamička
a jej asi štvor až päťročná dcéra. Obe vyfiknuté ako z módneho
časopisu.
Mamička v minisukni iba o pár čísiel širšia v bokoch ako v pase,
tesné tričko upnuté na opálenom tele a ovešaná na krku a prstoch
zlatom.
Bola trocha viac namaľovaná, ale pristalo jej to. Rušilo to len prvý
dojem. Všetko kazil len ten jej výraz. Znudený a znechutený a občas
kradmý pohľad po ľuďoch akoby hovoril "Preboha, fuj, kde som sa to
dostala". Jej malá princezná bola oblečená podobne, len podpätky a
maľovanie nahradili copiky vyčesané na vrch hlavy. Kývala
nožičkami sem a tam a vyzeralo to, že je znechutená rovnako, ako jej
mama.
Oproti ním sedeli starček a starenka. Manželia. Obaja sa opierali o
paličky, boli skromne schúlení k sebe a tichučko si občas niečo
povedali. Sálala z nich domáca pohoda, mier a pokora. Sedeli, nikoho
si nevšímali, len pani občas vyrušilo kopnutie malej princezny pod
koleno.

Najprv sa zdalo, akoby náhodou, že nechcene sa dievčatko dotklo
špičkou topánky babičky.
Čím viac sa stará pani uhýbala, tým viac bolo na dievčatku
vidieť, že kopance sú cielené. Kývala nohami, kývala, pohľad
upretý na tvár starej pani a kop - a zas akoby nič sa pozerala cez
okno. Stará pani si poposadla a za chvíľu zas. Pátravý pohľad a
raz, dva, tri - kop. A zas nenápadný pohľad von. A tak dookola. Babka
už nevedela kde s nohami a snáď iba slušnosť jej bránila mamičke
niečo povedať a tak trpezlivo sa snažila vycítiť okamžik výkopu a
včas uhnúť. Ani ľudia okolo nehovorili nič.
S počtom kopancov sa len úmerne zvyšovalo krútenie hlavou a
znechutenie obidvoch manželov a ostatných cestujúcich.

Celé to sledoval mladík stojací opodiaľ. Mal také tie široké
nohavice s rozkrokom pri kolenách, vyťahané tričko a čapicu so
šiltom dozadu.
Žuval žuvačku a občas nezúčastnene zavadil pohľadom o štvoricu.
Potom sa zas pozeral znudene von. Nerobil nič. Bol jeden z mála
ľudí, na ktorom sa nedalo poznať či sa zabáva, alebo je
pohoršený. Keď už stará pani nemala kde uhnúť a dievčatko sa
muselo zviesť skoro až na okraj sedačky, aby si mohlo kopnúť,
neudržal som sa a povedal som mamičke:

"Prosím vás, nemôžete tomu decku niečo povedať? Nevidíte čo
robí??"

Mamička sa pozrela na mňa potom na svoju princeznú, pohladila ju a
pohŕdavo povedala:

"Prečo by som jej dačo vravela? My deťom doprajeme voľnú výchovu".

Tou odpoveďou šokovala celý autobus. Dievčatko si ešte dvakrát
koplo, kým autobus došiel k zastávke. Mladík s nohavicami
spustenými poniže pása sa lenivo zobral a prechádzal nezúčastnene
okolo štvorice ku dverám.

Keď bol tesne pri nich, urobila sa scéna ako z filmu. Bolo to dielo
pár okamžikov. Dokolísal sa pomaly k ním, stále mal ten nič
nehovoriaci výraz, kľudne až lenivo vybral z pusy žuvačku a jedným
pohybom ju zamotal dievčatku do vlasov. Ladným ľahkým pohybom, ako
keď maliar dá na obraz tú poslednú dôležitú bodku. Bez mihnutia
oka postupoval ďalej k dverám akoby nič.

Mamička zalapala po dychu za vyštekla: "Čo to robíš ty idiot
jeden"? "Šibe ti?"

Chlapec len tak lenivo otočil hlavu späť a úplne kľudným hlasom
povedal: Nie, ale naši mi tiež dopriali voľnú výchovu... Ahoj"

Knísavým pohybom vystúpil z autobusu na ulicu a ešte sa na starú
pani usmial a do okna jej ukázal dva prsty na znak víťazstva. Stará
pani mu neisto zamávala. Celý autobus sa zabával. A ja s ním. Teraz
v tom prípade "voľná výchova" priniesla svoje ovocie a pre
všetkých ten mladík bol taký "borec nakoniec".

vejinka
10. nov 2009

dobre rano baby ja rozmyslam ze sa dam otrihat..uplne na kratko 😅

winona24
autor
10. nov 2009

tak miri to si odkiaľ vytiahla??? to je dobréééé..... 🙂

winona24
autor
10. nov 2009

veji ale je ti jasné,že s krátkymi vlasmi je oveľa viac roboty ako s dlhými?????? 😉