Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

perlab
29. apr 2009

Čítala som, že so zubáčmi sa akokeby vrece roztrhlo 😀
My sme mali zúbky medzi prvými, ale stále máme iba tie dva /od februára/. už ste náš predbehliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
dúfam, že s ďalšími nebudú komplikácie, ako tu čítam, tie prvé vyšli ani neviem ako. Chúďa Damianko, dúfam, že už je na tom lepšie. uvidíme, ako to bude s nami, keď sa nám začnú tlačiť naraz.

perlab
29. apr 2009

Potom som tu čítala ten príspevok o tom kuracom mäse, no hrôza. Tak to som ešte nepočula, musím sa na to popýtať.

perlab
29. apr 2009

a ešte sa chcem vyjadriť k sťahovaniu predkožky u chlapcov, myslím, že včera, či predvčerom, tu bola o tom debata. Ja síce chlapca nemám, ale ak môžem poradiť, určite by som sa poradila s urológom. tí majú najviac skúseností s rôznymi komplikáciami, ktoré môžu nastať pri nesprávnej "údržbe" chlapčenských pipíkov.
istotne by som predkožku pri kúpaní sťahovala, nie nasilu, ale iba pokiaľ to pôjde. hovoria síce, že do dvoch rokov nič nerobiť, ale to myslia čo sa týka obriezky a pod., čo sa týka sťahovania, tak to jednoznačne áno. z hľadiska hygieny a hlavne aby sa im to tam uvolnilo. viem, že sestra to Martinovi sťahovala, na kúštiku to mal zrastené, tak keď mal necelé dva roky jej urológ povedal, nech mu to troška nasilu sťahuje, pokiaľ to pôjde a keď sa mu to neuvolní samé, tak tomu neskôr pomôže a tak sa aj stalo. toľko rada zo skúsenosti.
😵

perlab
29. apr 2009

no vidím, že v tomto pokročilom čase som tu sama, tak si idem prečítať, čo ste dnes napísali.
no chcela som sa k týmto témam vyjadriť.

A samozrejme napíšem aj o nás, Romanka je veeeeeeeeeeeeeeľmi zlatá, stále by sa iba na nožky stavala, je dosť pevná, sama sa posadí z ľahu, keď jej nožky pridržím, ako keď sa robia brušáky. no a keď ju chytím za ruky, tak to je hneď na nohách.
štvornožkuje stále iba dozadu, chcem, aby sa naučila už konečne dopredu, nechcem túto fázu preskočiť a ísť hneď na nohy.

na každého sa smeje, teší sa, tak myká hlávkou zo strany na stranu, ako keby tancuje. nikoho sa nebojí, je naše roztomilé slniečko.
papáme ako aj doteraz, pridali sme obiloviny, v sobotu mala osem mesiacov. jogurty až od deviatich začneme.

jana.hcsba
29. apr 2009

perlab: pekna fotka - ani som si ju este nevsimla. 🙂

zajtra ideme k svokrovcom na chatu - sa tesiiiiiim !
v paitok kadernicka - a to som tu uz pisala - ale tiez sa tesim a potom stretavka z roboty .

perlab
29. apr 2009

no toľkoto príspevkov pokope som ešte nemala. dúfam, že to zajtra prečítate 😅

prajem peknú nôcku, pá

perlab
29. apr 2009

jéééééj, jani, super. užite si to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a vďaka 😉

perlab
29. apr 2009

ešte k plávaniu.
chodíme už na kurz do veľkého bazéna /možno si pamätáte, v zime sme mali prípravu vo vani/, Romanke sa to veeeeeeeeeeeeeeeeľmi páči. boli sme zatiaľ dvakrát, potápame sa ostošesť. nabudúce by sme sa mali fotiť pod vodou, tak som zvedavá 😉

perlab
29. apr 2009

a nesmiem zabudnúť: GRATULUJEME OSLáVENCOM 😉 😉 😉 😉 😉

perlab
29. apr 2009

teda baby a tých krásnych nových fotiek čo ste pridali, no paráda 😉

perlab
29. apr 2009

Sarke aRiškovi prajeme skoré uzdravenie. tie sople sú otrava 😠

jana.hcsba
29. apr 2009

dobru noc 😎 !

perlab
29. apr 2009

no čítam, že už skoro všetci nočníkujete, no super. my tiež pokračujeme a super si na to Romika zvykla

perlab
29. apr 2009

dobrú jani, ja ešte čítam a zároveň reagujem 😀

perlab
29. apr 2009

tak dobrú nocku prajem 😵

jurocko
30. apr 2009

😵
breeeeeeee ranko,prvaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
sme hore od pol siestej ale nevadi lebo opet druhu noc mi prespinkal celu tak som rada.. 🙂 a tak sa drobcek nahltal cici ze sa mu grclo a vyvracal dost toho...nevedel sa dojest zlatusik moj 😝 😀
a ja prsia plne a plne ze ma az boleli..

dnes pride ponas svokor a ideme do domceka tak sa tesim a potom ked pride tatino tak do polska ideme na krytinu lebo robime besiedku s krbom a karinke chcem kupit topanky a botasky tak som zvedava...či daco kupime 🙂

idem zmyt podlahu a musim ist do obchodu vymenit Tobiaskovi lebo svokra kupila pre maleho a je velke take riflove kratasy tricko a kosela

tak pekny den kocky

jeeeeeeeeej uz sme 5 fakt sme zakecane mamicky nevadi... 😀

nam idu 4 zubky naraz a tie dolne len tak tak ze kedy mu vyjdu..som zvedava..vcera som stretla kamosku a jej veronike vysli prve zubky na 16 meisacou..dobre ne???????????????????????????

johnie
30. apr 2009

druhaaaa 😝
dobre ranko... dalsia super noc za nami... nuz ale cim lepsie spinka v noci tym skor sme hore dnes 6:04 😉

silwietta
30. apr 2009

dobre ranko kocky, my sme mali celkom dobru noc, maly 3x papal, raz som ho utisila cumlikom a potom papkal az rano o siestej... este odpiseme jedno nocne krmenie a budem celkom spokojna 😎

silwietta
30. apr 2009

jurocko, prvy zubok v 16-tich mesiacoch? no nervy moje, dost neskoro...

eweny
30. apr 2009

Dobre ranko dievcata,my sme mali super noc,ale asi aj za to,ze som mu dala na noc nurofen kvoli tym zubkom..papali sme az o 5.30h..

Vcera sme boli u tej ocnej,zobrala mu vyter z ociek,to bolo kriku..dala nam kvapky 3x1 denne a kontrola 12.5. ak sa to nezlepsi,tak zrejme zas preplach vo Zvolene nas caka :(

na poradni nas doktorka pochvalila,ze je sikovny,vazime 9870g a meria 76cm 🙂

eweny
30. apr 2009

Kupila som mu krasny zeleny serblik s takym obrazkom,tak mozeme zacat skusat..konecne som dostala kupit aj letne siltovecky..nadherne su,ale boli aj dost drahe..bude z neho frajer 🙂

eweny
30. apr 2009

Dnes som dostala mrchu,tak som nervozna ako pes a boli ma brucho :( ach ake boli skvele tie casy bez nej..

zabavka
30. apr 2009

ahojte babule.Čítam, že sa vám darí s nočníkmi, prosím vás ako ste začínali, kedy ich tam posadíte..?Chcem už pomaly aj ja začat, len si to neviem predstavit, ked náhodou začne kakat, ako jej dám oblečko tak rýchlo dole a plienku tiež

rony253
30. apr 2009

Ahojte, Sarka zaspala, v noci bolo fajn, az na to, ze sa mi zda, ze som ju nekojila 3 ale 4 krat, nostek uz mala cisty. No pred tym nez zaspala sa mi zdalo, ze nejako dycha ustami, no nebublalo jej v nose, tak som jej dala kvapky a isla som odsat, no z jednej dierky toho vyslo neurekom vela. odsali sme a hned zabuvala. Mna zacalo v noci boliet hrdlo, teraz ma uz tak neboli ale prezmenu soplim ja. no hruza, chora som nebola uz ani nepamätam kedy.
Perlab, ja som kupila, od HiPP Jogurt miesany s ovocim, raz som jej ho dala na olovrant a spraskala celu flasu, je od siedmeho mesiaca. Ja este Saru na nocnik nedavam, ale skusim az ked bude pevnejsia, musi trosku pribrat moje zlato. Tak vam prajem pekny den, tu leje jak z krhle. otrasne pocasie.
A co sa týka kuraciny, ked som ja chodila do skôlky, tiez sa mi zdurilo prsicko a otocilo sa mi nejako crievko na konecniku, kurata boli napichane nejakymi hormonmy a tym, ze som bola citlivejsia, sa to na mne prejavilo. treba davat pozor, vsetkeho vela skodi.

ollako
30. apr 2009

ahojte baby , tak my sme mali noc otras, maly bez didiky nechcel spat, a uz ma fakt vytaca, ze si zo mna robi cumlik 😠 ..ale ked nebyvame sami, nemozem ho nechat ani troska poplakat, lebo hned pobudi cely dom 😒 ... uz je to ale fakt neunosne 🙄
zabavka, ja som ho posadila na serblik, ked som zbadala, ze tlaci, ale jeho zapekalo, tak to neslo tak rychlo, tak som to stihla...ale napr vcera sa dva krat pokakal ani neviem kedy, takze nocnik sa nekonal 😝 takze neviem ako to bude dalej pokracovat...skusim ho davat, kazdy den v rovnaky cas okolo jedenastej sa vzdy vykakal, tak skusim vtedy a uvidime 😉

vejinka
30. apr 2009

dobre rano ..maly mi akurat zaspava

eweny
30. apr 2009

Tak som ho skusila dat na serblik a po chvilke sa vycikal 🙂 nuz nejako treba zacat..este chvilu tam sedel,ale netvaril sa ze by isiel kakat,tak som ho dala prec,aby sa naucil,ze to nie je na hranie..

vejinka
30. apr 2009

pozerali ste ako som prezil??? taka haluz som si tam vsimla jednej obrovskej chyby zo strany rezisera zena otehotnela a ukazovala mame fotku z ultrazvuku..vraj je v 6tt a ultrazvuk ukazovalao babatko v takom minimalne 24tt. takze dost hruba chyba 🙄

perlab
30. apr 2009

Ahojte dievčatá. Prajem krásne ránko a pekný slnečný dník pred nami 🙂 .
Romika práve zahajala 😵.
Ja dávam na nočník ráno, cca pol hodku po tom, čo sa zobudí, ona začne prdkať a tak tlačiť, že už viem, čo to znamená. pokým ju posadím, tak jej hovorím "počkaj, počkaj, vydrž, vydrž", ale to je len taký psychologický moment, ona tomu ešte nerozumie, ale nech si zvyká. potom spolu troška potlačíme 😀 a krásne sa vykaká.
samozrejme niekedy cez deň ju nájdem pokakanú, že ani neviem, kedy tlačila.
no a tak podvečer znovu do šerblíka. už som sa naučila rozoznať, kedy tlačí, že chce kakať a kedy sa len pri hre napína.

Čože Rony, od kuraciny? No ja jej dávam iba domáce, také čo svokrovci chovali od malých kuriatok, tak tie sú určite v pohode. naši budú mať zasa čoskoro domácich králikov na zabitie, tak potom to mäsko budem dávať.
inak naozaj dávam veľký pozor na to, čo jej dám, po zlej skúsenosti so žĺtkom.

Prajem krásny dník.

perlab
30. apr 2009

ešte sa chcem spýtať: dievčatá, ktoré už nekojíte, ako často vám v noci detičky pijú um. mliečko a koľko ml?
vďaka