Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
4. mar 2009

ahojte no to je fakt ,ze to pocasie dava zabrat,ze by jarna unava? 😀 My sme dnes boli na tu kontrolu a dr vravela,ze tam je este trosku pocut chrapot ale kedze este ucinkuju atb je to ok.Ale uz vidim na nej ze je znova vo svojom zivle 😉

jozino uz sa nejaka nasla?Teda tolko ich tu davalo navrhy 😉 alebo este vyberas?

laura29 - tazka situacia,ale myslim ze ostat byvat s priatelkou by ti mohlo pomoct aspon na zaciatku,celkom sama to po porode asi nezvaldnes,aj ked da sa vsetko.A aj financne by ti bolo lepsie,kedze z materskej utiahnut naklady na seba,dietatko,najom strava atd. by bolo narocne,skuste sa nejako dohodnut.Mozem sa este opytat?Mozno drzo,ale nejde mi do hlavy veta ''Pres to vsehcno jsme se s partnetkou snazily o dalsi dite, trvalo to rok a zararilo se.''

jozino24
4. mar 2009

ale nic sa nenaslo...hihi...alebo hej??? nooo to zatial nerozoberam... ako sa mate po dnesnom dni???

tinika
4. mar 2009

a mam ta hihi

jozino24
4. mar 2009

ved ty ma vsade vypatras... hihi

tinika
4. mar 2009

sak jasne hihi

sorrelia
4. mar 2009

aach jaj... ja som sa zastavila az teraz 🙂
mam dost toho za cely den...

kocky prosim vas kedy sa uci babo chodit ?
ja viem, ze nie kazde dieta je tabulkove, ale len tak pre info... Matko ma uz pomaly 10 mesiacov a v lozeni je este opatrny... jaaj

yukki
4. mar 2009

Nič nezmeškáš. Ja som si Kiku brala 19mesačnú, ledva chodila-začala v 17.mesiacoch a teraz lieta, lezie a skáče akoTarzan...

tinika
4. mar 2009

sorrelia tak okolo roka nasa mala začala chodit, na svoje narodky uz chodila

adrianamickova
4. mar 2009

veru nauci sa nenutit,este sa v zivote nachodi ojojoj
moje zacali v 9 mesiacoch,12 mesiacoch 🙂

jozino24
4. mar 2009

mafiani v albume...zatial len dva fotky...zajtra zvysok

tinika
4. mar 2009

a lili kedy začala chodit?

bajama
4. mar 2009

Sorrelia,
to chce cas, aj ja som mala obavy o mojho Matuska,ze je nejaky spomaleny, hlavne ked som mala pred ocami jeho sesternicu,ktora bola uz od narodenia ako take zihadlo...on bol stale take pohodove babo, lozenie bolo ale prenho problemom..mal 9 mesiacov aj cosi ked sa konecne pohol dopredu...chodit zacal síce do mesiaca,ale nikdy nebol rychly v lozeni...jemu sa proste na styroch nepacilo...zato na dvoch lieta ako strela 🙂

jozino24
4. mar 2009

lilka??? presne 1.12ty... to mala 13esiacov a nieco... leniva bola... ta co narobim...lenze ona zacala chodit tak ze o 17tej vecer nechcela ist ani za ruky a o 19tej sa sama rozbehla cez obyvacku a odvtedy sa nezastavila... hihi

sorrelia
4. mar 2009

Dakujeeeem 🙂
Nasa Babka uz stresuje... Jeeeej a on len zacal lozit 😒 a nema to z tej stravy ???
😀 😀 😀 😀 niekedy sa babke podari perla...
totiz ja uz vyzivy nekupujem a drobcovi robim ovsenne, pohankove, ryzove, alebo sojove vlocky s cerstvym ovocim alebo mrkvickou... sem tam je pohankova kasa, alebo kasa z psena a moju mamu pri tom vystiera 😀 ...

Vraj co vymyslam, nech papa rozky, piskoty a vyzivu... A maly nechodi lebo ho krmim ako papagaja z prosom 😀 😀 😀 😀

tinika
4. mar 2009

jozino 😀

jozino24
4. mar 2009

sorrelia... teraz bez srandy... moja lili v 9tich mesiacoch uz po byte sa stverala po styroch a mala klobasu v ustach... podla mna je nacase uz zacat s beznou stravou...

sorrelia
4. mar 2009

jozinko

my masko nejeme 😀 takze nieco ako klobasa nehrozi 😉
neboj maly papa a poriadne a aj poriadne jedlo 🙂 😉 ...

jozino24
4. mar 2009

tak som asi zle pochopil...lebo jak citam ze vlocky a tak... to moja lili do ust nezobere... 😎 😀

sorrelia
4. mar 2009

vlocky maly papa ako desiatu, alebo olovrant...
a je to len vec zvyku.. na co dieta naucis to mu bude chutit...

nas maly napr bez problemov zmlsa jablko s karotkou, pekne bez cukru.. a cistu vodu /prevarenu/ pije normalne... nemusime mu sladit... ked to videla znama skoro jej oci vypadli 😀
a to nevravim o tom, ako Matko jedol spenat a zjedol za cely tanier 😀

jozino24
4. mar 2009

my sme v zivote neprevarali ani vodu ani mlieko... mlieko tak akurat prihriate v mikrovlnke a uz papa...

sorrelia
4. mar 2009

hmm... my tiez vodu neprevarame, pokial nam prejde cez britu...
ale teraz nemame nove filtre, takze kupujeme balenu vodu, a tu radsej prevaram...

jozino24
4. mar 2009

nooo tak moja lili odjakziva pije normalnu rurkovu vodu bez akychkolvek filtrov a varenia.... a je v pohode... ja som nevedel nikdy pochopit take ze rodicia kupuju detom mineralky detske a tak... alebo prevaraju mlieko... my sme stym nemali nikdy problem...

tinika
4. mar 2009

sorrelia vy ste vegetariani?? No moja neter uz v troch mesiacoch papala kasicky a tak a myslim ze v 6 uz aj pomaly masko a tak

yukki
5. mar 2009

sorrelia možno začne skôr lietať, keď ho podľa mamky kŕmiš ako papagája. Kika keď zacíti slaninu tak už ju neviem odduriť-a to bolo od začiatku tak-mäso v každej forme, najmä ale údené a pečené. Vody sa napije najviac vo vani, čo mi nesedí, lebo máme vlastnú studňu a veľmi tomu neverím. Mlieko som jej pár krát prevarila-ale len kozie, surové, potom som sa na to vykašlala. Za ten vyše rok čo tu je nemala žiadne brutálne hnačky a nezvracala ani raz.

danielkapo
5. mar 2009

Ahojte
simonka ma dnes 10 mesiacov, boooze zo leti 😵 😵 😵

sorrelia, babka je podarena...ale ty najlepsiwe poznas matka a vidis ci je spokojny, napapkany a sikovny 😉 a rozchodi sa tak, ze len budes spominat ako sa mu nechcelo...ze zlate casy 😎 Urcite nemusis mat pocit, ze uz by mal....simka lozi sice ako strela, aj sa snazi, vsade sa postavi a popr nabytku posuva, no kazde babo inak...ja som uz v jej veku chodila 😎 (skvela veta) a k tomu papkaniu....moja sice papa klasika zemiacky, zeleninka, masko, vlocky tiez, vraj zmakcuju kaku, tak preto, kedze ma s tym trosku problem....ale vsetkeho len zobne....zaklad je stale cicinka 😅 a vodu pije lucku, tu ma rada...

Krasny den zelam

adina22
5. mar 2009

dobre ranko vsetkym

sorrelia - neboj mojej sestry dcerka uplne preskocila stvornozkovanie a zacala rovno chodit,moja Natalka zacala v 14 mesiacoch 😉

danielka - ale to rychlo leti,ja ked mala Natalka rok, ani som nevedela ako zbehol 🙂

yukki - vidim,ze ranny vtacik ako vzdy 😀

Co sa tyka tej stravy,ja som bola opatrnejsia malej zistili v troch mesiacoch atopicky ekzem,takze som si davala pozor co spapa...do roka som jej varila vsetko extra,nekorenila,nesolila.Teraz uz papa to co mi,ale stale varim tak ze menej solim a korenim.Ale napr.myslim ze do dvoch rokov ma cas s udenym,to jej nedavam,masko papa ale masove vyrobky nie.

danielkapo
5. mar 2009

jej adina, pozeram, ze mas nove natalkine fotky, je zlatucka 😵

sorrelia
5. mar 2009

jozinino

no ono je tohlavne preto, ebo vacsina povrchovych vod /to je voda co ti tecie v kohutiku/ obsahuje vela dusicnanov, ktore sa viazu na hem /krvne farbivo voazuce normalne kyslik/... dusik vsak nie je kyslik a nedokaze sa odviazat.. preto ked si ludia pustia do auta vyfukove plyny - udusia sa...

to iste sa deje ked pijes vodu s obsahom dusicnanov, ktore ani varom z vody nezmiznu... preto pouzivame britu a preto ked nam brita nejde kupujeme balenu vodu... 😉

tinika

bola som na prednaske u pediatricky Janky Noskovej /okrem toho to aj studujem -doma/, ktora ma 20 rocne skusenosti ohladom vyzivy deti, a deti ako aj dospely masko jest nemusia, ale ak to chce niekto praktikovat mal by mat dostatok informacii o tom co a ako varit 🙂

danielka

aj my lucku, dokonca ak nam nejde brita aj z nej varim 🙂

danielkapo
5. mar 2009

sorrelia, lucka aj mne chuti dokonca 😀 este v tehu som jej na hektolitre vyppila 😅 ajaaaaj to boli casy

buchova
5. mar 2009

simke gratlujem...naozaj to ide velmi rychlo!my 17 budeme mat 7 mesiacov nestacim sa cudovat ako vyhadzujem veci co su jej male!je to sila! ked mi starneme tak ako deti rastu takno zbohom!!

adina pekne fotecky neskor tak aj ja pridem nejake nove