• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

11. októbra 2016 
ahojte no to je fakt ,ze to pocasie dava zabrat,ze by jarna unava? :grinning: My sme dnes boli na tu kontrolu a dr vravela,ze tam je este trosku pocut chrapot ale kedze este ucinkuju atb je to ok.Ale uz vidim na nej ze je znova vo svojom zivle :wink:

jozino uz sa nejaka nasla?Teda tolko ich tu davalo navrhy :wink: alebo este vyberas?

laura29 - tazka situacia,ale myslim ze ostat byvat s priatelkou by ti mohlo pomoct aspon na zaciatku,celkom sama to po porode asi nezvaldnes,aj ked da sa vsetko.A aj financne by ti bolo lepsie,kedze z materskej utiahnut naklady na seba,dietatko,najom strava atd. by bolo narocne,skuste sa nejako dohodnut.Mozem sa este opytat?Mozno drzo,ale nejde mi do hlavy veta ''Pres to vsehcno jsme se s partnetkou snazily o dalsi dite, trvalo to rok a zararilo se.''
4. mar 2009 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale nic sa nenaslo...hihi...alebo hej??? nooo to zatial nerozoberam... ako sa mate po dnesnom dni???
4. mar 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a mam ta hihi
4. mar 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ty ma vsade vypatras... hihi
4. mar 2009 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sak jasne hihi
4. mar 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aach jaj... ja som sa zastavila az teraz :slight_smile:
mam dost toho za cely den...

kocky prosim vas kedy sa uci babo chodit ?
ja viem, ze nie kazde dieta je tabulkove, ale len tak pre info... Matko ma uz pomaly 10 mesiacov a v lozeni je este opatrny... jaaj
4. mar 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nič nezmeškáš. Ja som si Kiku brala 19mesačnú, ledva chodila-začala v 17.mesiacoch a teraz lieta, lezie a skáče akoTarzan...
4. mar 2009 o 22:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorrelia tak okolo roka nasa mala začala chodit, na svoje narodky uz chodila
4. mar 2009 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru nauci sa nenutit,este sa v zivote nachodi ojojoj
moje zacali v 9 mesiacoch,12 mesiacoch :slight_smile:
4. mar 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mafiani v albume...zatial len dva fotky...zajtra zvysok
4. mar 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a lili kedy začala chodit?
4. mar 2009 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sorrelia,
to chce cas, aj ja som mala obavy o mojho Matuska,ze je nejaky spomaleny, hlavne ked som mala pred ocami jeho sesternicu,ktora bola uz od narodenia ako take zihadlo...on bol stale take pohodove babo, lozenie bolo ale prenho problemom..mal 9 mesiacov aj cosi ked sa konecne pohol dopredu...chodit zacal síce do mesiaca,ale nikdy nebol rychly v lozeni...jemu sa proste na styroch nepacilo...zato na dvoch lieta ako strela :slight_smile:
4. mar 2009 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilka??? presne 1.12ty... to mala 13esiacov a nieco... leniva bola... ta co narobim...lenze ona zacala chodit tak ze o 17tej vecer nechcela ist ani za ruky a o 19tej sa sama rozbehla cez obyvacku a odvtedy sa nezastavila... hihi
4. mar 2009 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujeeeem :slight_smile:
Nasa Babka uz stresuje... Jeeeej a on len zacal lozit :unamused: a nema to z tej stravy ???
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: niekedy sa babke podari perla...
totiz ja uz vyzivy nekupujem a drobcovi robim ovsenne, pohankove, ryzove, alebo sojove vlocky s cerstvym ovocim alebo mrkvickou... sem tam je pohankova kasa, alebo kasa z psena a moju mamu pri tom vystiera :grinning: ...

Vraj co vymyslam, nech papa rozky, piskoty a vyzivu... A maly nechodi lebo ho krmim ako papagaja z prosom :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. mar 2009 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jozino :grinning:
4. mar 2009 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorrelia... teraz bez srandy... moja lili v 9tich mesiacoch uz po byte sa stverala po styroch a mala klobasu v ustach... podla mna je nacase uz zacat s beznou stravou...
4. mar 2009 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jozinko

my masko nejeme :grinning: takze nieco ako klobasa nehrozi :wink:
neboj maly papa a poriadne a aj poriadne jedlo :slight_smile: :wink: ...
4. mar 2009 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som asi zle pochopil...lebo jak citam ze vlocky a tak... to moja lili do ust nezobere... :sunglasses: :grinning:
4. mar 2009 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vlocky maly papa ako desiatu, alebo olovrant...
a je to len vec zvyku.. na co dieta naucis to mu bude chutit...

nas maly napr bez problemov zmlsa jablko s karotkou, pekne bez cukru.. a cistu vodu /prevarenu/ pije normalne... nemusime mu sladit... ked to videla znama skoro jej oci vypadli :grinning:
a to nevravim o tom, ako Matko jedol spenat a zjedol za cely tanier :grinning:
4. mar 2009 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme v zivote neprevarali ani vodu ani mlieko... mlieko tak akurat prihriate v mikrovlnke a uz papa...
4. mar 2009 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm... my tiez vodu neprevarame, pokial nam prejde cez britu...
ale teraz nemame nove filtre, takze kupujeme balenu vodu, a tu radsej prevaram...
4. mar 2009 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nooo tak moja lili odjakziva pije normalnu rurkovu vodu bez akychkolvek filtrov a varenia.... a je v pohode... ja som nevedel nikdy pochopit take ze rodicia kupuju detom mineralky detske a tak... alebo prevaraju mlieko... my sme stym nemali nikdy problem...
4. mar 2009 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorrelia vy ste vegetariani?? No moja neter uz v troch mesiacoch papala kasicky a tak a myslim ze v 6 uz aj pomaly masko a tak
4. mar 2009 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorrelia možno začne skôr lietať, keď ho podľa mamky kŕmiš ako papagája. Kika keď zacíti slaninu tak už ju neviem odduriť-a to bolo od začiatku tak-mäso v každej forme, najmä ale údené a pečené. Vody sa napije najviac vo vani, čo mi nesedí, lebo máme vlastnú studňu a veľmi tomu neverím. Mlieko som jej pár krát prevarila-ale len kozie, surové, potom som sa na to vykašlala. Za ten vyše rok čo tu je nemala žiadne brutálne hnačky a nezvracala ani raz.
5. mar 2009 o 07:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
simonka ma dnes 10 mesiacov, boooze zo leti :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

sorrelia, babka je podarena...ale ty najlepsiwe poznas matka a vidis ci je spokojny, napapkany a sikovny :wink: a rozchodi sa tak, ze len budes spominat ako sa mu nechcelo...ze zlate casy :sunglasses: Urcite nemusis mat pocit, ze uz by mal....simka lozi sice ako strela, aj sa snazi, vsade sa postavi a popr nabytku posuva, no kazde babo inak...ja som uz v jej veku chodila :sunglasses: (skvela veta) a k tomu papkaniu....moja sice papa klasika zemiacky, zeleninka, masko, vlocky tiez, vraj zmakcuju kaku, tak preto, kedze ma s tym trosku problem....ale vsetkeho len zobne....zaklad je stale cicinka :sweat_smile: a vodu pije lucku, tu ma rada...

Krasny den zelam
5. mar 2009 o 08:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko vsetkym

sorrelia - neboj mojej sestry dcerka uplne preskocila stvornozkovanie a zacala rovno chodit,moja Natalka zacala v 14 mesiacoch :wink:

danielka - ale to rychlo leti,ja ked mala Natalka rok, ani som nevedela ako zbehol :slight_smile:

yukki - vidim,ze ranny vtacik ako vzdy :grinning:

Co sa tyka tej stravy,ja som bola opatrnejsia malej zistili v troch mesiacoch atopicky ekzem,takze som si davala pozor co spapa...do roka som jej varila vsetko extra,nekorenila,nesolila.Teraz uz papa to co mi,ale stale varim tak ze menej solim a korenim.Ale napr.myslim ze do dvoch rokov ma cas s udenym,to jej nedavam,masko papa ale masove vyrobky nie.
5. mar 2009 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej adina, pozeram, ze mas nove natalkine fotky, je zlatucka :dizzy_face:
5. mar 2009 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jozinino

no ono je tohlavne preto, ebo vacsina povrchovych vod /to je voda co ti tecie v kohutiku/ obsahuje vela dusicnanov, ktore sa viazu na hem /krvne farbivo voazuce normalne kyslik/... dusik vsak nie je kyslik a nedokaze sa odviazat.. preto ked si ludia pustia do auta vyfukove plyny - udusia sa...

to iste sa deje ked pijes vodu s obsahom dusicnanov, ktore ani varom z vody nezmiznu... preto pouzivame britu a preto ked nam brita nejde kupujeme balenu vodu... :wink:

tinika

bola som na prednaske u pediatricky Janky Noskovej /okrem toho to aj studujem -doma/, ktora ma 20 rocne skusenosti ohladom vyzivy deti, a deti ako aj dospely masko jest nemusia, ale ak to chce niekto praktikovat mal by mat dostatok informacii o tom co a ako varit :slight_smile:

danielka

aj my lucku, dokonca ak nam nejde brita aj z nej varim :slight_smile:
5. mar 2009 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sorrelia, lucka aj mne chuti dokonca :grinning: este v tehu som jej na hektolitre vyppila :sweat_smile: ajaaaaj to boli casy
5. mar 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simke gratlujem...naozaj to ide velmi rychlo!my 17 budeme mat 7 mesiacov nestacim sa cudovat ako vyhadzujem veci co su jej male!je to sila! ked mi starneme tak ako deti rastu takno zbohom!!

adina pekne fotecky neskor tak aj ja pridem nejake nove
5. mar 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok