Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

cherries
10. mar 2009

danielka - ty si dala ockovat malu aj proti pneumokokom , ja som maleho proti pneumokokom nedala lebo doktorka mi povedala ze pneumokoka moze dostat aj ked je zaockovani roti tomu len v inej forme a ze je lepsie nedat aby si dieta vytvaralo nejaku imunitu ale to len moj pohlad 😉 a proti ovcim kiahnam davas ?

buchova - cucoriedkova stava je na zastavenie hnacky a tak pod. , slivkova , hroznova a jablkova na vykakanie
s tym acidkom suhlasim 🙂

terezka - ako pisu ostatne baby len koj koj a koj ........

danielkapo
10. mar 2009

cherries, ja som davala....clovek nikdy nevie a nejake opodstatnenie to mat musi podla mna...pokial viem, tak od r.2009 je prevenar zaradeny aj medzi povinne ockovanie....tak ale kazdy ma na to svoj nazor 😉 proti ovcim kiahnam asi nie... neviem ty ano?

acidko ja papam....celkovo ja uz som sa snazila jest take "zmakcujuce" potraviny az tak, ze uz mam opacny problem ako simka 😅
este som hovorila s doktorkou, ja som ako mala totiz mala rovnake problemy, vraj to moze byt "lenive crievko" ...ze sa to obcas stava tak asi pojdeme tak ci tak na to gastro, ze jej spravia aspon uzv criev ci co...no uvidime 😕

buchova
10. mar 2009

danielka
radsej teda chod a uvidis!

cherries

ja malu davam tiez zaockovat proti pneumokoku a co s atykla kiahni o tom som este nerozmyslala aky mas na to nazor??

a co sa tykatych stiav stalo sa ze odkedy papame sa nevykakala vyse tyzdna len tlacila tlacila a popri tom plakala dala som jej vsetky stavy vratane cucoriedkovej a islo to z nej von..mylsim ze na kazdeho nieco ine ucinkuje...

cherries
10. mar 2009

buchova - myslim ze je lepsie aby prekonali kiahne ako keby ich nemali lebo telo bude ockovane proti vsetkemu a pride nejaka choroba a hotovo telo si tak neporadi a detom do cca 3 rokov sa buduje imunita vdaka prekonanim chorobam do roka by malo byt dieta chore 11 krat to znamena ze si buduje imunitu ak nebolo chore viac ako 5 krat do roka je velka pravdepodobnost ze bude chore od tych 3 rokov stale ...

Nedat ockovat proti kiahnam , su to len vyrazky a teplota a telo si s tym poradi a nadobudne imunitu a okrem toho kazdy rok su inak zmutovane kiahne ako aj chripka takze voci buducim vlastne ockovani aj tak nebudete ale to je uz na vas ci ano alebo nie ja som za nie 😉

cherries
10. mar 2009

Fuu ha uz som sa tu nejako odborne rozpisala uz koncim radsej 😉

sorrelia
10. mar 2009

ahoj dievcata 😀

no ockovanie je zaujimava tema... my absolvujeme len to co je nutne...
po tom co uz som citala o ockovacich latkach a tych "ojedinelych" pripadoch ktore po ockovani ochoreli, nemam z akehokolvek ockovania dobry pocit 😖

cherries
10. mar 2009

sorelia aj ja absolvujem len to nutne aj medzi tymi nutnim je jedna latka kedy moze dostat dieta downov syndrom a uz ich bolo vela ale co narobime ked je to povinne 😖

cherries
10. mar 2009

kazde 1 ockovanie je pre dieta riziko a lekari to vedia ved stale ti povedia keby nieco tak pridte ...

sorrelia
10. mar 2009

ved to cherries
rodic moze dostat pokutu tusim az do 1000 eur 😖
ach jaj

cherries
10. mar 2009

Maleho mam asi choreho od rana mu kolise teplota a chce v kuse spat co on nie je z tych , vysledky z alergo budem mat az na konci mesiaca dovtedy som zvedava co budem s malim robit doktorka 😠 chuda moje male , na fenistile sme v kuse uz nech je teplucko aj pre mna nech je teplo kedze mam alergiu na bakterie a chlad 😒

buchova
10. mar 2009

herries

aj mala bola v kuse chora za mesiac brala aj 2x antibiotika tak sme isli alergologicke zobrali jej krv a zistili ze ma oslabenu imunitu!dala mi bronchovaxon ten jej davam kazde ranoa zatial klop klop vsetky chporoby nas obchadzaju!!najprv somsi myslela ze bude mat astmu kedze mamv rodine astmatikov a aj "nas""ocko" ma...ale len ta imunita!!!

no baby teraz ste ma naplasili!!!z ockovania davwnov syndrom??????? 😅 😅 😅 😅

terezka044
10. mar 2009

to je uplna blbost, downov syndrom je poskodenie chromozomu, a k nemu dochadza v prenatalnom stadiu.... takze to je velka blbost, toho sa vobec nemusis obavat.

danielkapo
10. mar 2009

no ten downov syndrom zrovna nie...teda urcite nie....ide o vrodenu zalezitost, ziskat sa neda.... 😔

danielkapo
10. mar 2009

"Tesne pred oplodnením dochádza k deleniu buniek. Pri tomto delení môže prísť k chybnému presunu 21.chromozómu. Keď sa pár chromozómov 21 z neznámeho dôvodu neoddelí (prvé delenie) a zostane zlepený (chybné delenie - nondisjunkcia), po oplodnení, teda splynutí vajíčka so spermiou vzniká zárodočná bunka, ktorá neobsahuje 46, ale 47 chromozómov. Toto chybné delenie je príčinou 93-94% prípadov DS a označuje sa ako voľná trizómia 21. Príčina vzniku tejto trizómie doposiaľ nie je známa."....

angua27
10. mar 2009

ahojte,

danielka a Simka už papá aj tuhú stravu? asi áno, však. neskúšala si aj jej dávať Acidko? u nás sú jogurty, alebo Acidko každý deň - ja aj malý a má v pohode kako. ak vynecháme, že nechce, alebo nemáme, tak sa občas stane, že sa mu ťažšie kaká. 😉

add pneumokok: ja som tiež dala malého zaočkovať, chráni to proti hnačkám, zápalom stredného ucha a pod. u nás totižto hrozili jasličky a nechcela som, aby chytil úúúúplne všetko. ale je pravda, že aj napriek očkovaniu, môže na tieto choroby ochorieť, priebeh by však mal byť ľahší ako pri neočkovaných deťoch. 😉

add ovčie kiahne: tiež si myslím, že je pre deti lepšie ich prekonať. ak by ich neprekonali do 10-13 rokov, tak potom rozmýšľať nad očkovaním.

cherries, tak sa mám na čo tešiť. Maťko bol do roka chorý iba 2x, aj to len nádcha. takže od 3 rokov budeme doma asi každú chvíľku. ☹ dúfam, že budeme výnimka potvrdzujúca pravidlo. ale zase v kolektíve sme sa dosť pohybovali, chodili sme plávať, otužujeme sa. tak neviem.

buchova
11. mar 2009

jaj baby jak som sa zlakla!!
ste vsetky moooc zlatucke a mam vas mooc rada!! 😀

danielkapo
11. mar 2009

buchova, len sa nelakaj, cosi... 😎
brr ale je vonku zima, sme boli na prechadzjke, normalne som zas rukavice musela vytiahnut... 😝

angua simka papa uz aj tuhu stravu, ale neviem ci jej uz mozem dat acidko ked mliecko zatial len moje papa....uvidim, mozno to skusim, predsa je uz trosku vacsia
a s tymi chorobami, podla mna je to hlupost...su deticky, ktore su jednoducho nachylnejsie na choroby, maju oslabenu imunitu a byvaju chore aj do roka aj potom....a ine su zas odolnejsie....simonka tiez bola zatial chora len cca 3x a to len sopliky boli, ja som tomu rada 🙂

cherries
11. mar 2009

danielka - s tymi chorobami to nie je blbost lebo to vysvetlovala alergolocika teraz ked som bola s malim , preto aj ja mam zlu imunitu lebo do 3 rokov som nebola vobec chora a telo si nemalo ako vytvarat odolnost kedze neboli bacile a mam najhorsiu alergiu na bakterie a znizenu imunitu a naopak moj brat bol do troch rokov skoro stale doma a ma perfektnu imunitu a ked je chori tak to je zazrak a vraj to ze je mali tak casto chori je dobre lebo to znamena ze si tvori imunitu a aj protilatky 😉 a urcite by mi imunoalergolog a este k tomu najlepsi vo vychodoslovenskom regione netrepal somariny ... margo od 3 rokov som bola skoro v kuse doma pre choroby a aj individualne studium na strednej aj zakladnej som mala kvoi tomu vymeskane hodiny najmenej 380 za polrok ..

cherries
11. mar 2009

a s tym downovym syndromom sorry som sa pomylila to mal byt iny syndrom ale kazdopadne po jednej ockovacej latke moze byt dieta ochrnute a postihnute ci uz fyzicky alebo psychicky 😨

danielkapo
11. mar 2009

cherries, jasne, ze deti si odolnost vytvaraju najma prekonanim beznych chorob v ranom veku, ale podla mna je divne tvrdit to takto pausalne, ze ked je babo do roka malo chore, tak potom po 3 rokoch bude chore takmer vzdy a bude s tym problem a naopak....ja som napriklad do roka nebola chora vobec (neratajuc nadchu) a nikdy som s prehnanou chorobnostou problem nemala....naopak sestra bola chorucka ako mala takmer kazde 3 tyzdne a ostalo jej to aj doteraz.....potom mi to pride asi take, ze nech su deti do roka chore cim viac, aby potom boli zdrave...? 😖 nevravim, isto je pravda to, ze tie bezne choroby im nejako neublizia, ale mozu im posilnit imunitu....no brat to s rezervou...
ale tot moj nazor na problematiku...kazdy ma svoj, respektujem 😎

angua27
11. mar 2009

ahojte,

na jednej strane súhlasím s tým, že ak dieťa prekoná choroby, tak si tvorí imunitu, ale môže si ju tvoriť aj bez chorôb. ja som s malým často chodila a aj chodíme medzi iné deti, ľudí, nevyhýbali sme sa im ani počas chrípkového obdobia. chodíme plávať do bazénov aj v zime, aby sa otužoval a otužujem ho aj vo vani, nie drasticky, ale pri každom kúpaní je pár sekúnd vlažnejšej sprchy. má to rád, nevadí mu to, vždy sa na tom zasmejeme a zavíska si. príde mi, že si tvorí imunitu aj bez chorôb. ja som napr. ako dieťa mala jedného super kamaráta vo vchode a keď mal jeden z nás nejakú detskú chorobu typu ovčie kiahne, mumps a tak, tak sme sa navštevovali, aby to chytil aj ten druhý a mali sme to za sebou. a on mal mumps a aj napriek tomu, že som tam počas celej jeho choroby bola každý deň, ja som ho nechytila. dokina vtedy povedala, že som si vytvorila pravdepodobne imunitu na chorobu, bez jej absolvovania. a ešte ma teraz napadlo - teraz počas chrípkového, sme doma boli všetci postupne chorí - začala segra, potom ja, babina aj deduško. a malý nič. síce som mu preventívne dávala homeopatiká, ale pri takom nápore choroby okolo seba, by mal ochorieť. no a keď som to konzultovala s dokinou, tak tiež povedala, že pravdepodobne má dobrú imunitu. 😉

danielka, kyslomliečne výrobky typu biele jogurty, acidko a pod. môžeš malej začať zavádzať po 10. mesiaci, tak sa aj odporúča. stačí dve-tri lyžičky naraz. a odporúčajú sa plnotučné acidko, smotanové jogurty, ale najskôr teda biele, alebo s troškou detskej výživky. 😉 ja som malého kojila do 13 mesiacov, s tuhou stravou sme začali po dovŕšení 6. mesiaca, klasicky zeleninka, ovocie a potom kyslomliečne výrobky v tom 10. mesiaci. a chytil sa na ne hneď - strašne mu chutili Zvolenské smotanové jogurty s jabĺčkovou výživkou. a doteraz to je jeho obľúbená značka, aj keď teraz už kupujem ochutené. 😀

sparocka
11. mar 2009

Alebo jej skus uvariť čajik z rasce ten ju určite preženie !!!!!

danielkapo
12. mar 2009

dik baby za rady....angua acidko pojdeme kupitv ramci prechadzky.... 😝
sparocka, cajik z rasce sme skusali a nic... 😕 no ale ten sirup jej pomohol, no zas to nie je riesenie, nemoze ho brat casto....

pekny dnik babulky aj jozino

terezka044
12. mar 2009

ahojte ako sa vam dari?
🙂 🙂

buchova
12. mar 2009

.....jozino nam urcite zase sleduje situaciu a caka na vzrusoooooooo 😀

terezka044
12. mar 2009

😀

baby co sa vam viac paci ako druhe meno?
Daniel, Dannel, Danyel alebo Denyel ? 😀 (mne sa paci aj to uplne prve klasicke Daniel, ale chcela by som, aby ho ludia vyslovovali ako to posledne, trvdo a s E, ale to asi nedocielim 😔 🙄 )

danielkapo
12. mar 2009

terezka, mne sa z toho najviac paci to klas. Daniel, a ako ho budu volat ini ludia asi neovplyvnis... 😅 ale ty ho budes volat tak ako sa paci tebe 😉 a ono to zlezi aj od priezviska, aby sa to velmi "nebilo" ....alexander je tiez pekne 🙂

terezka044
12. mar 2009

danielka asi mas pravdu, akurat "svokra" ho chce volat Danko 😖 ja to chcem len ako druhe meno,mozno ho ani nedam, ale Alexander bude urcite prve..

sorrelia
12. mar 2009

hi my mame Mateja... volali sme ho Matejko 😀 /vacsinou zo zaciatku/
ale vsetci ho volaju Matko /a uz aj ja 😀 , som sa dako preorietovala/ a niektori aj martin 😔 🙂
takze mi tak

ale pamatam si na nezvykle meno v porodnici /teda bolo ich tam viac/

dievcatko sa volalo Saba... /asi mala byt Sabina, alebo nemviem/
ale bolo tam viac takych ako Jonas, Rachel, Sara, Izabela Alex, a pod. dokonca mam dojem ze tam bola Jenifer..

no v kazdom pripade ked budem mat dalsie babo, a dufam, ze cca do 2 - 3 rokov bude to dievcatko a bude sa volat Terezka 😀 /aj Matko mal byt Terezka 😀 /

terezka044
12. mar 2009

jej 😀

no akurat problem je v tom ze mne sa Daniel vobec nepaci, ani Danko sa mi nepaci, a nechapem preco ho chce volat tak ako sa volat urcite NEBUDE 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄