Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
20. mar 2009

sparocka o zvysenie mozes ziadat napriklad ked ti maly pojde do skolky 😉

antoniapetra - vela zalezi aj od toho ci zijes sama,alebo pri rodicoch,moj prijem je priblizne polovica z tvojho a vyzijem len vdaka tomu ze zijem pri rodicoch.A boli ste manzelia ak sa smiem spytat?

danielkapo
20. mar 2009

buchova, Simonka s plienkami vobec nema problem...kupovala som jej aj pampers aj huggies a kusili sme aj tesco fialove a bez problemov, tak sa tesim 😉 inac moj brat ked bol maly, nezniesol ziadne jednorazove....len latkove 😨 tak som rada, ze s tym problem nema, by ma trafilo prat a susit a zehlit este aj plienky 😅

antoniapetra no vsetko sa da....mne napr.neplati nic, kedze nie je ani v RL a s pomocou rodiny to teda zvladam aj z tych 180 na mesiac.... 😉

sparocka
20. mar 2009

A skor sa to neda ?

buchova
20. mar 2009

adina

aj ja byvam na dedine(sme velka dedina)asi pred mesiacom nam tu otvorili fitko tak sa tesim ze aspon mozem trosku vypadnut a urobit nieco pre seba!

danielka
tak to si neviem a ani nechcem predstavit ze by som aj ja musela prat latkove by ma slak trafil!!alebo jej skusimkupit aj ja tesco plienky a budem jej to striedat a uvidim co to spravi! zevraj tie fialove su velmi dobre za pampersky dam tolko co v tescu za 2.

co sa tykatoho vyzivneho mne ste nedava ani korunu to sa mozno uz dozviem na pojednavani 1.aprila..(dobry den,ze?)ale bohvieco to urcitenebudea tiez niejke zapisany v RL.chvalabohu!

danielkapo
20. mar 2009

buchova, ja tiez fialove kupujem a su fajn, aj tie modre sme mali raz, tiez celkom, ale material povrchovy je na fialovych lepsi...skus a uvidis, lebo cenovo to je fakt o inom nez pampers... 🙂
a datum pojednavania mas krasny 😅 a ani nebude zapisany v RL?

adina22
20. mar 2009

buchova - no my sme mala dedinka,jeden obchodik s potravinami,tu by sa fitko neuzivilo 🤐 A ohladom coho mate pojednavanie,ked nie je zapisany v RL??Ci chces ho tam zapisat?

sparocka - no to neviem,ale musis to odvodnit to zvysenie vyzivneho,ze sa nieco zmenilo,alebo mas vacsie vydavky a tak...A nastup do skolky a skoly tym urcite je. 😉

sorrelia
20. mar 2009

Ahojte

Jozino, pozerala som si vase foto. To je tak krasne. Ja sa z otcom nebavim. Hm asi preto sa mi na tie vase spolocne foto tak krasne pozera. Musis mat s dcerkou krasny vztah 😵

Buchova
jaaaj ci je mala Vikinka sladucka 😵 , aj ja som chcela dievku, moooooc

Sparocka
hmm 50 eur nie je vela... Ved len jedna mala obrazkova knizka stoji takmer 4 eura... a ostatne hracky ani nevravim a to chces dietatko len pozabavat, este aj obliect treba, nakrmit, prebalit.... hmm

Antoniapetra
ja mam matersku cca okolo 170 eur a drahy zaraba cca od 250 do 400 eur a z toho zijeme traja 😉

terezka044
20. mar 2009

no baby vy budete mat aspon tu matersku 😉 ja nemam narok ani na to ☹

sorrelia
20. mar 2009

terezka

ja som bola v tej istej situacii, a "matersku" ale je to len rodicovsky som dostavala hned po narodeni Matka... viem ake to je na financie... Je to podla mna nefer...

sparocka
20. mar 2009

Terezka prečo nemaš narok na matersku?

adina22
20. mar 2009

myslm ze asi preto ze terezke ako studentke nema kto (zamestnavatel) vyplacat,ak sa mylim opravte ma...to len tipujem 😕

adina22
20. mar 2009

ja keby som mala rodicovsky prispevok vo vyske materskej bola by som stastna,hned by to bolo ine

terezka044
20. mar 2009

hej preto, a ten rodicovsky prispevok, na ten tusim narok mam ale je o dost nizsi

ale neviem kolko to je presne

adina22
20. mar 2009

terezka - rodicovsky prispevok je 158,67 eura a plus pridavky na dieta 21,25 eura...takze nic moc 🤐

danielkapo
20. mar 2009

terezka, ja mam tiez len rodicovsky, kedze som nepracovala, ale studovala VS...tak co uz narobime 😉 nic... 😅

terezka044
20. mar 2009

no ja budem este popri malom studovat najprv 4rocnik a potom VS. takze parada 😀 no snad prezijeme 🙂

buchova
20. mar 2009

adina

nechcem ho zapisat do RL..ale chcem aby platil!pred sudom uznal otcovstvo tak teraz cakam na vysku vyzivneho!!

sorrelia neboj,mozno tvoje druhe dieta bude dievcatko 😀 co ty vies?

sorrelia
20. mar 2009

adina

a to sa da, ze nebude v RL a bude platit vyzivne 😕 ???

hiii nooo druhe 😀 , keby boli peniazky tak by som chcela druhe aj hned 😀 😀 😀 ... inak som povedala drahemu, ze ak sa nam nepodari dievka na prvy krat budeme skusat do vtedy, dokedy saproste nepodari 😀 😀 😀

buchova
20. mar 2009

takze nakoniec futtbalova 11??? 😀 😀

sorrelia

ja neviem ako to je..najprv nechceluznat otcovstvoze on chce DNA tak som podala navrh an urcenie otcovstva a uprava rod.prav ci co to uz presne anio neviem!!no a tam uz uznal bezproblemov otcovstvo a teraz tam, preberame vysku vyzivneho a neskor budeme aj moje naklady pocas tehu chcem aby polovicu dal..

dufam ze som to dobre napisala

danielkapo
20. mar 2009

ahojte..konecne zaspalo sidlo male..
Buchova,on ked pred sudom otcovstvo priznal,tak bude uvedeny v RL..
Sorrelia nic neboj,dockas sa aj dievcatka mozno🙂

adina22
20. mar 2009

sorrelia - no ved prave ze to nejde,preto som sa pytala buchovej.Vravela ze bude mat pojednavanie a ze otec nie je v RL.Ono sa to da len v tom pripade,ze sa dohodnu ustne a otecko bude tak uvedomely a platit.Drzim palce s dievcatkom,nech sa podari na prvy pokus 😵

buchova - ak uznal otcovstvo a budete mat pojednavanie ohladom upravy rodicovskych prav a vysky vyzivneho musi byt zapisany v RL...mam taky pocit 😉

hillary23
20. mar 2009

caute holky. mamky:D:D som tu po velmi dlhom case a vidim ze to tu narastloo..a pridam sa teraz i ja..k debate..
buchova

ak priznal otcovstvo tak bude zapisany v RL a bude ti aj platit.tak to je dane zakonom nemoze ti platit a nebyt uvedeny..to sa neda..ja t viem bo ja som to tak mala..neviem mozno ti to tak vyjde ale ako pisem je to tak ako hovorim..ak uznal tak bude zapisany v RL dietata a musi platit tolko co mu sud urci.ja som si tym presla.moj ex mi plati 100€..dakedy da i viac.podla jeho nalady 😒

a ako sa inak mavate??pekny vecer ..moja mala mi uz spi tak mam klud konecne bo mi nespala cely den

sorrelia
20. mar 2009

Baby
jaaaj ani mi nevravte, ja mam sto chuti kupit od Jozina nejake satocky a navliect do nich Matka 😀 😀 😀 😀
v 10 mesiacoch sa to nepozna 😀

Adina
jaaaj jasne uz chapem, som bola daka zmatena 😀

Buchova
hmm asi sa tomu zapisaniu do RL nevyhnes 😒

Ahooooj Hillary 🙂 😉 !!!

jozino24
20. mar 2009

sorrelia... tak nevahaj... mam super vyber a peniazky sa zijdu... hihihi 😀

sorrelia
20. mar 2009

Haaaaa 😀
by si drahy zaklopal na celo, ze mi mierne sibe 😀 😀 😀 😀

jozino24
20. mar 2009

sorrelia... no a???

sorrelia
21. mar 2009

ale co si 😀
staci, ze Matko ma babiku 😀

jozino24
21. mar 2009

ved ja len zosrandy... by som sa fakt divil keby si kupila... hihi 😀 a moja lili ma auticko a co... 😉

sorrelia
21. mar 2009

No hej auticko u dievcatka este ludia prekusnu, ale som zvwedava ako sa ludia budu pozerat na to, ze Matko kocikuje babiku 😀 😀 😀 😀

jozino24
21. mar 2009

no tak to uz je na tebe... chces ho tahat von s kociarikom??? hihi