Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

terezka044
21. mar 2009

ahojte 🙂
sorrelia to bude zaujimave, sesternicina dcera bola odmalicka pro-militaristicka, vsade so sebou tahala samopal, pusku, plastovy nozik, mala milion vojacikov, mece... dinosaury.. pokemonov.. a podobne super veci 😝 plysaky, babiky, to u nej nehrozilo 😀
teraz ma 11 chodi na sportove gymnazium, sesternica ju vychovava sama odmalicka. myslim, zeje to skor v povahe dietata, su rozne vynimky 😉

najkrajsie bolo ked na bratovej svadbe sa bavila s rovnakou starou majkou (Vtedy mali okolo 6 rokov) a mala majka sa jej pyta: saska pod, pojdeme sa hrat na princeznu a princa a ty budes princ a zachranis ma. a saska na to: nie ja budem dinosaurus a zozeriem ta 😀

danielkapo
21. mar 2009

sorrelia, moja ucka feminizmu a rodovych studii by mala z teba, resp. matka radost 😉 no a preco by sa nemohol hrat na ocka...nec sa uci od mala 😉 😅

sorrelia
21. mar 2009

No ja si myslim, ze k rodicovstvu treba viest deti bez vinimky, ci je chlapec ci je dievca 🙂 😉 ... A ked sa sam chce hrat s babikami preco nie ? Zakazovat mu to nebudem, ani ked bude chciet ist s kocikom von. Preco ? Za to, ze je chlapcek ?
Hm, mne sa nepacia tie typicky "zenske" a "muzske" role. Ved nikto, ani zeny, ani muzi neziju na opacnych poloch sveta. Vsetci zijeme v jednom priestore 🙂 . A teda ak sa chce hrat s babikou, a ak ju bude chciet kocikovat ja s tym nemam problem 🙂 ...
Je ale pravda, ze mam problem s nasilnymi hrami na zabijanie 😒 ...

Danielka
precne nech sa uci od mala 🙂 , nech je zodpovednejsi ako jeho bio 😀

tinika
21. mar 2009

ahojte, moj bracho ked bol maly, učil sa štrikovat a ked som ja skusala suknu musel aj on 😀 😀

adina22
21. mar 2009

tiez nemam rada to delenie zenska a muzska robota (rola) .... Poznam minimalne troch chalanov co napriklad vysivaju a krasne vysivaju a nie su inak orientovani,alebo take nieco,len ich to proste bavi. 😉

tinika
21. mar 2009

Jo adi tak tak

adina22
21. mar 2009

co mas nove tinika?? 🙂

tinika
21. mar 2009

ja pracu hihi a ty? a este niečo ale to cez IP

adina22
21. mar 2009

no ja tak po starom.. 🙂

zuzkafuny
21. mar 2009

Ahojte slobodníčky 😉 🙂 😀
Povedzte mi každá v skratke... Čo bolo dôvodom rozchodu... 😉

tinika
21. mar 2009

aj mna to zaujíma zukafuny

terezka044
21. mar 2009

zuzkafuny: tehotenstvo 😀

sorrelia
21. mar 2009

zuzkafany
a preco ta to zaujima ??? 😀
kua ja som taka zvedava, asi budem skoro stara 😀 😀 😀 😀

adina22
21. mar 2009

zuzkafuny - a preco to chces vediet?Robis nejaky vyskum?? 😉

tinika
21. mar 2009

ja som tiez zvedava, budem skoro stara 😀

hillary23
21. mar 2009

sorelia
ahooooooooooooooooooj 😀 vidim ze tu mate zaujimavu debatu:D:d pekny vecer

angua27
21. mar 2009

ahojte maminy a tatino,

sorrelia, môj Maťko má tiež jednu bábiku. je pravda, že sa s ňou moc nehrá, ale sem tam ju do ruky chytí. tiež som za to, že netreba deti stavať do typických rolí. ale tie chromozómy tiež spravia svoje. malému nikto neukazoval ako sa hrať s autíčkami, prišiel na to sám a teraz robí brm-brm so všetkým, s čím sa dá. 😀 no a na druhej strane, strašne rád upratuje, varí a chcem ho k tomu aj viesť. 😉 veď jeho tato je tiež v tomto celkom dobrý. 😎

zuzkafuny tiež by ma zaujímalo, prečo sa pýtaš? 😀 ale aj Ti odpoviem, nemám s tým problém. u nás sme sa rozžili, láska odfičala do neznáma a začalo sa to zvažovať k nenávisti, psychickému teroru a pod. tak som radšej odišla. 😒 😎

jozino24
21. mar 2009

ahojte mamicky... tak ja tu asi par dni nebudem... nakoniec sa stahujeme zajtra.... nic ine nam neostava... takze kym mi pripoja net tak tovidim tak na tyzden minimalne... ak sa bude dat tak sa ozvem

terezka044
22. mar 2009

jozino drzte sa a potom napis ako je v novom 😉

jozino24
22. mar 2009

jasne ze napisem hned ako budem mat net... dufam ze si zo slovanetu svihnu

adina22
22. mar 2009

drzime palce nech to je co najskor 😉

jozino24
22. mar 2009

juj len dufam ze sa uz stahujeme poslednykrat... nasiel som super bytik na sekcove hned ppri maxe za super cenu... konecne doma... na sekcove som byval od narodenia vkuse... nikde sa necitim doma len tam... tak sa na to tesim...

adina22
22. mar 2009

tak to je super jozino,ze sa ti to takto podarilo,gratulujem 🙂

antoniapetra
22. mar 2009

sorrelia: Drahý?? Ja som myslela že si sama?

antoniapetra
22. mar 2009

adina 22: Nie neboli sme manželia chceli sme sa zobrať, preto sme chcell aj bábo. Teda ja som si to myslela. plánovali sme dieťa a keď som mu povedala že som tehotná tak si išiel zapáliť.... ako nechápem ako môže niekto tak zbabelo sa zachovať... boli sme 4 roky spolu
😖

adina22
22. mar 2009

antoniapetra - chlapi su vselijaki a aj zbabeli a nezodpovedni sa najdu...my sme tu toho na slobodnych mamickach prikladom.Ten moj sa zas cely cas (tehotenstvo) tvaril,ze dietatko chce a tesi sa na nho a par tyzdnov po porode sa vsetko zo dna na den zmenilo.Ale ja musim povedat,ze mne je takto lespie ako s takym nedospelym jedincom.A ake velke mas dietatko?

tinika
22. mar 2009

Kocky ja poznam dvoch ona cez 30 on 29. Chodili spolu pol roka, on sa s nou chcel zasnubit, ale ona ten prsten zobrala ale nie ako zasnubny. Kazdy sa ich pytal kedy bude svadba a ona nic. O dva mesiace otehotnela a vtedy mu povedala ze si ho envezme. Ona ho len vyuzivala na peniaze. Rok a pol ho este tahala za nos, ked jej bolo zle tak hned musel prist, ale ked prisiel len tak ta na neho nakričala ze čo chodi ze nech ju neotravuje, ze ona sa musi ucit na skusky. Konečne sa mu otvorili oči. Ze ona si ho naozaj nevezme. Zo začiatku sa vyhovarala ze ked sa mala narodi tak potom a nakoniec ani z toho nic nebolo. On by sa na to vykaslal skor, keby jeho blby rodičia neboli na jej strane. Ked jej kupil notebook tak oni si uz mysleli ze svadba bude, este aj tetka ich vravela esak nech sa len vezmu, bude dobre. Taki naivny boli. a milujem taky nazor ze ked je tehotna nech sa vezmu bez ohladu an to ze ona to ani nechcela a ze by to nedopadlo dobre. Takže tolko asi ze nielen chlapi su taky.

adina22
22. mar 2009

tinika - ja zas nehadzem vsetkych do jedneho vreca,tak ako som napisala ze chlapi su vselijaki,tak aj zeny su vselijake.Ale povedzme si uprimne ze percento muzov,ktory su ochotny starat sa o deti aj bez manzelky,partnerky a vychovavat ich s laskou je male.Ale viem,ze taki su a klobuk dolu pred nimi.Ale ako vravis poznam aj take zlatokopky,ktore ostanu s partnerom aj bez lasky,len kvoli peniazom a pohodliu.

terezka044
22. mar 2009

ja myslim ze obdiv si zasluzia vsetky mamicky, ktore sa rozhodli svoje dietatko vychovavat a nebat sa samoty - raz to skonci! 😉 a takisto oteckovia - vid jozino, zvlada to super 🙂

a co sa tyka toho byt slobodna.. ja by som sa urcite nikdy nevydavala len kvoli dietatu, alebo kvoli tomu, ze som tehotna, alebo tak ze by sa to malo... ani vtedy, keby som na 100percent nebola presvedcena, ze to je clovek, s ktorym chcem stravit zivot. napriklad teraz sme s priatelom (ockom maleho) spolu, ale nemam pocit, ze by som s nim vedela stravit zivot... no mozno preto, ze sme sa spolu nebavili v podstate 3mesiace (maximalne sa pohadali a tyzden sa zas nebavili 😀 ) a teraz to skusame znova. snazi sa, to vidim, ale niekde proste citim, ze to asi nepojde.

ale ked som sa na to uz dala, tak to len tak nevzdame, uvidime, ako sa bude spravat, ked bude maly na svete, aky bude ku mne, ci dospeje.. a ak nie, aspon si mozem povedat - dala som do toho vsetko. a nebudem mat vycitky svedomia, pretoze sa snazim do toho naozaj dat vsetko. mam ho rada, ale ci ho milujem.., to sa asi povedat neda 😖 uvidime casom co bude...kazdopadne verim ze to bude fajn. a ze o par rokov budem byvat vo vlastnom (to by som si zelala asi najviac).

sorrelia
22. mar 2009

Antoniapetra

uz nie sme sami 🙂 😉 , uz sme si nasli tatinka 🙂

Tinika
presne... nie len chlapy su taki 😉

Ale ruku na srdce, ja ked som si vyberala, vybrala som si zle. mohla som si vybrat lepsie, ale bola som slepa. Preto nerada hadzem vsetkych muzov do jedneho vreca. Jednoducho nie "on je taky" alebo "chlapy su taki"... ale mohla som si vybrat lepsie - to co som si vybrala je moj "bordel". On bol vzdy "taky", moja hlupost bola v tom, ze som to prehliadala.