• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

11. októbra 2016 
joj ved prave sa z toho zjasim...topanocky na jar,sandalky na leto a papucky k tomu a mam po materskej :fearful:

danielka - mmb?Co je to dani,nejaky bazar? :confused: :wink:
25. mar 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adina www.mimibazar.sk
tam kúpiš aj malého boha... :wink: :slight_smile: :grinning:
25. mar 2009 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja tiež len na tom fičííím...!!! :grinning: :grinning: :grinning:
25. mar 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
heh zuzi presne :grinning: obcas zistim ze kupim aj to co netreba, no ale ked je to take pekne :sweat_smile:
25. mar 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je zavislost ta stranka, potvrdzujem :grinning: a mnoho dalsich s oblecenim :sweat_smile: :sweat_smile:
btw baby dala som zoznam stranok do Vybava- e-shopy. tak pozrite, je tam toho dost, na 1.stranke :wink: :wink:
25. mar 2009 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby diiik :grinning:
nj ked tak na to pozeram, tak tiez papucky budeme musiet kupit a nejake topanocky na von... a na leto sandalky a tenisky keby prsalo a cela materska je v cudu :unamused:

danielka

pocuj a nebojis sa, ze malickej topanocky nesadnu :fearful: ??? ja by som tiez kupila cez MMB, len sa toho obavam, ze nam nesadnu... no a co potom ??
25. mar 2009 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak neviem ako vy ale pre mna musia topanky splnat urcite kriteria a hlavne kriterium musia byt nove nenosene a splnat zdravotne a bezpecnostne normy pre dieta a v takom pripade som ochotna dat aj 30 eur za jedne hoci viem ze este vela ich potrebujem ale co uz ked treba tak treba .-... ja som s malim v deichmanne vyskusala kopu topanociek pokial mu sadli na nozku tie jedne cez net by som sa bala objednavat aj keby ze objednavam pouzite co nehrozi ...
25. mar 2009 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem baby za tip :wink:

cherries - verim ti,ze chces pre maleho len to najlepsie ako kazda mamina,ale mna momentalne tlaci financna situacia,inac by som jej kupila aj modre z neba :wink:Takze ak sa da kupit nieco lacnejsie,tak preco nie?Ale pravda je ,ze s kupovanim topanociek z bazaru nemam skusenosti.
25. mar 2009 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nuz ja som malej kupovala takto obuv teraz prvy krat, ak neratam capacky ...a ide o nepouzivane (nove) topanocky...pouzivane by som nekupila z dovodu, ze topanocka sa prisposobi nozke...
sorrelia, pravdupovediac tiez mi napadlo, ci jej budu dobre, aj ked rozmery som mala...no a mali sme stastie, oboje jej sadli akurat :sweat_smile:
sandalky jej pojdem kupit s nou, plus este nejake klas.topanocky
cherries kazda mamina chce pre dieta to najlepsie, no musi zohladnit aj svoju situaciu financnu...30eur za prve topanocky nie je az taka tragedia :wink: aj ked sa daju s troskou stastia kupit aj lacnejsie. ja napriklad povazujem za usmevne ako sa niektore maminky pysia znackovymi vecickami pre babo a myslia si, ze cim drahsie kupia, tym lepsie to bude pre dietatko....
25. mar 2009 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

potvrdzujem mmb je naozaj závislosť. :grinning: kupujem odtiaľ 90% Maťkovho oblečka, zbytok istí Tesco. ale ako cherries, na topánky mám vysoké nároky a keďže ja mám netradičnú nohu a nie každá topánka mi sadne, tak aj Maťkovi radšej odskúšam, bojím sa kupovať cez net. no a ceny? to ani nehovorím, ako tu už bolo písané min. 500,- Sk, max aj 2500,- Sk. ale napr. nedávno som kúpila kvalitné slovenské papučky za 6,- Eur (180,- SK) a to nové. inak ja kupujem Maťovi topánky tak, že má vždy max. dvoje ktoré aktuálne nosí + papuče. strašne rýchlo mu rastie noha a je zbytočné, aby mal 4-5 párov. momentálne má dokonca iba jedny zimné + papuče, ale v piatok ideme do Deichmanu a kúpime nejaké tenisky už. a ja sebe tiež, lebo mám iba jedny eleg. topánky a v tom sa nedá chodiť na ihrisko. :sunglasses:

inak, ešte som chcela, mám kopec vecí pre deti od 6-9 mesiacov do 1 roka. väčšinou body krátkorukávové, dlhorukávové, overaly, tepláčiky, ponožky, pančušky a pod. všetko je to po mojom malom, ale myslím, že v dobrom stave. ak by ste niekto mal záujem, nafotím a pošlem fotos. ceny ústretové :wink:
25. mar 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
angua ahoj....no my mame tiez oblecka kopu...uz dnes na mna mama hucala nech uz nic nekupujem, ze to niet kde skladovat :sweat_smile: fakt je, ze nieco nestihne ani ponosit, no vzdy sa vyskytne nieco co treba dokupit, niekedy sa neda odolat :sweat_smile: a k obuvi...este...ja najradsej chodim v zabkach :grinning: uz aby biolo leto :grinning: ani drahe nie su :sweat_smile:

cherries tebe uz maximko chodi? sui spominala, ze uz spravi zopar krockov, vsak? a davas mu doma topanocky (papucky)? Simka este nechodi, stoji pekne, aj krocik uz spravila, dnes dokonca dozadu :sweat_smile: ale topanky stale zobuje :angry:

baby dokedy vam deturencevydrzali prevazat sa vo vajicku? Simka uz hrozne v nom vystraja...asi sa jej nepaci ze je opacne a asi aj tym, ze je naobliekana, no zrejme uz budem musiet uvazovat nad dalsou sedackou :unamused:
25. mar 2009 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcata,

obcas k vam nakuknem...vidim, ze riesite detske topanocky....tie, ktore su z vychodu, mozu nakupit super kvalitne topky a za vynikajucu cenu v Bj. Aj ked treba dat na cestu, aj tak to vyjde lacnejsie. Uz som tuto predajnu - presnejsie dielnu (tam sa totiz siju) poradila kamoskam z Kosic, z Vranova, z Presova... a su fakt spokojne. Ja sama tam chodim nakupovat topky pre Hanu na kazde rocne obdobie. Maju dokonca aj zdravotne sandalky pre deticky, kt. maju ploche nôzky.
ide o Slovobuv, kde sa ceny prvych topiek pohybuju AK SA NEMYLIM od 320 Sk - uvadzam v korunach, lepsie sa v tom orientuje a tie ostatne cca 380 - 420,-. Zvyknu mat velky vyber a bola som zhrozena, ked som videla, ze v PO v jednej predajni predavali od nich 3 modely za 860,-. Tu je ich stranka http://www.slovobuv.sk/index.php?option=com_zoom&Itemid=45 - mozno to niekomu pomoze :wink:

dani, nasu haninku si videla, je trosku vacsia na svoj vek, ale vo vajicku sme sa trapili do roka!!!!!
25. mar 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krááásne topky... :dizzy_face:
ale nemajú tam cenník... :angry: alebo už nevidím :confused: :confused: :confused:
25. mar 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danielka, Maťko bol vo vajíčku iba do 7 mesiacov, nemal nič proti tomu. ale mali sme požičané také to menšie vajíčko a začínala mu tam jemne trčať hlavička, čo je dosť nebezpečné, tak sme kúpili rovno autosedačku od 9-36kg. a je v nej spokojný. teraz už aj vidí pekne z okna a keď dám dole opierku hlavy na spolujazdcovom sedadle, tak aj dopredu a to sú Ti objavy. vidí na cestu, takže sa zabáva ukazovaním na autá, čo idú okolo. :grinning:

ešte k topánočkám ma napadlo. Maťko začal chodiť cca. v 9 mesiacoch, v 10 už behal ako šarkan a topánočky-papučky nosí až od 11. ja som na niekoľkých fórach a od niekoľkých odborníkov čítala, že klenba sa začína vyvýjať až okolo druhého roku, takže dovtedy topánočky nemusia mať klenbu a nemusí byť bábo stále obuté. topánočky sa síce snažím kupovať s klenbou, ale v lete pobehoval doma bosý, strašne sa mu v papučkách potila noha, tak som ho nechcela trápiť. :slight_smile:

topánočky sú nádherné. škoda, že je to tak ďaleko. :frowning2: ale možno, keď pôjdem v lete na východ, mrkla by som cestou. :grinning:
25. mar 2009 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danielka - my auto nemame,a ked uz niekam ideme autom tak si poziciam autosedacku.Ale ak sa vozievate autom,tak uz sa oplati kupit tu vacsiu :wink:

angua - suhlasim :slight_smile: citala som to aj ja o tej klenbe,myslim ze aj v Mama a ja sa k tomu vyjadroval nejaky odbornik.A naboso je na zaciatok najlesie,pretoze ta nozicka je nutena sa prisposobit povrchu po ktorom stupa a tak sa vlastne zapajaju svaly na chodidle a klenba sa tvaruje prirodzene.

monky - supeeeer,dakujeme za tip..Rozmyslam tuho,ze tam pojdeme nakupit :wink:
25. mar 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monky

tie topanocky su uzasne, prekrasne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:
ach skoda, ze to je tak daleko :frowning2: :unamused:

ale ked tak nad tym uvazujem, kocky nechysta sa tam niektora z vas ???
ja by som vam korunky poslala aj s fotkou topanociek aj s ciselkom a vsetkym... hmmm ???
25. mar 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko dievcata, ach som k.o.....Natalka sa mi nejak zjarila a vstava mi skoro rano.tyzden to bolo o 6,to som este rozchodila,ale vcera uz vstala o pol 6 a dnes dokonca buntosila od 5.Vyskusam jej posunut cas ked ma ist vecer spat.Chodievali sme tak o stvrt na osem,posuniem to na 8 a uvidime.Lebo inac neviem ako na nu...

sorelia - ak by sme sa vychystali,tak ti dam vediet.Musim totiz zohnat niekoho s autom..ak sa mi podari :zipper_mouth: :slight_smile: :slight_smile:
26. mar 2009 o 06:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adina u nás detto, 5.15 a to som ju ešte na chvíľu prehovorila nech ostane v postieľke kým nanosím drevo a zakúrim....oni asi tušia, že v sobotu sa nám to posunie! :grinning:
26. mar 2009 o 06:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki - tiez si myslim,lebo inac si to neviem vysvetlit,ze si to z nicoho nic posunula.Boli sme nastavene,ze vstavame o 7,ale nie o 5 :confused: :confused: :slight_smile:
26. mar 2009 o 06:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veď aj Kika bola tak zvyknutá a ja som si ráno porobila od tej piatej kadečo, čo sa mi cez deň s ňou nedobre robí, alebo nedá robiť...a večer ju už posúvať nechcem, chodí o pol osmej, ešte kým zaspí je osem...dnes je v Spišskej otvorené nejaké materské centrum, len štvrtky a utorky. Asi tam ale nechodíte, čo?
26. mar 2009 o 06:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki - no ved mne sa to tiez nezda posuvat,mame takyto spaci rezim uz cez rok,tak by som to nechcela menit,Aby sa jej to uplne nerozhadzalo...Budem dufat,ze sa jej to upravi samo :wink: No spominali baby na novembrovych babatkach,aj by som rada sla.Len to cestovanie,je dost narocne.A vraj to centrum je az na mieri,skoda ze nie niekde v centre.Aj by som mala cas si nieco pokupit :wink:
26. mar 2009 o 06:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ta veď, aj my keby sme šli tak cestujeme vyše hodiny-ale od stanice by sa dalo šmyknúť kolo Kauflandu na mier a tak nejak...keď neprestane takto vstávať tak sa tam skočím kuknúť dakedy.
26. mar 2009 o 06:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yukki - daj potom vediet,mozno sa pridame :wink:
26. mar 2009 o 06:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto moje sa tiež prebralo o pol šiestej... :confounded: Niečo je vo vzduchu... :grinning:
26. mar 2009 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oni to citia, ze sa presuva cas, aj bratove deti vstavaju skor, na porazenie :grinning:

a tie topanocky su fakt skvelee :slight_smile:

jaj baby dnes sa mi snival taky sen... :frowning2: a mi je tak smutno ze som sama.. teda otecko by s nami aj bol, teda aj je.. ale.. ja ho uz nejako nemozem vystat, sprava sa jak hlupak a pochybujem ze sa to niekedy zmeni. :frowning2:
26. mar 2009 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojky

monky dik za tip....mozno to spojime s nejakym vyletikom do kupelov...heh ja uz zas vymyslam pre moju malu aktivity, ktore asi nie su vhodne k jej veku :sweat_smile: no ale mama ma v Bj nejaku kamosku tak ju mozno prehovorim na babsku jazdu niekedy ked bude teplejsie....topanocky nadherne a ta cena bezkonkurencna...fakt sa oplati.

adi ja osobne auto nemam, ani vodicak som nestihla akosi, ale autom chodime casto, otec moj nas vozi, alebo ked ideme s kamoskou a jej manzelom autom...inak chcem vodicak si spravit, auto mozno budeme mat, oco chce kupit nove casom, tak nam by nechal to co teraz....

angua my mame vajko do 13kg a hlavicka jej netrci zatial, este tam ma dost rezervu, nozky sice trcia, ale z hladiska bezpecnosti to nevadi vraj...no mam dojem, ze jej prekaza ten polosed/pololah v ktorom je....tak uvidim, ci nebude lepsie ked uz nebude taka naobliekana v nom, pripadne poziciame vacsiu a ked v nej bude lepsie tak investujeme do sedacky :confounded: :sweat_smile:

ja som tiez citala, ze nejaky ortoped dokonca odporucal aby dietatko ked moze tak chodilo co najviac bose...ze sa nozicka prirodzene vyvinie...no topanocky simka aj tak na nozke necha max.5minut a uz hladam po byte... :sweat_smile:

my vstavame bezne medzi 5:00-5:30....ked spi do 6, to uz uspech, ale uz som si zvykla...zas chodi vecer uz pred siedmou...a po presunuti casu bude uplne super :grinning:
26. mar 2009 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danielka...
ja som mojeho malého tiež nechávala bosého... dokonca si ťažko zvykal na topky :sweat_smile:
a keď sme sa chodili kúpať, tak po skalkách behal tiež bosý :grinning: :grinning: :grinning: a ako sa mu to páčilo :dizzy_face:
26. mar 2009 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adina
dakujeeeeeem moooooc moooooc moooooc :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :dizzy_face:

juuuj tak autosedacka - aj my musime kupit novu, lebo vajicko by sa patrilo uz aj vratit... no a ked tak ratam - topanocky, papucky, autosedacka uff... cela materska v cudu a este som nezaratala mliecko, plienky, a pod...
ach jaj

inak u nas snezi jak sproste a to ma byt o chvilku april... ja chceem teplooooo :angry: uz aj hned :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. mar 2009 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

aj my uz potrebujeme autosedacku!!vajicko je do 13kg aleked je tam naobliekana tak chudaledva tam dycha!!
tak na zaciatku aprila b ysom ju kupila uz ma vyhliadnutu tak dufam ze mi ju nikto nevyfukne!!
co sa tyka auta mam svoje a nasi tiez!!je to perfektna vec sadnem si a idemkde chcem a nokomu sa nemusim prosit!!len keby to auto islo na vodu!! :slight_smile: som schopna 1000sk prejazdit za tyzden :angry: uz sa hnevam sama na seba ale co mam robit doma sa mi nechce stale trcat!!

u nas je tiez spanoch hruza je tak strasne nervozna hlavne v noci nevie sa ulozit do kym zaspi tak je to aj hodina!v noci je tisickrat hore nechce ani pit ani papat mliecko ani v kociku!!myslim si ze ci neni nervozna aj s tych antibiotik!!no a o 5,30-6,00 je hore !!!!

ale musim sa vam pochvalit ze mame 8 zubkov a uz hovori amamam alebo mam a to ked place je podarena!!

aj u nas je sproste pocasie raz snezi raz svieti slnko na na nervy!!!
26. mar 2009 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte tak aj ja mam este vajicko ale uz tiez treba kupit novu autosedacku lenze aspon v jednom mam teraz stastie ze moj otec ju ide kupit za svoje a ani ja nemam auto ani vodicak ale zato mam osobneho sofera brata :grinning: chuda moje ale ked chce mat auto a vozit sa :sweat_smile: mne treba kupit okrem ineho sportovy kocik uz mam vyhliadnute aj plavat idem uz konecne od polky aprila tak ja mam toho dost este maleho narodky v maji a kopu dalsich veci radsej nepocitam peniaze lebo budm mat depku

:confounded:
danielka - ano moj mali uz chodi ale velke vzdialenosti to este nie su prejde mi od detskej do kupelky sam ale to je dost na zaciatok a topanocky davam po byte tak 2 hodiny denne aby si zvykol

buchova - aj moj mali zacal tak ako tvoja amam v takom veku , teraz uz mi normalne povie mama a uz vie aj baba , ded - to je dedo , gab - gabik moj brat a aj auu , bee , daj , mnam , ta a take siahodlhe vety huci ale nikto mu nerozumie :grinning:
26. mar 2009 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok