Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

zuzkafuny
1. apr 2009

Ahojte 😉 🙂 banda slobodnááá 😀 😀 😀

danielkapo
1. apr 2009

Ahoj zuzi, veselo ti? 😀

buchova
1. apr 2009

ahojte zenusky

ako sa mavate??vidim ze hned rano stesa rozbehli! 🙂

danielka

asi sa prestahujemk vam lebo tu je zamracene 🙂
dnes som mala mat ten sud ale prisiel mi papier ze sa odvolava lebo sudkyna musi ist na OS!a tak som sa tesila.........tak som zvedava aky termin zase daju a hlavne kedy...

ako prezivate 1 APRIL???

angua27
1. apr 2009

ahojte,

jakoubka vitaj medzi nami. mám taký silný pocit, že okrem terazky som tu asi jediná, kto má dobrý vzťah s otcom svojho dieťaťa. my sme spolu boli skoro 10 rokov a rozhodla som sa odísť, keď mal malý 9 mesiacov. už dlhšie to nefungovalo, tak načo zostávať. zo začiatku to bolo ťažké, ale teda už sme si zabehli nejaký režim, dohody a tak. komunikácia zatiaľ funguje. bývalý je super otec a malého strašne miluje. chodí za ním každú sobotu a cca. každý druhý víkend si ho berie aj na noc. ja som zvedavá, ako sa budem cítiť, keď zistím, že mu prišla do života iná žena (malé podozrenie mám), ale myslím, že to predýcham. aj keď očakávam pre začiatok vnútornú búrlivú reakciu. predsa len, boli sme spolu strašne dlho a dlho som si myslela, že je to muž môjho života. 😎

adina22
1. apr 2009

ahojtee 😉 Ja by so rada mala dobry vztah (kamaratsky) k otcovi mojej malej,lenze ked to nejde tak to nejde.A pravdupovediac som rada,ze ho nevidim.Silit to nebudem 🙂

buchova - ta to tu na vyhodze take pekne pocasie 😀 😀 U mna to bolo podobne odrocili to o tusim 3-4 mesiace kvoli PN sudkyne.To cakanie je naozaj na nervy 😅

terezka - suhlasim s danielkou, ze na svoj vek pises naozaj rozumne 😉 (samozrejme bez urazky) 😵 Vacsina dievcat v tvojom veku je este pojasenych a zaujima ich kopa inych veci.

jakoubka - vitaj medzi nami 🙂Ja mam brata v Olomouci,zije tam skoro 10 rokov,boli sme tam pred 3 rokmi braskovi na promocii,krasne mesto 😉

jakoubka
1. apr 2009

angua27-děkuji 🙂

Já jsem nejdřív byla nešťatná,že s Kubíkem je tam i ta nová 🙄Ale nic s tím nenadělám ☹Snažím se na to nemyslet.Mámu má jen jednu,tak co 🙂

jakoubka
1. apr 2009

adinka-jj Olomouc je hezké město 🙂

gabi74
1. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

terezka044
1. apr 2009

gabi74: vitaj 😉 kedy sa narodi mala?
No niektori chlapi fakt nemaju rozum, co ti poviem. Ale ono ak sa chce snazit, tak mu tu sancu skus dat, nie teraz..ale ked sa na to budes citit.. a ak nie, tak nie. Svet sa nezruti. Vsak uvidis, ako to cele bude - mozno sa po narodeni malej ten vztah upravi, mozno mu uz nebudes doverovat vobec a nebudes chciet s nim byt. Dolezite je, aby si bola spokojna ty aj malicka, a nie sa nasilu do niecoho nutit. Drzim palce 🙂

angua27
2. apr 2009

gabi vitaj u nás. ako asi všetky mamičky a otecko tu, nemáš to ani Ty ľahké. ale podľa toho, čo píšeš, tak ten chlap si vás nezaslúži.
cíť sa u nás dobre. 😉

babuľky, ak všetko výde, mám zajtrajší večer pre seba. malý ide k tatovi a bude tam do soboty, možno až do podvečera. Ty brďo, ešte že mám prebežne dohodnutý program, inak ako sa poznám, by som si asi okúsala všetky nechty, alebo by som sa škaredo prefajčila, čo budem nervózna. pritom viem, že ex sa o malého super vie postarať. 😎

bajama
2. apr 2009

Ahojte krasne, inteligentne a hlavne silne maminky, a aj ocino 🙂
Ja vas teraz ani nestiham citat a sledovat...ti moji chlapcekovia mi daju pekne zabrat, a ked mam free, tak bud varim,aby som nemusela cez den alebo sa ucim...no a teraz budeme veeela bikovat
Strasne moc sa tesim zo slniecka, konecne som mohla zhodit nejaku tu vrstvu zo seba 🙂
Ako vidim, tak nas slobodnych mamiciek stale pribuda...

Gabi, drzim palce nech to vsetko zvladnes...

Angua..uz som ti chcela pisat,ze ci nehodime stretko, mohli by sme aj bez deticiek, ak by to zazrakom niekedy vyslo...ja este Matuska nedavam na noc, bo ex nema na to podmienky a pravdupovediac ja este nie som nato pripravena...ale inak nam to klape medzi nami lepsie, ako ked sme boli spolu 😀 Tak ked budes free, mozme skocit na kafe 🙂

angua27
3. apr 2009

bajama, ja v podstate môžem kedykoľvek. mne malého kľudne postráži mamina. len tento víkend a budúci piatok a sobotu je preč, tak to nie. ale inokedy kedykoľvek. som si na Teba aj spomenula, že stretko, už mám trošku kľud - je po daňových, tak asi zase začnem so spoločenským životom. 😀

danielkapo
3. apr 2009

Ahojte
Gabi vitaj medzi nami a nic sa neboj, vsetko sa nejako utrasie a zariadis si krasny zivot so svojim dievcatkom 😉
Bajama dlho si sa neozvala 😉 super, ze s ex vychadzate tak dobre....

krasne pocasie, mam z neho radost 😵 len simonku uz nemozem na prechadzkach velmi udrzat v kociku....heh ona by chcela lozit po zemi 😅

krasny zvysok dna

zuzkafuny
3. apr 2009

Ahojte... 😵
dnes bol veru krásny deň... synko bol rád, že sa mohol kde len chcel zliepať 😅 a keď sme išli domov, skoro som si ho s rómom 😉 zamenila... špinavý a ešte aj čierny 😀

gabi74
3. apr 2009

🙂 ahojte,,, 🙂 Mala sa ma narodit,v maji,v polovicke,alebo tak najn.do 20..Bojim sa trapim sa ako to vsetko dopadne,ani doma to nie je lahke,niekedy mam pocit ze mi vlastny rodicia nerozumeju,a trapia sa koli mne,je um to luto ako to skoncilo,a ja sm sa zo zahr.vratila..žienky,ak viete poradte ako to je s udavanym otca,ci mam hned udat pri narodeni a aj do rodneho listu dat uviest?alebo az potom,najprv pockat ak on bude javit zaujem,ako otec,potom ho dat uznat,ze je otcom,a bude moct navštevovat a platit samozrejme... 😝 😉

eja136
3. apr 2009

Gabi - ja som prežila niečo podobné. bola som feest šťastná, naplánovali sme si dieťatko, otehotnela som na prvý šup v septembri, ale v novembri prišiel zlom, priateľ mi povedal, že by nebolo dobre keby sme spolu ostali, že z jeho strany ku mne city vychladli. to mi teda nešlo do hlavy, lebo sa dovtedy tváril dosť šťastne.
tak sme sa v kľude rozišli. teraz je to asi to isté, ale bývame spolu, lebo on si zrazu na vianoce zmyslel, že to možno pomôže, doteraz sme spolu pod jednou strechou, aj keď sa dosť stránim, chodím domov neskoro a cez víkendy som u rodičov, možno by to mohlo byť lepšie a ja to len kazím, ale nemôžem si pomôcť, stále mu nejako neverím, no uvidíme, do pôrodu chcem mať pokoj, a ked sa narodí, uvidíme čo sa zmení, nezmení.

suzica
3. apr 2009

drzim palce, ale musis vediet ze to ne bude lahke.... zazila som nieco podobne, lenze som ja musela utiect tu na slovensko aby som sa spametala.... vela stastia

terezka044
3. apr 2009

gabi ja by som ho uviedla urcite. navyse ak sa dokazete normalne dohodnut, tak je to o to lepsie 😉

eja136
3. apr 2009

aj ja som mala dilemu, či ho uviesť do rodného listu. ale to dieťa ho tam asi potrebuje mať.
ešte stále sa rozhodujem, ale asi ho tam dám. iné je to s menom, to nemusí mať po ňom, bude mať asi moje priezvisko, neviem či si zaslúži aby nosilo jeho. ešte uvidíme. je to ťažké a nepríjemné rozhodovanie.

zuzkafuny
3. apr 2009

Pokiaľ nie ste zobratí, tak to asi nejde... 😖
Asi ho nezapíšu len tak...
Mne keď sa malý narodil, tak musel dať jeho otec (môj priateľ) súhlas, že súhlasí s tým, aby bol uvedený ako otec...

eja136
3. apr 2009

to treba ísť v mieste bydliska na matričný úrad - teda musíte ísť obaja, s občianskymi, a tam spíšu takú zápisnicu, že kto je otec a matka, a na akom priezvisku sa dohodli, potom už len stačí po pôrode vyzdvihnúť rodný list, čo môže urobiť aj otec sám. to som si zistila u nás na matrike, ešte sa ma pýtali či sa náhodou jeden z nás nerozvádza, vtedy je postup asi iný. v tomto prípade je to jedno, záleží na dohode medzi rodičmi a oni to len zapíšu.

terezka044
3. apr 2009

hej ked nie ste zobrati tak otec musi dat suhlas. malo by sa to spravit este pred narodenim babatka, ale kludne mozete aj ked pojdete z porodnice.
priezvisko mu daj radsej svoje, minimalne uz z praktickych dovodov. 😉

sorrelia
3. apr 2009

no konecne som sa dostala k PC...
zdravim vsetky maminky 🙂 😉 a idem luskat co ste vsetko popisali 🙂

bajama
3. apr 2009

Pekny vecer
Angua, tak to sa ti ozvem asi az koncom aprila, lebo na dalsiu nedelu uz cestujeme s Matuskom k priatelom do Ciech...maju kraasny novucky dom s este krajsou zahradou a este su k tomu bezdetni, tak im ideme ukazat,ze co ich caka s detickami 😀
Ozaj je to radost teraz chodit vonku, len keby sme sa vzdy nevracali ufuluni az za usami..proste moj Matus,cim spinavsi tym spokojnejsi...takze zuzkafuny, viem o com hovoris 🙂
Danielka, ano je to tak lepsie...snazime sa hlavne kvoli Matuskovi, ale uprimne povedane, zavidim kazdej mamicke, ktora nemusi svojho ex vidavat tak casto ako ja 🙂 Ale zas, no co nespravime kvoli stastiu nasho dietata...Nechcem im stat v ceste,aby si budovali aky - taky vztah

adina22
4. apr 2009

gabi,eja - vitajte 😉

bajama - mna tiez caka v lete vylet do CZ 😀 Len u nas je to opacne,byvam teraz s nasimi na dedine,zahrada,dvor a ideme k priatelom,ktori byvaju v panelaku vo vacsom meste.Ale je tam pekne okolie,takze predpokladam ze vela casu budem travit niekde vonku.Mozem sa ta opytat,cestujes autom alebo inym dopravnym prostriedkom?Pytam sa len preto,ze mam hrozu z toho ako zvladneme cestu 😅 .A este jedna: mas maleho zapisaneho v pase?Mne vraveli,ze ked s nou cestujem za hranice,musim ju mat zapisanu v pase. 🙂

bajama
4. apr 2009

Adina, my cestujeme tentoraz autom, dufam,ze to bude fajn.Mame za sebou uz aj cestu vlakom,a to bolo asi najlepsie, pretoze Matusko sa tam mohol volne pohybovat,ked sa mu zaziadalo, kdezto v aute musi byt priklincovany v autosedacke. Najhorsie to bolo s prestupovanim, lebo sme mali kocik aj batozinu, no proste som bola ako vianocny stromcek.. ☹ ale nastastie vsade boli veeelmi ochotni ludia pomoct...no a hanba bratislavskej hlavnej stanici, pretoze ti vobec na kociky a vozickarov nemysleli.. 😠
A ty sa ako chystas? Vlakom ci autom?
Maleho mam zapisaneho v pase, hned ako sa narodil...to urcite treba, ak cestujes do zahranicia...akurat kruci europsku karticku zdravotneho poistenca uz nestiham vybavit, tu dostaneme az po nasom navrate...

adina22
4. apr 2009

bajama - no autom to nemam ako ist.No a teraz som rozmyslala a zvazovala vlak ci bus.Mne cesta tam bude trvat 11 az 12 hodin,a co s takym drobcom (sidlom 😵 )?To by bolo narocne asi pre vsetkych (mna,malu aj spolucestujucich 😀 ),tak som zvazovala cestovat v noci,cestu by sme vlastne prespali.A tak mi z toho vysiel bus,pretoze vlakom by sme museli prestupovat a to si neviem dost dobre predstavit 😖 .
Ja som tiez chcela malu zapisat hned ako som sa to dozvedela,lenze dlho som cakala na slov.rodny list,a potom stale ''nebolo'' casu.Karticky chvalabohu mame. 🙂

bajama
4. apr 2009

Adina, fiiiha 11 az 12 hodin? No klobuk dole..to ja mam 2 az 3 hodky...Kukam,ze mas skoro rovnako stare babo ako moj drobec...tak si viem asi predstavit ake sidlo to je 🙂
To mas pravdu, ak budes mat vela batoziny, tak prestupy vlakom su dost o nicom,tiez som sa najviac toho bala...
Verim,ze cesta bude narocna hlavne pre teba,ale pacia sa mi taketo akcne maminy, ze ta obtiaznost cesty neodradi, proste sa zoberes a ides 🙂))

adina22
4. apr 2009

bajama - no mna vzdy volali cestovatelka 😉 Tak teraz to zdedi aj mala 😀 Ono to tak asi nevyzera,ale mam z tej cesty trosku ''nadelano'',uz to nie je len o mne,ze sa vezmem a pa.Mozno najidealnejsie by to bolo autom,ale holt ked sa inak neda.Vyhoda toho busoveho spojenia je v tom,ze nastupim u nas a vystupim vlastne az na mieste a ten kusok uz po mna pridu autom.Tak dufam ze to zvladneme 🙂 A kam cestujete vy?

bajama
4. apr 2009

Adina, verim ti,ze mas "nadelano", kto by nemal 🙂 No budes mat co potom malej rozpravat 🙂 Ja by som maleho asi krmila celou cestou, lebo len jedlo ho dokaze trosku utisit 🙂
My cestujeme do Kromnerizu..ale ja mam fakt servis, lebo si pre mna pridu autom a aj ma zavezu spat. Velmi si to vazim, pretoze to neskutocne ulahci zivot...a zlostim sa na seba,ze nie som soferka 😠 😠