Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

adina22
27. máj 2009

angi - az teraz som si vsimmla s tym sudom zverenim do starostlivosti a vyzivnom.Neboj ak sa dokazete dohodnut,tak to pojde hladko 😉 A ved vy sa dohodnut dokazete 😉 ja ani neviem ako som vysla so sudnej siene a mala som pocit ze este ma nieco prist,ale az ked mi prisiel rozsudok,tak som vedela ze je to v suchu 😀 Kedze tam sa caka ci nepoda ''otecko'' odvolanie

danielkapo
27. máj 2009

ahojky,
terezka, ako pisali kocky, vsetko preboli 😉 a na velku skus tie cipky, mne pomohlo najviac acidko a pod..drzte sa
adina tak nech vyletik vyjde podla tvojich predstav,...v "strehu" uz budeme asi vzdy, najma zo zaciatku nejakeho vztahu. 😝

sorrelia
27. máj 2009

Krásne ráno všetkým 😵

migaska
27. máj 2009

Ahojky holky jak se máte??Já docela fajn.Zítra musím znovu na genetiku tak snad i na podruhé řeknou že je to v pořádku,.

angua27
27. máj 2009

adina, veru ako písala danielka tak v strehu už budeme asi stále. držím palčeky, aby výlet vyšiel. 😉
čo sa súdu týka, my to budeme podávať ako dohodu, nie iba jednostranný návrh, tak by to malo prebehnúť hladko. ale som pripravená aj na komplikácie z jeho strany. veď uvidíme. 😎

my sme dnes boli doobeda u kamošky na dome. sme sa tam stretli 5 mamín a dve tehuľky. bolo super. s Maťkom sme odišli práve keď začínalo pršať. malý sa vybláznil a už spí. a asi pôjdem aj ja, v noci sme boli hoďku hore, čo sa malý zobudil o 4, že je už vyspinkaný. 🙂

migaska, držím palčeky, na genetike.

terezka044
27. máj 2009

Ahojte som tu 😉 Maly chvilku spinka, este neviem kolko bude, ale zatial napisem. Tak stehy ma dnes uz nebolia, iba obcas trosku, ale da sa to - mamka navarila nejaky repikovy cajik alebo aky, to si vzdy trosku oplachnem tym a lepsi sa to. do tyzdna by mali zevraj tie stehy vypadnut.
Porod som mala v pohode myslim.. bolestive kontrakcie kazdych 5-4 minuty asi dve hodiny, potom mi o 6.30 prepichli plodovu vodu, vtedy to zacalo kazdu minutu po chvili, to uz fest bolelo, ale po 13 minutach bolo po tom a 6.43 bol alexander na svete 🙂 Potom ma este sil, to bola horsia bolest ako porod, ale tak zvladli sme to..

Na novorodeneckom som namiesto 4dni bola 6, museli mi robit kyretaz v narkoze, ale v pohode uz.
Lekar bol najlepsi aky mohol byt 😵 😵

A zatial kojim v pohode som si dnes rano kupila tie homeopatika ricinus ci jak, aj cajik pre kojace mamy. S tou stolicou,asi sa fakt opytam na tie capiky lebo to nejde 😖 Papam vela jogurtov, pijem, melony jem takze sama voda, kuraci vyvar, ovsene vlocky... sem tam zemiaky, ryzu, dusene masko, no same normalne veci by som povedala, k tomu daku mrkvu a tak... zeleninu chcem jest vela, ale neviem ze ktoru - kapustu a salat asi nemozem ze?
chyba mi zelenina ☹

angua27
27. máj 2009

terezka, skús mi poslať do IP Tvoj mail. ja mám takú tabuľku, čo sa odporúča a čo nie, keď mamina kojí. tak by som Ti to poslala. 😉 a tie homeopatiká zatiaľ nepapaj. keď máš mliečko, tak netreba, to len keby prišla kríza mliečková, ale aj to sa dá vyriešiť častejším prikladaním malého. ja som ich tiež mala a brala som ich iba raz, aj to len dve dávky. som o pár hodín mala prsia naliate ako mliekáreň a malý nestačil papať. až ma to bolelo. hlavne treba veľa kľudu, spánku, tekutín a papaníčka, to je na mliečko najlepšie. 🙂
a super, že pôrod bol taký rýchly.

glizinka
27. máj 2009

Ahojte.
Zuz chápeš správne je to zbabelec 😒
angua ďakujem za privítanie 🙂
Terez ja som od včera pozerala Alexkove fotečky asi 15 krat je nádherný 😵 😵 😵 😵

danielkapo
27. máj 2009

baby, uzivajte si tie drobciatka male, lebo ani sa nenazdate a vyrastu 😀 ale stale su rovnako chutne a nase 😝 dnes som pozorovala simonku ako sa hrala s babikou, taka bola zlata...ju bozkala a cosi sa jej nedarilo, zle sa jej nou manipulovalo, kedze babika len o nieco mensia nez ona, tak sa zacala rozculovat 😅
inak glizinka velmi pekne fotky malickej mas v albume 😉
terezka, tak celkom fajn vyzera byt tvoj porod z opisu, rychlovka 😉 a ako priatel?

glizinka
27. máj 2009

Danielka ďakujem 🙂

zuzu1202
28. máj 2009

Cavte baby, Terwzka gratulujem aj ja budem mat Alexa. Dnes som bola na kontrole, ze je vsetko v poriadku, nic nenaznacuje, ze sa to blizi.....takze mam pocit, ze alexovi je v brusku super a este budeme prenasat...ozaj TEREZKA- v kolkom tyzdni si porodila??? Juj ja uz chcem maleho vidiet.... ☹

terezka044
28. máj 2009

angua tu je mail bednarikova.tereza@gmail.com 🙂 🙂

tie homeopatika som uz vysadila, ze si dam ked pride ta kriza alebo bude maly viac hladny - teraz akurat cajik pijem, je vyborny. 🙂
akurat neviem ze ci je v poriadku to.. rano sa zobudil papal, na striedacku s prestavkami aj hodinu, a od 11tej spi.. zobudila som ho pred hodinou nech sa napapa, ale papal len par minut, nenechal sa ani budit, a zas haja... myslite ze ho mam zobudit alebo nieco, alebo ho nechat spat? ako prsia ma nebolia nic, len sa bojim, ci bude dobre priberat. ☹ lebo je malicky, ale za to sikovny 🙂

a neviete co z tej zeleniny mozem jest??

glizinka dakujeme 😉 🙂 aj tvoje fotky su uzasne 🙂

danielka priatela uz dlho nemam, po porode sa ani neozval, ani sa neopytal ako sa ma maly..bol ho pozriet na 5 minut... neriesim, najdeme si lepsieoh tatina 🙂 ale vztah mame v pohode, sice ako otec sa este nezapisal lebo nema 18, ale potom sa zapise, mne je to fuk, ja ho beriem proste ako kamarata, som rada, ked dojde, stretnu sa a vsetko...ale som pripravena na normalny vztah s niekym inym. nehladam ho, ale ked pride, branit sa nebudem. 😉 proste som z toho vonku a je to uzasnyyyyy pocit 😵 😵

zuzu drzim palce nech je vsetko v poriadku aj porod, ja som porodila v 37tyzdni 🙂

kobyliacik
28. máj 2009

No, občas tu zabehnem a prečítam. Ja som síce mladá mamička, ale zato vydatá. Všetky z Vás obdivujem, ste veľmi húževnaté. Keďže som mladá, tiež som si od okolia odžila svoje a bolelo to aj keď sme boli dvaja... Ale prešli sme cez to a Karinka nám to všetko vynahradila a i keď si to pamätám, tak nad tým už neuvažujem, nad tými všetkými výsmechmi, kelbetami a pod. mávnem nad tým rukou a beriem to ako ponaučenie.

O to viac Vás obdivujem, keď viem, čo všetko mi dáva môj manžel a neviem si predstaviť byť bez neho ( i keď sa občas poškriepime, povadíme, vyvrieskame). Ja si nemyslím, že zodpovednosť je len o veku, myslím, že veľa tam zohráva celková povaha muža, to aké má zázemie a pod.
Môžem Vám vážne poradiť len jednu vec, buďte radi, že ste zdravé vy a vaše deti.
Ten kto neprešiel takými pocitmi neistoty buď kvôli sebe alebo kvôli bábu, tak to nepochopí a ľudské vedomie je natoľko hlúpe, že to čo je dôležité definuje až keď to stratí. Ja ten pocit poznám a neprajem ho nikomu.

No baby ste super, držte sa a prajem Vám extra super tatinov (aspoň dvoch na kilometer štvorcový :P)

tinika
28. máj 2009

terezka pozeram ze tvoj princ je uz na svete, ako si zvladla porod? mala si normalny či cisarsky? Maly je nadherny nech sa ti drži a robi len radosť 😉

danielkapo
28. máj 2009

Ahojky
kobyliacik, vdaka za tvoje slova...fakt niekedy "prilis mlady" clovek prekvapi zdravym usudkom a pristupom k zivotu a naopak, ludia, ktori by uz mohli mat dost rozumu a skusenosti, sa vykluju v malichernych a povrchnych...teda urcite to nie je o veku, ale o zodpovednosti a charaktere 🙂
terezka, podla mna je to uplne normalne, alexko je este malinky, take male babatka si niekedy zvyknu aj prevratit den a noc...ja by som ho asi nebudila, ked bude hladny, on ti to da vediet 😉 inac take mensie deticky (vahovo) su vraj huzevnatejsie a raz dva to dozenu....moja mala 2950g a pri odchode z nemocky este schudla na 2700 a potom priberala jedna radost, nic neboj, urcite ho budu v poradni vzdy vazit a ak by sa doktorke nieco nezdalo, ze nepribera alebo co, tak budes riesit potom. Hlavne prikladaj vzdy ked si zapyta...krizy pridu no pominu a kym budes prikladat, aj mliecka bude dost. Ja kojim doteraz moju zavislacku 😅 co sa zeleninky tyka, take tie kapusta, fazula, strukoviny by som isto zatial vynechala, rovnako aj kupovanu zeleninku ktora je prilis chemicky osetrovana (paradajky, paprika, uhorky), postupne vsak mozes zavadzat aj to,no najlepsie ciste, bio plodiny.
Ja som zo zaciatku zeleninu velmi nejedla, ani extra ovocie, aby brusko ju nebolelo, no potom cca od 2-3 mesiacov som postupne zacala jest takmer vsetko..podla mna je fajn, aj ked si male zvykne na to, ze papas aj zeleninku, najma ak chces kojit dlhsie...postupne som papala rozne druhy zeleniny a cakala ako na to zareaguje...a v pohode teraz nema problem ani ked jem kapustu ci fazulku...samozrejme v primeranom mnozstve
zuzu, to ti verim, ze si netrpezliva, neboj aj tvoj alexko ochvilu bude pri tebe 😉

kobyliacik
28. máj 2009

offtopic: pozerám, ale sme na jednej strane už 3 z PO?:D

terezka044
28. máj 2009

presne danielka, je to o tom, co ma clovek v hlave a aky ma pristup k veciam a zivotu samotnemu, a nie kolko ma rokov..
no a ta zelenina to ma preto zaujimalo, lebo ked hento vylucim, zostane mi len mrkva, ktoru mozem jest, a to mi nestaci, ja zboznujem zeleninu ☹ tak vobec neviem ze co vlastne z nej mozem jest?
ked nemozem salat, kapustu, rajciny, uhorky, papriky.. tak neviem.
z ovocia papam melony, jablka, zatial nic ine, este ani banan som neskusala lebo zevraj zapeka a ja mam teda problemov so stolicou az az, 😀 a kompoty sa mi zdaju strasne sladke, ze v tom je vela cukru.. tak to radsej nejem..

tinika: dakujeme 🙂 porod som mala spontanny a celkom v pohode pozri temu porod - nemocnica antolska 😉

angua27
28. máj 2009

terezka, poslala som Ti ten zoznam potravín, ktoré sa odporúčajú. ono prvé týždne sú pre dojčiacu maminu asi najhoršie. ja som papala hádam len suché rohlíky a pila vodu a mlieko. postupne som pridávala, pridávala a zisťovala, čo malému robí, alebo nerobí dobre. 😉 najhoršia bola prvá noc doma - mama mi spravila moje obľúbené kura na sezame a ryžu s cibuľou a malý plakal celú noc. doteraz neviem či s toho sezamu, alebo cibuľe, ale užili sme si. odvtedy som si dávala sakra pozor. a ku koncu kojenia som jedla už hádam všetko, nemal malý problém ani so strukovynami.

terezka044
28. máj 2009

angua dakujem dostala som mail, uz som to aj pozrela - zatial vsetko dodrziavam 🙂 akurat som myslela ze salat nemozem ale ked mozem tak super aspon mam co papat 🙂 🙂 lebo zelenina mi chyba. zajtra idu rodicia kupit potraviny ako obycajne tak som napisala aj zoznam co doma nemame, ze nech kupia.

ale neviem co mam s tou zapchou robit. lebo to boli, mam z porodu aj taku malu zlatu zilu zevrja, natieram si to kremom specialne na to urcenym, pomaha to - ale boli to aj tak, a mam problemy s tou stolicou ☹ viem ze mam jest vela vlakniny, ale tak jem ovsene vlocky, jem jablka, ale neviem co este?

adina22
29. máj 2009

ahojte dievcence ,nejak vas nestiham citat nie to este pisat.Chodievam teraz na rehabilitacie kvoli chrbtici,a ked sa vratim nastupujem pri mojom sidle neposednom a tak mi rychlo zbehne den a vecer ma unava uz o deviatej taha d o postele. 😉
citam ze rozoberate kojenie,moja mala si este doteraz cucne 🤐 ALe to uz nie je o kojeni,to len sa cumlikuje,ale ked sa vratime z ciech tak aj to zrusime 🙂

terezka - postupom casu sama prides na to co robi malemu dobre a co ho naduva,samozrejme ze potraviny ktore naduvaju teba budu aj malinkeho 😉 Na tu zapchu si skusala aj slivkovu stavu a nepomohla??Nemusis z kompotu,myslim ze aj pre deti sa robi taka slivkova stava,ale neviem teraz kto ju vyraba.Ked papas jablcka tak si osup,lebo vraj ta supka nafukuje.Drzim prsty 😉

danielkapo
29. máj 2009

kobyliacik, dobry postreh....na tejto stranke 3z PO... 😀
terezka, slivkovu stavu ma hipp pre deti na zmakcenie stolice, teda mozes to skusit aj ty...inak mozno nejake probiotika skus v lekarni sa poradit, pripadne ja som davala malej taky sirup - duphalac - ked mala problem vykakat sa, ono je to ako prehanadlo, no predpsala nam to pediatricka, dala som jej to asi 2x ked som uz fakt nevedela co s nou a pomohlo to...mozu to aj male deti do roka, takze by to malo byt bezpecne...ja som to vyuzila v krajnom pripade
adina, mala vie co je dobre 😉 ja som si povedal, ze jej dam kym bude chciet, ale uz so to pozmenila, ze este tak do dvoch rokov max. 😀
pekny den, aj ked dost chladno u nas

angua27
29. máj 2009

terezka, na tú Tvoju zápchu fakt skús tú slivkovú štavu od Hipp. je dobrá, alebo nejaké prírodné preháňadlo, ako písala danielka. a zlatá žila? ach jaj, to poznám, mne sa vyhodila, asi 3 mesiace po pôrode, poctivo som liečila, ale keď mám veľa stresov a papám iba hovadinky, tak sa znova ozve. hlavne poriadne natieraj krémikom a zaraď si do papania aj probiotiká. dobré, ale trošku drahšie sú BioGaia, alebo Lacta7. posilní Ti to aj imunitu. treba len vydržať, telo sa po pôrode dáva chvíľku do kopy a Ty si mladá, tak to bude u Teba rýchle. 😉

zuzu1202
29. máj 2009

Ahojte baby.neviem co mam na tuto temu dodat kedze som este nerodila....potom si tie vase rady spetne precitam🙂 Inak sa mam celkom fajn az na tu moju netrpezlivost, ale ked ja ked daco chcem tak hned 😠 joj ta moja povaha 😉

migaska
29. máj 2009

Ahojky holky tak v čera jsme byli na té 2 genetice a dobrý ale až se malej narodí tak ve 3týdnu musíme s ním radši na prohlídku srdíčka aby se ujistli že je vše o.k.

danielkapo
30. máj 2009

Ahojte
migaska, super, ze vysetrenie dopadlo ok 😉 baby nemozte si vyplnit ten pas? aby sme videli, v ktorom tt ste, lebo mam v tom chaos 😅 teraz neviem, ktora to uz konci pomaly, zuzu ci migaska?
aky mate vikend? ja som taka vymleta nejaka...len sa motam, kramy som dostala, tak mi je na prd 😒 ani vonku sme dnes neboli. VVcera sme boli u sesterky pozriet jej dvojmesacnu dcerku, taka zlata malinka 😵 😵 moja herecka ma kazdy den prekvapi niecim novym...minule zobrala handricku v kuchyni a pozeram a ona utiera stolicky 😅 alebo dvihne nejaku spinu zo zeme a hodi do kosa 😅

terezka044
30. máj 2009

baby neviete prosim od ktoreho dna sa uziva kanavit, ci od 10teho alebo od 14teho?

terezka044
30. máj 2009

angua tu stavu skusim, mamina mi kupi aj susene slivky v pondelok. probiotika papam - BioGaiu, aj ked je draha, ale mam ju aj od alergologicky predpisanu, fakt mi pomaha. Na tu som zabudla ze vobec mam, tak zajtra si dam zas 🙂 a pijem 2x denne Actimel 😀
inak mna dnes tak divne boli brucho, akoby som nieco zle zjedla, ale nenapada mi nic take? 😕

adina22
30. máj 2009

dani - presne ja sa tak dnes citim,nic som dokopy nespravila,len som sa tak cely den motkala,este aj mama do mna rypla ze co je so mnou...to asi tym pocasim,ze by sme boli meteosenzitivne 😀 A to si mi presne pripomenula moju Natalku,minule sa mi stalo ze ked som vyberala mlieko z chladnicky kvaplo mi trosku na podlahu a moja sikovnica,si to namierila do kupelky vratila sa s handrou a poutierala to a isla ju odniest nazad.No som ostala so spadnutou sankou 😀 😀 😵 No su to sikovnice male,pockaj ked nam vyrastu aj kavu nam spravia aj upracu,ale nam bude sveta zit 😀 😉

terezka - moze to byt z tych probiotik a actimelov co teraz papas,mozno ta len trosku nadulo.S kanavitom ti neviem poradit 🙂

migaska
30. máj 2009

Ahoj Danielka víkend je nějaký divný jsem pořád nějaká ospalá ale to je asi tím počasím ☹

terezka044
31. máj 2009

ahojte kocandy co nove 🙂