Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

angua27
7. okt 2009

tmonika, na tom odbore soc. vecí a rodiny Ti pomôžu spísať žiadosť na súd o určenie otcovstva. 😉 a ex DNA testy odmietnuť nemôže, ak by chcel, čakal by ho basa. nariadenie súdu, je proste nariadenie súdu.

tmonika81
autor
8. okt 2009

Dakujem vám 🙂 Idem písat ten návrh, potom sa ozvem co bolo 😉

sasulec
8. okt 2009

tmon to budes musiet ist asi na urad soc. veci a rodiny,teda aspon mna tam poslali,ze nech je to napisane v dakom ich formate..alebo skus 😉

misuuulko88
10. okt 2009

Ahojte...ja sa sice do diskusie nezapajam,lebo mam iny problem...prednedavnom som pisala tu,ze som ostala sama ,lebo ma priatel ignoruje...Zial ma uz nacisto opustil a ja som ostala bez akehokolvek prijmu....A podporu u rodicov nemam...Nemam ani na vybavicku,tak som sa chcela spitat,ci tu nieje niaka mamicka,ktora by mi mohla pomoct aspon s vecickami,ktore uz nepotrebuje,,...Pohlavie este neviem,lebo som v 4mesiaci ale na vybavicku mat isto nebudem....keby sa niaka taka nasla,bola by som vdacna...ahojte☹

monka22
13. okt 2009

Ahojte...tak ja som porodila 5 oktobra dcerku a je skvela...dokonca aj tatino sa zacal velmi zaujimat a je z neho uplne iny clovek...tak drzim palce, aby aj tatinovia vasich malickych sa po porode zmenili🙂))je to nadherny pocit po tych vsetkych stresoch co Vam sposobil...ja som mu neodpustila, ale koli malej som velmi rada, ze je takyto...

lucinkax20
13. okt 2009

monka22...tak blahozelam k malinkej...prajem vám hlavne nech ste obe zdrave a nech to tomu vasmu tatinovi vydzri.Drzte sa vsetci traja 😉

sasulec
13. okt 2009

moni,to je faajn,tfuj tfuj nech vaaam to vydrziiii...moc sa tesiiim 😉

angua27
14. okt 2009

moni, veľká gratulácia k malinkej princezne. dúfam, že tatovi tiež nadšenie vydrží veľmi, veľmi dlho. 🙂

monka22
14. okt 2009

dakujem velmi pekne...ja tiez dufam, ze tato sa uz umudril a, ze vydrzi s nami co najdlhsie🙂))

binas
21. okt 2009

angua27 ahoj chcela som sa ta opitat ci nevies ako to je s prispevkami na byvanie teras ich poberam ale po narodeni dietata?budem aj na dalej ked otec prizna otcovstvo a mali bude mat priezvisko po nom:?dakujem

angua27
22. okt 2009

binas, fúúúúha, tak v tomto sa nevyznám vôbec. viem o nich iba okrajovo. skús pozrieť niekde v téme paragrafy, či tam niečo o tom nie je. 😉

sasulec
22. okt 2009

binas obrat sa na urad soc. veci a rodiny,oni ti pomozu 😉

andrea1988
23. okt 2009

Ahoj, Viem sa uplne vzit do pribehu tmoniky81..Ja som si tiez svoje zazila :( po roku a pol znamosti som otehotnela,,On sa velmi tesil..V 4.mesiaci tehotenstva sme zacali realne planovat spolocnu buducnost.Chcel si najst pracu,mali sme vypozerany a rezervovany super byt vo vybornej lokalite, povybavovane veci na svadbu..To,ze nie som sama,ze sa milujeme ma drzalo a tesilo!A vsak,stalo sa nieco,co asi nikdy nepochopim.
Mesiac pred svadbou,v 5.mesiaci tehotenstva moj drahy ukradol maminu kreditku a povyberal peniaze z bankomatu/este ze mama ma blok kolko moze minimalne vybrat,lebo by povyberal vsetko!/.Vybral 2000E.Tiez som pocas vztahu prisla o 3kvalitne telefony a zlate prstene, v nadeji, ze mi ich vrati.Mama mu tiez na zasnuby pozicala peniaze,a vsak k zasnubam uz nedoslo!Maximalne som ho milovala a doverovala mu,ved sme si tak rozumeli,bolo nam spolu velmi dobre,nepotrebovali sme nikoho,strasne vela sme sa osmiali,doplnali sme sa /ved to poznate/.
Stalo sa to v polovici juna tohto roku,Leto sme mali vselijake.Opletacky s policiou,ON otravoval,vypisoval,vyvolaval,, chcel sa so mnou stretnut a cosi vysvetlovat..Ja by som mozno podlahla,nastastie ma rodina podrzala a snazila sa, aby som nebola s nim v kontakte.Podozvedala som sa o NOM kadejake veci,ktore ma strasne ranili,Ale nezistovala som ci to je alebo nie je pravda.Ide tu predsa o to,co spravil mne a toto sa neda odpustit! Dnes ani len neviem,kto ten clovek vlastne je.Netusim kde byva,nepoznam jeho rodinu,nepracuje,ma kriminalnu minulost,a je tazko zavisly od automatov!Mozno ma miloval,mozno si myslel,ze ho ja a dieta zmenime,dame mu normalny zivot. mal moznost,ale sam sa o nu pripravil.Teraz sa neustale obsmieta pri nasej bytovke,ked ho vidim,je mi ho luto-ako tulavy pes bez zmysla zivota!Napriek vsetkemu co sposobil mne a mojej rodine,necitim nenavist /stale je tam akysi cit,ved je otec mojho dietatka/,ale citim obrovsku lutost,ze je taky, aky je.O tyzden mam termin porodu,tak asi ciha..Mam 21r.studujem na VS,byvam u rodicov..Vsetko som si predstavovala uuuplne inak!Snivala som o stastnej rodine..Presli 4mesiace..Obcas si myslim,ze som sa s tym pomaly zmierila,ze mi je lepsie,,Ale to si asi len vsugerujem. Je mi strasne smutno z toho vsetkeho co sa stalo..
čaka nas sud,tiez pochybujem,ze da pokoj,ked sa mala narodi.Neudavam ho sice ako otca dietata,ale ON uz mal vselijake reci,Ako nedovoli,aby dieta vyrastalo bez neho!Je to vsetko koplikovane a mozno este dost cerstve.Neviem opisat situaciu v ktorej sa nachadzam,no potrebovala som sa aspon takto vyrozpravat.Doma nechcem,aby rodina videla,ze sa trapim.Radsej sa pretvarujem,ako mi je bez neho lepsie,,
Dieta som este nechcela.Mala som ine plany.Hmm,clovek mieni..Verim vsak,ze moja dcerka ma z toho tazkeho obdobia dostane a bude zdrava a zvladnem vsetky tie starosti a povinnosti, /Totiz,napriek tehotenstvu pokracujem v dennom studiu na VS/Cakaju ma skusky na bakalara a statnice.K tomu babo..Tak drzte palce 🙂)

binas
23. okt 2009

ahoj dievcata dakujem za odpoved pojdem na urad soc.veci a uvidi sa 😉

binas
23. okt 2009

andrea1988drzim palce o tyzden k porodu,babetko ti prinesie vela lasky do zivota a budes veci lepsie znasat 😉 🙂

lucinkax20
23. okt 2009

andrea 1988...ahoj andrea,no ja velmi dobre chapem v akej si situacii,lebo moj ex je nieco podobny,aspon v tej kriminalnej minulosti!Mas rodinu ktora ta podrzala a to je velmi dolezite.Aj mne moja rodina velmi pomohla a keby som ju nemala tak neviem co dalej.Je fajn ze mame takych rodiciv akych mame a mozeme im byt velmi vdacne.Ja som tiez denne studovala,chodila som s bruskom,aj statnice som robila v 8 mesiaci🙂))ale vsetko sa da zvladnut.Moj Sebastianik bude mat uz 3 mesiace a zatial to vsetko pekne zvladam...tak aj tebe prajem aby sa ti narodilo zdrave miminko a aby ti mala robila len radost.Aj ked budes mat tolko starosti ako aj radosti🙂ale stoji to zato!Ja mam 22r. a tiez som dietatko tak skoro nechcela ale uz je tu,je krasny a uz by som ho nevymenila za nic na svete!!!Drzim prsty aj pri porode,aj v skole...drz sa a bojuj!

samika
28. okt 2009

ahojte maminy, viete mi prosím niektorá poradiť ohľadom žiadosti o výživné. podáva sa len žiadosť o výživné alebo o výživné a aj zverenie dieťaťa do opatery?pokiaľ nie sme s partnerom teda, ex partnerom zobratí a už ani nežijeme v spol. domácnosti mám nárok žiadať výživne aj na seba?a ako to je so žiadosťou o oslobodenie odpoplatkov? na to je nejaký formulár alebo si to mám napísať sama?
ďakujem

katka29
3. nov 2009

Ahoj samika, ja som bola na socialke a tam mi ziadost o zverenie dietata a zaroven aj o vyzivne spisali zeny, co tam robia...pani co to pisala bola velmi mila a ochotna, bolo to zadarmo a oni to odniesli za mna aj na sud...rok trvalo, kym sa mi zo sudu ozvali, este chceli bloky z nakupov, kolko na dcerku minam a vyjadrenie otca...ohladom vyzivneho na seba ti neporadim, ale su tu baby skusenejsie, tak tie budu vediet... 😉

samika
4. nov 2009

katka , ďakujem za info. ja som tiež nakoniec išla na sociálku a pani bola tiež ochotná mi to napísať aj podať. ale mne stačilo aby mi spravila len koncept, lebo som bola aj s malým aten by tam celú sociálku hore nohami prevrátil kým by sme to komplet spísali. už to mám napísané a zajtra to idem podať na súd. no len dúfam, že to nebude trvať rok 🙄 .
len neviem čo s tými bločkami. ja totiž 99% vecí malemu kupujem na rôznych bazárikoch cez net. aj boty som mu včera kúpila od jednej pani (samozrejme nenosené), overál mám tiež zajednaný cez net. no a to sú predsa najväčšie položky. tak teraz neviem či nemám radšej začať nakupovať normálne v obchodoch

katka29
4. nov 2009

Samika, ja som mala na blokoch len plienky, sunar, potraviny a drogerku..ostatné veci som tam dala len tak orientačne....návrh otca môjho dieťaťa bol, že mi bude dávať 65€ mesačne, hrúúúza a on chodí na BMW a má rôzne firmy...ale takí muži v tom vedia chodiť, všetko je napísané na jeho mamu, alebo otca a on si nevykazuje žiadny plat...klame štát, a teraz chce naklamať aj na dcérke... ☹ 25.11 budeme mať pojednávanie, žiadosť tam išla v januári...
držím palce, nech to tebe prebehne rýchlejšie.. 😉

samika
5. nov 2009

katka, ďakujem za info. držím palce, aby ti to dobre dopadlo...ty chlapi, to je neskutočné... 😖 mám pocit, že polovica z nich je bez chrbtovej kosti....pozerala som albumček, Lilianka je krásne dievčatko 😉

lucinkax20
7. nov 2009

Ahojte kocky...mam prosbu...viem ze to uplne mimo temy ale da sa chudnut popri dojceniu???lebo teda uz sa na seba nemozem ani pozerat...normalne mam traumu!!! 😒 Mala som 52kg a v tehotenstve som pribrala na 70!no hruuuuuuza...dajte dajaku dobru radu🙂diiiik papa

danfal
8. nov 2009

Ahoj. Dá se. Moje kamarádka začala jíst pravidelně po třech hodinách malé porce a hodně chodí ven s kočárkem. A je jak žížala, snad hubenější než dřív.
Jinak jsem tady dlouho neviděla Popelku.

lucinkax20
8. nov 2009

danfal...jaaaaj aj ja by som chcela byt aspon taka ako predtym 😉 takze ziadna dieta,len jest pravidelne a dlhe prechadzky?skusim...uvidim 😒 a za aku dlhu dobu ta kamaratka zhodila tie kilecka? 😉

sasulec
8. nov 2009

ahoj Luci,ako sa mavate? uz mas vsetko vybavene? ak chces hod ip 😅

danfal
8. nov 2009

Během půl roku. V létě už jsme jí všechny záviděly super postavu 😀 . Jinak chodila myslím dopoledne, když uspávala malého a odpoledne na chvilku. Ale přesně to nevím.

sasulec
8. nov 2009

luci mas malo starosti,keby si mala viac,tak by sli kilecka same dole 😝 zartujem..
inaj ja som pribrala 13kg a tyzden po porode som sa obliekla do svojich,nie tehu rifiel..ale som tesakovala 😅

angua27
8. nov 2009

luci určite žiadna diéta, ak kojíš, mohla by si prísť o mliečko. pravidelná vyvážená strava a viac pohybu a pôjde to. 😉

lucinkax20
8. nov 2009

sasulec...tento tyzden som nic nevybavila,lebo maly bol chory tak som s nim behala po lekaroch ☹ ale uz celkom fajn...tento tyzden bude sestra doma tak mi maleho postrazi aby som si mohla tie veci uz konecne dat do poriadku...tak dufam ze to nebude dlho trvat na tom urade...inak dakujem vsetkym za rady...nechcem prist o mlieko preto nechcem nejake extremne diety...tak snad to nejako pojde dole...ahojte

ejasmeja
11. nov 2009

smilka, ved aj ked kupujes z netu, tak mozes prilozit vypis z internetbankingu, alebo ak si platila sekom. a ak nemas tieto moznosti a platila si na ruku, tak cenu uvedies priblizne, ak si pamatas, alebo si popozeraj po obchodikoch, kolko stoja podobne vecicky, co si kupila babatku. drzim palce!
ja tiez cakam babo a budem nan sama, ale to mi radsot nepokazi 🙂
drzim nam vsetkym palce! 😀