Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

samika
11. nov 2009

ejasmeja, dik zainfo, ja si presne píšem všetky výdavky na domácnosť.aspoň viem teraz porovnať čo ma stála domácnosť kým bol ten h.... s nami a koľko to je teraz.ale hlavne kúli sebe, aby som vedela čo si môžme dovoliť. držím palčeky nech máš bezproblémové tehu 😉

ejasmeja
12. nov 2009

dakujem samilka 🙂 napodobne! ked uz sme na to same, tak nech mame zdravicko a stacsticko vsetky, vsak? 🙂

ejasmeja
13. nov 2009

ahojte! no nejako nam to tu "zaspava" 😀

mici111
13. nov 2009

ahojte, tak ja sa k vam pridavam..tiez budem na chrobacika sama..ale mam skvelu maminu, ktora mi pomoze..
bude to asi hodne tazke...

ejasmeja
14. nov 2009

ahoj Mici! vitaj medzi nami 🙂 ked ti mamka pomoze, tak to nebude take zle, neboj. aj mne nastastie rodicia pomozu a verim, ze do konca zivota snad sama neostanem. a keby aj ano, tak co, nebudem prva, ani posledna. urcite to zvladneme! 😉

angua27
14. nov 2009

babuľky, nebojte sa. byť slobodnou mamičkou nie je jednoduché, ale keď máte podporu rodiny tak sa to dá zvládnuť. a tie úsmevy vašich detí a ich láska dodávajú ohromné more sily na zvládnutie všetkého. 😉

ejasmeja
14. nov 2009

Angua27 vdaka za povzbudive slova 🙂 ja si tiez myslim, ze babo nam vsetko vynahradi a prinesie kopec radosti. uz sa nan tesim 🙂

lucinkax20
14. nov 2009

ejasmeja...vitaj medzi nami 😉 ja som sice kratko maminkou ale zatial to celkom pekne zvladam...neboooj sa,bude aj lepsie...ja tiez nechcem zostat sama ☹ ☹ ved nikto nevie co nas este v zivote caka 😉 drzim prsty...

ejasmeja
14. nov 2009

lucinka, vdaka za povzbudive slova 🙂
tebe pomahaju rodicia? a otec dietatka ti dava aspon vyzivne?
tiez drzim palce! 😉

izina
14. nov 2009

Ahoj,
nevim, zda sem 100% patřim, ale v podstatě jsem svobodná matka. Nejsem vdaná, bydlim v Táboře a taťka v Plzni. Ale mám štěstí, peníze nám dává a jezdí za námi. Sice ne pravidelně, ale jezdí. Chybí mi, ale malá mi vše vynahradí.
Všem vám držim palce

lucinkax20
15. nov 2009

ejesmeja...amo moji rodicia mi od zaciatku pomahaju vo vsetkom.A otec maleho mi nedal ani fuka,ked mi zavola tak sa opyta iba ako sa maly,co robi a tak...ale to ci nieco maly nepotrebuje,tak to sa este nespytal

ejasmeja
15. nov 2009

fuha! lucinkax, tak a neskusila si mu povedat, ze nieco maly potrebuje a aby ti na to dal peniazky? lebo ak je takyto, ze sa nic sam neopyta, tak mu isto vyhovuje, ze ani ty si nic nepytas... ja by som to iste skusila, vypytat si normalne, ved to nechces pre seba, ale pre vase dieta. a ak by sa s nim nedalo dohodnut, tak nech ho riesi sud. viem, ze je to nadlho, ale aspon nieco by platit musel. a aj doplatit za minulost, odkedy je dietatko na svete.
a stastie, ze mas takych uzasnych rodicov. moji su tiez velmi zlati a pomahaju mi, tesia sa na vnuca 🙂

ejasmeja
15. nov 2009

izina, asi to tiez nemas idealne a si na tom dost podobne, ako my tu vsetky. tak drzim palce! a preco za vami nechodieva castejsie, ak sa smiem opytat, hm? ak o tom nechces hovorit, tak nemusis 🙂

lucinkax20
15. nov 2009

ejasmeja...on mal velke reci ze bude platit ale doposial nic...tak snad od neho nebudem zobrat peniaze pre vlastne dieta,ked nechce podobrotky tak bude musiet.Uz si vybavujem papiere na sud...nebudem sa ponizovat kazdy mesiac a pytat nieco od neho.Cez to schvali sud a potom budem mat pokoj... 🙂 nech je vsetko na poriadku tak ako ma byt 😉

ejasmeja
16. nov 2009

tak dobre, ved to asi bude aj lepsie riesenie, nech to riesi sud, ked "otecko" sa takto "vyznamenal". drzim palce, aby to prebehlo co najskor! 🙂

lucinkax20
16. nov 2009

ejasmeja...dakujem...snad to bude rychlo za mnou 😉 aj ty sa drz 😉

ejasmeja
17. nov 2009

🙂 ja dufam, ze sa podari mimosudna dohoda, ale ktovie... este je daleko kym sa babo narodi. malo by sa v maji, tak dufam, ze bude vsetko vporiadku 🙂

binas
20. nov 2009

ahojte bambulky bola som sa zahlasit na urade prace na matersku tak prispevky v hmotnej nudze respektivne prispevky na byvanie mi odoberu,a hovorila mi ze preco som neprisla ked som dovrsila 4 mes.tehotenstva ze by som mala narok na nieake prispevky sice len nieakych 10eur ale aspon daco ,no ale ma stym nikto z uradu neoboznamil len teras ked uz budem za chvylu rodit 😠

martinka17
20. nov 2009

Ahojte babenky,

konečne po roku som opäť online....tak som sa prišla na Vás mrknúť. Pozerám, že kopec nových mamičiek je tu, ale hlavne, anguaaaaa ahooooooj.

Mi sa máme ináč celkom fajn, Samko má už skoro 10 mesiacov, je dosť samostatný, aj keď tšeraz trošku skúša, čo všetko sa dá vyplakať 😀 Ale ináč pohoda. A zvládame to spolu dobre, aj ke´d je pravda, že sme denno denne u našich...to mi stáááášne pomáha. Ale sami bývame už skoro 3 mesiace a ide nám to spolu 😵 😵
Ináč pozdravujem všetky tehulky....a držím pršteky, aby ste to pekne dotiahli do výťazného konca 😅

akejka
20. nov 2009

ahojte maminky, ja síce nepatrím medzi vás (mám manžela), ale zisťujem info pre kamošku...
Totiž, má 32 rokov, žiadny vzťah na obzore, rôčky a plodnosť uteká kade ľahšie a uvažuje nad tým, že by sa stala o 2-3 rôčky slobodnou mamičkou...býva sama vo vlastnom 3 izbovom byte...Ja ju na to stále nahováram, byť na jej mieste, už by som to riešila, lebo deti sú pre mňa najdôležitejšie na svete, môj jediný zmysel života
😉
Mám 2 kamošky, slobodné mamičky ako vy, ale už majú väčšie deti - školopovinné...

Chcela som sa vás spýtať, aké príspevky navyše k rodičovskému príspevku dostávajú slob. maminy ? Pred pár rokmi dostávali aj príspevok na bývanie - ak bývali s dieťatkom vo vlastnom byte (dome)...

Ďakujem za vaše odpovede, ospravedlňujem sa, že som vám sem tak vbehla, ale veľmi vám fandím a držím palčeky 😉

rimmel
20. nov 2009

akejka..ja byt tvojou kamoskou radsej sa pousilujem v hladani partnera a nie zo sebeckych dovodov porodit dieta do neuplnej rodiny len preto lebo ONA chce..a co by nato povedal biologicky otec? stretaval by sa s dietatom??atd atd...niekedy je treba mysliet viac na nase este nenarodene deti a nie na seba a nase biologicke hodiny, tie jej uz tikaju dost dlho

sorry baby nechcem nikoho urazit alebo tak..zivot si zahrava vseliako ale dobrovodlne sa stat slobodnou matko mi pride dost odveci a sebecke 😒

u mna deti niesu jedinym zmyslom zivota. 😎

akejka
20. nov 2009

rimmel, ´dakujem za názor 😉 Viem, že je to sebecké, ale ja by som bola radšej sebecká, ako zvyšok života osamelá...partner sa dá nájsť aj s dieťatkom...a dá sa nájsť aj v 40-ke, 50-ke...naproti tomu dieťatko nepočká...

Ak by naša legislatíva povolila umelé oplodnenie osamelej matke, riešila by to kamoška určite tak...žiaľ v SR to možné nie je...možno u vás rimmel - neviem, v ktorej krajine bývaš sa to dá 😉 Kamoška pozná 1 chalaňa, ktorý by s ňou dieťa chcel (predtým spolu chodili niekoľko rokov), ale vzťah by spolu nemali, lebo im to spolu neklape...Ale priateľ by pomáhal v staraní sa o dieťatko...
takže možno to bude riešiť takto, ale aj to by znamenalo status slobodnej mamičky...tak, či tak...

akejka
20. nov 2009

možno ste tu v tejto diskusii všetky slobodné mamičky nedobrovoľné - a zaujmete k tomuto opačné stanovisko...
ja som sa chcela dozvedieť hlavne o všetkých príspevkoch, ktoré môže slob. mamička poberať...

rimmel
20. nov 2009

akejka ja to do urcitej miery chapem 😉 ale mozno som staromodna a to mam 24r! 😀

martinka17
21. nov 2009

akei
ja som slobodná mamička z "vlastnej vôle"...teda ja som "otecka" vyhodila z domu v 8 tt. Pomáha mi rodina, takže sa to dá a podarilo sa mi našetriť počas tehu dosť,aby som s krpčekom mohla ostať doma aspoň do 2 rokov. Mám tiež vlastný byt a bývame sami. Ale štát nepodporuje veľmi slobodné mamky. Ja som k rodičovskému dostala 44,08 EUr a 13,5 na malého do jedného roka.....nič moc, ale apsoň máme príspevok na plienky. Takže po finančnej stránke od štátu nič nečakaj. A ak chce bábo a nevie nikoho nájsť, ako partnera, myslím, že potom potrebuje aspoň dobré zázemie rodiny, hlavne prvé mesiace. Malý mal koliky, potom pruh, operácia....bez našich by som to nebola sama zvládla......A ináč, ja mám už 34 rokov, tvoju kámošku chápem....rimmel to nepochopí, lebo už dieťa má, takže nevie, čo sú to biologické hodinky 😀 😀 😀 😀

binas
21. nov 2009

akejka ja som poberala prispevky na byvanie ale jak mile porodim mi ich odoberu a dostanem len matersku a rodinne Martinka17 chcela by som ta poprosit moc nerozumiem ako si to pisala ze este k rodičovskemu si dostala 44.08a 13,5do jedneho roka to si ako kolko dostala do kopi a priklanam sa k nazoru 😉

martinka17
21. nov 2009

Binas
ja som brala materskú tých 37 týždňov a potom už len rodičovský, ale na UPSRaR som požiadala o dávku v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie....a okrem rodičovského som dostala ešte tých cca 57 EUR. Takže dokopy je to tuším nejakých 240 EUR 😝

rimmel
21. nov 2009

martinka ale sak je rozdiel by slob.mamickou lebo vam to ako dvojici nevyslo ako to spravit naschval zo seb.dovodov ako napr lebo nechce byt "sama"

binas
21. nov 2009

martinka dakujem pekne ,a malinky ma priezvisko po otcovi?

sweetberry
21. nov 2009

ajoojTE 🙂