Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

ppperla
21. nov 2009

Ahojky , můžu se kvám přidat? I já jsme svobodná maminka je mi 26 let mám krásneho a zdraveho chlapečka kteremu budou tři roky v Lednu .
Jsem sama 8mesicu.
prítele mám ale zije na slovensku a jeste studuje protoze je mu 18 let takze s evidáme jen co dva mesice. takze jsme na vse vlastne sama . temer sama. mateřská mi končí v Lednu takze na Leden s evubec netesim az budu bez prijmu☹ .
a jak to zvládáte vy,?

martinka17
22. nov 2009

binas
otec v RL nie je vôbec,meno má po mne🙂

Rimmel, ak máš priateľa a dieťa, tak prosím nesúď iných. Prepáč, ale nemáš k tomu čo povedať, ak ostaneš sama a bez dieťaťa, tak sa ozvi, aké to je. Ale ty už máš aj dieťa tak nepochopíš 😔

Ahoj ppperla 😀 😀 😀

paegaska
22. nov 2009

ahoj martinko17, občas jsem nakouknu, abych viděla jak se máš ! to je prima, že ses ukázala.

rimmel,pokud si žena pořídí dítě plánovaně jako smysl svého života má na to podle mě právo, teda podle mě v tom případě pokud nehodlá udělat z biologického otce dojnou krávu

já osobně bych do toho nešla, ale mi se to mluví -mám 2 děti a právě proto, že mám ty děti a to první už docela velké, tak vím, že tomu dítěti bude prostě ten otec chybět a věř mi, že nakonec bolí trápení dítěte víc matku než dítě
Matka a dítě budou muset sebrat všechny své síly a pokud to dokážou nakonec je to posílí.
Takových rodičů s dětí je hodně, ať plánovali co chtěli.

martinka17
22. nov 2009

paegaska
ahoj, som na teba myslela a dúfala, ze sem ešte skočíš na kus reči. Už somonline, tak ak nespadne notebook, tak sa ozvem 😀 😀 😀

paegaska
22. nov 2009

martinko, myslím, že jsi udělala dobře, když jsi do toho šla bez uvední otce v Rl, ušetří ti to hodně nervů

co to má Samík za klobouček ?folklórní ?

moje mladší dítě už chodí do školky, občas se tu objeví matka bývalého přítele-nepřítele, ale naštěstí to není moc často, on se nezajímá vůbec

martinka17
23. nov 2009

paegaska
úžasné, keď sa ani nestará, ale tak náš ocko má tiež vlastnú rodinku, takže dá pokoj.
ten klobúčik je z Oravy, dostal ho od dedka a babky ako darček, tak sme ho hneď skúšali 😀 😀

pikino
24. nov 2009

ahojte baby 😉

ja sice nie som slobodna mamina, ale moja sestra je. ma trojrocnu dceru Sarinku.
Otec sa o nich nestara sice posiela vyzivne ale inak ich nekontaktuje, pritom byva vo vedlajsom dome.
Sarinka je vysledok jedneho alkoholickeho excesu dvoch pubertiakov. Sestra napriek tomu nikdy neuvazovala ze by ju dala prec. tesili sme sa vsetci ze bude mat babatko. az na jednu osobu. nasho otca. a to je ten problem.

nasi rodicia su rozvedeni napriek tomu byvaju spolu v jednej domacnosti. byvaju 5 v 4-izbovom byte (este mame brata) co by nebolo az take hrozne keby moj "drahy ocko" nebol prvotriedny tyran. ja som odtial zdrhla v 19. nastastie mam celkom fajn muza a teraz aj krasnu dcerku. doteraz mavam nocne mory o tom ako sa ma moj otec snazi zabit. teda nie ze by sa naozaj snazil. len ked sme boli mali otec mal havarku a mu preskocilo a odvtedy sa nevie ovladat a vybuchne pri kazdej malickosti a vtedy je mu jedno ako a koho udrie. neznesie akykolvek odpor, akykolvek iny nazor a hadat sa s nim je riskovat vlastny zivot.
a problem je ze moja sestra odkedy je slobodna mamicka je trnom v jeho oku. neustale do nej rype snazi sa vyvolavat hadky len aby jej mohol nadavat do k.... rano jej bucha na dvere aby mu otvorila ze tam ma urcite
frajera. vykrikuje jej ze uz nie je jeho dcera, ze pospinila rodinu. no proste cisty psychicky teror. cely den ak je doma a nie u frajerok tak dokaze do nej hustit a nadavat jej. a moja sestra riadna huba sa s nim hada naspat.
takze neraz to konci tym ze ju zmlati a malinka sa na to pozera a ma z toho riadne soky.

neviete mi dat nejaky tip ci by sa dal zohnat napriklad socialny byt pre nu?
za akukolvek radu vam dakujem.

otec sa bohuzial z domu dostat neda. skusali to uz vselijak.
raz nanho jeho sestra zavolala policiu lebo jej zmlatil tehotnu dceru. policajti im rovno povedali, ze nech ani nepodavaju trestne oznamenie lebo tym ze je invalid by ho do vazenia nezobrali akurat tak do ustavu a ze pri jeho diagnoze by sa velmi lahko mohlo stat ze sa bude chciet pomstit a skonci to zle. 😠

ejasmeja
24. nov 2009

Pikino ahoj!
to je strasne, co pises. na sestrinom mieste by som radsej hladala podnajom, lebo toto moze velmi zle skoncit a urcite sa to odrazi na dusevnom zdravi jej dcerky, na postoji k sebe samej, na tom, ako necha muzov spravat sa k nej... lebo dietatu sa hlboko vstiepi to, co vidi a zaziva v najmladsom veku, opakuje vzory spravania sa rodiny... takze cim skor zdrhnut odtial. a na sproste reci policajtov by som nedala. ved sa to musi vyriesit. aj keby malo ist o trestne oznamenie. ved kto vam zaruci, ze sa otec tvojej sestre nepomsti aj tak, ked s nimi bude zit? to nech je radsej zavrety v ustave po cely zivot.
drzim palce!

martinka17
25. nov 2009

Pikino
pridávam sa k EJASMEJA.....nech sa sestra zbalí a odíde. Resp. ak nechce odísť otec, tak nemôže odísť zvyšok rodiny? Lebo deti sú citlivé a iste to veľmi vníma.

pikino
25. nov 2009

ahojte.

no oni keby mohli odist, tak odidu.
napriklad moja mama ma dlhorocneho priatela on ma byt lenze trojizbovy a byva tam aj s dospelou dcerou a mama nesce odist a nechat tam segru a brata samych. kebyze segra neotehotnie tak uz byvaju davno spolu.

sestra je nezamestnana nevie si najst pracu tym ze vlastne otehotnela este na strednej a doteraz bola na materskej len teraz si dokoncila maturu a nema ziadnu prax. tazko sa potom hlada zamestnanie.
ono je to tak ze otec ma tiez priatelku u ktorej byva ale aby sa nepovedalo tak chodi raz do tyzdna domov aby bolo jasne, ze on sa nikam stahovat nemieni, dobre ich tam dodepta a ide prec. no proste je to uplne vypocitavy jesitny chlap. kedysi mu ten mamin priatel ponukol svoju dvojgarzonku co prenajimal ale on odmietol. proste potrebuje mat vsetkych pod kontrolou. a teraz ked je ta kriza tak ani ten byt sa dobre nepredal. proste o nicom.

som jej hovorila nech sa skusi ist poradit do nejakeho krizoveho centra. ja byt ona asi si uz hodim maslu.

a jeho do ustavu nezavru, by ste neverili aky on dokaze byt mily, vtipny a spolocensky clovek ked je medzi ludmi. nikto by neveril ze je niecoho takeho schopny. ale to tak u tyranov byva.

martinka17
25. nov 2009

pikino,

psychiatra by neoklamal...ale to je asi krajné riešenie.Neviem poradiť, sorry. ale to krízové centrum je perfektný nápad. Mylsím, že by to mala skúsiť.

annalena
27. nov 2009

ahojte mozem sa pridat? som tiez slobodna mamicka ale dost to nezvladam ☹

moncicii2000
27. nov 2009

ahojte aj ja sa k vam pripajam som tiez slobodna mamicka ...

vsetko to zacalo minuly rok pred letom ..dala som sa dokopy s jednym chalanom .. vse vyzeralo ze budeme spolu dlho .. len som otehotnela .. a vse sa zacalo menit .. zacal ukazovat svoje zle stranky napr. rad si vedel vypit .. ... no som lutovala ze som si snim daco zacala ... ale som rada ze som sa ho zbavila a to malym klamstvom ze neni otec dietata a som rada ... lebo mam odneho pokoj .. neni ani v rodnom liste udany ani odneho neberem prachy nic ... uplne je vymazany z mojho zivota ... byvam u rodicoch a pomahaju mi ... som rada ze ich mam a ze mi takto pomahaju .. lebo keby som sama tak neviem ci to utiahnem ...

lucinkax20
27. nov 2009

annalena a moncici 2000...vitajte medzi nami 😉 no este ze mame tych nasich rodicov, dakujeme im za vela!!!nas zivot neje lahky ale kvoli nasim miminkam sa vsetko da 😉 drzim prsty

annalena...zvladnes to, neboj sa...moj syncek ma 4 mesiace a ked mal 2 tiez to bolo tazsie, ale kazdym dnom je to lepsie a lepsie, rastie ako z vody a mam z neho radost.Mam pocit ze prave 2 mesiace boli najtazsie a teraz ked som sa uz ako tak udomacnila v ulohe maminy tak uz vsetko zvladam lepsie.Drzim prsty aj tebe 😉

annalena
27. nov 2009

lucinkax dakujem ☹ no neviem, dnes som mala uplne hrozny den...mala len plakala a plakala niekolko hodin vkuse, nezvladla som to, musela som od nej odist, lebo ja neviem co by sa stalo. nakoniec ju utisil a uspal moj brat. mam hrozne vycitky svedomia, citim sa ako ta najhorsia mama na svete ☹

s hankinym otcom som bola par mesiacov, nejak tesne po lete...on mi tvrdil, ze sa rozisiel so svojou byvalou, ze ma lubi. na vianoce som sla domov na SR, uz som tusila ale, ze asi som tehotna. povedala som mu to, este po telefone sme vymyslali mena pre babo....9.1. som si robila tehu test a vysiel samozrejme pozitivny. hned v ten vecer som mu to povedala. no z jeho reakcie som bola zhrozena....len tam sedel, a ze co teraz. potom vstal a odisiel. na druhy den vecer dosiel, oznamil mi, ze sa vracia k svojej byvalej, ze s nou vidi svoju buducnost a ze zvysok je moj problem. skusala som mu potom volat, pisala sms....vsetci ma presviedcali, ze je len v soku...ale nebol. 2 mesiace nedal o sebe vediet, proste nic. potom mi poslal asi tak 5 sms, skor zo slusnosti ako zo zaujmu...preplakala som cele tehotenstvo, niekedy som mala pocit, ze sa zblaznim z toho celeho. bola som v cudzine, bez rodiny, priatelov....vsetko to vedel a aj tak ma tam nechal samu sa trapit az do konca. ked sa malinka narodila, tlacil na mna, chcel ju vidiet...nakoniec som ustupila, ale teraz to lutujem. nic to nezmenilo. nieje v rodnom liste, chce aj so svojou priatelkou test otcovstva, neprispieva mi ani korunou....

co sa tyka malinkej, ja mam pocit, ze vsetko to ide skor k horsiemu ako k lepsiemu ☹ na zaciatku som si vravela to zvladnes, ale teraz....som zatial u nasich, ale ti chodia do prace, takze aj tak som na vsetko sama. a som podrazdena, hadam sa aj s nimi uz, takze vsetko je to taky zacarovany kruh....s malou som vkuse, bez nej som este ani nebola.

moncicii2000
28. nov 2009

annalena: mas to tak iste ako ja ... ja som tiez bola s chalanom kratko ... ale ja som bola rada ze sa omna nezaujma lebo by som zneho dostala infarkt .. ani maly ho nema v rodnom liste ani peniaze nedostava ani necem ... neboj vse sa zmeni mala ti mozno place ze ma koliku hmm?? ... no moji rodicia tiez chodia do roboty .. doobeda som s malym doma sama .. chodim snim aj dva krat von rano a doobeda medzitym spi ... a potom idem s nim este von poobede a tiez si pospi takze cas ubieha rychlo ... ja som bez maleho tiez nebyvala .. az pred mesiacom som zacala chodit trochu cvicit na hodinu takze mamina je snou .. inak som s malym len ja .. ale da sa to len si to musis vse zosuladit a budes to zvladat nebooj 😉

danfal
28. nov 2009

Annalena. To zvládneš, prostě musíš. Vem kočárek a vyraz na procházku. Potkáš další maminky a popovídáte si. Mě to moc pomáhalo. To, že brácha uklidnil malou neznamená, že jsi špatná máma. Jsi ze všeho nervozní a mimčo to vycítí. Mě taky z počátku uspávala malého ségra. Udělej si nějakou radost. Zvládneš to a pokud ti bude hůř, vžycky se dá jít k doktorovi a ten pomůže, není to žýádná ostuda! Já tam chodila taky.

enilora
28. nov 2009

Ahojte sl.maminky
...nemyslite si že ste dopadli najhoršie na svete lebo ste na detičky samé...Ja som síce vydatá no muž má milenku...keď bol syn maličký moj muž bol vždy v robote alebo u svojej mami a keď bol doma vždy len rýpal že to alebo tamto nie je v domáctnosti urobené tak akoby si to on želal...chcem tým povedať len to že hoci som nebola sama ale na syna som bola sama a manžel my vyrával len stresy...Teda nelutujte sa !!!Nie je výhra byť za každú cenu s chlapom verte mi že je vám možno lepšie takto.Teraz sa vám to zdá ako blázninec dookola to isté ale detičky vám rýchlo podrastú budú vás velmiiiii lúbiť vy sa s nimi nebudete o nikoho deliť a celkom určite sa nájde muž ktorý vás aj vaše dieťa bude lúbiť tak hlavu hore!!! 🙂 vela šťastia

lucinkax20
28. nov 2009

annalena...ja som na tom vlastne podobne...nasi su tiez stale v praci a ja som s malym po celych dnoch sama.Ale nejak mi to rychlo leti,ked je vonku pekne tak hned vezmam kociarik a idem s nim von.Prospieva to malemu a mne tiez. Aspon niesom stale zatvorena doma 😉Este si pamätam ked mal Sebastianko asi 2 tyzdne, tak mi plakal skoro 2 dni vkuse.Tiez mi z toho uz sibalo lebo som nevedela co mu je,bola som nezvozna...ale to babätku nepomôze. Ak si nervozna ty, tak tvoja mala to citi a tiez je nespokojna. Co sa mna tyka a mojho ex, tak on podpisal otcovstvo a vravel ze da malemu vsetko na svete aby mu bolo dobre ale doteraz mi nedal ani fuka.Uz som si vybavovala papiere na sud,takze sa teraz s nim budem tahat po sudoch ☹ale robim to iba kvoli malemu. Nech si nemysli ze sa zbavi povinnosti, ja sa tu s malym trapim,som vkuse sama doma,nikde nechodim a on si beha kade tade a o nic sa nestara, ziadne povinnosti ani nic, len si uziva slobodny zivot. Ja som rada ze mam maleho,ze je zdravucky a teraz je on zmyslom mojho zivota. Aj tebe prajem aby ti mala robila len radost. A uvidis o 2 mesiace bude zas lepsie.Ovela lepsie 😉 drz sa

lenusiknr
28. nov 2009

babulky ja sice este maminka nie som, tou sa stanem o par dni a tiez nie som slobodna mam manzela, ale chcem Vam povedat, ze niekedy by som radsej bola slobodna maminka... mat muza nie je vzdy vyhra... mozete sa lubit ale to Vam rodinu nezabezpeci... byvame u mojich rodicov, moj muz stale beha k nim domov za maminkou.. je taky rodinkarsky typ ale co je najhorsie ze nema pracu.. vlastne si dorobil bakalara a od vtedy ziadna praca.. ja som pocas tehotenstva pracovala do 8 mesiaca a on vylihoval doma pri PC... a tak je to aj teraz...ide ma porazit... on mi povie, ze radsej vykradne banku ako by mal ist robit nejaku manual robotu ... a jeho matka tiez donho nehuci.. vlastne zijeme z mojich penazi a penazi mojich rodicov.. oni nam pomahaju velmi vela.. tymto som Vas len chcela trocha povzbudit, ze nie vzdy mat chlapa pri sebe je vyhra.... naozaj si niekedy zelam byt radsej sama aspon by som sa nestresovala nad takymito vecami a myslim, ze by som to asi aj sama zvladla lepsie...

babulky drzim Vam palce a viem ze to kazda z Vas zvladne 🙂 len to chce cas a pevne nervy

lucinkax20
28. nov 2009

lenusiknr...mas pravdu v tom, ze ani s chlapmi to neje najlepsie.A hlavne my, ktore sme slobodne maminy, tak nam je urcite lahsie takto, ako keby sme mali zit s nasimi "ex".Vacsinou su to lajdaci, nezodpovedni chlapi, ktori sa spravaju ako hlupaci!Moj ex takisto nikdy nepracoval,zarabal si len nelegalnymi kseftami a tiez raz povedal ze nebude robit ako hlupak za par drobnych ked si moze zarobit ovela lahsie a viac. Takze to je tak s nimi...no ale zas byt sama je tiez smutne,mne velmi chyba mat niekoho o koho sa moze opriet ked sa ti nedari, s kym sa mozes porozpravat, ked ti je smutno, ked mas nejaky problem, chybaju mi take obycajne veci ako len objatie,pohladenie ☹ drzim ti prsty aby sa tvoj manzel umudril a nasiel si nejaku pracu...ked sa vam narodi maly,uvedomi si ze takto to nejde.Drzte sa a nech je maly zdravucky 😉

annalena
29. nov 2009

dakujem moc za povzbudive slova 🙂 hrozne dobre to padne, ked clovek vie, ze nieje jediny co je v takej situacii...sama si uvedomujem (ked niesom vo faze psychickeho zufalsta - tak to nazyvam ja 🙂 ) , ze niesom natom az tak zle. mam robotu, rodinu, kamaratov...urcite su ludia, co su natom tisickrat horsie.
dnes sme boli na oslave mojej krstnej, hoci som bola s malou, padlo mi tak hrozne dobre konecne vypadnut, urobit zo seba cloveka a ist medzi ludi. hoci ku koncu sa to trosku zvrtlo znova na temu manzelstvo a rodicovsto...a kedze som ako jedina z rodiny slobodna, a este k tomu je velka cast rodiny prisne konzervativna....tak som zase pocula par hlasok na moju adresu ☹ ale nejak mi to velmi ani nevadilo. a mozno to bolo aj preto, ze vcera som ucinila zasadne rozhodnutie....co sa tyka mojho ex, rusim vsetok kontakt, na sms a telefonaty neodpovedam.aj tak to k nicomu nevedie, on ma svoju pravdu, nikdy nepochopi, co mi urobil, pre neho je len on a on.... a mne to nici nervy.
presne ako si napisala lucinka....Nech si nemysli ze sa zbavi povinnosti, ja sa tu s malou trapim,som vkuse sama doma,nikde nechodim a on si beha kade tade a o nic sa nestara, ziadne povinnosti ani nic, len si uziva slobodny zivot....aj ja som si povedala (a aj vdaka vam tu 🙂 zaco vam moc dakujem) ze dalsi kontakt pojde cez sud. A ziadne mimosudne dohadovanie ako to on chcel....lebo ak sa chcete pobavit, tak dohoda medzi nami bola, ze malej zriadi ucet a bude tam posielat kazdy mesiac peniaze. Ked som sa ho vcera pytala, kde su tie prachy, ved mala ma uz skoro 3 mesiace, tak som dostala odpoved, ze ved on jej predsa ucet zriadil...lenze na SVOJE meno a ma tam pristup len ON 😠 podotykam, zije v nemecku, ja som momentalne na SR. A vobec sa mu to akoze nezda cudne.... Ja sa mu ale nebudem kazdy mesiac doprosovat o kazdy cent, to nieje ziadna dohoda...

ejasmeja
29. nov 2009

Annalena, blahozelam! rozhodla si sa vyborne a citim z teba prilev riadnej davky energie! mas pravdu, nenatahuj sa s hlupakom a ten ucet na jeho meno pre malu, ved to je chore! pekne to ries cez sud. ak este nevies (dufam, ze ti dam presnu informaciu, ale radsej si to niekde este over), tak mas narok na to, aby ti preplatil vsetky vydavky spojene s tehotenstvom, porodom a tusim este cosi tam bolo (citala som temu niekde tu na modrom konikovi) ale to len do 3 rokov od porodu, tak si to dobre pozistuj a ries ho iba cez sud. nema zmysel sa bavit s nechapavym egoistom a hlupakom, pretoze tak sa naozaj chova podla tvojich slov.
blbe poznamky na svoju adresu ibnoruj. mna nedavno takto rozhodila svagrina, ked mala zas jednu zo svojich "vtipnych" poznamok, ze robim nejako vela chyb vo svojom zivote. tak som sa na nu rozkricala, ze moje dieta nie je ziadna chyba, ale to najuzasnejsie, co ma v zivote stretlo a nech sa neopovazi komentovat moj zivot 😀 no a potom som si v duchu nadavala, ze naco sa rozculujem, ved nikto nema pravo hodnotit moj zivot iba ja sama, no nie? a ak to robi, asi ma nejaky svoj vnutorny problem a to uz zas nie je moja starost... od svojej rodiny ocakavam a potrebujem podporu a nie vycitky. a ju som sa svoju rodinu tiez povazovala. ale kedze robi vsetko naopak a iba podpichuje, jednoducho si ju nevsimam... este stastie, ze moji rodicia sa na babo tesia a budu mi pomahat.
a co sa tyka toho, ze si nervozna z dcerky, to je bezne, ona je zas nervozna, ked citi tvoju bervozitu. deticky nevedia komunikovat inak nez placom, preto place, skus ostat kludna. postupne zacnes rozoznavat druhy placu, ci je hladna, boli ju brusko, alebo che sa len pomaznat. ak ti mozem poradit, zozen si satku na nosenie dietatka, malu urcite bude ukludnovat, ked ju budes mat na svojom tela a bude citit tvoje srdiecko. chodievaj s nou von, stretavaj sa s inymi mamickymi, urcite ti poradia a chod aj do detskeho centra, alebo vrelo odporucam ist si zatancovat brusne tance! da sa to aj s babatkom v satke a budes sa citit vyborne! ja ich tancujem a aj ked som uplne vycerpana, dodaju mi energiu na dalsie dni. spravna lektorka ti ukaze, ako tancovat aj s malou v satke, ktore pohyby smies robit, ktore nie, ukludni a povzbudi to teba aj dcerku.
a ak by nic nepomahalo, necakaj a chod sa poradit k lekarovi. mas koli svojmu ex za sebou psychicky narocne obdobie. ked ta mal najviac podporovat, aby si pri porode a po nom bola vporiadku, tak ta najviac trapil a iste aj preto si unavena, vycerpana a zufala, ked sa ti zda, ze neide vsetko, ako ma, ked mala place. takze vyhladaj lekara, ak treba, ale sus najprv sa uvolnit, realxovat, ked mala spi, zacvic si a uvidis.
a ver tomu, ze si pre malu ta najuzasnejsia mamka na svete. ziadnu inu nema a od teba potrebuje jedine to, aby si ju lubila, vychovavala a ostala pri tom v kude. neboj, naucite sa spolu komunikovat a bude to krasne! budes si to vychutnavat! 😉
drzim palce!

lucinkax20
29. nov 2009

annalena...podobne to urobil aj moj ex.Tvrdil ze bude posielat peniaze,vypytal si cislo mojho uctu a ked mal maly 3 mesiace a nepribudla ani koruna na ucet tak som sa ho opytala kedy chce poslat peniaze a on nato, ze ci mi tak suria zie peniaze ze si ich pytam!!!No to je drzost jak sa patri!Este ani nemal hanby take daco povedat!A potom asi po tyzdni mi napisal ze stratil cislo uctu aby som este raz poslala. Tak som poslala ale vobec nic!Tak som si sama povedala ze sa nebudem ponizovat aby som ja od neho kazdy mesiac zobrala peniaze pre jeho vlastne dieta!Ved to je trapne.A ked to bude vyriesene sudnou cestou tak bude musiet platit, a ak ani potom nebude tak pojde sediet a hotovo!Aj ty si sa spravne rozhodla, len sa nenechaj prehovorit!Lebo s takymi ludmi sa da len cez sud!Si skvela maminka pre svoju dcerka a mala ta velmi potrebuje. Bud silna a drzte sa obidve 😉

annalena
29. nov 2009

🙂 ste hrozne moc zlate, dakujem 🙂
ejasmeja to s tym brusnym tancom je skvely napad, nevedela som, ze sa to da robit aj s mimi. urcite si zistim nejake info, to by som velmi rada vyskusala... 🙂 a na zaciatok som dnes zobrala malu len tak na ruky, pustila som hudbu a hodinu sme tancovali.....ani nerevala, mala som normalne pocit, ze sa jej to paci, pre mna to bol fitness zadarmo (kedze mala uz ma cez 6 kil 😀 ) a ona po tej hodine normalne vklude zaspala...sice spala len polhodku, ale vzdy lepsie nieco ako nic, aspon som si caj vypila 🙂
uz som si zistovala aj nejake info u pravnika, nech viem, na com som....hlavne nechcem, aby on dostal nejake prava, co sa malej tyka. nemyslim si, ze by o to stal, ale skor by sa mi tym chcel pomstit. co by som asi neprezila....ale ten pravnik tvrdil, ze by to nemal byt problem, kedze nejavi ziadny zaujem doteraz.
lucinka ako by som pocula mojho byvaleho .....aj mna sa opytal este, ze ci mi ide len o prachy, skoro ma rozhodilo. niektori chlapi nemaju absolutne chrbtovu kost....ja sa len nasrana na samu seba, ze ako som mohla byt tak slepa a takemu naletiet.

ejasmeja
29. nov 2009

annalena to je super sprava! som rada, ze sa to malej pacilo ten tanec! a skus pohladat aj tie brusne tance, spravna lektorka ti ochotne poradi a ak by s tym nemala skusenosti, nenechaj sa odratit a skus ju prehovorit, ze spolocne by ste to mohli zvladnut, ze sa budes riadit svojimi pocitmi a robit iba jemne pohyby a uvidis, ze to pojde! si ma normalne potesila! 😀
skus pripadne este nejaku jemnu hudbu, to by tiez mohlo pomahat a aj ty sa pri uspavani budes citit urcite lepsie s hudbou, ktoru mas rada 🙂
a tesim sa na dalsie spravy ako sa mate a ako sa dari 😉

sorrelia
29. nov 2009

Zdravim vseeetky maminky,
velmi dlho som tu nebola. Myslim tym Modreho Konika 🙂 a tuto temu. Pamatam sa, ked mala este len nejakych 30 stran, a to veru nebolo malo. No 145 uuuha. Pekne je to tu rozbehnute 😀

latvia
4. dec 2009

ahojte 🙂 pridavam sa k slobodnym matkam, sama v zahranici 🙂 idem vas precitat o com to tu je, potom pridam svoju story 😉
maminky ktore to maju hrozne tazke - nie ste same....obcas nezvladam ani ja.....ale ideme dalej, ze? ved mame babuliatka 😉

latvia
4. dec 2009

chodi tu niekto pravidelne\? 😕

latvia
4. dec 2009

v kratkosti moj pribeh....otehotnela som so zenacom....nechala som sa zlakat, aj ked som to nikdy neplanovala..... najprv sa "tatko" tesil, potom ked som od neho chcela vyzivne, tiez mi povedal ze zalozil ucet kde bude malemu prispievat 500kc kazdy mesiac a v 18tke mu tie uspory da.....ja som ale chclea viac nez to, ved do 18tky by som nevidela ziadne prachy.....tak o mne povedal svojej zene...jasne ze same kydy, si myslela ze mi vytrie zaludok..chcela sa stretnut, stretli sme sa....vysvetlila som jej celu situaciu a zmenila nazor....odchadzali sme zo stretnutia takmer ako kamaratky....vraj sa s nim rozvedie...mne to bolo jedno, ja som ich rozvodn nechcela....maly sa narodil a on sa uz 10 mesiacov neozval.nieje zapisany v RL, neberiem od neho vyzivne....aj ked by som vsetko mohla..
som na maleho uplne sama, rodicov mam na Slovensku,mamka pride pomoct kedy moze....maly ma este doteraz koliky,, caste place su u nas na dennom poriadku...niekedy uz fakt nevladzem....ale stale s novym dnom idem dalej....nasli sme kopec grifov ako sa najlepsie nosime, uspavame 🙂je to uz lepsie, aj ked nie take dokonale ako to maju niektore mamicky..