Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
17. jan 2010

horšie, keď matka tie financie nemá alebo má ltt... 😒

terezka044
17. jan 2010

ahojte, dlho som tu nebola. ako sa dari? co nove baby ??
my budeme mat mozno sud, ak sa to nevyriesi mimosudnou cestou 😖 😖

alenanp
17. jan 2010

ahojte som tu nova ako sa mate?

terezka044
17. jan 2010

vidim ze stale to iste, sami blbci. tinus juuuuj, ten tvoj maly je uz riadne velky 🙂

baby ak vam ma kto pomoct, a nemate dobre vztahy s byvalym, nedavajte ich zapisat ak nemusite. mne sa otec vyhrazal ze ma vydedi a teraz to lutuje aj on ze je zapisany. ale oni to chceli, dali si robit aj DNA testy, takze mna by tak ci tak donutil sud ho zapisat. a teraz? neplati vyzivne co sme sa dohodli, cakam co bude, nemaju zaujem, raz za 2-3tyzdne ze si ho budu bravat. zatial ho za jeho zivot maly dva krat na cca 4-5hodin. tomu vravim pomoc. a este sa mi vyhraza, ze ma da na sud. ON MNA?? a za co?? ze sa nestara? ze nema zaujem? jebnuty.. s prepacenim ale fakt to je kus kkta, a ta jeho rodinka podarena tiez.

ale ja si nestazujem, fakt, treba to zobrat z tej lepsej stranky... nemat maleho tak nemam ani terajsieho priatela asi. proste v zivote sa vsetko obrati raz na zle raz na dobre, hlavne je divat sa na to pozitivne (aj ked viem, ake je to vela krat priam neskutocne tazke).

nicky11
17. jan 2010

ahojte babule🙂)uz straasne dlho som tu nebola🙂ako sa mate???
terka:((to mi je luto ze je az tajky magor:(mne juro doteraz nezaplatil na malu ani cent a uz to ma aj sudom stanovene a aj tak neplati,tak som na neho dala trestne oznamenie a dala som ho na exekuciu:((a inak ako sa mas🙂) uz sme dlho nepisali🙂)

latvia
17. jan 2010

terezka, otec ze ta vydedi? trochu nechapem 😅

martinka17
17. jan 2010

latvia
nemusíš sa hádať, len mne sa môj ex vyhrážal, že radšej ma zabije, ako by dovolil mne vychovávať jeho dieťa. Potom sa o 6 týždňov oženil s láskou svojho života, ktorú spoznal 5 týždňov pred svadbou.
Chcem tým povedať. že je magor, má na to aj papier od psychiatra...takže netuším, ako mu hrabne o rok, alebo o dva 😖

terezka044
19. jan 2010

nicky 🙂 vitaj. kokso uz nech je po skole, ze?? 😀 hrozne to je.
no ale teba aspon neotravuje a nevyhraza sa ti ze ti malu zoberie 😠 kkkti.

filipal
19. jan 2010

paneboze, to si si Martinka uzila.... ☹

martinka17
19. jan 2010

filipa
to nič, zažila som aj horší rozchod, takže som už bola otužená

Ináč baby, asi som príliš "silná" ALe tak písala mi jedna babenka, že je tiež slobodná maminka, ako sa má zle, malá ma trolinku zdravotné problémy. Ale jej problém je, že miluje svojho ex. Lenže ten je ženatý, ostal s rodinou žiť, jej povedal, že je koniec, o malú sa jasne nezaujíma a okrem toho vie, že má aj iné milenky. Lenže ako písala len o ňom, tak mám pocit, že je slepo zaľúbená a nevie sa odpútať. To by nebol až taký problém. Len ma strašne šokovalo, skôr až rozhnevalo, že je občas taká zúfalá, že už raz citujem"chcela som vziať malú a skočiť pod vlak".
Prosila som ju,aby išla k lekárom...ale ja tomu vraj nerozumiem a ľudia jej skrátka neprajú.
Mne však ide o to dievčatko. Ja Samka strááášne milujem a nedovolila by som mu ublížiť. Tak prečo by ona chcela zabiť svoje dieťa? Ja to skrátka neviem pochopiť, popravde, podľa mňa je vážne chorá a potrebuje odbornú pomoc, najlepšie priamo v nemocnici. Alebo to fakt len neviem pochopiť???? Tiež ste na krpcov samé, čo vy na to?

julinka2787
19. jan 2010

no sama nesama ale toto je už trošku moc. ja síce ešte len čakám na to moje mimi, ale už teraz viem, že by som nikdy nedovolila, aby mu niekto ublížil. a nie ešte vlastná mama, ktorá by homala najurputnejšie ochraňovať. sila!

nicky11
21. jan 2010

kokso on sa ti vyhraza ze ti maleho zoberie????tak to som nevedela...to je inyy kkt....kokso ako ked si myslim ze ma uz nic nemoze prekvapit tak ma nieco dojme este viac://///

nicky11
21. jan 2010

kokso inak martinka ako moze niekto hento povedat???taky clovek si ani nezasluzi svoje dieta...ja by som kludne dala aj zivot za lauru len aby bola v poriadku. ☹ ☹ to je strasne

martinka17
22. jan 2010

terezka
to vyhrážanie som zažila len pár dní, ale je to hnus. Krpček bol v brušku a už takto vyvreskoval darca spermií, že ho vezme. Takže viem,ako sa cítiš. 😠 😖

rybka7826
22. jan 2010

ahoj damy, u mna po zisteni toho, ze som tehotna zacalo to, ze zacal na mna tlacit so svadbou, spolocnym byvanim a pridali s aj dalsie veci. upzornovala som ho, aby s tym prestal, lebo prve mesiace tehotenstva boli umna dost tazke aj som si polezala v nemocnici. proste mala som so sebou co robit a nie este riesit jeho. no ono to pokracovalo, zacali aj vyhrazky, ze mi moje este nenarodene babo vezme a blabla. ja som prestala reagovat na jeho podnety, zrusila som zasnubenie.....no jemu pocase asi preplo v hlave a teraz mi vypisuje maily, ze ako velmi ma miluje, ze chce stastnu rodinku, chce byt so mnou, pomahat mi a take blbosti. lenze u mna ten clovek uz skoncil, nema miesto v mojom zivote a on to nedokaze pochopit - ked mu nereagujem, nedviham telefony, nic od neho nechcem a pod. ...... citam tu totiz, ze u vas muzi prestali mat zaujem a v tichosti vam skoro az zavidim, lebo prave ja toto chcem, aby mi dal svaty pokoj. stretli ste sa s niecim podobnym? ten clovek sa mi proste zhnusil...

filipal
22. jan 2010

ahoj Rybka 😉
tvoj ex sa sprava nejako psychopaticky? ten tlak je u chlapa cudny....
tvoj vztah k nemu iba ochladol, alebo sa ho skor bojis?
a preco ho vlastne nechces? ublizil ti nejako?

nicky11
22. jan 2010

ahoj rybka ja som k lauruskinmu otcovy nastastie nikdy nemala nejaky vaznejsi vztah tak ked som cakala malu a zacal si robit nadeje ze by sme boli spolu velmi rychlo som ho schladila a potom prestal dokonca aj za nami chodit ked prislo na to ze by mal platit vyzivne...tak ze mam nastastie uz od neho pokoj....len keby aspon platil 😒

martinka17
22. jan 2010

rybka
ja som si tiež niečim podobným prešla, tlaky, vyhrážky, prosby, vyhrážky, sľuby, zase tie vyhrážky a zase sľuby a prosby....nakoniec obvolával aj moje kámošky, aby mi vysvetlili akú robím chybu a práve kvôli dieťaťu sa k nemu musím vrátiť. To nezabralo, tak prišli maily, aká som hnusná, zničila som mu život, vezmem ti dieťa...blablabla.
NAšťastie, ani nie o dva mesiace sa oženil s nejakou chuderou. Je chudera preto, že s ním žije, teda myslím chudinka 😀 Aj keď mi vraveli, že je nezamestnaná a on živý ju a jej tri deti a navyše chcela ísť pracovať von a jeho tu aj s deťmi nechať. Som sa smiala, že padla kosa na kameň a našiel si zrkadlový obraz, ktorý ho pretromfol v sebeckosti 😵 😵
Takže sa daľej držím hesla, že život každému všetko raz vráti 😉

neboj, budem držať palce, aby aj ten tvoj exot našiel novú lásku života. A ak smiem poradiť, neuveď ho do rodného listu. Teda ak vôbec má o to záujem. Ušetríš sebe a hlavne bábu kopec stresov a problémov, keď je taký psychopako.

latvia
22. jan 2010

rybka, tiez si myslim ze robis dobre ze mu neodpovedas...taktiez suhlasim s martinkou aby si ho neuvadzala do RL. a este si prosim nechavaj vsetky vyhrazne sms a maily, raz sa ti mozu zist ako dokaz na sude , ak by to dolo az k tomu 😉

martinka17
22. jan 2010

presne ako píše latvia, maily, sms odkladaj
a ja si odkladám aj účtenky, od tehu..ak by sa ozval, tri roky spätne žiadaj výživné na seba aj dieťa....hneď ho prejde smiech 😉

terezka044
23. jan 2010

martinka kokso. ten tvoj byvaly je tiez dobre padnuty.

tym chlapom prepina, ako fakt 😖 😖 a obdivujem tych, ktori prijmu cudzie dieta a maju ho radi, vsak si zoberte ze henti svoje vlastne (a vacsinou jedine) deti uplne zavrhnu a seru na ne, a kto ich ma mat potom rad? vdaka bohu ze su na svete nornmalni zdravi ludia, ktorym na takychto veciach nezalezi, a maju deti radi a maju k nim vztah...
a zas nicky ty to mas troska ine no, ale je dobre ze mas od neho pokoj. ja nemam ani prachy a este si na neho robia naroky a vyhrazaju sa mi, kreteni. ale tie peniaze chybaju to je jasne, uplne viem ako sa citis.

rybka7826
23. jan 2010

ahojte damy, som vam vdacna za vase rekacie
filipal - tlacil na mna, aby som sa za neho rychlo vydala, aby sme spolu byvali, no kedze jedno manzelstvo uz mam za sebou, tak to nie je take jednoduche, clovek je obratnejsi, tak osm mu povedala, ze nech mi da cas, nech na mna s tym netlaci a ja sama pridem s tym, ze uz som pripravena. nastastie som sa neponahlala, lebo neviem, ako by to bolo dnes. este ked ku mne chodieval, tak robil cirkusy, ze som len toto chcela, aby som otehotenela, oklamala som ho, vsetko som mala dopredu premyslene, som vypocitava a tak podobne, trucoval ako male dieta, vkladal mi nohu medzi dvere, aby som ich emohla zavriet, ke som mu povedala, aby laskavo odisiel, ze mi nie je dobre. prevracal vsetky moje slova, jeden den povedal tak a o dva dni to poprel. stale som isla do vztahu na 100% s tym, ze konecne NIEKTO, ale toto je podla mna psycho. dnes k nemu vobec nic necitim, zhnusil sa mi ten clovek a nikdy som k nikomu taky odpor necitila. casom som sa dozvedela, ze mi klamal, ze niekoho predo mnou mal (a to uz ma svoj vek) a aj ma upozornovali, aby som sa za neho nevydavala.

nicky - ja od neho ziadne peniaze nechcem, aj ked mi vypisuje maily, ci nieco nepotrebujem, no nereagujem na to. od zaciatku vedel, ze beriem lieky, k tomu priratat vsetky tie vitaminove preparaty, vysetrenia, usg a pod.- to sme este ako tak komunikovali a stretavali sa, aj ked vo mne uz blikali kontrolky. no uz vtedy mi nedal ziadne peniaze a ja ich ani nepytam

martinka - aj on kontaktoval moju mamu, vyvolaval jej, pisal sms, mne tiez pisal, ze vsetkym povie pravdu, tak som mu na to len povedala, povedz, ale vzdy to bude len tvoja pravda. mama mala riadne nervy, uz sme zvazovali aj oznamenie na policii, jeho matka mi vypisovala. tiez som si take vypocula, ze som mu znicila zivot a vsetko okolo toho a o dva dni mi napisal, ako velmi mu chybam - to je proste debil, on si asi mysli, ze som na baterky a ze ked sa vybijem, tak budem ako keby nic - na vsetko som zabudla, nic si nepamatam. do RL ho nebudem uvadzat, to som uz pevne rozhodnuta, aj eked mam citak, ze bude cirkus, ked sa to dozvie, ale nech

latvia - vsetky sms, maily si odkladam a tiez aj blocky. to mu vsetko otrepem o hlavu, ked bude treba. stale totiz plakal ze nema peniaze, lebo ze robi v statnej sprave, ale na to zabudol ze 2 byty prenajima, zije s matkou a kupil si auto - ta trosku sa na jeho mieste zamyslim, nie?

viete, vytahuje na mna vo svojich mailoch veci, ktore sme preberali, ked vsetko fungovalo. jasne, ze kazdy clvoek sniva, ma svoje predstavy o zivote, tuzby a sny - toto vsetko teraz vytahuje a na to ostatne zabudol, len sa ma pyta, ze co take urobil, ze som ho uplne odstavila. teraz pred vsetkymi robi chudaka, ze je pred infarktom a ja som ho k tomu dohnala ...... no proste chore, fuja, dviha sa mi z neho zaludok

latvia
23. jan 2010

😝 (blinkaci), to ti poviem rybka, aj mne by bolo z takeho chlapa na grc...
aj mne sa sperminator vyhrazal ze mi zoberie dieta, ze mi nedovoli odist s dietatom na SVK a ze bude chciet spolocnu starostlivost...najprv ma to vylakalo, samozrejme, ale pravnik mi vysvetlil, ze v podstate chudak nema nad nami dosah...ak bude dieta v mojej starostlivosti, tak s nim mozem odist aj do australie, a to by som chcela vidiet jak chodi kazdy druhy vikend takdaleko 😀 😝 takze ak by raz niekedy k takemu niecomu doslo, ja balim kufre a idem do ineho statu, hoci sama s malym..

terezka044
23. jan 2010

rybka, jak keby som citala seba. tiez mi je z nich na grc, kkti to su 😠

nicky11
23. jan 2010

kookso ja na tych chlapov fakt nemam nervy ...vies rybka ja by som bola najradsej keby som jura uz v zivote nevidela a nemala som ho zapisaneho ani v rodnom liste ale tatko mi to jednak nechcel dovolit a je pravda ze som mlada a bez penazi tak nech aspon plati cosi...najhorsie je ze sa o laurinku nedokazem sama co sa tyky financnej stranky postarat:/
terka ja som naneho podala to tresne oznamenie a navrh na exekuciu len preto aby som mohla ziadat aspon od statu nahradne vyzivne 😒

julinka2787
23. jan 2010

ale sme dopadli s tymi "nasimi" chlapmi. ☹ ešteže nám ostalo to podstatné. naše bábo nám to trápenie s tými individuami určite vynahradí. a je dosť možné, že oni to "svoje" dieťa nikdy neuvidia. 😝

terezka044
24. jan 2010

nicky dobre si urobila, mas na to pravo!!! my pojdeme tiez asi na sud, este neviem no., 😒

rybka7826
24. jan 2010

ahojte, ja uz ani neviem, aky vyraz pouzit na tych psychopatov - tych muzov, ktori poskytli svoj cteny material a terza si mysli o sebe neviem co...
mna ten moj psycho vcera riadne vystrasil, vystupim z auta a vidim jeho - ludia, keby ste len vedeli, aky odpor vo mne vzbudil, len co som ho uvidela. hned prisiel, ze chce so mnou hovorit, lebo ze mu nereagujem na telefonaty, maily, neotvaram a pod. chlapec mi chcel pomoct s nakupom, co som okamzite povedala, ze nepotrebujem jeho pomoc a tiez som mu povedala, ze ja sa s nim nemam o com bavit a nemam mu co vysvetlovat. isiel za mnou ako psik a ako na potvoru niekto vychadzal z brany, takze sa dostal dnu az ku mojim dveram. ja som si pekne odomkla, vosla dnu a zavrela dvere, este sa opytal, ci by mohol ist aspon do chodby - samozrejme ze nie. potom mi zacal vyklopkavat, vyzvanat, stal pod dverami. no poviem vam, ze som mala strach a zaroven sto chuti vyjst vonku a ist za policajtami, ktori nieco riesili nedaleko. strasne vyklepana som bola....no odisiel. potom som si len precitala zase tie jeho debilne sms a mail, ze on uz nevie, ako mi ma dokazat a povedat, ze ako velmi ma miluje......
ale viete co? julinka - tak ako si napisala - mame nasich drobcov a ti nam to vynahradia
nicky - chapem ta, clovek zvazuje aj financnu situaciu, ked plati, tak je to OK......no ja som sa uz rozhodla - nestoji mi to za to, aby mi daval na malu mesacne 10€, tak ako dopadla moja sesternica

lucinkax20
24. jan 2010

Ahojte...no kocky tak ja uz som podala na sud ziadost o vyzivne ale ked vas tak citam tak neviem ci som neurobila hlupost. Mne pomahaju aj moji rodicia a moj ex vobec na maleho naplati.Na Vianoce mu poslal darceky a chce sa s nim stretavat ale vyzivne mu nic nevravi. A teraz sa bojim ze mi odklepnu nejakych 10 eur a to je vsetko.On ani neje zamestnany a ani nikdy robit nebude lebo jedine co vie tak robit nelegalne ksefty a na tych si zarobi ovela viac akokeby mal normalne pracovat! Mna asi trafi ked mi schvalia nejaku trapnu sumu a navstevy kazdy tyzden!!!tak toto nie!Jooooj...neviem teraz co mam vlastne robit ☹ Teda ja som neziadala sud aby urcil styk otca s diatatom ale v navrhu je iba ziadost o vyzivne a o zverenie maleho do mojej starostlivosti.Poradte si prosim ak s tym mate lepsie skusenosti, co by ste robili na mojom mieste.Dakujeem

julinka2787
24. jan 2010

tak s týmto bojujem aj ja. či riešiť otcovstvo a peniaze na malé alebo sa radšej na to vysrať a žiť vkľude bez jeho debilného ksichtu. no neviem... peniažky bude treba ale radšej sa asi uskromníme a budeme pokojne žiť.