Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
7. feb 2010

jasmina, ja sa ti divím, že ho chceš späť. ja by som sa mu nemohla viac pozrieť do očí. keď ťa takto opustil raz spraví to hocikedy a možno ešte v horšej situácii. ja osobne by som toho "svojho" nechcela ani keby bol zo zlata a pritom sme si do istej doby rozumeli úplne super! aj malé zvládneš. zvládneme to všetky. ja som ani nevedela ako a už mám všetko čo mi bude treba. už len čakám, kedy mi dovezú kočík. a to som tiež nemala nič našetrené ani mi nič nedal "otecko". proste zvládla som. držím vám ako aj sebe palce. všetko bude dobre!

martinka17
7. feb 2010

ahojte
teda, ale ste sa teraz rozbehli 🙂
Nové maminky vitajte. Nebojte, ako napísali babenky, všetko utrasie čas a bude dobre 😵 . Vraví sa, že čo ťa nezabije, to ťa posilní. Som za to, že to sedí. Prvý rozchod ma položil na kolená a nevedela som sa z neho dlhospamätať. Keď som vyhodila ex, tak to bolo jednoduchšie. Pomohla rodina a skúsenosti z prvého veľkého tresku. Dnes už na to nemyslím a teším sa z každého dňa.

Čo sa týka tej výbavičky, teda aká je drahá, to je pravda 😠 😖 . Ale dá sa veľa ušetriť. Také "somariny" ako prebaľovacia komoda alebo prebaľovací pult som nepotrebovala. Krpčeka som prebalila v postielke, len som pod neho dávala tú jednorázovú prebalovaciu podložku. Postielku a oblečenie mám z druhej ruky, keďže potrebujem všetko dvojmo (aj k rodičom), tak mi veľa požičala kamarátka. Mala som šťastie, aj kočiarik mám požičaný a doma je už od tej istej kámošky odparkovaný športiak-tiež požičaný. Ako podakovanie som jej kúpila jeden darček a veci potom vrátim 😨 😵 . Ale na chatu sme kočiar kúpili, stál 50 EUR. Nebola to síce trojkolka ani nič podobné, ale Samkovy je srdečne jedno v čom sedí, hlavne že sa vezie v teple, resp. chránený pred slniečkom.
Takže sa skúste obzrieť v okolí a opýtajte sa miminiek, ktoré majú odrastené detičky a nepotrebujú už oblečenie, kočiarik....budete sa čudovať, ako sú ľudia ochotný pomôcť. Mne poslali ľudia vecičky na krpčeka len preto, že vedeli že som sama. A nielen kámošky, ale aj také babenky, ktoré som v živote ani nevidela. A dodnes obnosené kupujem veci na nete alebo v sekáči a ak potrebujem niečo nové a nenájdem z druhej ruky, tak skočím do Tesca....super ceny a úúúúžasná kvalita 😉

latvia
7. feb 2010

jaaaaaaaj, este takto, toto co som pisala urcite plati v pravnom systeme ceskej republiky, neviem ako na slovensku, ale podla mna to odlisne nebude, len aby som to upresnila 😉

jasminaaaaaaa, zlata moja, chod niekam na dovolenku, prevetraj hlavu, a prosimta vyhod si z hlavy toho uboziaka!! toto vsetko co ti urobil, to vsetko svedci o tom ako ta miluje??? za vajcia do prievanu zavesit!!! vaz si toho ze budes matkou, je to nadherna vec! aj ked niekedy to bude tazke, niekedy mam pocit ze svoje dieta musim asi zmlatit, ale tieto stavy prejdu, ono sa na teba bude smiat a hlavne bude tvoje a len tvoje na cely zivot!!! chlapi pridu aj odidu, ale dieta ostava furt len tvoje! tak hlavu hore, uzivaj si tehotenstvo, papaj po com ti srdce pisti a nerozmyslaj nad nejakym stvorenim ktore nevie co chce, vie trepat len piate cez deviate a potom slovo nedodrzi. hadam si lepsia nez on, nie? 😉 nestoji ti ani za minutku smutku

rybka7826
8. feb 2010

latvia - "moj pribeh" najdes v teme "sama na babatko" - tam som sa rozpisala. akurat vcera som si zmenila tel. cislo, lebo ten debil sa cinil......najprv totiz napisal normalnu sms typu, ze chce byt so mnou a potom, ked som mu po cca 4m zareagovala na sms a napisala mu, ze nech da mne aj mojej rodine pokoj, ze vztah s nim je ukonceny, tak nastal zvrat a zase vycitky, vyhrazky a pod - tak ani nemusim dalej pokracovat, aky som mala vcera den :(

latvia
8. feb 2010

rybka, tak holky ti tam uz v niecom poradili. ak si ten tvoj cudak bude narokovat na dceru, budu sa musiet sudne urobit testy otcovstva....po testoch dcerru tak ci tak prisudia tebe, s tym ze jemu maximalne dovolia navstevy....bude musiet platit....neviem aky je, chcel by si ju bravat aj ked ty by si s nim nic nechcela mat? platit na malu chce?

katarina1234
8. feb 2010

Jasmina...presno ako baby napisali zabudni na neho a vratit sa je to najhorsie co mozes spravit. Ja som tiez 2 mesiace dufala, ze sa vrati alebo co spravit aby sa vartil ale teraz som pochopila ze by to nemalo zmysel aj ked ho mam stale rada ale rozum zacina prevazovat nad citmi. To chce proste cas, len sa mu nepros. Drzim palce

nicky11
8. feb 2010

ahojte babulky 🙂 baby kašlite na debilnych chlapov skor či neskor zistite že vám za to trapenie tak či tak nestal 😖 dieťatko dokáže vyplniť celý váš svet a ešte aj viac,nie vždy to bude lahkéked ste samé ale rozhodne to za to stáť bude.ale radila by som každej žiadať od chlapa aspoň to čo jej patrí,čo sa týka finančnej stránky lebo to v podstate nežiadate preto aby ste sa vy mali lepšie ale preto aby ste mohli dať dieťatku to čo potrebuje lebo nie vždy to je také jednoduché ☹

danielkapo
9. feb 2010

Ahoj kocky...pisem po dlllhej dobe, uz si tu na mna isto ani nepamatate...🙂 Moja malá slečna už má 21 mesiacov, je úžasná, rozkošná, zdravá a šikovná....najnovšie sa tešíme z toho, že nepotrebuje už ani plienočky, pusinka sa jej nezatvorí...no máme veselo 😀
Občas sem prídem prečítať ako sa vám darí a je mi ľúto, že stále pribúdajú nové a nové mamičky, ktoré s dieťatko ostávajú bez partnera....chcem Vás len podporiť...aj keď to spočiatku vyzerá ako katastrofa, po čase zistíte, že je to tá najlepšia vec čo sa Vám v danej situácii mohla prihodiť...a teda, že to malé slniečko Vám zmení život navždy a budete hrdé samé na seba, že ste to zvládli a zvládnete určite 🙂 Všetko chce čas....
A čo sa týka záležitostí uviesť/neuviesť do RL..tu sa endá podľa mňa poradiť...záleží od konkrétnych prípadov, od konkrétnych biootcov...a v neposlednom rade od Vás a vašej situácie, podpore okolia...ja osobne vôbec neľutujem, že moja dcérka nemá otca uvedeného v RL...z môjho pphľadu to OTEC ani nie je...a tých pár korún, vynútených, oželieme...a aspoň drobec vyrastá v pokoji, ja tiež som v pohode, neťahám sa s nikým po súdoch a užívam si materstvo...splodiť dieťa nie ej problém, dokáže to hocikto, OTEC sa o dieťa stará, miluje, zaujíma....a všetky ste mladé a statočné...raz určite nájdete toho pravého, ktorý bude ľúbiť Vás aj Vaše maličké 🙂 a to, že nemá jeho DNA nebude podstatné, lebo bude Vás ľúbiť, bude sa tešiť spolu s vami z jeho úspechov....to je podstatné...
Týmto samozrejme nechcem povedať Neuvádzajte chlapov, ktorí sa dobrovoľne zriekajú byť súčasťou života Vášho a Vášho dieťatka, do RL...každá sa rozhodne podľa svojej konkrétnej situácie...Držím Vám palce, nech ste šťastné a tešíte sa zo svojich detičiek....

latvia
9. feb 2010

danielka 😉 hovoris mi z duse

petula.m
9. feb 2010

Danfal: já vím, že mi ji jen tak vzít nemůžou, ale víš jak... strach je vždycky ☹ on se ale ani trochu nezajímá a ani se asi zajímat nechce... Dodělávám vysokou, mám teď zkouškové a daří se, tak jsem ráda, že aspoň něco... 🙂 Snažím se na něho vůbec nemyslet... Už mi ani nevadí, že se na nás vykašlal, protože jsem zjistila, že je to opravdu debil... a lepší to skončit hned...

Latvia: jj, děkuji, taky jsem si to už zjišťovala a právě že vydělává dost, tak ať platí, protože zodpovědnost za to, co se stalo (to, že jsem otěhotněla) neseme oba...

On se ani s malou vídat nechce, proto mi nabídl jednorázové peníze, abych ho jako otce neuvedla... Jenže to já neudělám... 🙂

aleachim
9. feb 2010

petula.m, nechci tě děsit, ale nemalovala bych si to tak růžově. Nárok je sice jedna věc a rozhodnutí soudu je věc druhá. Nemyslím si, že by ti dcerku sebrali, pro to není žádný důvod, ale ani si nemyslím, že vysoudíš nějaké extrémně vysoké výživné. Nedavno jsem mluvila s jednou známou, že chtěla, aby jí soud zvýšil alimenty na děti o 1.500,- Kč, protože otec od stanovení výživného začal vydělávat cca o 30tis. víc a soud jí to zamítl.

latvia
9. feb 2010

ja mam zase kamosku ktora vysudila na deti po 3 tisicky mesacne, manzel jej zaraba cca 30-40 tisic....zas je dolezite kolko ma dieta rokov, ake dalsie zavazky ma dotycny a kolko zaraba matka....takze vela faktorov

martinka17
9. feb 2010

Danielka
ahooooooj, ja si ťa pamätám, aj na prvé fotky princeznej 😵 😵 😵 😵

čo sa týka výživného, tak latvia má pravdu, všetko závisí od veku dieťata, preukázaných nákkladov ale aj od sudcu. A počula som o chlapovy, ktorý s platom niekoľko desatisíc SKK v podstate pred súdom dokazoval, ž e ma sotva životné minimum. Vieš, vraví sa: Kde je vôľa, je aj cesta. A u nás je cesta s peniazmi na prilepšenie priechodnejšia 😠

petula.m
10. feb 2010

aleachim: nevím, co ty si představuješ pod pojmem extrémně vysoké výživné, ale on vydělává kolem 30 000 a určitě vysoudím víc než kolik bych dostávala ze sociálky..(to by mi dělalo nějakých 600kč).. nechci být svině... nechci po něm bůhví kolik, ale zase si myslím, že by platit měl a ne to jen vyřešit sto tisíci, které mi nabídl, když ho neuvedu... jenže on by to klidně mohl použít proti mě a to nechci.. Takže chci normálně soud o výživné...

martinka: tak u něho nemám strach, že by se snažil dokazovat, že má sotva životní minimum... on je státní zaměstnanec a tam to jen tak zapřít nejde... má ještě práci bokem a tam je mi jasné, že ty příjmy neprokážu, ale normální mzdu, která dělá kolem těch 30 000 mám jak prokázat...

Jde o to, že nechci, aby se jen tak zbavil zodpovědnosti, kterou vůči malé a mě má.... Chtěla jsem se s ním domluvit normálně, nechtěla jsem nijak vysoké výživné, ale domluvit se nechtěl, tak jinak než to řešit soudně mi nezbývá... Uvidím co bude... pro mě je důležité, aby malá zůstala u mě...

rybka7826
10. feb 2010

latvia - vies, on sa mi uz vyhrazal, ze mi ju vezme, takze nepochybujem o tom, ze ju bude chciet bravat. ja s nim nic nechcem mat, je to psycho......ci chce platit? nemam od neho ani cent a pravud poviem, ze o to ani nestojim

aleachim
10. feb 2010

petula.m, já si pod tím nepředstavuji nic, jen jsem chtěla, abys pak nebyla zklamaná. Je vždy lepší počítat s horší variantou a pak být příjemně překvapená, než naopak. Ono existuje i tzv odstupné, kdy se strany domluví, že povinný uhradí veškeré v budoucnu splatné výživné jednorázově, čímž jsou závazky vyrovnány. Myslím, že v ČR není moc využíváno, i když dle zákona o rodině je to umožněno. Kdybys k tomu přistoupila takto, určitě by to proti tobě zneužít nijak nemohl. A upřímně, když se o dítě nechce starat teď, co by s ním dělal, kdyby ho náhodou do péče získal. Myslím, že ty jsi tu psala, že jsi se radila na sociálce, takže máš určitě všechny potřebné informace. Držím pěsti, ať ti to dobře dopadne.

latvia, je jasné, že záleží na spoustě faktorů a ne jen na výši mzdy. Navíc 30tis není zas až taková sláva. Když se to zdaní, zaplatí se z toho dejme tomu nájem (hypotéka) a další pravidelné výdaje,... tak ono není moc z čeho brát.

martinka17
10. feb 2010

petula
daj tomu čas, nenúť ho k tomu čo nechce. Aby si aj ty nakoniec neľutovala to čo tým privoláš ☹

nicky11
10. feb 2010

petula inak ja ked som chcela uviest lauruske otca do rodneho listu a neboli sme zobrany tak som musela mat dohodu o otcovstve ktoru sme spysali priamo na matrike...inak ti ho uvedu jedine asi sudnou cestou,alebo testom dna... 😒

latvia
10. feb 2010

aleachim, to viem, ale kolko ludi nezaraba ani tych 30 tisic?? ani ja nie 😕 podla mna ked zaraba 30 tisic, nema inu vyzivovaciu povinnost a inu rodinu, da sa vysudit aspon 2 tisicky, mozno aj viac...ako hovorim, mam kamosku, jej byvaly tiez zaraba 30 tisic a na deti vysudila 3000 pre kazde z deti.
a otcovstvo sa urci sudom, podas navrh na vyzivne a urobia sa zaroven geneticke testy, ktore zaplati otec kedze pochybuje on ze je otec.

nicky11
10. feb 2010

mne napriklad ked sme mali sud ohladom vyzivneho tak prisudili 300 eur mesacne a vtom case bol nezamestnany,ale predtym akoze dost zarabal...ja by som si poziadala asi naozaj o co najvyssie vyzivne (ja som napr.ziadala 150eur)ked ho znizia tak to bude stale viac ako keby ti znizovali z vacsiej sumy...
mne juro zacal robit fofry pri sude ked sme riesili vyzivne ze chcel podat navrh na urcenie otcovstva(aj ked som ho mala uz v rodnom liste)ale akosi mi nic nedoslo zo sudu,tak asi sa na to vykaslal 🙂

latvia
10. feb 2010

zacvakal by len za testy a itak by zistil ze je otcom 😀

aleachim
11. feb 2010

latvie, ale kdyby zjistil, že otcem není, mohl by požadovat náhradu nákladů po matce. Jinak ještě k tomu výživnému, já se o to nepřu. Je jasné, že jí něco soud přisoudí, jen jsem chtěla upozornit na to, že když tvá kámoška dostala na každé dítě 3tis., neznamená to, že je dostane každá matka, jejíž expartner vydělává 30tis. . Za sebe můžu říct, že než jsem byla na MD a RD, tak jsem vydělávala o něco víc než 30tis., ale kdybych z toho měla zaplatit všechny nezbytné výdaje + 9tis. výživné, tak se jdu pást, k čemuž soud samozřejmě též přihlíží. Proto je to hodně individuální, i když někdy člověk žasne, jak soud rozhodne

latvia
11. feb 2010

aleachim, predpokladam ze matka ktora ide dat na sud otca na urcenie otcovstva a do rodneho listu vie, kto je otec 😉
a nevravim ze by urcite vysudila vela, ale je moznost ze vysudi pekne peniaze, tak isto ako moznost ze nevysudi pekne peniaze, len to som mala na mysli...jasne ze je vela faktorov ktore sa musia zohladnit..

aleachim
11. feb 2010

latvia, pro ilustraci. pokud vím tak je tu taky jedna budoucí maminka, která splodila dítě s mužem, kterého poznala ten večer, co se s ním vyspala. Chce po něm výživné na sebe a pro dítě. Nemyslím, že ví, jak ten kluk na to finančně je.

martinka17
11. feb 2010

aleachim
fakt je tu taká baba? Teda, sila, teraz myslím na zdravotné riziko, ktoré podstúpila, keď sa s ním vyspala bez ochrany. Odvaha 😲

petula.m
11. feb 2010

aleachim: samozřejmě, že počítám s tím, že nedostanu extra moc, ale pro mě to je víc než ze sociálky... A jednorázové odstupné, to je věc jedna, ale 100 000??? na jak dlouho to vystačí?? to je to víš?? on mi to nabídl za to, že ho nenahlásím jako otce... ne, že by se se mnou vyrovnal na výživném... (a ten plat má přes 30 000 čistého... a žádnou hypotéku nemá, jen nějaké půjčky a ty nejsou tak vysoké)..

A taky záleží na soudci, když jsem šla na střední a mamka žádala o zvýšení výživného na mě, tak jsem měla sbírat jízdenky z autobusu(to, že jezdím do školy mimo město) a podobné účty, ale u soudu ani nic nechtěli... byli nekompromisní a prý docela přísní na něho a to platil ještě na jedno dítě a nic moc nevydělával, takže záleží na hodně faktorech...A vůbec nebrali to, jestli má půjčky nebo tak...

martinka: já ho k ničemu nenutím... jen jsem mu navrhla, když mi napsal sms o těch jednorázových penězích apod.,že bychom se mohli rozumně domluvit... jinak mu vůbec nepíšu a on už mě taky ne... všechno budu řešit až po porodu...

nicky: já vím, že se musí sepsat souhlasné prohlášení o otcovství před matrikou, ale když jsem mu o tom psala, tak napsal, že otcovství popírat nebude, ale že se mnou nikam nejde... takže kolonka v RL bude prázdná a já hned jak budu žádat o výživné a svěření do péče, tak zažádám o určení otcovství, to už mám zjištěné, jak to udělat a nic jiného mi nezbývá...

nicky11
11. feb 2010

petulka jak popierat nebude tak kludne mozete vspysat doho du medzi sebou mam taky pocit a staci iba podpisat,nikde netreba chodit.a hned ti ho aj zapisu...ja ti pozrem aku sme mi mali tu dohodu ak chces 😒

petula.m
11. feb 2010

nicky, no právě, já jsem mu napsala, jestli se mnou zajde na matriku, on totiž pracuje asi 150km odtud a jezdí jen na víkendy,má tady svoji garsonku a rodiče, tak jsem chtěla, aby si zařídil volno přes týden, ale on mi napsal, že sice nic popírat nebude, ale že se mnou nikam nejde, že se bude vše řešit po porodu.... takže mi nic jiného nezbývá než to podat k soudu, víš??? A když to nechce popírat, tak aspoň nebude muset platit testy a podá to souhlasné prohlášení u soudu...
Ale jinak děkuji 🙂 Dohoda vím jak se píše... mám docela v tom přehled... studovala jsem na střední a taky tak trochu studuji i na vysoké obor, který se trochu týká i toho 🙂 a mám z toho praktickou maturitu(z těch dohod, žalob, smluv apod.), ale jinak vážně moc děkuji za ochotu...

latvia
11. feb 2010

aleachim, uz trochu spajas dve veci.ja som vravela ze matka ktora da ziadost o otcovstvo vie kto je otec....druha vec uz je vyzivne. a aj keby bol na tom biedne s financiami, mozzzno dotycna nema ani tolko, mozno vysudi malo vyzivneho, ale dostane peniaze na vybavicku, vyzivne na seba a podobne...a nevravim ze to budu tisice...

aleachim
11. feb 2010

latvia, celou dobu tu píšu o výživném a o tom, že je to hodně individuální. To, že ty do toho pleteš určení otcovství, je o něčem jiném. A výživné pro sebe a na výbavičku jsou též odvislé od toho, že k ní mají také vyživovací povinnost rodiče. Není to tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát. Konec konců, jak dopadne petula a ostatní u soudu neovlivníme ani jedna. Já ji přeji, aby to dopadlo minimálně dle jejých představa a hlavně, aby měla zdravou holčičku.