Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

martinka17
1. mar 2010

slovakia
prejde, úprebolí, len tomu daj čas......ty o nič neprídeš a on možno o pár rokov bude byť hlavu o stenu, ale to už bude poyde 😀

Marianka
neber to osobne, skrátka má to cudzie doma, stále je s ním, preto sa tak sprosto vyjadril

a čo sa týka darčekov, tak to bude stále cudyí človek, ktorý nosí dary...ale nie otec. 😀

nicky11
1. mar 2010

sak to je samozrejme ze bude cudzi...ale bude to ten dobry ujo co nosi pekne veci a mama bude ta zla lebo nema rada dobreho uja.. 🙂 🙂 hah dufam ze nie.... 🙂 ale poznala som jeden taky pripad 😒 😒

terezka044
1. mar 2010

nicky da sa kupit... ale to dieta to casom zisti, nebude takto oblbnute donekonecna. treba to hlavne stale dokola vysvetlovat, ako to je.ja sa toho tiez velmi bojim. ale nestracam nadej. aj ked byvaleho neznasam,je mi z neho zle, nedavamto najavo, snazim sa im vyhoviet ked si ho beru, aj ked seru na vyzivne, viem, ze robit zle vztahy sa v buducnosti moze skaredo obratit. a on tie peniaze ma, aby si ho mohol kupit. preto treba deti odmalicka ucit tym spravnym hodnotam, vraviet im co je dolezite a podstatne! male deti to tazko pochopia, nechaju sa oblbnut, ale treba sa snazit.
dufam ze ked bude alex starsi, a naaahodou sa o neho ten blbec bude viac zaujimat, tak sa nejako dohodneme.

terezka044
1. mar 2010

som naivna no, ale treba sa na to pozitivne pozerat. 🙂

nicky11
1. mar 2010

aj ja v to dufam terka....myslim si to tiez...len som poslednu dobu strasny negativista... 😒 😒 to je zo stresu 🙂

terezka044
1. mar 2010

heh to poznam ja mam buduci tyzden na to aby som sa naucila na matury 🙂 🙂

nicky11
1. mar 2010

kookso ani mi nehovor ja na matury vobec nist neviem.. 😒 😒 a to sa uz ani nestihnem naucit.. 😒 😒 mam z toho inu depku... 😝

terezka044
1. mar 2010

ani ja nic neviem 😀 ale monitor nejako das a na ustne je este cas.... ja sa bojim najma dejin umenia 🙂

martinka17
1. mar 2010

baby
aj vás vie naštvať, keď niekto sa tváry, že slobodné maminky sa majú super, štát im pomáha, dostávajú viacej peňazí...neviem, tie 2 mesiace materskej navzše, to má byť záchranná sieť? To ma tak vytáča, brrr. Ja nechem ako viacej úľav, len niekto si asi myslí, že sa mám ako prasa v žite ☹

nicky11
1. mar 2010

len aby ma vobec pustili na pisomne🙂)aj ja mam dejiny umenie..🙂)mam tam toho pomali viac nez zo soliny...kokos ani mi nehovor... 😒 😒
martinka asi tak nejako...ty mas aspn narok na zvyseny rodicovsky prispevok....ja nie... ☹ ☹

terezka044
1. mar 2010

martinka co ja viem, este som sa s tym nestretla. skor s nazormi ze slobodne matky su krkavcie ktore nedopraju detom otca 😔 😔

neriesit take veci. ignorovat.

a super? ja nemam ani matersku, a byt sama na dieta, to je teda fakt super.

martinka17
2. mar 2010

terezka
krkavčia matka...sila, nabudúce povedz, vždy lepšie bez otca, ako dovoliť debilo otrepávať mňa a moje dieťa, alebo psychycky ho týrať.
Noj e pravda, ja mám zvýšený, ale babenky, ja mám po výške odrobených 10 rokov, takže som si "zaslúžila" 😀 ENbojte, dokončíte školu a potom nájdete prácu....a bude supeeeeer 😵 ASpoň nespoznáte tikot biologických hodín 😀 😀 😀 😀 😀

terezka044
2. mar 2010

marti ja chcem dalsie babo o takych 10 rokov, uvidime,ked bude alexik vacsi uz a ja budem mat po vyske a daku karieru mozno rozbehnutu

nicky11
2. mar 2010

terka ja ja hovorim po desiatich rokoch 🙂 🙂 🙂

terezka044
2. mar 2010

🙂 asi tak no.
aj chlap moj chce tak o 8-10 rokov dalsie, tak najskor vtedy 😀 jedno bohate staci

nicky11
2. mar 2010

hej hej🙂))kookso ako nic v zlom ale neviem si predstavit ze by som mala mat teraz druhe.. 🙂 🙂 aj tak akosi uz netuzim po dalsiom dietatku..ale myslim ze to ma casom prejde 🙂 🙂

terezka044
2. mar 2010

ja tiez netuzim,hlavne ked si predstavim ten kolotoc okolo najmensich babatiek.... ach. ale tiez si vravim ze ma to prejde asi 🙂

nicky11
2. mar 2010

no ved🙂)som taka rada ze laurinka je uz taka??velika??🙂)je to ovela jednoduchsie s nou teraz 🙂 🙂
inak som sa ta chcela spytat ako tvoj priatel prijal ze mas dietatko s inzm??neviem si predstavit ze ja by som mala mat chlapa ked mam malu 😒 😒

terezka044
2. mar 2010

nicky ja som sa tiez bala my sme boli dost dlho kamarati...a aj teraaz este si na to stale zvykam aky je... fakt najlepsi chlap akeho som kedy spoznala 🙂 napr dnes sme boli spolu aj s alexom nakupovat, na veceri, a sa o neho staral, pomaha mi ked sa da, ma ho uplne rad.. ja z neho sama nechapem..ale je z neho ten najlepsi tato aky moze byt, a aj bude 🙂 🙂

terezka044
2. mar 2010

on ma hlavne deti rad a vidi v tom zmysel zivota,ze o tom je zivot,ze ti na niekom zalezi, mas ho rad, pomahate si, ze mas deti a zze su nasa buducnost.. ma k nim vztah, tesi ho to, a ja sa strasne tesim z neho.

tak ti poviem ze ani neviem ci si to vobec zasluzim, a ze je to voci nemu nefer, ale on povedal ze to vsetko robi rad, a chceme spolu byvat, a proste.. nechapem ze taki ludia este existuju.

terezka044
2. mar 2010

nicky a co sa casu tyka tam je to obcas horsie preto chceme byt aj spolu, chodime spolu na trneingy ked mi mama strazi maleho, a potom na prechadzky von, ked bude teplo vylety, uz sme par krat boliaj na vikend na chate vsetci traja 🙂

nicky11
3. mar 2010

takto mas super terka 😉 😉 prejem nech vam to spolu vide 🙂 clovek by ani neveril ze taky chlap existuje 😉

terezka044
3. mar 2010

ved to. dakujem moc niky. snad uz sa to nepokasle, ja uz nechcem pretrpiet dalsie roky zivota ☹

drzim palce aj ja tebe moc moc 🙂

nicky11
3. mar 2010

inak terka som citala ze si si zalozila temu zariadovanie interierov... 🙂 🙂 ja som neni zrovna maniacka ale aj totot studujem a trochu sa v tom vyznam a mam doma dost casopisov 🙂 🙂 aj ked to asi prd pomoze ked si dost daleko odomana 🙂 🙂

naifka
8. mar 2010

baby myslite, ze este najdete niekedy niekoho na to, aby ste mali druh babenko ? lebo mna nejak optimizmus prave opusta... 😨

terezka044
8. mar 2010

nicky fakt? no super to by mi pomohlo ja tiez zbieram casopisy mam ich par, som to chcela ist stdovat na VS ale matika nie je moja silna stranka strasne vela toho je... ved by som dosla ked tak niekedy v lete urcite budem v TN aj predtym pojdeme s chlapom na chatu na vylet urcite na vikend. by sme sa ked tak stretli 😉 nepoznas dake web.stranky ohladom? ja som nasla len byvanie a mojbyt.
na modrej streche ma len dostava ake maju vsetci nadherne domy, tam radsej ani nechodim 😀 😀

naifka jasne ze najdes. toho sa neboj. mozno nie hned, ale pojde to 😉 😉

nicky11
8. mar 2010

jasne terka rada ti poradim alebo pomozem alebo co..🙂aj ja som premyslala ze by som to isla studovat ale je to az v blave a neni to nieco co by ma fakt az tak moc nejako zaujimalo alebo co....ale robila som si aj svoju izbu,aspon co mi financne moznosti dovolovali 🙂

naifka ale neboj naajdes...ja inak ale po druhom babatku najblizsich niekolko rokov vobec netuzim a mozno uz nikdy ani nebudem laura mi akosi naplna cely moj zivot 🙂 a voci chlapom citim uplnu averziu 🙂 takze mi ziadsny ani nechyba.....zatial 🙂

martinka17
8. mar 2010

naifka
ja nie, len ja už mám svoje roky 😀 A sklamala som sa 2 krát, škoda, vždy som chcela 2 detičky, hlavne, že mám apsoň chrústika 😵 😵 😵

terezka044
8. mar 2010

nicky ja som si tiez navrhovala izbu akurat mam obmedzene moznosti a nemozem malovat ale nevadi, vlastny byt si upravim lepsie 😉 ani v podnajme sa nebude dat malovat ale aspon vyzdobit to mozem

a nemas nejake webstranky?

co sa tyka chlapov ja kebyze sa teraz sklamem tak uz na vsetkych zvysoka serem 😀

katarina1234
8. mar 2010

Ahojte...mam teraz jeden problem. Cim viac sa blizi termin porodu, tym viac mam depky ze som sama a to som si myslela ze som uz v pohode ale nie je to tak. Ako ste to prezivali vy?