Slobodné mamičky. Je nás tu viac?

tmonika81
27. apr 2007

Ahojte žienky 🙂

Som sa rozhodla, že vám napíšem môj príbeh... Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase som sa s tým zmierila, a o chvílu budem najšťastnejším človekom na svete 😵

Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď som sa zoznámila s priateľom. Robila som v jednom bare, on tam začal chodiť za mnou, posielal mi kvety, však to poznáte. Začiatky sú krásne... Dlho som váhala, či sa s ním dám dokopy, lebo bol o dva roky mladší odo mňa. Ale nakoniec ma prehovoril. Nasťahoval sa ku nám do domu, začali sme po pol roku podnikať, a všetko sa zdalo byť perfektné. Povedal, že má nejaké dlžoby, a aby som ja vybrala živnosť na svoje meno. Súhlasila som, a tešila sa, ako mi dôveruje. Mali sme dve prevádzky a čím ďalej, tým menej času na seba... Začali sme sa hádať aj kvôli maličkostiam. Mne bolo stále zle, ale myslela som si, že to kvôli tým nervom... No on mi kúpil test, a dve čiarky! Tešili sme sa z toho obidvaja, moji rodičia aj plakali, keď sa to dozvedeli 😵 Mne sa začali búriť hormóny, bola som hysterická, stačilo jedno zlé slovo, a už som plakala...
On to nezvládol. Zbalil si veci keď som bola v treťom mesiaci a odišiel. Povedal, aby som sa rozhodla, či si bábätko nechám, alebo nie. Že mi bude vo všetkom pomáhať. 😖 Dlho som váhala čo robiť, nejedla som, bola som úplne na dne. Ale nakoniec som sa rozhodla, že si ho nechám. Nikdy v živote by som si neodpustila, keby som už nikdy nemohla mať deti kvôli jednému... 😠
Keď prišiel za mnou, povedala som mu ako som sa rozhodla, a on sa skoro rozplakal od šťastia. Povedal, že ma ešte stále miluje, len potrebuje čas. Tak sme sa dohodli, že raz za týždeň bude chodiť za mnou, a uvidíme čo ďalej 😉
No a vtedy prišiel najväčší úder pod pás. Vykradli našu prevádzku a urobili nám škodu 100 000 sk. Keďže všetko sme mali v prenájme, tie peniaze trebalo zniekade zohnať. Povedal, že pôjde robiť do zahraničia a tie peniaze zoženie. A vtedy to prišlo. Prestal chodiť, raz za dva týždne zavolal... keď som mu povedala, aby sa viac snažil, prestal sa ozývať. No tak čo som mala robiť? S rodičmi sme začali splácať dlhy. On ani korunu do toho ešte nedal. Zbabelec.
Silná káva, čo? Neviem čo by som robila, keby som nemala takých rodičov, akých mám 😀 A kamarátov, ktorí stáli pri mne od začiatku, a snažia sa mi pomáhať 😵 A on? Dva mesiace som o ňom nič nepočula, a ani nechcem. Ešte stále naňho myslím, je predsa otcom môjho bábätka, ale už ho nechcem ani vidieť. Radšej budem v kľude sama vychovávať môjho synčeka, ako čakať stále na to, kedy mu prepne, a zas nás opustí...
No a každú chvíľu sa mi má narodiť synček, a ja som veľmi šťastná 😵 😵 😵

julinka2787
10. máj 2010

presne tak baby! všetko nech ja na papieri. súdu sa nebojte, vás to nič stáť nebude a on si zacvaká aj spätne. a myslím, ale nie som si istá, že do troch rokov mu dieťa dať nemusíte bez vášho dozoru. návštevy áno, ale pod dozorom matky.

majkao8
10. máj 2010

dakujem kocky
som rozhodnuta ze zajtra idem na upsvar, ponukla som mu az prilis ferovu dohodu cez mediatora, co potom uz sud respektuje ako rozsudok ale chrapunko si to nevazil, vlastne on si to ani nezasluzi taku dohodu kde by ani spatne nemusel platit takto bude musiet zaplatit aj vydavky s tehotenstvom a porodom (na ktore povedal ze preco by to mal platit on, ved decko si chcela, a stat ti da 25 tis...) hahaaaa som zvedava ako sa potom bude tvarit...ono keby mam prebytok resp. dostatok penazi tak by som radsej to nechala tak, ale tych 256 e je teda doooooost malinko 😲
juli diky za info si to overim a ak je to pravda taaaaak ... 😅

majkao8
11. máj 2010

ahojte, bola som sa dnes teda informovat, tam mi odporucili na neho pritlacit, ze ak do dvoch dni sa neda zapisat, tak to postupia na sud..inak ze ak sa to podari mam prist s novym RL a pomozu mi spisat navrh na sud. aLE INak tetula sa na niektorych vyrokoch ex dobre pobavila 😀
a s tym stretavanim sa je to pravda tak nejak ako pise julka, fakt, vraj ze to sa ozaj nemusim bat, ze tak malinke babatko nie je emocionalne zrele na to aby sa mohlo na taky cas odputat od matky...

irama29
11. máj 2010

babenky, mna zajtra ma caka sud ohladom vyzivneho na dcerku aj na mna, akosi ma chyta stres..a stiahnuty zaludok mam..nech to mam uz za sebou ☹ uz neverim sudom ani spravodlivosti, zo slobodnej mamicky spravia vinnika a tu, co chce "zarabat" na alimentoch a z "oteckov" su chudacikovia obete..

latvia
11. máj 2010

ira, vyser sa na stres, ty predsa sama dobre vies, ze niesi ta zla!!!!!! dieta je zalezitost 2 ludi, ale chlapi sa tvaria ze s tym nemaju nic spolocne 😠 poriadne sa naser, vypni hrud a bojuj za seba a svoje dieta!! a vykasli sa na okolie, kazdy nech sa stara do seba. ak na sud pojdes ustrachana, rozdu pu ta na mraky. ukaz im ze sa nebojis!!!! ako vravi moja kamoska : bud zena! chod do toho! 😉

bonparuska
11. máj 2010

ira, budem na teba zajtra myslieť a silno ti držať palčeky. nič sa neboj, ty si silná žena a nedáš sa, lebo bojuješ za svoju najváčšiu radosť na svete za svoju dcérenku a ona si zaslúži to, čo jej patrí, tak bojuj. Mna to tiež čaká, je ti to určite nepríjemné, ale zajtra chvíľku vydrť a už budeš mať pokoj. Ty vieš kde je pravda, a ty nie si vinník, ty si víťaz, lebo dokážeš dať dcérenke všetko čo potrebuje a hlavne jej dávaš svoju lásku. Drž sa zajtra a bojuj.

irama29
11. máj 2010

latvia, dakujem 🙂 vela ludi mi hovori, ze som silna..a ja sa tak navonok tvarim..ale niekedy som velky bojko..ale presne, ako si napisala, strach nemozem dat najavo, lebo ma rozdupu..a ja idem bojovat pre svoju dcerku..

irama29
11. máj 2010

bonparuska aj tebe dakujem za podporu 🙂

latvia
11. máj 2010

a bojujes aj za vsetky slobodne matky, lebo kazdy vyhraty spor svedci o tom, ze sme v prave!

bonparuska
11. máj 2010

ira, ty si naozaj veľmi silná osobnosť, starať sa sama o dieťa je veľká zodpovednosť a je to aj veľká životná skúška, ktorú si ty zvládla, určite si si ju sama nevybrala, ale čo už, život nám dáva rôzne znamenia aby sme si uvedomili, aké sme silné a ty si. Drž sa a hlavne úsmev, ten ti nikto z tváre nezoberie a ani tvoju hrdosť a odvahu.

irama29
12. máj 2010

ahojte, este raz dakujem za podporu 🙂 , uz to mam konecne za sebou, teda aspon ciastocne..este bude jedno pojednavanie ohladom vyzivneho na mna, sudkyna chcela dolozit nejake doklady..no, a moj ex sa prejavil v plnej parade, bol bud na liekoch, alebo mal vypite, advokatka mi povedala, ze ma urcite vypite..ledva rozpraval..a ked nieco povedal, tak hlupost..a ze nech mu sudkyna prepaci, on je unaveny..chudatko, ja som nespala od stvrtka, mala je chora, mala vysoke teploty a teraz soplikuje a v noci sa stale budi s placom..a ze on je unaveny, hrozne..takze sukyna aj advokatka len krutili hlavou, sudkyna bola na mojej strane, jeho si pekne zobrala do parady..nakoniec mi na dcerku schvalili 90 eur..neviem, ci malo, alebo vela..ak si zratam vsetky vydavky ohladom mliecka, plienok a dalsich sto veci, co mala potrebuje, tak je to malo..a hlavne ak viem, kolko byvaly ako podnikatel a majitel restauracie zarobi..teda oficialne je samozrejme v strate, skutocny prijem mu ale nedokazem..ale advokatka hovorila, ze je to celkom slusne vyzivne na take male dieta..tak neviem..ale aspon nieco..

latvia
12. máj 2010

ira, to je super ze si to pekne zvladla!! 😉 90 eur nieje sice extra vela, ale je to aspon nieco.....niektore matky dostanu max.polovicku.a neboj, o rok alebo o2 mozes poziadat o zvysenie vyzivneho 🙂 nechavaj si vsetky uctenky, aby si neskor mohla dokazxat ze vydavky su vyssie.

majkao8
12. máj 2010

ahojte ira, tak super aspon nieco 😉
dnes sa pan otec dal zapisat do RL ked som mu pohrozila tak uz sa ja mohol uvolnit z prace 😀 😀 😀
a potom som bola na upsvar spisat navrh, reps. dohodu, na ktoru mlady pristal aspon zatial tak akoze ale ta tetka ma furt dopletala s otazkami ze som niekedy nevedela ani ako sa volam 😝 😀 &Ale nakoniec mse to spisali tak aby sme mladeho prilis nedrazdili tak uvidime co bude na sude 😕 😕 😕 😕

bonparuska
12. máj 2010

ahojte ira, super že to máš za sebou, zvládla si to môžeš byť na seba hrdá a aj to výživné je celkom fajne

majuš super že sa dal zapísať, sa bál že by ho testy draho vyšli, potom napíš kedy budeš mať súd, budeme na teba myslieť a držať ti palčeky

tilda
13. máj 2010

baby, viem ze niektori tatkovia sa snazia mat babo aj bez pritomnosti matky, no myslim, ze kazdy detsky psycholog aj pediater vam da vyjadrenie, ze neodporuca (do tych troch rokov cca)...
drzim palce 🙂

risiacik27
17. máj 2010

latvia...prepáč, dlhšie som sa neozvala, ale už som späť 🙂 noo, veru máš pravdu, padať večer čo večer únavou do postele je fakt hnus, a ešte keby sa nedaj bože niečo stalo, nemáš sa v podstate na koho obrátiť...doma je predsa doma...ja som tiež bola na byte, lebo sme sa s otcom nejak nezhodli jednou dobou kôli môjmu už bývalému priateľovi, aj keď len v našej dedinke, no bolo to veru dosť namáhavé, hlavne keď som na všetko vrátane platenia bola sama (nakoniec mal nanešťastie otec pravdu hehe), no aspoň pri mne stála moja mama, no tak ďaleko od domu je to veru ťažké...za ten čas si sa hádam aj vyliečila z tej hnusnej črevnej chrípky - tá je fakt že hnus...a ako ti je domka? aj pracuješ už? či ešte ti trvá tá materská? ja mám už tento štvrtok termín a už sa riadne klepem-neviem síce čo to bude, no postrašili ma riadne, tak čakám nehorázne bolesti a fakt sa toho bojím, som ale strachoprd :D :D

risiacik27
17. máj 2010

majkao8...čítala som si tvoj príspevok - podobá sa to tak trošku tomu môjmu...s "darcom čechom" (inak fakt moc dobrý názov :D ) sme sa rozišli v treťom mesiaci-nemal vôbec záujem a nakoniec mi, dokonca bez môjho vedomia na účet môjho brata, poslal prachy na potrat, no to už bol vrchol, no a papier o otcovstve mi sľubuje v podstate doteraz, a tiež chudáčik kôli práci nemal stále čas (nechcela by som stále makať bez voľna pol roka vkuse :D ) no už som pýtala právnika nech sa mi toho chytí, nech sa po narodení dieťatka začne konať...len sa hrozne bojím toho čo spomínaš aj ty-že si hajzel spomenie že je otcom, a to ja nechcem, budem proti tomu robiť všetko...nemám síce ešte skúsenosti so súdmi, lebo to všetko pre nás ešte len začne (termín mám až teraz vo štvrtok)f, no podľa také malé dieťatko si nemôže ešte k sebe brať, no vážne neviem...hlavne sa drž a neboj, musíme byť silné a zvládneme to, teda dúfam, tiež mám strach a tak, no za malého drobca budem mať silu bojovať 😠

risiacik27
17. máj 2010

bonparuška...prosím ťa, asi už v tom troška vieš chodiť, dá sa to všetko riešiť na jednom pojednávaní? teda, ja budem riešiť najskôr otcovstvo, a potom výživné, no a ak by si spomenul že je otcom, tak potom aj to ostatné, no to dúfam nie, lebo je čech a to by som od strachu umrela, keby som mu ho mala dávať do čiech 😢

risiacik27
17. máj 2010

julinka2787...normálne si ma potešila, ak je to tak, že do troch rokov nemôže, mám lepší pocit...a to je fakt, ja by som asi na len tak dohodu nepristúpila, nech je to na papieri, bohvie čo si potom zmyslí a dohoda je na nič...a najlepšie je, že na to, aký je to hajzel, prídeme až potom keď už je nejaký ten problém...ja neviem či dovtedy sme slepé alebo čo 😒

risiacik27
17. máj 2010

no baby, ako to tu tak čítam, som naozaj rada že som toto fórum objavila...ste úplne úžasné, naozaj podpora prvotriedna, aj mňa to normálne povzbudilo v mojom rozhodnutí ísť súdnou cestou, moc ďakujem všetkým 🤐

latvia
18. máj 2010

olaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂
tebe sa to uz kraaaati 😀 jaaaaj, porod boli, co ti budem klamat, ale vsetky svoje sily sustred na to, ze musis babatku pomoct na svet. ono to raz prejde, ci uz po 3hodinach alebo po 40 😉
do prace idem buduci rok v auguste, v polke jula mi konci 2rocny rodicak...maly pojde do jasiel

majkao8
18. máj 2010

ahojte, risiacik, pokial neprizna otcovstvo tak sa to bude robit sudom, najskor na jednom pojednavani, a potom zverenie+vyzivne, niekedy sa da riesit spolocne i so stretavanim...ale to tiez zavisi od kuratorky jedna mi v jeden den povedala tak a v druhy den ina ze to treba oddelene a aby sme si podpisali dohodu o stretavani, ze sud to bude akceptovat, alebo sa to asponb zalozi do spisu na socialke, ...a ze vobec nehrozi aby mu sud povolil aby si ho bravali 🙂

risiacik27
18. máj 2010

ajajaaaaj, tak také milosrdné klamstvo nie je od veci...ale nie, robím si srandu...no, bojím sa riadne toho, ale tak už ma to asi neminie 😀 😀 😀 a to máš pravdu, musím bábätku pomôcť na svet...len by to mohlo byť radšej po tých 3 hodinách, predsa nejaký ten kompromis by sa hodil 😀 😀
a takto, takže si ešte nejakú tú chvíľku pooddychuješ domka a potom makať...ja uvidím čo ako bude, ale chcela bych tiež pracovať ak sa bude dať, predsa len materská a rodičák nie je bohviečo a my už budeme musieť vyžiť z toho nejak dvaja a je to veru náročné, aj keď som u rodičov tak je to trošku ľahšie, ale nesnažím sa uľahčovať si to, práve naopak...pre istotu, nikdy nevieš čo sa môže stať 🙂
majka...ďakujem za rady, aj si ma upokojila troška že sa zo začiatku nemusím báť toho, ak by si náhodou spomenul že je otcom a chce malé...a ty to riešiš cez sociálku? či máš právnika?

katarina1234
21. máj 2010

Ahojte kocky...

uz som tu pekne dva mesiace nebola a citam tu same "pekne" veci. Som uplne zhrozena co tu citam a zacinam sa bat co caka mna, ty chlpi su coraz horsi ten moj sa mi odo rozchodu neozval a je to asi tak lepsie aspon ma nevytaca a nevydiera ma nejakymi blb recami. Moj maly droberc ma uz skoro 6 tyznov ale jeho otec ho este stale nevidel a povedal ze nama cas ist za nim ale na frajerku to ma casu habadej. Ani sa nevedel vyjadrit k otcovstvu, tak som to dala na sud a konecne sa to zacalo hybat, tak som strasne zvedava ako sa vyjadri k navrhu na otcovstvo ale predpokladam ze ho zapre a mojej znamej povedal ze chce DNA testy. Takze ma caka trnista cesta ale to zvladnem a potom bude svaty pokoj. Dufam, ze potom ako sa ukaze ze je to jeho syn tak za nezacne o neho zaujimat lebo by som ho zabila. Este ze byva 200km odomna.
Prajem vetkym babenkam pevne nervy a hlavne vela pohodicky.

martinka17
21. máj 2010

katka
ak chce dna, len ho nechaj, veď si to pekne zacvaká, pod 350 EUR ani nepôjde 😀
ale s tým rátaj, že ak bude platiť, tak budeš "platiť" aj ty....bude chcieť styk s dieťaťkom a robiť ti naschvál 😝

katarina1234
21. máj 2010

Martinka...s testami DNA nemam ziaden problem a on si je toho velmi dobre vedomi ze je to jeho ale jeho rodicia ma vzdy neznasali aj ked neviem preco a potrebuju mat istotou aby ich synacik neplatil nahodou na cudzie dieta. Aspon mi nikdy nemozu vykricat, ze to nie je jeho a ked maju penize na vyhadzovanie nech sa paci ved ja to pouzijem pri vyzivnom na neho az ked ma na testy tak ma aj na maleho. Ja si myslim, ze stykat sa nebude chciet, ked doteraz nemal cas sa ani prist na neho pozriet. On by bol najradsej aby som ho dala na adopciu aby nemusel platit. Je to zgrlos prvej triedy s vynimkou na seba, to oferuje aj tisice za znackove oblecenie. Ja mu nedovolim sa s nim stretavat aspon do 3 roku zivota, pretoze nemienim s nim travit cas a maleho sameho nepustim ale myslim si ze to nebude ani potrebne. On ma frajerku, ktoru jeho rodicia miluju a on tiez lebo tu moze mat a mna nemohol ale dlho sa im nedokazal vzpierat az pokial nezistili ze som tehotna a potom pritlacili a bolo to. Preto nechcem aby sa stretaval so synom, aby ho nemohol zaviest k svojim rodicom, pre mna su to hyeni, ktore ma v piatom meisaci vyhodili na ulicu a to neodpustam. Radsej sama ako taketo pripady 🙂

latvia
21. máj 2010

katka, martinka tym len chcela povedat, ze chlapi vedia byt velmi akcni, ked uz ide do tuheho.....jemu nepojde o syna, ale o to, aby ti urobil zo zivota peklo.teraz sa neozyva, lebo dufal ze nebudes chciet nic. ale ak zacne sud, velmi dobre vie, ze ta moze vystrasit ked bude chciet dieta vidiet.jasne, do cca 3 rokov asi sam nemoze ist k otcovi, ale ver tomu ze ked jeho rodicia budu chciet, tak sa onho bude bit. a potom ti uz nepomoze nic, budes musiet davat svoje dieta na kazdy druhy vikend otcovi....tak sa priprav aj na tuto variantu, ze moze prist. otec ma povinnosti, ale aj prava.....

katarina1234
21. máj 2010

Latvia...to mas pravdu ze ma svoje povinnosti a prava, ale dufam ze to nebudem musiet riesit. Nakolko je taky zgrlos ta velmi pochybujem, ze dva krat do mesiaca vyhodi peniaze za benzin a to ma hore dole za vikend skor 900km. Ale potom ked mu to schvali sud budem to musiet respektovat ale spravim preto vsetko aby som mu to stazila.

latvia
21. máj 2010

ja tiez dufam ze to nebudes musiet riesit 😉 len pre istotu, aby si pocitala s kazdou moznou variantou....okrem toho bola nedavno na SK schvalena striedava starostlivost....

risiacik27
21. máj 2010

katka...presne toho, čo spomína latvia, sa bojím aj ja...on si myslel že to nechám tak, keď sa on bude chovať ako totálny kretén a kašlať na všetko len sľubovať pol roka jeden blbý papier, no už mu došla výzva na uznanie otcovstva a úhradu výdavkov s tehotenstvom, tak stopro je z toho v šoku. No bojím sa hlavne presne toho, čo tu píše latvia - on nebude chcieť malé (však som aj mala ísť na potrat na jeho rozkaz), no bude sa chcieť pomstiť, a to je to horšie...takto si vynahrádzať zlosť ku mne na neviniatku. No aj tak som sa rozhodla, že budem bojovať...nie za mňa, ale za drobca. Vravíš, že už sa to začalo hýbať, tak to si ma aj celkom potešila...ja už každú chvíľku budem rodiť a hneď ako bude malé na svete, začínam to riešiť a bála som sa, že to bude trvať omnoho dlhšie...aj keď tak nad tým premýšľam, on je Čech, tak asi veru bude. No nevadí, hlavne nech sa to vyrieši 🙂
aj tebe veľa šťastia, nech ti to všetko dobre dopadne 🙂